برگزیده های پرشین تولز

مشاوره براي خريد لپ تاپ

armin_punisher6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام من يه لپ تاپ تا ٣٥٠٠ ميخواستم.اگه بازي هاي روز هم اجرا كنه كه چه بهتر.از لنوو متنفرم.كيفيت ساخت برام خيلي مهمه.
نظر خودم اچ پي envy k009 هست.نظر دوستان چيه؟
لپ تا پ قبليمم hp بود كه معركست.

Sent from my iPhone using Tapatalk

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام من يه لپ تاپ تا ٣٥٠٠ ميخواستم.اگه بازي هاي روز هم اجرا كنه كه چه بهتر.از لنوو متنفرم.كيفيت ساخت برام خيلي مهمه.
نظر خودم اچ پي envy k009 هست.نظر دوستان چيه؟
لپ تا پ قبليمم hp بود كه معركست.

سلام. بهترین برندها اول Apple و بعدش Sony و Toshiba هستند. یه مورد خوب Asus N550JK هستش که هیچی کم نداره. HP Envy هم خوبه.

armin_punisher6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سي پي يو اين مدل اچ پي 4510u هست ولي ايسوس 4710hq.تو بازي چقدر تاثير داره؟البته رم اچ پي هم ١٦ گيگه.
سوني كه هم پلاستيكي بودنش خوشم نمياد و هم گرونه.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سي پي يو اين مدل اچ پي 4510u هست ولي ايسوس 4710hq.تو بازي چقدر تاثير داره؟البته رم اچ پي هم ١٦ گيگه.
سوني كه هم پلاستيكي بودنش خوشم نمياد و هم گرونه.

دو پردازنده مذکور واسه بازی تفاوت چندانی ندارن و مهم پردازنده کارت گرافیکه. اون موردی هم که فرمودید سلیقه ای هستش. سونی بدنه فلزی هم داره.

Computex

Registered User
لایک‌ها
42
یه توصیه دوستانه می‌کنم که در حال حاضر سمت hp اصلاً نرید. دستگاه‌های hp کنونی اصلاً با اون hp سابق از لحاظ کیفیتی قابل مقایسه نیست.
اما در مقایسه دو مدلی که گفتید به طور کلی باید عرض کنم:
پسوند U در پردازنده‌های اینتل به معنی Ultra low power هست که نشاندهنده مصرف پایین هست. این پردازنده‌ها معمولاً انرژی مصرفی زیر 15 وات دارند که البته این مصرف کم علاوه بر اینکه باعث افزایش عمر باطری و خنک کار کردن میشه، از طرف دیگه قدرت پائین‌تری هم ارائه میده که برای شما که گیم می‌خوایید کمی در تضاد هست. اما پسوند HQ به معنی High Performance Graphics مربوط به پردازنده‌هایی هست که انرژی بیشتری مصرف می‌کنند، اما قدرت بالاتری رو ارائه داده و بهتر از پس پردازش‌های سنگین بر می‌آیند. بنابراین اختلاف قابل توجه هست.
نکته دوم اینکه شما وقتی دستگاه‌ رو خریداری کردین، رم اون در آینده قابل ارتقاء هست اما پردازنده نیست. (در اکثر بردهای لپ‌تاپی امروزی به دلیل آنبرد شدن پردازنده‌ها ارتقاء اون ممکن نیست) بنابراین شما باید سعی کنید پردازنده بهتری انتخاب کنید چرا که رم و هارد در آینده به راحتی قابل تعویض هستند اما پردازنده و گرافیک خیر.

armin_punisher6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
چرا ميگين اون اچ پي سابق نيست؟
از طرفي عاشق اچ پي ام.از طرفي هم ميترسم سي پي يو تو بازي كم بياره!ال سي ديش مات نيست مشكلي نداره؟فول اچ دي نبودنش چطور؟

Computex

Registered User
لایک‌ها
42
اخیراً در محل کار می‌بینم که مشکلات دستگاه‌های جدیدش زیاد شده.
حتی این پردازنده سری U هم در حال حاضر در بازی‌های امروزی کم نمیاره. چیزی که بیشتر در بازی مهمه گرافیک هست. من از این لحاظ گفتم که در آینده به مشکل بر نخورید.
ال‌سی‌دی مات و شفاف هم یه جورایی سلیقه‌ای هست. اگر از دستگاهتون زیاد در فضای باز استفاده می‌کنید، اون موقع LCD شفاف مشکل ساز میشه. Full-HD بودن هم باز به خودتون بر می‌گرده. وضوح بالا از طرفی برای دیدن فیلم و کلاً کاربری مالتی مدیا بهتر هست اما از طرفی در اجرای گیم‌ها وضوح بالا به دلیل تفکیک پذیری بالاتری که نیاز هست فشار بیشتری به گرافیک وارد می‌کنه. نتیجتاً اگر یک بازی رو روی LCD معمول بتونید با کیفیت بالا ، 30 فریم در ثانیه بگیرید، در صفحه تمام HD شاید به حدود مثلاً 22 فریم افت کنه و این شما رو مجبور می‌کنه برای افزایش فریم ریت کیفیت رو بیارید به حالت متوسط.
باز هم از طرف دیگه نمایشگرهای دستگاه‌های جدید ASUS رنگ‌های بهتر و زنده‌تری خلق می‌کنند.
پیشنهاد می‌کنم سری بزنید به پاساژها و مغازه‌های بزرگ و در صورت امکان دستگاه‌ها رو در حالت روشن از نزدیک بررسی کنید (لازم هم نیست دقیقاً همون مدل‌هایی باشه که مد نظر شماست، مدل‌های مشابه هم باشه کفایت می‌کنه چون اغلب قطعات در مدل‌های مشابه یکسان هست و فقط کانفیگ‌ها فرق می‌کنه)

armin_punisher6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
اخیراً در محل کار می‌بینم که مشکلات دستگاه‌های جدیدش زیاد شده.
حتی این پردازنده سری U هم در حال حاضر در بازی‌های امروزی کم نمیاره. چیزی که بیشتر در بازی مهمه گرافیک هست. من از این لحاظ گفتم که در آینده به مشکل بر نخورید.
ال‌سی‌دی مات و شفاف هم یه جورایی سلیقه‌ای هست. اگر از دستگاهتون زیاد در فضای باز استفاده می‌کنید، اون موقع LCD شفاف مشکل ساز میشه. Full-HD بودن هم باز به خودتون بر می‌گرده. وضوح بالا از طرفی برای دیدن فیلم و کلاً کاربری مالتی مدیا بهتر هست اما از طرفی در اجرای گیم‌ها وضوح بالا به دلیل تفکیک پذیری بالاتری که نیاز هست فشار بیشتری به گرافیک وارد می‌کنه. نتیجتاً اگر یک بازی رو روی LCD معمول بتونید با کیفیت بالا ، 30 فریم در ثانیه بگیرید، در صفحه تمام HD شاید به حدود مثلاً 22 فریم افت کنه و این شما رو مجبور می‌کنه برای افزایش فریم ریت کیفیت رو بیارید به حالت متوسط.
باز هم از طرف دیگه نمایشگرهای دستگاه‌های جدید ASUS رنگ‌های بهتر و زنده‌تری خلق می‌کنند.
پیشنهاد می‌کنم سری بزنید به پاساژها و مغازه‌های بزرگ و در صورت امکان دستگاه‌ها رو در حالت روشن از نزدیک بررسی کنید (لازم هم نیست دقیقاً همون مدل‌هایی باشه که مد نظر شماست، مدل‌های مشابه هم باشه کفایت می‌کنه چون اغلب قطعات در مدل‌های مشابه یکسان هست و فقط کانفیگ‌ها فرق می‌کنه)
واقعا نكات خيلييي مفيدي رو ذكر كردين.ممنون.اگه از باب خرابي بگين من اينو به جون ميخرم.چون اچ پي رو هميشه دوست داشتم.متاسفانه تو رشت هيچ فروشگاهي لپ تاپ روشن نميزاره كه بتونم كيفيت تصوير رو ببينم.در كل با hd بودنش مشكلي ندارم.فيلم تمام hd هم زياد نميبينم.
گرافيك جيفورس ٨٥٠ داره كه فكر ميكنم جز قوي ترينهاست.دو تا مزيت هم نسبت به ايسوس داره يكي ٨ گيگ ssd ه و فينگر پرينت.
باز اگه دوستان كيفيت ال سي دي سري envy رو كنار ايسوس ديدن ممنون ميشم نظراتشونو بگن.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
واقعا نكات خيلييي مفيدي رو ذكر كردين.ممنون.اگه از باب خرابي بگين من اينو به جون ميخرم.چون اچ پي رو هميشه دوست داشتم.متاسفانه تو رشت هيچ فروشگاهي لپ تاپ روشن نميزاره كه بتونم كيفيت تصوير رو ببينم.در كل با hd بودنش مشكلي ندارم.فيلم تمام hd هم زياد نميبينم.
گرافيك جيفورس ٨٥٠ داره كه فكر ميكنم جز قوي ترينهاست.دو تا مزيت هم نسبت به ايسوس داره يكي ٨ گيگ ssd ه و فينگر پرينت.
باز اگه دوستان كيفيت ال سي دي سري envy رو كنار ايسوس ديدن ممنون ميشم نظراتشونو بگن.

سری Envy اگر رفزش نباشه گزینه بسیار خوبیه. صفحه نمایششم کیفیت خوبی داره. چیزی از ایسوس کم نداره.

armin_punisher6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
مثل اينكه گرافيك انوي،جيفورس ٨٥٠ ddr3 و ايسوس ddr5 geforce 850 هست.چقدر تفاوت تو بازي دارن؟
كسي ميدون سري انوي پشتش چراغي روشن ميشه؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
مثل اينكه گرافيك انوي،جيفورس ٨٥٠ ddr3 و ايسوس ddr5 geforce 850 هست.چقدر تفاوت تو بازي دارن؟
كسي ميدون سري انوي پشتش چراغي روشن ميشه؟

اگر پردازنده گرافیکی لپ تاپها یکی باشه این مورد تاثیر زیادی نداره.

armin_punisher6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
تا خواستم envy k009 ازديجي كالا سفارش بدم تموم شد.كسي ميدونه تو بازار تهران چنده؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
تا خواستم envy k009 ازديجي كالا سفارش بدم تموم شد.كسي ميدونه تو بازار تهران چنده؟

عزیز دیگه امروز وقت خرید نیست. حداقل باید حدود 20 روز دیگه صبر کنید اگر می خواین به احتمال زیاد توی پاچتون نکنن.

بالا