برگزیده های پرشین تولز

کار یا درس ؟

mazyar97

Registered User
لایک‌ها
19
سلام دوستان
من الان دارم درس می خونم واسه کنکور ولی میدونم که درس هم بخونم باز هم کار برام نیست چون تو اشنا ها خیلی ها رو سراغ دارم که الان فوق لیسانس دارن ولی بیکارن و زدند تو کار ازاد
بعد کار ماشین هم بلدم و توی این فکرم که کارگاه تیونینگ ماشین بزنم
حالا خانواده ام میگن که باید درس بخونی و کار اداری بری نمیدونم چی کار کنم ؟
ممنون میشم راهنمایی ام کنید ،،

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
دَرس .. در کنارش کار ...

belak24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
430
ببین دوست عزیز همه چی به خودت و علایقت بستگی داره...توانایی و استعداد درس خوندن داری؟راحت و گیرا درس میخونی؟
چون بعضی ها درس خوندن براشون خیلی سخته و اصلا علاقه ای ندارن...خوب هر انسان عاقلی به این فرد میگه درس بیخیال شو برو سراغ پول درآوردن...
اگه درس خوندن برات سخته و خودت هم علاقه ای نداری برو تو زمینه ای که علاقه داری مشغول به کار شو...تو جوونی داداش و کلی فرصت داری، پس عاقلانه و از رو منطق تصمیم بگیر...
از طرفی من خودم چند نفر آدم رو میشناسم که کنار خودم بین دوست،آشنا و اطرافیان هستند که طرف دیپلم هم نداره ولی سرمایش انقدر زیاده که 100تا عین منو میخره آزاد میکنه:D
از اون طرفشم هست...همین داداشه خودم فوق لیسانس هست و دنبال کار...
باز هم کسایی هستند که درس خوندن و درآمدهای میلیونی دارن...
تو جامعه ما هم اینجوری جا افتاده که کسی که درس نخونده منزلت اجتماعی نداره، زن بهش نمیدن، احترام براش کم قائل میشن و ...(به نظر من کاملا اشتباه هست این طرز فکر)
خلاصه اینکه درسته الآن شرایط سخت شده و مثل سابق نیست ولی شما به علایق و استعدادهای خودت نگاه کن...به نظر من این از همه مهمتره...

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
در حال حاضر فکر آینده و نت و موبایل و.....را بنداز دور فقط بچسب به درس
بعد کنکور اینقدر وقت هست که به این چیزها فکر کنی و با خانواده بحث کنی. الان اگر فکرت مشغول این چیزها شد از درست عقب می مونی و تا آخر عمرت حسرت این روزها را می خوری الان کلت داغه فکر می کنی درس نخونی استیو جابز بیل گیتس میشی اما چند میلیون نفر تو دنیا درس نخوندند و به خاک سیاه نشستند حالا یک درصد هم موفق شدند وچه تضمینی تو جز اون یک درصد باشی؟؟؟ شما اهل کار باشی بعد کنکور هم دانشگاه درس می خونی هم کار می کنی .

Last edited:

kateb

Registered User
لایک‌ها
199
الویت الان تا کنکور فقط و فقط درس.....
کنکور که دادی بهتر میتونی تصمیم بگیری
درس را به هیچ وجه کنار نگذار لااقل تا لیسانس. دانشگاه تجربه ای هست که حیفه از دست بدی
اما رشتت را تا جاییکه میتونی مرتبط با چیزی انتخاب کن که علاقه داری بعدا توی اون زمینه کار کنی چون مطمئن باش بین دو نفر که دارند یک کار مشترک انجام میدهند اونیکه درس خونده یک پله بالاتره چون به هرحال با دنیای بیشتری در ارتباط بوده و این مهم نیست که کلا درسی که خونده میشه با بازار کار کاملا متفاوت هست
اما و اما و اما تمام اینا معنیش این نیست که کلا کار را ببوسی بذاری کنار تا انشالله بعد از دانشگاهت
نه!!!!!!!!!!!
حتما حتما و حتما توی هر زمینه ای که علاقه داری شروع به کار کن و شاید اول پاره وقت اما کم کم به صورت حرفه ای تا وقتی درست تموم شد توی یک کار واسه خودت حرفی برای گفتن داشته باشی
این دقیقا اشتباهی است که اکثریت افراد دانشگاه رو توی ایران مرتکب میشن چون فکر میکنند درسشون که تموم شد براشون دعوتنامه میفرستن واسه کار!!!!
در اخر اینکه اکثریت این روزا میگن کاش به جای درس رفته بودم دنبال کار الان به یه جایی رسیده بودم، مثلا فلانی نگاه کن ......
اما یادت باشه که بین یک فروشنده سوپرمارکت یا بوتیک یا ....... تحصیلکرده و تحصیل نکرده فرق زیادی هست، حداقل در شخصیت و رفتار
موفق و شاد باشی

Sorena_74

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به قول یه بنده خدایی ، میگه اگر میخوای دزد هم بشی(البته بلانسبت) ، دزد باسواد بهتره ...
از الان باید دنبال علاقت باشی ، ببینی چه شغلی هست که هم بهش علاقه داری و هم درامد و بازار خوبی داره ، بعد به نسبت همون انتخاب رشته کنی و درسشو بخونی ،
و فقط هم به دانشگاه و مدرک نباید اکتفا کرد ، باید درکنار سواد ، مهارت هم یاد بگیری .
شما مجبور نیستی بین کار و درس یکی رو انتخاب کنی ، من کسانی رو دیدم که هم درس خوندن و هم تو شغلشون موفق بودن .
درسته الان بازار کار افتضاحه ، اما یک آدم زرنگ میتونه حتی تو همین اوضاع هم گلیم خودشو از آب بکشه بیرون .

pavilion

Registered User
لایک‌ها
5,453
درستو خوب بخون دانشگاه و رشته خوب قبول شو کارم جور میشه
فلان اقوام و فلان اشنای فوق لیسانسپ بذار کنار
یه نفرو پیدا کن ارشد دانشگاه تهران شریف امیرکبیر شهید بهشتی باشه و بیکار باشه. داریم اصلا؟؟
درس خوندن و کارت همش به خودت بستگی داره. میتونی بری نزدیک ترین دانشگاه به خونتون و بعد بگی 6 سال درس خوندم ارشد گرفتم و حالام هیچ
میتونیم حسابی درسخون باشی بری یکی از اون دانشگاه ها بعد بیا اینجا ببینیم میگی اصلا کار نیست و بی فایده درس خوندم؟؟؟

mazyar97

Registered User
لایک‌ها
19
سلام
ببخشید دوستان چند روز نبودم
ممنون بابت وقتی که گذاشتید و اومدید نظراتتون رو فرمودید
حالا یه سوال دیگه اینکه مدرک دانشگاه مثلا دانشگاه دولتی باشه یا ازاد موقع استخدام واسه کار (اگر باشه !!!) فرق داره ؟
من از بعضی ها شنیدم میگن مدرک دانشگاه ازاد معتبر نیست و .... ممنون میشم راهنمایی ام کنید

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

ivioji

Registered User
لایک‌ها
170
اول کار بعد درس نشد
در حیبن درس کار نشد
در بین درس کار نشد
درس درس درس بیکار مثله خودم لیسانس سخت افزار دارم

بالا