برگزیده های پرشین تولز

اهداء عضو | Organ Donation

نظرتان درباره ی اهداء عضو چیست؟

• Total voters
    121

ansar313

Registered User
لایک‌ها
291
عمل نیکوییست اما معلوم نیست اعضایمان بعد از مرگ در بدن چه کسانی قرار خواهد گرفت.
شاید آدم خوبی نباشه
این براتون مهم نیست؟

unnam

Registered User
لایک‌ها
2,321
الان مزنه کلیه o+ چنده من دوتا دارم

daveantiheroes

Registered User
لایک‌ها
24
کار خیلی خوبیه. چند وقتپیش در نمایشگاه کتاب هم از مردم برای اینکار دعوت به عمل می آوردن. در کل موافقم.

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
من تا قبل این تاپیک نمیدونستم. ثبت نام کردم و به خانواده گفتم. استارتر دمت گرم

cinemaamooz

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,244
نمی دونستم بیشتر بچه ها همه کارت اهدا عضو دارن :/
ماشاالله بچه ها همه دستشون تو کار خیره ... !

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
ما تنها همین یک زندگی را داریم؛ تمام افکار و اعتقاداتمان، همه و همه تنها محدود به مغزمان است و هیچ چیزی فراتر از مغز ما و این زندگی وجود ندارد.

خیلی مطمئنی به خودت عزیز.

گنده تر از من و شما با این اطمینان صحبت نمی کنن.
شما چی فک می کنی فکر کردی دانشمندی و اونقدر دانشمند سطح بالایی هستی؟ بزرگان علم و فناوری و تکنولوژی های جدید اینطوری در رابطه با یکی از پیچیده ترین مسائل زندگی با احتمال صد در صدی اعلام نظر نمی کنن.

شما می دونی؟ عجبه والا. چیزی فراتر از مغزمان و این زندگی وجود ندارد؟

چطوری آخه اینقدر مطمئن می گی مگه تو دیدی؟ مدرک داری؟ فرگشت رو پیش نکش. کسی مگه بوده که از مرگ برگشته باشه و ازش بپرسی ؟

Last edited:

hamedovic5405

Registered User
لایک‌ها
11,460
دوستان برای اهدای عضو باید چیکار کرد؟ جایی باید ثبت نام کرد؟؟؟
ضمناً من پس فردا چپه شدم خودشون میان سروقت بدنم یا باید کسی از خانواده در جریان باشه!؟

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
دوستان برای اهدای عضو باید چیکار کرد؟ جایی باید ثبت نام کرد؟؟؟
ضمناً من پس فردا چپه شدم خودشون میان سروقت بدنم یا باید کسی از خانواده در جریان باشه!؟

در سایت ehda.ir ثبت نام میکنید و پس از تأیید اطلاعاتتون، داخل سایت یه کارت موقت به نمایش میگذاره که میتونید چاپش کنید روی کاغذ. پس از یه مدت هم ممکنه برای آدرسی که تعیین کردید، یک کارت محکم تر فرستاده بشه که شاید قابلیت استفاده به عنوان کارت بانکی هم داشته باشه!

بهتره که کارت اهداء عضو همواره همراهتون باشه تا تیم اورژانس، مطلع باشن تا اقدامات لازم رو درصورت امکان انجام بدن. ولی در هر صورت، نهایتاً فرد یا افرادی که از نظر قانونی، "ولی/اولیاء دم" شما محسوب میشن (یا نزدیک ترین وابسته ی فامیلی)، باید قبلش اجازه بدن.

یعنی اگر مثلاً "ولی" شما، پدرتان محسوب میشه، حتی اگر کارت داشته باشید و به همه هم گفته باشید، اما پدرتون رضایت نده، عمل انجام نخواهد گرفت و اعضاتون زیر خاک رفته و همچون میلیاردها جسد قبلی، به هدر رفته و خوراک حیوانات میشید و اتم هاتون به طبیعت باز میگردن!

prn

Registered User
لایک‌ها
2,757
برید ثبت نام کنید .بعد مرگ چه فایده ای داره .حداقل یکی دیگه استفاده کنه تا میپوسه .
در ضمن این قانونشون مسخرس که خانواده باید بدونه.من الان نگفتم .موتور سوارم که هستم کلاه میزارم ولی هر لحظه، کار دیگه پیش میاد
باشه اونی هم که از اعضای ما استفاده میکنه به بشریت خدمت کنه همین.

amirrezarahim1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
سلام خدمت دوستان
من میخوام همینجوری ببرم بره
یکم بهم روحیه بدین

hasankachalam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
اغا این غانونش یکم باید درس شه
مصلا اینکه خانواده طرفو ببین ازش یه کوییز بگیرن اگه آی کیوتش بالا 150 بود بش بدن،اونم نه همینجوری مفتکی بلاخره گوشتو پلو ریختن پاش تا عضو شده!
اصن باید یه صندوق درس کنن یه وامی جایزه ای چیزی به اینا که کارت میگیرن بدن،طرف یه کارته نمیدونم چی! میگیره یه عمر حقوغ و مظایا بش میدن! ما عضو اهدا کنیم طرف بشینه تو خاتراطش بنویسه یه قلبه مهربونه فابریک مفتی ساهاب شدم؟!
حالا از اینا بگظریم، من که مقذ ندارم که بمیره (cpu ییه واسه خودش) ولی خانواده احتمالا خودشون از طرفه من احدا می کنن،میگن مرحوم تا زنده بود که به درد نخورد لااقل ...
پ.ن
:دی ساعت 3 سبهی این تاپیک کجا بود من افتادم توش

بالا