برگزیده های پرشین تولز

یک پیشنهاد برای جلوگیری از کلاهبرداری در فروم

Yousef

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,952
سلام به همه دوستان
مثل اینکه یوخده دیر رسیدم
تا یک هفته بعد از زدن تاپیک هی میومدم چک میکردم میدیدم هیچ خبری نیست. الان بعد از 2 ماه اومدم میبینم ماشالا 2 صفحه جلو رفته.
دوستان مثل اینکه هر دفعه توی یک تاپیک قرار میتینگ میذارین. نه؟ من دیر به میتینگ رسیدم :دی
هر چند بازم مثل اینکه هیچ کدوم از مدیرا من جمله موزمار خان، این تاپیک رو ندیدن

و اما آی تریدر:
همونطور که چند تا از دوستان هم توضیح دادن، آی تریدر یک سیستمی هست برای تشخیص اعتبار یک کاربر.
فرض کنید که من فروشنده هستم و شما خریدار. شما پولی رو به حساب من میریزید و من محصولم رو به موقع و صحیح و سالم تحویل شما میدم. شما روی گزینه ی آی تریدر که زیر یوزر نیم من هست کلیک میکنید و یک فید بک ارسال میکنید و امتیاز مثبت به من میدید.
گاهی اوقات هم ممکنه برعکس این قضیه پیش بیاد. من یک جنسی به شما میدم و شما پول نمیریزید. من در آی تریدر شما امتیاز منفی میدم.
گاهی اوقات ممکنه شما پول بریزید و من جنس رو تحویل ندم و خیلی مثالهای دیگه
اینجوری کاربرا سعی میکنن به جای اضافه کردن پستهاشون بیشتر به فکر اضافه کردن آی تریدرشون باشن.

سلام.
نظر شخصی من این هست که این هم جواب نمیده.

بودن اینجا کاربرانی که با تعداد پست بالا و تاریخ عضویت قدیمی باعث دلخوری (بخوانید کلاهبرداری) دیگر اعضا شدن.
بودن کسانی که تقریبا نزدیک 1000 کالا هم اینجا فروخته بودن و هیچ مشکلی وجود نداشته اما سر یک پرینتر و چند تا جنس دیگه رفتن و پشت سرشون رو هم نگاه نکردن و بعد از گذشت چندین ماه همچنان در حال اسباب کشی هستن!
این امتیاز ها هم هیچ ارزشی نداره و نمیتونه جلوی کلاهبرداری رو بگیره.
من یک مثال میزنم.
شما در نظر بگیرید من بدون داشتن این امتیازات میخوام در بازارچه جنس بفروشم. بعد از مدتی خوش قولی و خوب فروش کردن (دام پهن کردن) امتیازات مثبت خودم رو بالا میبرم. و بعد به این نتیجه میرسم حالا وقتشه!
خیلی ها من رو تایید میکنن و امتیازات خودم هم که بالاست و کلا یوزر معتبری شدم به من قوت قلب بیشتری میده تا شروع به کلاهبرداری کنم!
حالا شروع میکنم به مثلا پیش فروش کردن یک کالا با قیمت خوب.
شمای کاربر قدیمی و یا یک کاربر جدید به دلیل اینکه من فروشنده خوبی تا به الان بودم و امتیازات خوبی دارم و تنها به دلیل این امتیازات به من اعتماد میکنید و از من کالا رو پیش خرید میکنید.

و بعد بقیه ماجرا که مشخصه.

خودتون میتونید تصور کنید که بعد از کلاهبرداری من چه اتفاقاتی میفته. چه تاپیک ها زده میشه و چه اعتراضاتی صورت میگیره به اینکه پی تی باید جواب گو باشه و ...

تنها راه خرید و فروش سالم در بازارچه الان این هست که دوستان به یک سری نکات ریز توجه کنن.
من بارها دیدم تا یک تازه وارد تاپیک فروش میزنه دوستان بهش میگن توقع نداری که ما با یک دونه پست از شما خرید کنیم؟
در صورتی که همین دوستان که به ظاهر حواسشون جمع هست وقتی میخوان خرید کنن اگه ببین فروشنده مثلا 1000 تا پست داره به راحتی و بدون کوچکترین دقتی خرید رو انجام میدن!
وقتی مبنای اعتبار، تعداد پست و یا تاریخ عضویت و یا امتیازات مثبت باشه، باید فاتحه اون بازارچه خونده بشه.

در پایان بگم همونطور که تعداد پست بالا و قدیمی بودن نمیتونه تضمینی باشه برای کلاهبرداری نکردن، امتیازات بالا هم نمیتونه تضمین کلاهبرداری نکردن باشه. و هر چیزی که نمیتونه سالم بودن یک خرید و فروش رو تضمین کنه، بود و نبودش هم فرقی نداره.

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
تاپیک 5 سال پیش رو چرا اوردی بالا ؟

m_2t_ab

مدیر بازارچه - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
بالا