برگزیده های پرشین تولز

طراحی و نرمال سازی پایگاه داده

aliarya

Registered User
لایک‌ها
109
با سلام
دوستان عزیز من چند سوال داشتم . امیدوارم دوستان حرفه ای کمک کنن. اگه کسی هم تونست بهم یاد بده ، هزینش تقدیم میشه

-- اول اینکه چه روش های کلی تر و کامل تری از 3 مرحله ی معروف نرمال سازی برای تحلیل و ایجاد تیبل ها برای پایگاه داده است.
-- برای اینکه بتونیم پایگاه داده یک برنامه اتوماسیون رو اجرا کنیم باید چکار کنیم. چه تخصصی باید داشته باشم. بر فرض من بخوام برای یک شرکت پیمانکاری که مهندس و حسابدار و پرسنل و کارگر و هزار و یک ورودی و خروجی داره باید چه مهارتی داشته باشم مفاهیمی از مدیریت ؟ حسابداری؟ دقیقا چی ؟
چه منوال یا راهنمای مفید و خلاصه فارسی یا لاتین هست در این زمینه؟ نمیخواتم کتاب در مورد مفاهیم پایه بخونم یا با فرمول های خاص سر و کله بزنیم . خودمونی چکار میکنید. ممنون میشم کمک کنید.
همونطور که اشاره کردم کسی بتونه کمک کنه مسلط بشم هزینه اش تقدیم میشه

Arashdn

Registered User
لایک‌ها
47
-- اول اینکه چه روش های کلی تر و کامل تری از 3 مرحله ی معروف نرمال سازی برای تحلیل و ایجاد تیبل ها برای پایگاه داده است.
سطوح دیگه ای مثل bcnf و ... هست ٬ ولی خیلی کاربرد تجاری ندارن ٬ بیشتر روی کاغذ و در کتاب هاست ....
-- برای اینکه بتونیم پایگاه داده یک برنامه اتوماسیون رو اجرا کنیم باید چکار کنیم. چه تخصصی باید داشته باشم. بر فرض من بخوام برای یک شرکت پیمانکاری که مهندس و حسابدار و پرسنل و کارگر و هزار و یک ورودی و خروجی داره باید چه مهارتی داشته باشم مفاهیمی از مدیریت ؟ حسابداری؟ دقیقا چی ؟
تحلیل یک سیستم با طراحی پایگاه داده اش فرق داره....
یه اطلاعات عمومی باید از شرکت داشته باشید بقیه اش رو بنا به نیاز تهیه کنید
چه منوال یا راهنمای مفید و خلاصه فارسی یا لاتین هست در این زمینه؟ نمیخواتم کتاب در مورد مفاهیم پایه بخونم یا با فرمول های خاص سر و کله بزنیم . خودمونی چکار میکنید. ممنون میشم کمک کنید.
به مقالات آنالیز و تحلیل سیستم ها و مهندسی نرم افزار مراجعه کنید...
تجربه هم در این زمینه خیلی میتونه مفید باشه

بالا