برگزیده های پرشین تولز

مشکل تایپ فارسی در ایندیزاین

tviran

Registered User
لایک‌ها
4
سلام بنده یک مشکلی دارم برای تایپ فارسی در ایندیزاین البته این مشکل رو توی فوتوشاپ هم دارم

به طوری که وقتی تایپ میکنی یک تکه کوچک به قبل برخی حروف اضافه میکنه عکس هم گرفتم اتچ کردم

نمیدونم چی کار کنم

من برای رفع این مشکل قبل از این حروف اب کلید های ترکیبی ALT+0157 استفاده میکنم اما متنم خیلی زیاده نمیشه برای همه کلمات مورد دار این کارو رو انجام داد

لطفا شمارو به خدا کمکم کنید

در ضمن من از نسخه استفاده می کنم

Indesign CC 2014moshkel indisine.PNG

i.sharifi

کاربر حرفه ای گرافیک و انیمیشن
لایک‌ها
410
در نسخه CC محصولات ادوبی امکان نوشتن متون به صورت فارسی در نظر گرفته شده اما شاید به طور پیشفرض تنظیمات فعال نباشند .
البته من احتمال میدم مشکلی که شما با اون مواجه شدید با حذف و نصب مجددا فونت ها حل شود .

i.sharifi

کاربر حرفه ای گرافیک و انیمیشن
لایک‌ها
410
در نسخه CC محصولات ادوبی امکان نوشتن متون به صورت فارسی در نظر گرفته شده اما شاید به طور پیشفرض تنظیمات فعال نباشند .
البته من احتمال میدم مشکلی که شما با اون مواجه شدید با حذف و نصب مجددا فونت ها حل شود .

mahyartb

Registered User
لایک‌ها
42
امیدوارم زیاد دیر پاسخ نداده باشم
مسیر زیر رو دنبال کنید
edit > preferences > type
گزینه middle eastern رو انتخاب کنید

marishi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام منم با فونتم مشکل دارم فکر کنم مشکلم مشابه این دوستمون باشه که بهشون گفتید middle eastem رو بزنن من مسیری که گفتید نگاه کردم این گزینه رو نداره!! :(
من وقتی مثلا می نویسم: ر
تبدیل میشه به: ـر
و برای همه حروف منفصل این اتفاق میفته :( باید چکار کنم؟

فایل های ضمیمه

• 000.jpg
    000.jpg
    291.4 KB · نمایش ها: 20
  • 001.jpg
    001.jpg
    255.9 KB · نمایش ها: 15

marishi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هیشکییییییی نیست؟؟؟؟ من کمک لازم دارممممممممم فونتامم حذف کردم دوباره نصب کردم نشد کمکککککککککککککککککک

DR460N

Registered User
لایک‌ها
13
سلام
در بخش تنظیمات آیا گزینه ی زبان وجود دارد ؟
در صورت وجود از میان زبان های موجود عربی را انتخاب کنید
شاید به این صورت مشکل شما رفع شود

M.saleh.N

Registered User
لایک‌ها
114
دوست عزیز تو CC باید موقع نصب نرم افزار زبان رو بذاری رو English یدعم العربیه تا امکانات تایپ به زبان های خاورمیانه ایی هم برات فعال شه
تکست باکس ME type tool با این کار به ابزارات اضافه میشه

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251
برطرف کردن مشکل جدا شدن حروف فارسی در فتوشاپ

1. ابتدا فتوشاپ را اجرا کنید. (نسخه فتوشاپ : CS5) . از نوار ابزار بالای صفحه به ترتیب بر روی Window>Paragraph کلیک کنید .
1604078_654.jpg

1604079_455.jpg

2. بر روی آیکونی که در تصویر شماره 2 با کادر قرمز مشخص کرده ام کلیک کرده و از لیست باز شده گزینه Middle East Single-line Composer را انتخاب کنید.
1604080_971.jpg

به همین راحتی مشکل جدا نوشتن حروف در فتوشاپ برطرف شد .

masom181

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
بچه ها کسی نیست منم همین مشکل رو دارم هرکار می کنم درست نمیشه
توروخدا اگه کسی بلده کمک کنه

viewer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هیشکییییییی نیست؟؟؟؟ من کمک لازم دارممممممممم فونتامم حذف کردم دوباره نصب کردم نشد کمکککککککککککککککککک
سلام دوست عزیز.
این مشکل در تمام ورژن های ایندیزاین وجود دارد و دلیل آن از ایندیزاین نیست. دلیل آن متن ووردی است که جهت صفحه‌ارای در ایندیزاین مورد استفاده قرار گرفته. معمولا در مواردی که متونی از صفحات وب یا برخی نرم افزارهای تایپ فارسی داخل وورد کپی میشوند دچار خرابی یونیکد میشوند. این متون بعد از وارد شدن در ایندیزاین باعث تغییر در یونیکد کل فونتهای فارسی سیستم شما می شوند. در نتیجه با باز کردن هر سند ایندیزاینی دیگری که متن فارسی داشته باشد به محض شروع برای کار روی کادر متن مشکل به هم ریختگی حروف اتفاق می افتد. راه حل: ابتدا سعی کنید آخرین متن ووردی را که قبل از بروز مشکل وارد ایندیزاین کرده اید پیدا کرده و از سند حذف کنید.( این متن‌ها باید مجددا در سند ووردی تایپ شوند نه کپی). سپس دوباره فونت های فارسی خود را نصب کنید مشکل حل می‌شود.
همچنین اگر متنهای وارد شده در ایندیزاین زیاد است و نمیدانید دقیقا کدام متن دچار این مشکل است میتوانید در وورد از هر کدام از متنها "سیو از " "پلین تکست " بگیرید. در پنجره ای که باز میشود متوجه میشوید که متن شما در تمام یونیکدهای ویندوزی دارای حروف قرمز( نا متعارف) است. دردش اینجاست.

viewer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بنده یک مشکلی دارم برای تایپ فارسی در ایندیزاین البته این مشکل رو توی فوتوشاپ هم دارم

به طوری که وقتی تایپ میکنی یک تکه کوچک به قبل برخی حروف اضافه میکنه عکس هم گرفتم اتچ کردم

نمیدونم چی کار کنم

من برای رفع این مشکل قبل از این حروف اب کلید های ترکیبی ALT+0157 استفاده میکنم اما متنم خیلی زیاده نمیشه برای همه کلمات مورد دار این کارو رو انجام داد

لطفا شمارو به خدا کمکم کنید

در ضمن من از نسخه استفاده می کنم

Indesign CC 2014مشاهده پیوست 762510
سلام دوست عزیز.
این مشکل در تمام ورژن های ایندیزاین وجود دارد و دلیل آن از ایندیزاین نیست. دلیل آن متن ووردی است که جهت صفحه‌ارای در ایندیزاین مورد استفاده قرار گرفته. معمولا در مواردی که متونی از صفحات وب یا برخی نرم افزارهای تایپ فارسی داخل وورد کپی میشوند دچار خرابی یونیکد میشوند. این متون بعد از وارد شدن در ایندیزاین باعث تغییر در یونیکد کل فونتهای فارسی سیستم شما می شوند. در نتیجه با باز کردن هر سند ایندیزاینی دیگری که متن فارسی داشته باشد به محض شروع برای کار روی کادر متن مشکل به هم ریختگی حروف اتفاق می افتد. راه حل: ابتدا سعی کنید آخرین متن ووردی را که قبل از بروز مشکل وارد ایندیزاین کرده اید پیدا کرده و از سند حذف کنید.( این متن‌ها باید مجددا در سند ووردی تایپ شوند نه کپی). سپس دوباره فونت های فارسی خود را نصب کنید مشکل حل می‌شود.
همچنین اگر متنهای وارد شده در ایندیزاین زیاد است و نمیدانید دقیقا کدام متن دچار این مشکل است میتوانید در وورد از هر کدام از متنها "سیو از " "پلین تکست " بگیرید. در پنجره ای که باز میشود متوجه میشوید که متن شما در تمام یونیکدهای ویندوزی دارای حروف قرمز( نا متعارف) است. دردش اینجاست.

Torabii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام منم با فونتم مشکل دارم فکر کنم مشکلم مشابه این دوستمون باشه که بهشون گفتید middle eastem رو بزنن من مسیری که گفتید نگاه کردم این گزینه رو نداره!! :(
من وقتی مثلا می نویسم: ر
تبدیل میشه به: ـر
و برای همه حروف منفصل این اتفاق میفته :( باید چکار کنم؟

Torabii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
واااای منم همین مشکل و دارم، دیگه کلافه شدم، تو رو خدا یکی جواب بده، من وسط کار موندم

Persis96

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
مشکلی که من داشتم دقیقاً شبیه مشکل بقیه دوستان بود،به خصوص برای تایپ فارسی تو "این دیزاین"
من با یکم کلنجار رفتن تو "این دیزاین" و "فتوشاپ" موفق شدم مشکلم رو حل کنم.امیدوارم به درد شما هم بخوره.
قبل از هر چیز بابت طولانی بودن این آموزش عذرخواهی میکنم.
ورژن فتوشاپ برای من تو این آموزش CC 2015 و برای این دیزاین CC 2017 هست.

"این دیزاین"

مرحله 1 :
طبق این تصویر من میخواهم به جای متن انگلیسی فارسی تایپ کنم.

Screenshot (147).jpg

مرحله 2 :
همانطور که می بینید کلمه های فارسی از چپ به راست و با فاصله تایپ شده اند.

Screenshot (149).jpg

مرحله 3 :
مطابق عکس قسمتی را که با نشانگر مشخص شده باید از -100 به 0 تغییر داد تا حروف فارسی روی هم قرار نگیرند.

Screenshot (150).jpg Screenshot (151).jpg

مرحله 4 :
در این مرحله باید بر روی گزینه "چهارخط" که زیر گزینه "چرخ دنده" قرار دارد کلیک کرده و در پنجره باز شده گزینه Adobe World-Ready Paragraph Composer را انتخاب کنید.
همانطور که می بینید کلمه های فارسی به درستی به نمایش در می آیند.

Screenshot (152).jpg

"فتوشاپ"

مرحله 1 :
یک فایل جدید ایجاد کنید.

Screenshot (158).jpg Screenshot (159).jpg

مرحله 2 :
در فایلی که ایجاد کردید فارسی تایپ کنید.در این مرحله برای تایپ فارسی نباید مشکلی وجود داشته باشد مگر اینکه در زمان نصب فتوشاپ گزینه "یدعم العربیه English" را انتخاب نکرده باشید.

Screenshot (160).jpg

مرحله 3 :
اما مشکل اصلی برای خود من تایپ فارسی در فایل های لایه باز با فرمت PSD بود.
در یک فایل لایه باز فارسی تایپ کنید.می بینید که همان مشکلی که در "این دیزاین" وجود داشت در "فتوشاپ" نیز هست.از تب Character قسمتی را که عدد -75 هست باید به 0 تغییر داد.بعد از انجام این کار حروف فارسی روی هم قرار نمی گیرند.اما مشکل از "چپ به راست بودن" و "جدا بودن حروف" همچنان پابرجاست.

Screenshot (161).jpg Screenshot (162).jpg

مرحله 4 :
برای حل مشکلات باقیمانده باید متنی که در مرحله 1 داخل فایل ایجاد شده تایپ کردید کپی کنید و به فایل لایه باز انتقال دهید تا در نهایت با تغییر سایز فونت،کلمات به درستی نمایش داده شوند.

Screenshot (163).jpg Screenshot (164).jpg Screenshot (165).jpg Screenshot (166).jpg

مرحله 5 :
اما برای انتقال یک متن طولانی ( مثلاً از Word ) به فایل های لایه باز،بازهم مشکل نمایش کلمات از چپ به راست به وجود می آید(تصویر 11). برای حل این مشکل متن خود را کپی کنید و به فایلی که در مرحله 1 ساخته شد انتقال دهید(متن را نباید مستقیماً از Word یا از صفحات مرورگر به فایل لایه باز انتقال داد).حالا متنی که به فایل ساخته شده انتقال داده اید را کپی کنید و به فایل لایه باز خود انتقال دهید.
می بینید که جملات فارسی به درستی نمایش داده می شود.

Screenshot (168).jpg Screenshot (169).jpg Screenshot (171).jpg Screenshot (172).jpg Screenshot (174).jpg

در پایان امیدوارم با این آموزش مشکل شما هم مثل من حل بشه.

N.Sayah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشکل به هم چسبیدن فونتهای فارسی در ایندیزاین

هر زمان که از فایل خرابی کپی پیست می کنیم این اتفاق می افتد. منظور از فایل خراب فایلی هست که نویسنده بدون توجه به فرمت فارسی، متنی را تایپ کرده و حتی با وصله و پینه آنرا تمام کرده و سیو میکند. در این صورت هنگام کپی و پیست از یک فایل با فرمت درهم، ایندیزاین هم به هم میریزد.

راه حل:
  1. ابتدا فایل مورد نظر را در ورد باز کنید. تمام متن را انتخاب کرده، کپی کنید.

2. ورد را ببندید و اگر برنامه ورد از شما پرسید که مقدار زیادی مطلب را روی کلیپ بورد نگه دارم یا نه، بگویید که نگه دارد. این همان متن کپی شده است و شما آنرا لازم دارید.

3. اکنون فایل جدیدی در ورد بازکنید و همان متن را پیست کنید.

4. دوباره همه ی مطلب را این بار در فایل جدید انتخاب کنید.

5. در قسمت پایین صفحه سمت چپ، روی language کلیک کنید و در پنجره ای که باز می شود گزینه ی Persian(Iran) را انتخاب کنید.

6. حال همانطور که تمام متن هنوز آبی است و انتخاب شده است روی دگمه ی مخصوص <جهت نوشته> یا Text Direction که در منوی بالای صفحه زیر تب Home و در قسمت <پاراگراف> قرار دارد رفته و جهت راست به چپ Righ-to-Left را کلیک کنید.

7. در قسمت فونت هم خط Arial را انتخاب کنید.

8. فایل تمیز و بی مشکل شما آماده ی استفاده است.

9. فایل جدید را سیو کنید که برای استفاده در ایندیزاین از آن استفاده خواهید کرد.

در واقع این فرمتی که گفته شد را برای نوشتن هر متنی به فارسی باید استفاده کرد.
    امیدوارم با استفاده از این روش مشکل شما برطرف شود.

Last edited:

talakaran

Registered User
لایک‌ها
15
سلام
چطور باید نکات و تکنیک های ریز گرافیکی فتوشاپ یاد بگیرم بهشون نیاز دارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

salekan1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همه راه حل های بالا رو رفتم ولی هیچ کدوم افاقه نکرد---هنوزم( ـر ) در ایندیزاین اینطوره

salekan1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزیز.

این در حال حاضر منطقی ترین جواب هست طبق اطلاعات من.

black-black

Registered User
لایک‌ها
227
خیلی جالبه که دوستان اصلا نمیگن که موقعی که دارید محصولات ادوبی رو نصب میکنید برای ساپورت فارسی حتما باید در هنگام نصب از جایی که زبان انتخاب میشود گزینه زیر رو انتخاب کنید و بعد نصب کنید
English_یدعم العربیه

بالا