برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

seminar

Registered User
لایک‌ها
44
سلام بر آقای یاسینی
چند سوال داشتم
1-آیا مانیتوری هست تو بازار،که کمتر چشم رو اذینت کنه؟؟( به جز led)
2-جسارتا خود ارضایی هم باعثه ضعف چشم میشه؟ اگه آره باعثه چه نوع بیماری میشه؟
3- رعایت نکردن چه عواملی باعثه ضعف چشم میشه؟( کلا گفتم)
ممنون از وقتتون. باغتون آباد

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام بر آقای یاسینی
چند سوال داشتم
1-آیا مانیتوری هست تو بازار،که کمتر چشم رو اذینت کنه؟؟( به جز led)
2-جسارتا خود ارضایی هم باعثه ضعف چشم میشه؟ اگه آره باعثه چه نوع بیماری میشه؟
3- رعایت نکردن چه عواملی باعثه ضعف چشم میشه؟( کلا گفتم)
ممنون از وقتتون. باغتون آباد

سلام

به طور کلی ریفرش ریت بالا به قول این روزها هرتزش خیلی مهمه هر چی بالاتر باشه چشم کمتر فاصله بین تصاویر رو میبینه و کمتر خسته میشه.

2 این فقط یه خرافات قدیمیه و پایه علمی نداره. ولی همونطور که قبلا گفتم این دلیلی برای زیاده روی نیست. حتی خوردن ویتامین زیاد هم ادم رو مریض میکنه. خودارضایی در صورت تداوم و زیاده روی قطعا بر بینایی هم اثر داره.

3 به طور کلی ضعف بینایی یک عامل ارثیه و عدامل کمی بر اون تاثیر دارند ولی رعایت نکردن بعضی موارد قطعا باعث ضعف بینایی شما میشه مثل خواندن کتاب در نور کم و خستگی چشم.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

ahmadsalar

Registered User
لایک‌ها
24
سلام
چند سوال داشتم:
1- من جدیدا متوجه شدم یکی از چشم هام بزرگتر از اون یکیه!دلیلش چیه و برای درمانش چه کاری لازمه؟
2- برای عمل لیزیک چه سنی مناسبه؟
3-استفاده از لنز خطری نداره؟و اینکه آیا نمیشه زنگ لنز رو روی صورت تست کرد و به دلخواه رنگشو انتخاب کرد؟(من عینک میزنم و میخوام گاهی اوقات هم از لنز استفاده کنم)

خیلی ممنون

bomb5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
کار با موبایل و کامپیوتر و دیدن تلویزیون بعد از عمل لازک بعد از هفته اول مشکلی نداره یا ضرر داره؟

faribas66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام آقای دکتر سال نو مبارک
من.شماره هر دو چشمم 6 هست با استیگمات 0/5میخوام عمل کنم نمیدونم کدوم روش مناسبتره؟؟
هزینه عمل واسم مهمه بیمارستان فارابی هزینش کمتر از کلینیک نوره به نظرتون کدومشون برم همه میگن فارابی کیفیت کارش خوب نیس؟؟
گیج شدم کجا برم؟!؟!؟!

javad8033

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام و عید همگی مبارک.آقای یاسینی من نزدیک 30 سالمه و شماره چشمهام بین پنج و شش هست و همین طور آسیگماتم داره من مشهد هستم می خواستم بدونم کدوم عمل برای درمان چشم من بهتره و کدوم دکتر تو مشهد بهتره و آدرسش رو از کجا پیدا کنم در ضمن هزینه عمل چنده و آخرین سوال بعد از چه زمانی بعد از عمل دیگه نیازی به ویزیت توسط دکتر نیست منظورم اینه بعد چه مدت می تونم با خیال راحت از مشهد خارج بشم و نگران چشمهام نباشم

hadi1258

Registered User
لایک‌ها
68
جناب یاسینی یه سوال داشتم .
الان متاسفانه دکتر صلوتی خودشون شخصا دیگه کار معاینه رو انجام نمیدن و دکتر زمانی کار معاینه رو انجام میدن و من میخوام چشمانم رو پیش یه دکتر حاذق و با تجربه همچون دکتر صلوتی معاینه مجدد کنم .
بنظر شما در شیراز پیش کدام دکتر ( بجز دکتر نیکنامی ) برم که خودشون شخصا معاینه کنن و در خصوص امکان عمل در آینده نظربدن .
سپاس از شما

ghyasi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
درود بر شما
من دو چشمم آب مروارید مادر زادی دارد نمره هر یک از دو چشم 4+ و برای مطالعه 5.5+ میباشد. 51 سال سن دارم و ساکن مشهد هستم. بیش از 35 سال عینک میزنم.گاهی اوقات از دست عینک کلافه میشم چون هم دید نزدیک مشکل دارم هم دید دور. چشمم بنور بشدت حساس است و از طرفی در نور کم هم مشکل دارم . کار من مدام با کامپیوتر میباشد و روزانه بیش از 10 ساعت با آن کار میکنم. قبل از عید جهت چک سالیانه همراه دیکر اعصای خانواده به پزشکمان ( دکتر مخملباف کلینیک آفتاب ) مراجعه کردم . (سالهای گذشته ایشان برای عمل چشم به من میگفتند باید صبر کنی) اما اینبار ایشان معرفی نامه ای برای دکتر صداقت بمن دادن.
پس از مراجعه به دکتر صداقت و انجام پاره ای معاینات متعدد با دستگاهای مختلف ایشان به من پیشنهاد عمل آب مروارید دادندو گفتند بعد از عمل جهت دید دور به عینک نیازی نداری ولی برای دید نزدیک باید عینک بزنی و گفتند پس از عید برای عمل مراجعه کنم.
مجددا به دکتر مخملباف مراجعه و گزارش دادم. ایشان پس از شنیدن نظر دکتر صداقت فرمودند پس عمل کن.
من کمی از عوارض بعد از عمل و اینکه نکنه دیدم بدتر شود می ترسم . ضمنا با وجودیکه دکتر صداقت به من اطمینان دادند انجام فعالیتهای ورزشی ( فوتبال و والیبال) بعد از عمل مشکلی ندارد ( در حال حاضر جهت ورزش از لنز استفاده میکنم)اما ....
آیا دیدم جهت کامپیوتر هم بدون عینک میشود؟
آگر نظرتان برای عمل مثبت است کدام دکتر را انتخاب کنم دکتر مخملباف یا دکتر صداقت یا دکتر دیگر ؟ آیا تهران بیام بهتره یا مشهد؟
لطفا کامل مرا روشن کنید. بدرود

ghyasi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
در ادامه مطلب پست بالا :
با عمل آب مروارید مکس پران چشم هم درمان میشود؟
لنز مورد نیاز برای بنده هر چشم 28.5+ تعیین شده است . آیا لنزها در بازار انواع مختلف دارد و اگر چنین است بهترین مارک آن چیست؟

Last edited:

aploon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
21
هزینه عملی لیزر شامل بیمه میشه ؟؟
بیمه من مربوط به شغل پدرم هست .بیمش عالیه شاید 90% هزینه ها رو پرداخت کنه . اما تا 25 سالگی برای من اعتبار داره .
حالا چیکار کنم ؟؟حتمی باید صبر کنم 25 سالم تموم شه ؟؟؟ الان 24 سالمه وقت بیمه داره تموم میشه .بعدش دیگه یه بیمه دیگه خوام شد که زیاد به درد نمیخوره

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
چند سوال داشتم:
1- من جدیدا متوجه شدم یکی از چشم هام بزرگتر از اون یکیه!دلیلش چیه و برای درمانش چه کاری لازمه؟
2- برای عمل لیزیک چه سنی مناسبه؟
3-استفاده از لنز خطری نداره؟و اینکه آیا نمیشه زنگ لنز رو روی صورت تست کرد و به دلخواه رنگشو انتخاب کرد؟(من عینک میزنم و میخوام گاهی اوقات هم از لنز استفاده کنم)

خیلی ممنون

سلام
1 حتما برید پیش یک دکتر. ممکنه چیز خاصی نباشه ولی بهتره دکتر شما رو معاینه کنه.
2 معمولا 23 و 24 ایدهاله ولی همیشه بهترین زمان رو سال بعد از ثابت شدن شماره چشمه.
3 استفاده از لنز خطرناکترین روش افزایش دیده. به طوریکه اگر در نظافت اون دقت نکنید متاسفانه ممکنه باعث کوری بشه.
در ضمن میتونید از سایتهای مجازی برای تست رنگ لنز استفاده کنید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
کار با موبایل و کامپیوتر و دیدن تلویزیون بعد از عمل لازک بعد از هفته اول مشکلی نداره یا ضرر داره؟

خیر ولی بهتره به چشمتون استراحت بدید.
در ضمن فکر نمیکنم حداقل در هفته اول بتونید خوب بببینید.

• Like
Reactions: L+X

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای دکتر سال نو مبارک
من.شماره هر دو چشمم 6 هست با استیگمات 0/5میخوام عمل کنم نمیدونم کدوم روش مناسبتره؟؟
هزینه عمل واسم مهمه بیمارستان فارابی هزینش کمتر از کلینیک نوره به نظرتون کدومشون برم همه میگن فارابی کیفیت کارش خوب نیس؟؟
گیج شدم کجا برم؟!؟!؟!

سلام دوست عزیز. لطف میکنید و پست اول رو بخونید.
روش عمل رو دکتر مشخص میکنه دوست عزیز.
هزینه عمل در فارابی بین 1200 تا 1609 میشه.
من خودم در مورد فارابی این رو میگفتم که خوب نیست چرا که فارابی یک مرکز اموزشیه و معمولا دانشجو اونجا عمل میکنه.
ولی یک جلسه با دکتر جباروند داشتیم و مشخص شد که در فارابی عمل لیزر را اساتید انجام میدن پس جای نگرانی نیست.

• Like

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام و عید همگی مبارک.آقای یاسینی من نزدیک 30 سالمه و شماره چشمهام بین پنج و شش هست و همین طور آسیگماتم داره من مشهد هستم می خواستم بدونم کدوم عمل برای درمان چشم من بهتره و کدوم دکتر تو مشهد بهتره و آدرسش رو از کجا پیدا کنم در ضمن هزینه عمل چنده و آخرین سوال بعد از چه زمانی بعد از عمل دیگه نیازی به ویزیت توسط دکتر نیست منظورم اینه بعد چه مدت می تونم با خیال راحت از مشهد خارج بشم و نگران چشمهام نباشم

دکتر زارعی در مشهد بدون شک بهترین هستند در ضمن دکتر صداقت از بزرگان چشم ایران هم در مشهد هستند.
یک هفته بعد بدون مشکل میتونید به هر جا خواستید برید ولی دیدتون خیلی کمه. تقریبا یک ماه طول میکشه که دیدتون به حد عالی برسه.

• Like

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
جناب یاسینی یه سوال داشتم .
الان متاسفانه دکتر صلوتی خودشون شخصا دیگه کار معاینه رو انجام نمیدن و دکتر زمانی کار معاینه رو انجام میدن و من میخوام چشمانم رو پیش یه دکتر حاذق و با تجربه همچون دکتر صلوتی معاینه مجدد کنم .
بنظر شما در شیراز پیش کدام دکتر ( بجز دکتر نیکنامی ) برم که خودشون شخصا معاینه کنن و در خصوص امکان عمل در آینده نظربدن .
سپاس از شما

این هم از مزایای معروف شدنه!
برید پیش دکتر جعفری یا دکتر رحیمی. هر دو تا از دکتر های خوب هستند.

• Like

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
درود بر شما
من دو چشمم آب مروارید مادر زادی دارد نمره هر یک از دو چشم 4+ و برای مطالعه 5.5+ میباشد. 51 سال سن دارم و ساکن مشهد هستم. بیش از 35 سال عینک میزنم.گاهی اوقات از دست عینک کلافه میشم چون هم دید نزدیک مشکل دارم هم دید دور. چشمم بنور بشدت حساس است و از طرفی در نور کم هم مشکل دارم . کار من مدام با کامپیوتر میباشد و روزانه بیش از 10 ساعت با آن کار میکنم. قبل از عید جهت چک سالیانه همراه دیکر اعصای خانواده به پزشکمان ( دکتر مخملباف کلینیک آفتاب ) مراجعه کردم . (سالهای گذشته ایشان برای عمل چشم به من میگفتند باید صبر کنی) اما اینبار ایشان معرفی نامه ای برای دکتر صداقت بمن دادن.
پس از مراجعه به دکتر صداقت و انجام پاره ای معاینات متعدد با دستگاهای مختلف ایشان به من پیشنهاد عمل آب مروارید دادندو گفتند بعد از عمل جهت دید دور به عینک نیازی نداری ولی برای دید نزدیک باید عینک بزنی و گفتند پس از عید برای عمل مراجعه کنم.
مجددا به دکتر مخملباف مراجعه و گزارش دادم. ایشان پس از شنیدن نظر دکتر صداقت فرمودند پس عمل کن.
من کمی از عوارض بعد از عمل و اینکه نکنه دیدم بدتر شود می ترسم . ضمنا با وجودیکه دکتر صداقت به من اطمینان دادند انجام فعالیتهای ورزشی ( فوتبال و والیبال) بعد از عمل مشکلی ندارد ( در حال حاضر جهت ورزش از لنز استفاده میکنم)اما ....
آیا دیدم جهت کامپیوتر هم بدون عینک میشود؟
آگر نظرتان برای عمل مثبت است کدام دکتر را انتخاب کنم دکتر مخملباف یا دکتر صداقت یا دکتر دیگر ؟ آیا تهران بیام بهتره یا مشهد؟
لطفا کامل مرا روشن کنید. بدرود

شرمنده بهتر دیدم این سوال رو با کامپیوتر جواب بدم
دوست عزیز خدا رو شکر یکی از دوستان هر از گاهی هم در مورد آب مروارید سوال می کنند که بیشتر تحصص من هست.

اولا اصلا از عمل نترسید.
عمل آب مروارید ماکزیمم هر چشم نیم ساعت طول می کشه و معمولا بیهوشی نداره.
در طول عمل هیچ دردی رو احساس نمی کنید و عموما جز نوری که به چشمتون تابیده میشه چیزی نمی بینید.
عمل بسیار ساده و سریع و با یک برش بسیار کوچک انجام میشه
دیدتون بعد از عمل 1000X بهتر میشه. محیط آبی تر دیده میشه و شماره چشمتون به شدت کاهش پیدا می کنه
برای مطالعه باید یک عینک بزنید که اصلا شمارش بالا نیست.
دید شبتون به شدت افزایش پیدا می کنه به طوریکه احساس می کنید تا زمان عمل اصلا در شب نمی دیدبد!

شک نکنید که دکتر صداقت در این زمینه یکی از بهترین های ایران هستند.
بگذارید یک پیشنهاد به شما بکنم.

از دکتر صداقت بخواهید برای شما لنز Acrysof IQ شرکت آلکان رو بزارند اگر امکان داره شما رو با دستگاه Infiniti یا R-Evolution شرکت اپتیکون عمل بکنند.
لنزی که اسم بردم ماله شرکت آلکان و از رقبای اصلی ماست ولی به طور کلی بهترین چیزیه که در حال حاضر در جهان تولید میشه.

لطفا به من از نتیجه بعد از عملتون هم خبری بدید
شرمنده که کمی دیر شد.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
در ادامه مطلب پست بالا :
با عمل آب مروارید مکس پران چشم هم درمان میشود؟
لنز مورد نیاز برای بنده هر چشم 28.5+ تعیین شده است . آیا لنزها در بازار انواع مختلف دارد و اگر چنین است بهترین مارک آن چیست؟

خیر دوست عزیز مگس پران درمان نمیشه ولی فکر می کنم کمی بهتر میشه.
شماره 28.5 شمراه بسیار بالایی ولی فکر می کنم که بتونید لنز IQ آنرا پیدا کنید.
شرکت وارد کننده صوفیا طب هست البته فکر می کنم این شرکت در مشهد نمایندگی داره می تونید از دکتر صداقت بپرسید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
هزینه عملی لیزر شامل بیمه میشه ؟؟
بیمه من مربوط به شغل پدرم هست .بیمش عالیه شاید 90% هزینه ها رو پرداخت کنه . اما تا 25 سالگی برای من اعتبار داره .
حالا چیکار کنم ؟؟حتمی باید صبر کنم 25 سالم تموم شه ؟؟؟ الان 24 سالمه وقت بیمه داره تموم میشه .بعدش دیگه یه بیمه دیگه خوام شد که زیاد به درد نمیخوره

خیر دوست من عمل لیزر زیبایی حساب میشه و جز در مواردی که جمع چشم بالای 10 میشه بیمه هزینه ای رو پرداخت نمی کنه.
ببین رفیق اگر قبل از اینکه شماره چشمت ثابت بشه عمل بکنی بعد از عمل هم شماره چشمت زیاد میشه و اینطوری به قول افرادی که اطلاعات کمتری دارند عمل بر می گرده!

• Like

ghyasi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
درود بر شما و تشکر از راهنمایی شما . نمره هر چشم من 4+ ومطالعه 5.5+ میباشد.
لنزی که برای من انتخاب شده 28.5+ است . از همکاران آقای صداقت که پرسیدم گفتند که فرد عادی (بدون عینک) اگر آب مروارید عمل کند شماره لنزش 22.5+ میباشد ولی شما چون عینکی بودید 28.5+ میباشد.

ahmadsalar

Registered User
لایک‌ها
24
سلام
1 حتما برید پیش یک دکتر. ممکنه چیز خاصی نباشه ولی بهتره دکتر شما رو معاینه کنه.
2 معمولا 23 و 24 ایدهاله ولی همیشه بهترین زمان رو سال بعد از ثابت شدن شماره چشمه.
3 استفاده از لنز خطرناکترین روش افزایش دیده. به طوریکه اگر در نظافت اون دقت نکنید متاسفانه ممکنه باعث کوری بشه.
در ضمن میتونید از سایتهای مجازی برای تست رنگ لنز استفاده کنید.

شما استفاده از لنز(نه بصورت مداوم) رو پیشنهاد میکنید؟

بالا