برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

king_siavash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
کسی در مورد معافیت کهیر چیزی میدونه؟ من دو ماهه بدنم کهیر میزنه دوبار هم دکتر رفتم کلی امپول و قرص خوردم :( هنوز هم خوب نشده
در ضمن الان معافیت تحصیلی دارم
ممنون

sadegh_fojica

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
دنبال راهنمایی میگردم.
من چند سال پیش یه حادثه ای در حین کوهنوردی برام پیش اومد و سه جا شکستگی پیدا کردم {مچ دست راست . ساق پای چپ و مهره های 3 و 4 ستون فقرات} اما الان که چند سال گذشته نسبتا حالم خوبه و کسی من رو ببینه متوجه نمیشه که مشکلی دارم . یعنی مث یک فرد معمولی هستم اما در انجام کارهای سنگین محدودیت دارم.
الانم ترم آخر مهندسی برق کنترل میخونم. و میترسم تو استخدامی ها به خاطر معافیت پزشکی بهم گیر بدن.
الان موندم بین معافیت پزشکی و معاف از رزم و رفتن به خدمت مانند هر فرد دیگه البته به خاطر بسیج و برگ سبز میتونم خدمت رو **** منطقه خودم بگذرونم.
لطفا راهنماییم کنید.
ممنون:general310:

AHMADREZA200

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان
چند روزی هست که با این سایت اشنا شدم و تشکر میکنم از دوستان بابت به اشتراک گذاری مطالب و دانستنی هاشون
من هم همانند دیگر دوستان جواب بسیاری از سوالاتم رو گرفتم اما چند سوال برام باقی مونده که ممنون میشم دوستان وقت بگذارند و پاسخ بدهند
من با مدرک فوق دیپلم برق مدارک خودم رو 23 بهمن ماه ارسال کردم و ان شاالله یک اردیبهشت اعزام هستم-چند وقت پیش یکی از اشنایان تماس گرفت و گفت محل اموزش شما نیروی هوایی ارتش بابلسر هست
این در حالی هست که هنوز برگه محل اعزام برام نیومده
پدر بنده هم خدمتش زمان جنگ در ژاندارمری قدیم(نیرو انتظامی الان) بوده و پشت کارتش 28 ماه خدمت درج شده-فقط طبق گفته پدرم این 28 ماه رو جاهای مختلف بوده(3 ماه اموزشی تهران-20 ماه ایلام منطقه جنگی-والباقی مشهد)
سوالاتی که داشتم این هست که:
--------------------------------------------------------------------------------------
1-چه جور جایی هست؟و اینکه بهتر از نیرو انتظامی یا نیروی زمینی ارتش هست؟
2-ایا اگر تاخیر بزنم ممکن هست محل دیگه ای بیوفتم؟
3-در رابطه با گرفتن کسری پدرم هم هیچ اطلاعی ندارم واین که ایا اصلا شامل من میشه یا نه-ممنون میشم دوستان وقت بگذارند و توضیح بدهند-(البته یکی از شرایط کسری متولد 1372 و قبل ان هست که بنده 71 هستم)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
-ودر اخر از دوستان اگر کسی باشه که اطلاعات کاملی داشته باشه ممنون میشم به سوالات پاسخ یا این که لطف کنند شماره همراهشون رو برام بزارند تا باهاشون تماس بگیرم
یا علی

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716
با سلام خدمت دوستان
چند روزی هست که با این سایت اشنا شدم و تشکر میکنم از دوستان بابت به اشتراک گذاری مطالب و دانستنی هاشون
من هم همانند دیگر دوستان جواب بسیاری از سوالاتم رو گرفتم اما چند سوال برام باقی مونده که ممنون میشم دوستان وقت بگذارند و پاسخ بدهند
من با مدرک فوق دیپلم برق مدارک خودم رو 23 بهمن ماه ارسال کردم و ان شاالله یک اردیبهشت اعزام هستم-چند وقت پیش یکی از اشنایان تماس گرفت و گفت محل اموزش شما نیروی هوایی ارتش بابلسر هست
پدر بنده هم خدمتش زمان جنگ در ژاندارمری قدیم(نیرو انتظامی الان) بوده و پشت کارتش 28 ماه خدمت درج شده-فقط طبق گفته پدرم این 28 ماه رو جاهای مختلف بوده(3 ماه اموزشی تهران-20 ماه ایلام منطقه جنگی-والباقی مشهد)
--------------------------------------------------------------------------------------
3-در رابطه با گرفتن کسری پدرم هم هیچ اطلاعی ندارم واین که ایا اصلا شامل من میشه یا نه-ممنون میشم دوستان وقت بگذارند و توضیح بدهند-(البته یکی از شرایط کسری متولد 1372 و قبل ان هست که بنده 71 هستم)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
-ودر اخر از دوستان اگر کسی باشه که اطلاعات کاملی داشته باشه ممنون میشم به سوالات پاسخ یا این که لطف کنند شماره همراهشون رو برام بزارند تا باهاشون تماس بگیرم
یا علی
تاجایی که بنده می دونم اگر 28 ماه جبهه در کارت ایثارگری ثبت شده حدود ده ماه کسری دارین که وقتی اعزام شدین بایستی پدرتون از ارگان هایی که جبهه بوده نامه بگیره بیاره اموزشی شما تا در پروندتون اعمال کنند. دقت کن که اگر 30 ماه جبهه بود معاف بودی یا اینکه دو درصد جانبازی داشته باشه. و چندوقت پیش از **** وظیفه اصفهان پرسیدم گفتن که این قانون کسری جبهه فعلا تا اخر ساله و معلوم نیست برای سال بعد باشه. برای اطلاعات دقیق حتما به **** وظیفه شهرتون سربزن.

cotgnx

Registered User
لایک‌ها
470
با سلام خدمت دوستان
یا علی

پدر شما کارت ایثارگری داره؟ ملاک کارت ایثارگری هست نه کارت پایان خدمت.

AHMADREZA200

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پدر شما کارت ایثارگری داره؟ ملاک کارت ایثارگری هست نه کارت پایان خدمت.

سلام،راستیتش چند روز پیش تماس گرفتم با پادگانی اصلی نیروی انتظامی که پدرم اونجا ترخیص شده،گفتند ما کارت ایثار نمیدیم چون نیروی انتظامی کارت ایثار نمیده،اما گفتند که کسری میدیم فقط باید بعد از اموزشی یک نامه کسری براشون بیارم،والا ما که امیدی نداریم ،نه غیبت سربازی داریم ،متولد ۱۳۷۱ هم هستیم و شامل کسری هم میشیم،حالا هم هر کسی یک چیز میگه،خدا کریمه

ERUnique

Registered User
لایک‌ها
113
البته کسری بگیری که خوبه نمیگم بده
ولی زیاد فکر سربازی نباش ببین اگر بچه دهاتی و کار کرده باشی هیچی برات نیست سربازی تازه چون از بقیه سری بهتم خوش میگذره
ولی اگر صبح تا شب خونه خوابیدی و بابات برات نان اورده بهت داده و ناز و نعمت بزرگ شدی خواه بخوایی و نخوایی خیلی برات سخته چون خیلی از چیزها رو تجربه نکردی و برات سخت میشه
من به شخصه بچه دهات هستم و همه کاری کردم و هیچ مشکلی ندارم

sadegh_fojica

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
دنبال راهنمایی میگردم.
من چند سال پیش یه حادثه ای در حین کوهنوردی برام پیش اومد و سه جا شکستگی پیدا کردم {مچ دست راست . ساق پای چپ و مهره های 3 و 4 ستون فقرات} اما الان که چند سال گذشته نسبتا حالم خوبه و کسی من رو ببینه متوجه نمیشه که مشکلی دارم . یعنی مث یک فرد معمولی هستم اما در انجام کارهای سنگین محدودیت دارم.
الانم ترم آخر مهندسی برق کنترل میخونم. و میترسم تو استخدامی ها به خاطر معافیت پزشکی بهم گیر بدن.
الان موندم بین معافیت پزشکی و معاف از رزم و رفتن به خدمت مانند هر فرد دیگه البته به خاطر بسیج و برگ سبز میتونم خدمت رو **** منطقه خودم بگذرونم.
لطفا راهنماییم کنید.
ممنون:general310:

ممنون میشم کسی نظرشو بگه

استارتر

Registered User
لایک‌ها
195
سلام من دفترچه رو فرستادم
افتادم 1/6 میتونم تعجیل بزنم؟
بعد سوال بعدی اینکه:من دفترچه رو پست کردم بدون درخواست امریه حالا اگه بتونم امریه بگیرم می تونم اون برگه رو پر کنم و برم تحویل بدم یا اینگه دیگه امکانش نیست؟

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,112
سلام من دفترچه رو فرستادم
افتادم 1/6 میتونم تعجیل بزنم؟
بعد سوال بعدی اینکه:من دفترچه رو پست کردم بدون درخواست امریه حالا اگه بتونم امریه بگیرم می تونم اون برگه رو پر کنم و برم تحویل بدم یا اینگه دیگه امکانش نیست؟

سلام
تا دیرتر نشده و 1/4 هم پر نشده تعجیل بزن شاید قبول کن.
اگه اداره ای که میخوای امریه بگیری مشکلی نداشته باشه میتونی، برگ سبزت که تاریخ اعزامت رو توش نوشته رو میبری و نیروی انسانی اداره تحویل میدی اونا خودشون با توجه به سهمیه ای که دارن اقدام میکنن واسه پذیرشت به عنوان امریه.

The Destroyer

Registered User
لایک‌ها
1,620
سلام دوستان بنده هفته پیش رفتم پزشک معتمد **** وظیفه نظرشو نوشت که تنگی شدید مجرا و نیاز به عمل باز هر چه سریعتر و بعد از عید کمیسیون هست به نظرتون توی کمیسیون چطور حرف بزنم و رفتار کنم که معافی بدن تشکر

ERUnique

Registered User
لایک‌ها
113
یک بار از طرف بسیج رفتیم اردو یکی از دوستام نصف شب که همه خواب بودند بند پوتین ها رو به هم گره زد و کلی خاک ریخت داخل پوتین ها یادش بخیر کلی خندیدیم و کلی تنبیه شدند از سوی مافوق
دوستان حواستون باشه ها

داش علی

کاربر فعال گرافیک
کاربر فعال
لایک‌ها
942
سلام دوستان بنده هفته پیش رفتم پزشک معتمد **** وظیفه نظرشو نوشت که تنگی شدید مجرا و نیاز به عمل باز هر چه سریعتر و بعد از عید کمیسیون هست به نظرتون توی کمیسیون چطور حرف بزنم و رفتار کنم که معافی بدن تشکر
هیچ کار نمیخواد کنی. فقط تیپ نزن، مسواکم نزن، شونه هم نکن!
حالا ببین کی گفتم :دی
مدارکتو کامل ببر. نظر دکترو میخونن یه سبک سنگین میکنن. معاف میشی

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
دوستان من قبل از اينكه اعزام بشم براي كفالت پدر اقدام كردم و كميسيون رد كرد به صورت نامردي و قانون ميگفت معاف ، خلاصه كه رفتم آموزشي و حين آموزشي از طريق بهزيستي اقدام كردم و كميسيون اينجا قبول كرد و SMS اومد كه كميسيون پزشكي پدرم رو تاييد كرده و ١٨ فروردين پدرم بايد بره شوراي عالي تو **** وظيفه ، ميخواستم بدونم شوراي عالي چي هست ؟ اينجام دكتران ؟ اگر اينجام تاييد كنه تمومه يا باز ادامه داره ؟

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,112
دوستان من قبل از اينكه اعزام بشم براي كفالت پدر اقدام كردم و كميسيون رد كرد به صورت نامردي و قانون ميگفت معاف ، خلاصه كه رفتم آموزشي و حين آموزشي از طريق بهزيستي اقدام كردم و كميسيون اينجا قبول كرد و SMS اومد كه كميسيون پزشكي پدرم رو تاييد كرده و ١٨ فروردين پدرم بايد بره شوراي عالي تو **** وظيفه ، ميخواستم بدونم شوراي عالي چي هست ؟ اينجام دكتران ؟ اگر اينجام تاييد كنه تمومه يا باز ادامه داره ؟

شورای عالی دیگه نظر نهایی رو میده، نظرشون غیر قابل اعتراض هم هست. بله اگه شورای عالی تایید کنه تمومه

mahvare

Registered User
لایک‌ها
13
سلام.در سن 17 سالگی میشه رفت سربازی؟

lionsg

Registered User
لایک‌ها
104
سلام. شنیدم معافی کفالت 30 ماه طول میکشه که از حالت موقت به صورت دایم در بیاد . ایا تو این مدت 30 ماه میتونم با همون
کارت معافی موقت دانشگاه ثبت نام کنم ؟؟ پاسپورت چی میشه گرفت ؟؟

بالا