برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
ضعف مرخصی چیسته؟ عایا به نقطه ضعفی گفته می شود که یک نفر با انجام کارهای مختلف دنبال مرخصی هست؟

توی خدمت روی هر چیزی حساس باشی از طریق اون اذیتت میکنن،مثلا خیلی خودتو مشتاق مرخصی نشون بدی عمدا بهت نمیدن، وقتی اسم مرخصی میاد خیلی بیخیال باش مثل اینکه اصلا مشتاق نیستی بری مرخصی اونوقته که خودشون به زور میفرستنت بری :D

chita66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان... وقت همگی بخیر... در حال حاضر کسی که با مدرک فوق لیسانس اعزام میشه درجه ش چیه؟تا قبل قانون جدید ستوان دوم میشد!

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716
توی خدمت روی هر چیزی حساس باشی از طریق اون اذیتت میکنن،مثلا خیلی خودتو مشتاق مرخصی نشون بدی عمدا بهت نمیدن، وقتی اسم مرخصی میاد خیلی بیخیال باش مثل اینکه اصلا مشتاق نیستی بری مرخصی اونوقته که خودشون به زور میفرستنت بری :D
ممنون. البته تو اکثر زمینه های زندگی اینطوریه. [emoji2]

ERUnique

Registered User
لایک‌ها
113
دوستان لیسانس عمران چند درصد احتمال دارد نیروی انتظامی کد بخوره ؟

H4med-LN

Registered User
لایک‌ها
121
سلام.
24 بهمن ماه 93 برای سربازی اقدام کردم, اعزامم برای 1/2/94(همین چند هفته دیگه) اومد. برای پذیرش **** هم اقدام کردم.مدرک هم کارشناسی برق قدرت هست(درس خوندم مثلا :| ) . الان وضعیت من در چه وضعیه؟؟ :D خودم منتظر برگه هستم. ولی قبلش میخوام بدونم چقدر احتمال داره بیوفتم ****؟؟

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716
امکان ش هست در دوره سربازی ارتقاء درجه بگیریم؟

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
فقط بستگی به شانست داره.

سلام.
24 بهمن ماه 93 برای سربازی اقدام کردم, اعزامم برای 1/2/94(همین چند هفته دیگه) اومد. برای پذیرش **** هم اقدام کردم.مدرک هم کارشناسی برق قدرت هست(درس خوندم مثلا :| ) . الان وضعیت من در چه وضعیه؟؟ :D خودم منتظر برگه هستم. ولی قبلش میخوام بدونم چقدر احتمال داره بیوفتم ****؟؟

برو پلیس +10 ببین اگه برات کد زدن که بهت میگه کجا افتادی. اگه بسیجی داری احتمالش بیشتره پذیرش شده باشی.

امکان ش هست در دوره سربازی ارتقاء درجه بگیریم؟

فقط دوره کد یه درجه اضافه میکنه، که اونم مخصوص ارتش هست و یه سری رشته های خاص کد میخورن.

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
بستگي به استانت هم داره،مثلا استان فارس اكثرا تخصيلكرده ها را ميندازه آموزشي براي نيروي انتظامي دستغيب جهرم، و بعد آموزشي هم سيستان و خراسان جنوبي وكرمان

ERUnique

Registered User
لایک‌ها
113
بستگي به استانت هم داره،مثلا استان فارس اكثرا تخصيلكرده ها را ميندازه آموزشي براي نيروي انتظامي دستغيب جهرم، و بعد آموزشي هم سيستان و خراسان جنوبي وكرمان
اتفاقا یکی از هم دوره دانشگاهی هام که لیسانس داشت افتاده نیروی انتظامی جهرم البته نمیدونم آموزشی یا بعد آموزشی
اصفهان رو نمیدونید شرایط به چه شکل هستش؟

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
اصفهاني ها را اطلاع ندارم ولي از اصفهانيهاي كه آموزشي جهرم بودند،بعد آموزشي اكثرا اصفهان ميندازند و بچه هاي فارس را بعد آموزشي جهرم اكثرا ميندازند سيستان و بلوچستان...

babalak

Registered User
لایک‌ها
122
دوستان توی دو راهی موندم، کمک کنید لطفا!
من 25 سالمه و مدرک مهندسی صنایع دارم، با معدل 13 از دانشگاه غیرانتفاعی!
تیرماه سال قبل فارغ التحصیل شدم
بسیجی عادی رو دارم، یکی از همسایه ها هم در پادگان مسئول آموزشه، شاید شاید بتونه یه کاری واسم بکنه اما احتمالش خیلی کمه...
شایدم بتونم بسیجی فعال رو بگیرم که البته سخته چون 3-4 ماه بیشتر تا تیرماه نمونده!

حالا اگه این شرایط رو داشتین و ماهی حدود 1 تا 1.5 درآمد داشتین، چیکار می کردین؟
من اگه بخوام خدمت برم باید تا تیرماه حداکثر دفترچه رو بفرستم تا غیبت نخورم
اگه بخوام نرم خب غیبت میخورم و همین 2 سال رو هم زورم میاد برم خدمت!
کلا شرایط روحی خوبی ندارم، و اگه خدمت جای بدی بیفتم ممکنه کلا داغون بشم!

بالاخره عمرم داره میگذره، با مدرک لیسانسمم احتمال کار گیر آوردن کمه چون معدلم خیلی پایینه، ارشد هم امتحان دارم احتمال اینکه قبول بشم پایینه چون اصلا نخوندم و همینجوری رفتم جلسه آزمون
شما باشین چیکار می کنین تو این شرایط؟

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716
بسیجی عادی رو دارم، یکی از همسایه ها هم در پادگان مسئول آموزشه، شاید شاید بتونه یه کاری واسم بکنه اما احتمالش خیلی کمه...
شایدم بتونم بسیجی فعال رو بگیرم که البته سخته چون 3-4 ماه بیشتر تا تیرماه نمونده!

بالاخره عمرم داره میگذره، با مدرک لیسانسمم احتمال کار گیر آوردن کمه چون معدلم خیلی پایینه، ارشد هم امتحان دارم احتمال اینکه قبول بشم پایینه چون اصلا نخوندم و همینجوری رفتم جلسه آزمون
پا خودم می زاشتم سفت و محکم برم خدمت. وبعدش شروع کنم به ساختن زندگیم. دلیلی نداره که همیشه ادم تو خوشی و راحتی زندگی کنه . ادم داخل سختی ها رشد می کنه و قوی میشه.
منم اول تیر دارم میرم. روز بعد فارغ التحصیلی ارسال کردم دفترچه.

babalak

Registered User
لایک‌ها
122
پا خودم می زاشتم سفت و محکم برم خدمت. وبعدش شروع کنم به ساختن زندگیم. دلیلی نداره که همیشه ادم تو خوشی و راحتی زندگی کنه . ادم داخل سختی ها رشد می کنه و قوی میشه.
منم اول تیر دارم میرم. روز بعد فارغ التحصیلی ارسال کردم دفترچه.
خب دوست من حرف شما درست، اما بنده الان زندگی خوب و خوشی ندارم! به هیچ عنوان ندارم!!
من عرض کردم شرایط روحیم خوب نیست، حالا بردارن منو بندازن نیروی انتظامی توی قبرستون آباد، معلوم نیست چه بلایی سرم بیاد
اینا چیزایی هستش که باید بهش توجه کرد دیگه
تازه من برم و برگردم(با این فرض که شهر خودم نیفتم) به احتمال زیاد این فرصت شغلی که الان دارم رو از دست میدم، در عوض من اگه دو سال با ماهی 1.5 کار کنم خب کلی سرمایه جمع میشه دیگه
من از کشورم خدمتی دریافت نکردم که الان بمب ببندم به خودم برم زیر تانک یا با اشرار بجنگم! :)
واقعا میخوام شرایط من درک بشه بعد پاسخ بدین، نمیگم همه بیان بگن آقا نرو چیه خدمت، میخوام بدونم کسی این شرایط رو داشت چیکار میکرد
به هر حال مرسی از اینکه نظرتون رو گفتین :)

Last edited:

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716
خب دوست من حرف شما درست، اما بنده الان زندگی خوب و خوشی ندارم! به هیچ عنوان ندارم!!
من عرض کردم شرایط روحیم خوب نیست، حالا بردارن منو بندازن نیروی انتظامی توی قبرستون آباد، معلوم نیست چه بلایی سرم بیاد
اینا چیزایی هستش که باید بهش توجه کرد دیگه
تازه من برم و برگردم(با این فرض که شهر خودم نیفتم) به احتمال زیاد این فرصت شغلی که الان دارم رو از دست میدم، در عوض من اگه دو سال با ماهی 1.5 کار کنم خب کلی سرمایه جمع میشه دیگه
من از کشورم خدمتی دریافت نکردم که الان بمب ببندم به خودم برم زیر تانک یا با اشرار بجنگم! :)
واقعا میخوام شرایط من درک بشه بعد پاسخ بدین، نمیگم همه بیان بگن آقا نرو چیه خدمت، میخوام بدونم کسی این شرایط رو داشت چیکار میکرد
به هر حال مرسی از اینکه نظرتون رو گفتین :)
بابا ایول داری! شغل داری درآمد داری می گه وضعم خرابه! من دانشگاه دولتی صنعتی با معدل 17 لیسانس گرفتم.بیکارم. همه جاهای خوب پایان خدمت می خوان. اینطوری نیستم بگم
حال روحی روانیم بده! الان منو می برن میاندازن کجا!
من که هیچی ندارم شغلم ندارم پولم ندارم. که فکر کنم باید برم خودکشی کنم.
درهرصورت تمام تلاشت برای معافیت بکن. یعنی بایستی می کردی. الان خیلی زمانت کمه.
درهرصورت اگر کنار نیایی و خودت تطبیق ندی خودت سختته. و روز به روزم حالم بدتر میشه.

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799

يا بايد بري ماهي 50 تومن بگيري و يك كارت بعد2 سال بدهند دستت يا ماهي1.5 بگيري، ببين كدامش برات بصرفه تره؟
اگر جا پات توي شغل محكمه و جاي پيشرفت داره شغلتو بچسب،چون بري و برگردي معلوم نيست بعدا چي سر شغلت بياد!!!!اكثرا كه ميخان برن خدمت براي كارتي هست كه باهاش كار پيدا كنند!!!

babalak

Registered User
لایک‌ها
122
بابا ایول داری! شغل داری درآمد داری می گه وضعم خرابه! من دانشگاه دولتی صنعتی با معدل 17 لیسانس گرفتم.بیکارم. همه جاهای خوب پایان خدمت می خوان. اینطوری نیستم بگم
حال روحی روانیم بده! الان منو می برن میاندازن کجا!
من که هیچی ندارم شغلم ندارم پولم ندارم. که فکر کنم باید برم خودکشی کنم.
درهرصورت تمام تلاشت برای معافیت بکن. یعنی بایستی می کردی. الان خیلی زمانت کمه.
درهرصورت اگر کنار نیایی و خودت تطبیق ندی خودت سختته. و روز به روزم حالم بدتر میشه.
عزیز من نگفتم که الان ماهی اینقدر درآمد دارم، گفتم یه فرصت شغلی هست که میتونه اینقدر درآمد زا باشه و اون هم ربطی به رشته تحصیلی بنده نداره!!
دانشگاه توی ایران فقط وقت آدمو تلف می کنه چه با معدل 12 بیای بیرون و چه با معدل 19! آخرش برای کار گرفتن به پارتی نیاز داری
تازه دوست من، ممکنه ماهی 3 میلیون درآمد داشته باشی اما شرایط روحیت خوب نباشه، ربطی نداره اصلا
خیلی مسائل هستن که میتونن حالت رو خراب کنن، اینو مطمئن باشین :)

برای معافیت که کاری نمیشه کرد، فقط خیلی شانس بیارم نزدیک شهر خودم بیفتم، هنر کردم والا!!

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716
عزیز من نگفتم که الان ماهی اینقدر درآمد دارم، گفتم یه فرصت شغلی هست که میتونه اینقدر درآمد زا باشه و اون هم ربطی به رشته تحصیلی بنده نداره!!
دانشگاه توی ایران فقط وقت آدمو تلف می کنه چه با معدل 12 بیای بیرون و چه با معدل 19! آخرش برای کار گرفتن به پارتی نیاز داری
تازه دوست من، ممکنه ماهی 3 میلیون درآمد داشته باشی اما شرایط روحیت خوب نباشه، ربطی نداره اصلا
خیلی مسائل هستن که میتونن حالت رو خراب کنن، اینو مطمئن باشین :)

برای معافیت که کاری نمیشه کرد، فقط خیلی شانس بیارم نزدیک شهر خودم بیفتم، هنر کردم والا!!
رشتت چیه؟ در هرصورت به نظر من اخرش که چی؟!
بعدش شما داری می گی تازه یه فرصت شغلی وجود داره! خوب داداش من اگر پارسال بلافاصله بعد فارغ التحصیلی رفته بودی که الان ده ماهش رفته بود و برج یازده تموم بودی! واقعیت اینه که هر روز شرایط و زمان سربازی سختتر و طولانی تر میشه.
در مورد معدل هم در شرایط مساوی حتی از لحاظ قدرت پارتی هم یه نوع امتیاز محسوب میشه.. و کلا از لحاظ فکری بستگی به خود ادم داره.

بالا