برگزیده های پرشین تولز

KMPlater کدام نسخه؟

fr_sdgh

Registered User
لایک‌ها
24
تا این اواخر که از نسخه 3.9 kmplayer استفاده میکردم یه مشکل حاد داشت، اونم این که با هر بار اجرا تبلیغات و ویدیو رو به شما تحمیل میکنه، خیلی هم اذیت میکنه.
بنظر شما بهترین نسخه و یا نرم افزار جایگزین چی هست؟

Last edited:

psychoboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
من خودم از ورژن 3.5 استفاده میکنم متاسفانه ورژن های جدیدتر از 3.5 به جای پیشرفت پسرفت داشته هم با بعضی فرمت ها مشکل داره هم کیفیت تصویرش پایین اومده. پلیر رو طبق تنظیمات زیر تنظیم کردم تا بهینه عمل کنه و چندین ساله که به عنوان دیفالت پلیر واسه فایل های تصویری ازش استفاده میکنم.

برای حذف تبلیغات از این راه استفاده میکنم
1.png

2.png

برای اینکه تصویری با کیفیت بالاتر بهتون بده
تنظیمات preset رو در منو video advanced روی normal بزارین
تنظیمات video renderer رو در منو video advanced هم روی enhanced video render (C/A بزارین و H/W color control و S/W color control رو هم غیر فعال کنید.

اگر روی یه سری از فایل های avi هم مشکل صدا دارین طبق تصویر گزینه ها رو تغییر بدید

3.png

اگر روی فایل های mkv دو زبانه که audio stream متفاوتی دارن مشکل دارین طبق تصویر گزینه ها رو تغییر بدید

4.png

اگر در پخش فایل ها با فرمت ts مشکل دارین طبق تصویر گزینه ها رو تغییر بدید

5.png

برای جلوگیری از آپدیت هم تیک این گزینه رو طبق تصویر برداید

7.png

Last edited:

fr_sdgh

Registered User
لایک‌ها
24
خیلی خیلی ممنون
میشه توضیح بدید چطور کیفیت تصویرش پایین اومده؟

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
VLC خوبه.
اگر پشتیبانی از اکثر فورمت ها برات مهم نیست powerdvd امکانات و کیفیت فوق العاده و کم نظیری داره.

fr_sdgh

Registered User
لایک‌ها
24
VLC خوبه.
اگر پشتیبانی از اکثر فورمت ها برات مهم نیست powerdvd امکانات و کیفیت فوق العاده و کم نظیری داره.
VLC نیاز به تنظیم نور و کنتراست داره تا شاید بتونه مثل KMPlayer نشون بده ولی بازم رابط کاربری خوبی به نسبت KMPlayer نداره خصوصا کارکرد کیبورد
powerdvd هم خیلی سنگینه ! قبلش حتما باید نیت کنی میخوام فیلم ببینم. اگه شما دلایل قانع کننده بیاری شاید powerdvd برای فیلم سینمایی دیدن بهتر باشه

psychoboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
خیلی خیلی ممنون
میشه توضیح بدید چطور کیفیت تصویرش پایین اومده؟
بنده خودم ورژن جدید رو هم تست کردم به نظرم نور و کنتراست و همین طور رنگ به نسبت ورژن 3.5 و 3.6 طبیعی نبود از طریق تنظیمات هم نتونستم به اون صورت کیفیت رو بهتر کنم و plackback یه سری از فرمت ها به نسبت ورژن قدیم smooth و روان نبود ارور بیخودی هم روی بلوری ریپ با صدای dts و ac3 میداد
برای فرمت هایی مثل mp4 mkv که اکثر بلوری ریپ ها رو شامل میشه kmp 3.5 یا kmp 3.6 عالی عمل میکنه
برای dvd9 فیلم هم powerdvd8 یا powerdvd11 رو پیشنهاد می کنم. یه گزینه truetheater hd هست تو powerdvd11 که کیفیت تصویر dvd رو خیلی بهبود میده. powerdvd8 هم سبکه.

fr_sdgh

Registered User
لایک‌ها
24
بنده خودم ورژن جدید رو هم تست کردم به نظرم نور و کنتراست و همین طور رنگ به نسبت ورژن 3.5 و 3.6 طبیعی نبود از طریق تنظیمات هم نتونستم به اون صورت کیفیت رو بهتر کنم و plackback یه سری از فرمت ها به نسبت ورژن قدیم smooth و روان نبود ارور بیخودی هم روی بلوری ریپ با صدای dts و ac3 میداد
برای فرمت هایی مثل mp4 mkv که اکثر بلوری ریپ ها رو شامل میشه kmp 3.5 یا kmp 3.6 عالی عمل میکنه
من تست کردم 3.6 رو با 3.9
هیچ تفاوت کیفیتی دیده نمیشه توش
اول که 3.9 نصب کردم صداش مشکل داشت ! بطور کامل پاکش کردم، دوباره نصب کردم اوکی شد. شاید برای شما هم همین مشکل هست که ارور های بیخود میده
تنها مشکلی که من الان میبینم تیک آپدیت برداشته شده، نیست

psychoboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
من تست کردم 3.6 رو با 3.9
هیچ تفاوت کیفیتی دیده نمیشه توش
اول که 3.9 نصب کردم صداش مشکل داشت ! بطور کامل پاکش کردم، دوباره نصب کردم اوکی شد. شاید برای شما هم همین مشکل هست که ارور های بیخود میده
تنها مشکلی که من الان میبینم تیک آپدیت برداشته شده، نیست
با یک فایل ویدیویی حجیم 1080p که صداش pcm یا dts یا flac هست تست کنید اگر اروری هم بخواد بده باید روی فایل هایی بده که صداش uncompressed و high quality هست به خصوص اگر بیش از یک audio stream داشته باشه مثل بلوری ریپ فیلم هایی که دو زبان برای انتخاب دارن

fr_sdgh

Registered User
لایک‌ها
24
با یک فایل ویدیویی حجیم 1080p که صداش pcm یا dts یا flac هست تست کنید اگر اروری هم بخواد بده باید روی فایل هایی بده که صداش uncompressed و high quality هست به خصوص اگر بیش از یک audio stream داشته باشه مثل بلوری ریپ فیلم هایی که دو زبان برای انتخاب دارن
1080p dts به قول شما حجیم. فیلم یک ساعته 5 گیگ تست شد البته سیستم صوتی من دالبی نیست! مگه میشه همچین ایرادی داشته باشه؟

behzad00

Registered User
لایک‌ها
1,110

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
چند روز پیش اتفاقی برنامه potplayer رو دانلود و نصب کردم. از خیلی جهات شبیه به KM هست و از هر جهت که حساب کنیم از Km بهتره تنظیماتش هم به هیچ وجه گیج کننده نیست همه کدک ها رو هم پشتیبانی میکنه.
شاید شما هم دیدین بعضی از فیلمهای mkv یا mp4 پایین فیلم یه خط محو دیده میشه. من تا حالا فکر میکردم این خط روی فیلم هست هر وقت یه فیلم اینطوری میدیدم اعصاببم خورد میشد. ولی الان که با این برنامه اون فایلها رو باز میکنم اون خط پایین فیلم دیده نمیشه.
Km یه زمانی بهترین پلیر بود ولی الان دیگه اینطور نیست بهتره دیگه بیخیالش بشیم.

psychoboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
1080p dts به قول شما حجیم. فیلم یک ساعته 5 گیگ تست شد البته سیستم صوتی من دالبی نیست! مگه میشه همچین ایرادی داشته باشه؟

بله بستگی به bitrate صوتی اون فایل داره بیشتر پلیر ها روی lpcm یا dts بالای 48 کیلوهرتز لگ میزنن ( حتی بعضی هاشون مشکل پخش 24bit 48khz رو هم دارن.)

بنده این پلیر potplayer رو که دوستمون معرفی کردن هم قبلا تست کردم پلیر خوبیه

fr_sdgh

Registered User
لایک‌ها
24
بله بستگی به bitrate صوتی اون فایل داره بیشتر پلیر ها روی lpcm یا dts بالای 48 کیلوهرتز لگ میزنن ( حتی بعضی هاشون مشکل پخش 24bit 48khz رو هم دارن.)

بنده این پلیر potplayer رو که دوستمون معرفی کردن هم قبلا تست کردم پلیر خوبیه
video rate: 13.5 Mbps
Audio rate: 1509 Kbps
6 کاناله
کشکی که دانلود نکردم شما بیای توهین کنی

psychoboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
video rate: 13.5 Mbps
Audio rate: 1509 Kbps
6 کاناله
کشکی که دانلود نکردم شما بیای توهین کنی

بنده قصد توهین نداشتم دوست عزیز. از اینکه تو فضای مجازی و جامعه خودمون مردم به هم براحتی اهانت میکنن بیزارم
قصدم فقط راهنمایی بود چون تو چند ساله اخیر کمپانی ها دارن میرن به سمتی که quality فراتر از انتظاره. 24bit 96khz و 24bit 192khz
فایل هایی با این کیفیت کم و بیش رو تورنت پیدا میشه
شخصا این منابع خیلی بدرد من خورده در این مورد
http://en.wikipedia.org/wiki/Audio_bit_depth
http://en.wikipedia.org/wiki/Sampling_(signal_processing)

fr_sdgh

Registered User
لایک‌ها
24
من یه مشکل دارم که فکر میکردم واسه 3.6 هست ولی الان هم روی 3.9 دارمش
با اجرا نرم افزار، پنجره file download باز میشه میخواد فایلی با پسوند ashx رو از windows.microsoft.com دانلود کنه

fr_sdgh

Registered User
لایک‌ها
24
من یه مشکل دارم که فکر میکردم واسه 3.6 هست ولی الان هم روی 3.9 دارمش
با اجرا نرم افزار، پنجره file download باز میشه میخواد فایلی با پسوند ashx رو از windows.microsoft.com دانلود کنه
اقا یکی راهنمایی کنه خواهشا

بالا