برگزیده های پرشین تولز

[درخواست راهنمایی] نیکون D7100 یا کنون 7D یا کنون 70D ؟

کدام دوربین را برتر می دانید؟ (اولویت اول، عکسبرداری از جشن های خانوادگی؛ اولویت دوم، فیلمبرداری)

• Total voters
    18

جناب_مهندس

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
100
سلام دوستان و اساتید
میخوام از بین این سه دوربین، یکی رو بخرم (البته دست دوم). به نظر شما، کدوم بهتره و چرا؟
  • Nikon D7100
  • Canon 70D
  • Canon 7D

جناب_مهندس

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
100
سلام دادا اول اینکه کارکرد نخر دوم اینکه 7100 یا با بودجه پایین تر 5300 بخر موفق باشی
سلام
ممنون از راهنمایی
چرا کارکرده نخرم؟ خوب اگه افت قیمتش رو کرده باشه و با قیمت مناسب از دست بخرم چه مشکلاتی میتونه داشته باشه؟

mojtaba196

Registered User
لایک‌ها
12
خب بحث سنسوره که بعد از یک مدت کارایی اولیه رو دیگه بهت نمیده دوم شما که نمیدونی طرف چه بلایی سرش آورده داره میفرگشه

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,757
d7100 از لحاظ دینامیک رنج بهتره و مسلما" تو عکاسی بیشتر به کارتون میاد.اما بحث بعدی لنز خوبه که باید یکی حداقل تهیه کنید اگر نه خروجی زیاد قرفی با مدل هایی پایین تر نداره
با دوستمون که میگند d5300 بگیر به هیج وجه موافق نیستم.چون از لحاظ عکاسی و بدنه قابل مقایسه نیست این دو تا.
اگر بخواید فیلم برداری هم بکنید مسلما" 70d بهتره.به خاطر فوکوس خوبش و کیفیتش و نویز پایینش
7d رو اگر بخواید عکاسی طبیعت کنید و بدنه براتون مهم باشه فقط بخرید.اگر نه بین این دو از لحاظ عکاسی ای که نام بردید نمیتونه هم رده باشه

جناب_مهندس

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
100
d7100 از لحاظ دینامیک رنج بهتره و مسلما" تو عکاسی بیشتر به کارتون میاد.اما بحث بعدی لنز خوبه که باید یکی حداقل تهیه کنید اگر نه خروجی زیاد قرفی با مدل هایی پایین تر نداره
با دوستمون که میگند d5300 بگیر به هیج وجه موافق نیستم.چون از لحاظ عکاسی و بدنه قابل مقایسه نیست این دو تا.
اگر بخواید فیلم برداری هم بکنید مسلما" 70d بهتره.به خاطر فوکوس خوبش و کیفیتش و نویز پایینش
7d رو اگر بخواید عکاسی طبیعت کنید و بدنه براتون مهم باشه فقط بخرید.اگر نه بین این دو از لحاظ عکاسی ای که نام بردید نمیتونه هم رده باشه
ممنون از راهنمایی تون.
بنده الان هندی‌کم MiniDV سونی دارم. به نظرتون فیلم برداری Canon 70D با لنز 135-18 بهتر و یا در حد همون هندی‌کم ساده ی خودم هست؟ یعنی انقدر خوب هست که از برداشتن هندی‌کم راحت بشم؟

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,757
ممنون از راهنمایی تون.
بنده الان هندی‌کم MiniDV سونی دارم. به نظرتون فیلم برداری Canon 70D با لنز 135-18 بهتر و یا در حد همون هندی‌کم ساده ی خودم هست؟ یعنی انقدر خوب هست که از برداشتن هندی‌کم راحت بشم؟

ببینید اول این که اگر بخواید فیلم برداری کنید باید ورزن stm این لنز رو تهیه کنید
دوم این که بستگی داره در چه سطحی بخواید کار کنید.اگر بخواید فقط با مموری فیلم برداری کنید بعد از چند دقیقه به دلیل حجم فیلم فیل مبرداری قطع میشه و برای قطع نشدن باید از درایوهای دیگه استفاده کنید.
و سومین نکته اینه که کیفیت هندی کم به هیچ وجه قابل مقایسه با کیفیت فیلم این دوربین نیست.

جناب_مهندس

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
100
ببینید اول این که اگر بخواید فیلم برداری کنید باید ورزن stm این لنز رو تهیه کنید
دوم این که بستگی داره در چه سطحی بخواید کار کنید.اگر بخواید فقط با مموری فیلم برداری کنید بعد از چند دقیقه به دلیل حجم فیلم فیل مبرداری قطع میشه و برای قطع نشدن باید از درایوهای دیگه استفاده کنید.
و سومین نکته اینه که کیفیت هندی کم به هیچ وجه قابل مقایسه با کیفیت فیلم این دوربین نیست.
اگر بخواید فقط با مموری فیلم برداری کنید بعد از چند دقیقه به دلیل حجم فیلم فیل مبرداری قطع میشه و برای قطع نشدن باید از درایوهای دیگه استفاده کنید.
منظورتون رو از "درایو" متوجه نشدم.

کیفیت هندی کم به هیچ وجه قابل مقایسه با کیفیت فیلم این دوربین نیست.
یعنی کدوم بهتره؟

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,757
مثلا" یه هارد ssd به دوربین وصل کنید و یا به لپ تاب و بقیه ی چیزهای ذخیره کننده
مسلما" 70d بهتره

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
70d بهتره عزيز ولي فيلم برداري باهاش به سادگي هندي كم نيست

wiliam.sin

Registered User
لایک‌ها
100
سلام دوستان و اساتید
میخوام از بین این سه دوربین، یکی رو بخرم (البته دست دوم). به نظر شما، کدوم بهتره و چرا؟
  • Nikon D7100
  • Canon 70D
  • Canon 7D

بدون شک اولین و بهترین گذینه 7d هستش البته برای عکاسی مخصوصا عکاسی از حیات وحش و نکته مهم توی عکاسی به نظرم مهمترین مرحله اول لنز هستش بعد دوربین
طبق فرمایش دوست عزیز حسین آقا برای فیلمبرداری چون لنز stm داره 70d بهتره در ضمن کم صداتر هم هستش موقع فکوس
d5300 هم کیفیت مطلوبی داره ولی فرق آنچنانی با d5200 نداره فقط فیلم برداری بهتر شده و wifi و چند تا آبشن دیگه و حذف فیلتر low pass در کل پیشنهاد نمیشه

یک پیشنهاد با توجه به اینکه قراره توی سپتامبر دوربین 7D MARK II معرفی بشه به احتمال زیاد قیمت 7D افت کنه بهتره کمی صبر کنید البته اگر بخواهید این مدل رو بخرید اگرچه توی ایران کمی دیرتر قیمتها افت میکنه

SilverSaeeD

Registered User
لایک‌ها
48
یک عدد دوربین Canon EOS 7D در حدآک موجوده .. که حدود 3K عکس گرفته.. کاملا سالم و تمیز .. در صورت تمایل پخ بدید

henrikkhach

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
با سلام خدمت همگی دوستان
از آنجایی که بنده تا یک سال پیش و برای سالها ازCANON استفاده میکردم و پارسال با خرید NIKON D7100 به جرگه استفاده کنندگان از NIKON پیوستم، فکر کردم بد نیست تجربیاتم رو در مورد این دو مدل در اختیار مراجعین به این صفحه بگذارم.
باید در نظر داشت که ارجحیت یکی به دیگری بستگی مستقیم به این دارد که هر کس دوربین را برای چه کاری میخواهد و کدام یک از امکانات برای شخص ارجحتر است.
(در ادامه توضیح خواهم داد)
1-اولا این توضیح لازمه که اگر قبلا از CANON استفاده میکردید در استفاده از NIKON دچار مشگل خواهید شد و البته برعکس، چون محل قرارگیری کنترلهای روی بدنه این دو بسیار ازهم متفاوتند. ولی به نظر من این دکمه ها و کنترلها در CANONخیلی منطقیتر جاسازی شده و سهل الوصولترند.

2- صفحه نمایش بازشونده و چرخانCANON 70D به خصوص برای کسانی که بیشتر فیلمبرداری میکنند کار را خیلی راحتتر میکند.(البته برای من مهم نبود).

3- از نظر فوکوس به جرات میتونم بگم که CANON 70D موفقتر عمل میکنه، هم از نظر سرعت و هم از نظر دقت. NIKON D7100 در شرایط قرارگیری چند جسم پشت هم به طوریکه کنتراست کم است دچار گیجی میشود. به خصوص برای کسانی که میخواهند بیشتر فیلمبرداری بکنند CANON 70D عالی عمل میکنه.

4- ساخت بدنه NIKON D7100 خیلی بهتر از CANON 70D است. البته به ادعای خود NIKON در برابر نفوذ رطوبت و گردوغبار مصون شده است.(شخصا جرات نمیکنم تست کنم).

5- قیمت اکثر لنزهای CANON در شرایط مساوی ارزانتر از NIKON است.

6- از نظر بنده کیفیت تصویر و رنگ NIKON D7100 از CANON 70D بهتره.

7- یکی از مواردی که بیشتر من رو ناامید کرد این بود که من یک سری لنزهای باکیفیت CONTAX ZEISS YASHCA دارم که قبلا با یک کانورتر ارزانقیمت روی بدنه CANON استفاده میکردم ولی برای بدنه NIKON هیچ کانورتر باکیفیتی وجود نداره و مجبورم برای این دوربین لنز بخرم.

اگر باز هم مواردی رو به یاد آوردم به همین پست اضافه خواهم کرد، امیدوارم مفید واقع شود.

sasabouri

Registered User
لایک‌ها
48
نوشته شما 100%‌ تصديق ميشه
مشخصاً‌ در اين زمينه كاركشته هستيد

اميدوارم بيشتر بتونيم از تجربه هاي حضرتعالي استفاده كنيم

بالا