برگزیده های پرشین تولز

نیازمند کمک برای درمان و رها سازی طاووسک

Toranj85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
39
سلام دوستان،
من هر وقت تو بازار پرنده های زنده که شکار شدن و قصد فروش و بریدن سرشون رو دارن میبینم تا جایی که بتونم میخرمشون و تو محیط مناسب ازادشون میکنم که تا حالا 8-9 تا از این پرنده های دریایی سیاه که اسم علمیشونم نمیدونم رو تو استخر لاهیجان رها کردم
دیشب چشمم به این پرنده افتاد که خدا رو شکر سرشو نبریده بودن که بعد از خرید و آوردن به خونه فهمیدم اسمش طاووسکه و نسلش هم در خطر انقراضه ظاهرا
طبق تحقیقاتی که کردم این پرنده زیستگاهش تو نیزاره ولی مشکل من اینه که بال چپش فکر کنم شکسته چون بدجوری آویزونه ، برای غذا هم چند مدل دونه و میوه رو امتحان کردم چیزی نخورد فقط آب خورد
کسی جای مطمئنی تو گیلان که مخصوص حمایت از حیات وحش باشه رو میشناسه که من این طاووسک رو ببرم اونجا تحویل بدم و اونا بعد از درمان آزادش کنن؟ یا احیانا کسی سابقه داشتن همچین پرنده ای رو داشته که راجع به خورد و خوراکش و اینکه چی میخوره کمکم کنه و اینکه برای پر شکسته اش چیکار میتونم بکنم
20150328_073113.jpg 20150328_073028.jpg

amijon

Registered User
لایک‌ها
283
با سلام .دوست عزیز شما این پرنده را به اداره حفاظت محیط زیست شهرتون تحویل بدین.خودشون در مورد مداوا و رها سازی میدونن چکار باید بکنند.موفق باشی

Toranj85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
39
با سلام .دوست عزیز شما این پرنده را به اداره حفاظت محیط زیست شهرتون تحویل بدین.خودشون در مورد مداوا و رها سازی میدونن چکار باید بکنند.موفق باشی
اداره محیط زیست اگه درست عمل میکرد هیچوقت این پرندگان به این تعداد شکار نمی شدند و میترسم مسخره ام کنند مسئولین محیط زیست

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
کار شما واقعا تحسین برانگیزه عزیز :)

این حیون هم بله در خطر انقراض قرار داره بعلاوه اینکه هیچ ارگانی از شما حمایت نمیکنه تو این قضیه و با توجه به گوشتخوار بودن این پرنده (انواع سوسک ها و کرم ها) یه جورایی حرام گوشته و کلا خوراکی نیست! اینارو میگیرن شوک الکتریکی میدن و تاکسیدرمی میکنن و به قیمت بالایی میفروشن.

خوب شما باید اینو شخصا پیش دامپزشک ببرید و بعد از اینکه خوب شد اهداش کنید به یک باغ وحش، تنها راهش اینه!

شکار این پرنده هم در ایران جرم و ممنوعه کلا،برای همین یگان حفاظت محیط زیست خیلی حواسش هست، البته اگر اهمیت بدن!

Toranj85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
39
کار شما واقعا تحسین برانگیزه عزیز :)

این حیون هم بله در خطر انقراض قرار داره بعلاوه اینکه هیچ ارگانی از شما حمایت نمیکنه تو این قضیه و با توجه به گوشتخوار بودن این پرنده (انواع سوسک ها و کرم ها) یه جورایی حرام گوشته و کلا خوراکی نیست! اینارو میگیرن شوک الکتریکی میدن و تاکسیدرمی میکنن و به قیمت بالایی میفروشن.

خوب شما باید اینو شخصا پیش دامپزشک ببرید و بعد از اینکه خوب شد اهداش کنید به یک باغ وحش، تنها راهش اینه!

شکار این پرنده هم در ایران جرم و ممنوعه کلا،برای همین یگان حفاظت محیط زیست خیلی حواسش هست، البته اگر اهمیت بدن!
تو این تعطیلات به زور یک دامپزشک پیدا کردم که فردا ببرم و بالشو آتل ببنده
خیلی هم بد غذاست ، سوسک و کرم هم براش گذاشتم نخورد تا آخرش یه ذره ارزن خورد لقب خارجیش رو درآوردم پوکه کو بهش میگن بیشتر گیاهایی هم که تو سایتای خارجی نوشتن نمیشه ترجمه کرد غیر شبدر و زنبق و نی ، ایشالله بعد خوب شدن هم میبرمش تو تالاب انزلی ولش میکنم چون اونجوری که خوندم زیستگاه طبیعیش اونجاست و امیدوارم دیگه دم به تله نده
شکار مرغ هوایی و مرغابی و ... هم جرمه ولی اینقدر با سر بریده تو بازارا زیاده که آدم افسردگی میگیره به نسل کشیشون فکر میکنه،
من یک ماه و نیم پیش این 3 تا رو خریدم 40 تومن الان تو استخر لاهیجانن اگه حفاظت محیط زیست براش مهم بود میرفت جلو شکارو میگرفت یا حداقل 4 تا فروشنده رو جریمه میکرد ... ولی اصلا اهمیتی نمیدن اگه بخوایم 100 تا از اینا رو هم نجات بدیم که فردا تو طبیعت از دیدنشون لذت ببریم کار خودمونه وگرنه هیچ امیدی به ارگان های حفاظتی ندارم
20141201_141115.jpg

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,947
تو این تعطیلات به زور یک دامپزشک پیدا کردم که فردا ببرم و بالشو آتل ببنده
خیلی هم بد غذاست ، سوسک و کرم هم براش گذاشتم نخورد تا آخرش یه ذره ارزن خورد لقب خارجیش رو درآوردم پوکه کو بهش میگن بیشتر گیاهایی هم که تو سایتای خارجی نوشتن نمیشه ترجمه کرد غیر شبدر و زنبق و نی ، ایشالله بعد خوب شدن هم میبرمش تو تالاب انزلی ولش میکنم چون اونجوری که خوندم زیستگاه طبیعیش اونجاست و امیدوارم دیگه دم به تله نده
شکار مرغ هوایی و مرغابی و ... هم جرمه ولی اینقدر با سر بریده تو بازارا زیاده که آدم افسردگی میگیره به نسل کشیشون فکر میکنه،
من یک ماه و نیم پیش این 3 تا رو خریدم 40 تومن الان تو استخر لاهیجانن اگه حفاظت محیط زیست براش مهم بود میرفت جلو شکارو میگرفت یا حداقل 4 تا فروشنده رو جریمه میکرد ... ولی اصلا اهمیتی نمیدن اگه بخوایم 100 تا از اینا رو هم نجات بدیم که فردا تو طبیعت از دیدنشون لذت ببریم کار خودمونه وگرنه هیچ امیدی به ارگان های حفاظتی ندارم
مشاهده پیوست 780920

دارغاز یا پرلا باید باشه! درسته؟
چه باحالن! کار شما خیلی تحسین برانگیزه!:):general601::general406:

ولی یه توصیه، اگر پولشو داشته باشین و مکان خوب میتونین اینارو نگهداری کنید + تکثیر کنید و بچه هاشونو توی طبیعیت آزاد کنید یا هر سری که تعدادشون زیاد شد آزادسازی کنین،اینجوری راه سرگرمی خودتون هم هست.

Toranj85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
39
دارغاز یا پرلا باید باشه! درسته؟
چه باحالن! کار شما خیلی تحسین برانگیزه!:):general601::general406:

ولی یه توصیه، اگر پولشو داشته باشین و مکان خوب میتونین اینارو نگهداری کنید + تکثیر کنید و بچه هاشونو توی طبیعیت آزاد کنید یا هر سری که تعدادشون زیاد شد آزادسازی کنین،اینجوری راه سرگرمی خودتون هم هست.
اسم علمی اینا رو نمیدونم ولی محلی بهشون میگفتن کاس جیل :D
20141209_192136.jpg
اینا درست حسابی پرواز هم نمیکنن و عاشق آبن من موندم چجوری و از کجا کوچ میکنن که اینورا شکار میشن
این چشم قرمزه رو 6 تا زنده امسال تو بازار دیدم همه رو تو استخر که شکارچی نمیتونه بره انداختم دیگه باقی کارا واسه تکثیر به عهده خودشون :D خیلی هم بد نوک میزنن اینا ;)من هم هر چند وقت که میام شمال و تو بازار میبینم اگه بتونم چند تا پرنده زنده میخرم رها میکنم همه شون هم بد غذان ;) این یکی کرم رو مثل ماکارونی میخورد 10-15 تا کرم واسش گرفتم دیدم دیگه کرمای باغچه رو داره تموم میکنه سریع ولش کردم بره
20141112_083611.jpg

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
کارِت خیلی درسته لایک :general601:
یکماه پیش بطور اتفاقی یه مستند دیدم یه نیکو کار ایرانی بود مثل شما پول میداد پرنده هارو مثل مرغابی و .... از بازار میخرید بعد ازادشون میکرد
بعد میگفت اینایی که ما میخریم ازاد میکنیم خیلی کم دوباره به تله میوفتن چون یه بار براشون تجربه میشه و میفهمن

در کل ارزویه موفقیت برات میکنم :general601:

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,351
درود به شرف شما دروست عزیز
کاش یه کم مرام و طبیعت دوستی تو خون ما ایرانی ها بود ! کتش از سرخپوست ها به جای زیور آلات و ادا اطوار ، یکم منش و احترام به طبیعت یاد میگرفتیم.

z1

only_flight

Registered User
لایک‌ها
595
یه بار یکی از دوستان در طبیعت سوییس یک عدد مرغابی شکار میکنه بعدا" پلیس اونو میگیره و جریمه میکنه میگه حاجی ما میخوایم چرخه ی طبیعت حفظ بشه بعدا" شما شکار میکنی ؟؟

درود به شرفت.

samyn524

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام.
پریروز همسرم یه طاووسک از بازار خرید اول فکر کردیم بالش شکسته گفتیم بالش رو آتلومی بندیم خوب شد آزاد میکنیم ولی خوشبختانه بالش فقط پیچ خورده بود و متاسفانه نمی دونم چرا نمیتونه رو پاش بایسته.
الانم تعطیلی هست و دامپزشک نیست .
شکستگی نداره
هر روز مثل فیزوتراپی پاشو حرکت میدم چند لحظه به دستم فشار میاده بعد دوباره ناتوان میشه نمی دونم چیکار کنم خیلی دلم براش میسوزه

abc2017

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
166
سلام.
پریروز همسرم یه طاووسک از بازار خرید اول فکر کردیم بالش شکسته گفتیم بالش رو آتلومی بندیم خوب شد آزاد میکنیم ولی خوشبختانه بالش فقط پیچ خورده بود و متاسفانه نمی دونم چرا نمیتونه رو پاش بایسته.
الانم تعطیلی هست و دامپزشک نیست .
شکستگی نداره
هر روز مثل فیزوتراپی پاشو حرکت میدم چند لحظه به دستم فشار میاده بعد دوباره ناتوان میشه نمی دونم چیکار کنم خیلی دلم براش میسوزه
کدوم شهرید ؟ تهران دامپزشکی باز داریم تو این روزها هم

abc2017

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
166
سلام
گیلان هستم. لاهیجان.
اطلاع ندارم از اونجا اما اینترنت زدم اینو پیدا کردم موبایله زنگ بزن ببین جواب میده . (0911) 1414568 جنابی
از اشنایی کسی هم بپرسی موبایل دامپزشکو بگیری زنگ بزنی بگی مورد فوریه کمک میکنن چون زبون بسته گناه داره . اگر گیر نیاوردی بزار استراحت کنه حرکت نکنه تا باز بشن . مرسی از کمکت به حیوانات :general504:

بالا