برگزیده های پرشین تولز

آکواریوم ، ساخت و نگهداری

برای ساخت آکواریوم با سایزی که در پست اول اشاره شد، میبایست از چه شیشه ای استفاده کرد

• Total voters
    68

idnavmooknedr

Registered User
لایک‌ها
1,859
دوستان توجه کنید که جنس شیشه ها هم با هم تفاورت میکنه!
و اینکه چسب هم خیلی مهمه
چسب آکواریومی که باید بخرید قیمتش حدود 25 تومنه!!!
از این ارزونا نزنید بعدا دهنتون سرویس شه!

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,866
کوچکترین سایزی که میشود آبشور زد رو میشه بگید؟

babak13633

Registered User
لایک‌ها
737
نگهداری از ماهی ها واقعا سخته

shomal-pet

Registered User
لایک‌ها
72
سلام پیرانا قرمز سایز ریز داریم ؟ قیمتش چند ؟ کوچک ترین سایزش چند سانتیه ؟

hamedovic5405

Registered User
لایک‌ها
11,460

hamedovic5405

Registered User
لایک‌ها
11,460

مهرداد خان

Registered User
لایک‌ها
2,396

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
قبل از ساخت و نگه داری باید در مورد کسب درآمد صحبت کنید. من تجربه داشتم به شما میگم سراغ این کار نروید مگر به قصد ذحمت بیهوده !

xbehnamx

Registered User
لایک‌ها
17
من انواع صدف بصورت فله و بصورت تکی واسه کلکسیون و واسه اکواریوم دارم، مقدار بسیاری دارم.
صدف شمال و جنوب و ایرانی و خارجی
از اندازه یه 5 تومنی تا اندازه کف دست و بزرگتر، ساده و شاخدار و رنگی و غیر رنگی
جبلک و سبزه های زنده اکواریوم هم دارم
اگه کسی خواست پیام خصوصی کنه، قیمتش در مقابل جنسی که میفرستم خیلی مفته
با پست سفارشی به تمام ابرانم ارسال میکنم و کردم و درحال ارسالم هستم.

prn

Registered User
لایک‌ها
2,766
سلام دوستان .
خیلی از روزگار شاکیم.
خب بالاخره داستان ما هم اینطوری.
امروز بالاخره بعد از تحمل 2 سال غر زدن والدین و هزینه دیگه نتونستم غر والدین تحمل کنم .تانک ابشور رد کردم رفت .
خیلی براش زحمت کشیده بودم .اصن موقع جمع کردن تک تک کارایی که کرده بودم یادم مونده بود .
هی روزگار

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
سلام دوستان ،خواستم ببینم واسه تنگ 5 لیتری چه نوع ماهیی مناسبه؟به جز فایتر البته

achardownload

Registered User
لایک‌ها
96
سلام دوستان .
خیلی از روزگار شاکیم.
خب بالاخره داستان ما هم اینطوری.
امروز بالاخره بعد از تحمل 2 سال غر زدن والدین و هزینه دیگه نتونستم غر والدین تحمل کنم .تانک ابشور رد کردم رفت .
خیلی براش زحمت کشیده بودم .اصن موقع جمع کردن تک تک کارایی که کرده بودم یادم مونده بود .
هی روزگار
متاسفام
ان شا ا... یکی بهترش.

gorg2

Registered User
لایک‌ها
114
سلام
میخوام یه اکواریوم اب شیرین راه بندازم تازه کارم
چنتا سوال برا شروع دارم اول بهتره با چه سایزی شروع کنم چند لیتری باشه اکواریوم بهتره اینکه هزینه تقریبی ساخت اکواریوم و تجهیزات(هر چی دقیق تر بهتر) چقدره اگه بتونین تجهیزاتو با مدل یا مارک خاصی بگین بهتره جنس خیلی گرون نمی خوام یه جنس متوسط فعلا
ماهی به نظرتون برا شروع چی بگیرم ماهی های مقاوم استارتر چی بگیرم و البته اگه به نظرتون گیاه ابزی خوبه این چی باشه
اینم اضافه کنم که منطقه گرمسیر زندگی می کنم و تابستون گرمه و ماهی معرفی کنید که یکم بیشتر با گرما سازگار باشه

چنتا مشاوره گرفتم گفتن از حجم بالا شروع کن که کنترلش راحت تره و اینا میخوام بدونم درسته یا نه چون خوب فروشنده حواسش به جیب خودشم هست

majid0261

Registered User
لایک‌ها
371
سلام
میخوام یه اکواریوم اب شیرین راه بندازم تازه کارم
چنتا سوال برا شروع دارم اول بهتره با چه سایزی شروع کنم چند لیتری باشه اکواریوم بهتره اینکه هزینه تقریبی ساخت اکواریوم و تجهیزات(هر چی دقیق تر بهتر) چقدره اگه بتونین تجهیزاتو با مدل یا مارک خاصی بگین بهتره جنس خیلی گرون نمی خوام یه جنس متوسط فعلا
ماهی به نظرتون برا شروع چی بگیرم ماهی های مقاوم استارتر چی بگیرم و البته اگه به نظرتون گیاه ابزی خوبه این چی باشه
اینم اضافه کنم که منطقه گرمسیر زندگی می کنم و تابستون گرمه و ماهی معرفی کنید که یکم بیشتر با گرما سازگار باشه

چنتا مشاوره گرفتم گفتن از حجم بالا شروع کن که کنترلش راحت تره و اینا میخوام بدونم درسته یا نه چون خوب فروشنده حواسش به جیب خودشم هست
سلام دوست عزیز
پیشنهاد میکنم اگر عجله نداری برای راه اندازی یه سرچ بزن دو سه تا انجمن تخصصی در مورد ابزیان داریم مثل پارسی پت و .... که خیلی کامل و مفصل توضیح دادن و با یکم مطالعه همه چیز دستت میاد که چیکار کنی

من خودم ماهی قرمزم زوری میشناختم ولی تو این انجمن ها یکم وقت گذاشتم تانک رو حتی خودم ساختم و تو هزینه هام خیلی کمک کرد .

.
در مورد سوالات
بهترین سایز چیزی هست که خودت دوست داری و دکوری که مد نظرت هست .
برای شروع هم از ماهی گوشت خوار شروع کن چون مرگ و میر کمتری دارند و حساسیت پایین تری دارن .
و دکور داخل هم گیاهی نزن چون هم با گوشت خوار اصلا سازگار نیست و هم اینکه خیلی سخته برای بار اول و گرون تر هم تجهیزات ش .

بالا