برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

datalife2

Registered User
لایک‌ها
16
سلام من برگ سبزمو گرفتم زده اول تیر 94 اعزامی
چجوری میتومم بفهمم کجا افتادم
کد منطقه خدمتم رو از کجا بیارم

siamak1989

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام من برگ سبزمو گرفتم زده اول تیر 94 اعزامی
چجوری میتومم بفهمم کجا افتادم
کد منطقه خدمتم رو از کجا بیارم
10 روز مانده به زمان اعزام یه برگه میاد در خونه توی اون نوشته

datalife2

Registered User
لایک‌ها
16
چه حرفیه یعنی توی ارتش هیچ فرقی بین یه لیسانس با دکتر نیست؟ همه ستوانسوم میشن؟؟
شما دکتری یا فوق لیسانسی؟
یجور میگی لیسانس انگار بچه کلاس پنجم ابتدایه
لابد مدارکتو از دانشگاه ازاد با پول گرفتی سختی نکشیدی ما یه لیسانس گرفتیم از پیام نور اندازه هزار تا دکترای مفنگی امروزی سواد داریم
اینم بگم قرار نیست با درجه که بهت میدن پوز بدی و دستور صادر کنی
والا من که ستوان سومه درجم از اینکه ببینم یه استوار یا گروهبان دیپلمی بهم احترام بزاره خوشم نمیاد چون این درجه فقط بخاطر درس دانشگاه بوده
حالا یکی با پول میره دانشگاه ازاد دکتری میگیره قرار نیست بشه سرلشگر

babakhazinia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
لابد مدارکتو از دانشگاه ازاد با پول گرفتی سختی نکشیدی ما یه لیسانس گرفتیم از پیام نور اندازه هزار تا دکترای مفنگی امروزی سواد داریم
والا من که ستوان سومه درجم از اینکه ببینم یه استوار یا گروهبان دیپلمی بهم احترام بزاره خوشم نمیاد چون این درجه فقط بخاطر درس دانشگاه بوده
بات موافقم datalife2 ما پیام نوریا 4سال خدمت کردیم تو پیام نور.. الانشم اگه کسی دنبال درجست ارتش که لیسانسشو گروهبان 1 میده فوق لیسانس حداکثر ستوان 2 .دوستم فوق رفت ارتش ستوان 1 دادن بهش.

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191

لطف شما مستدام
شما گویا دلتون از جای دیگه پر بود بهترین جا برای ابراز احساسات هدفمند و پایین پست بنده پیدا کردین
محوریت اصلی عرایض بنده هم در ارتباط با اطلاعات نادرست پست دوستمون بود و بس.
شما عزیز توی جامعه احتمالاً از این قبیل افرادی هستین که هر موضوع کوچکی رو به خودتون میگیرید.
بنده هم مدرکمو از دانشگاه بین الملل قزوین گرفتم و همون دانشگاه آزاد که شما با دید تمسخر بهش نگاه میکنید.دانشگاه های الفش،مدارک معتبر تری نسبت به پیام نور داره
و نهایتاً بهتره با نگاهی واقع گرایانه به مسائل نگاه کنید و توی دنیای مجازی به دغدغه هاتون دامن نزنید.

behzadg

Registered User
لایک‌ها
19
اول اردیبهشت مدرس کرج نبود هیشکی؟؟ حرکت کردیمااا ، جا نمونی!!!!!!

caspianhero

Registered User
لایک‌ها
25
با سلام
من اوایل اسفند ثبت نام کردم برای سربازی و رفت برای کمیسیون و... 2 هفته دیگه نوبت کمیسیون دارم که میشه اوایل اردیبهشت!! یعنی مدارک تکمیل میشه!!! به نظر شما توی تیرماه میافتم یا شهریور؟
سپاس

ivioji

Registered User
لایک‌ها
170
سلام چند تا سوال داشتم دوستان ؟
- امریه یعنی چی ؟
- من خودم مشکل پوستی دارم و هم پدرم مشکل تنفسی ولی معافیت پنجاه پنجاه هست اول می خوام برای معافیت اقدام کنم اگه رد بشه من سرباز به حساب میام یا می تونم بعد از رد شدن اقدام به معافیت بیماری خودم بکنم ؟
- اگه بیماری که دارم رو مورد قبول ندونن می تونم اعتراض بزنم تا دکتر دیگه ای منو ببینه یا حق اعتراض نداریم ؟

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
با سلام
من اوایل اسفند ثبت نام کردم برای سربازی و رفت برای کمیسیون و... 2 هفته دیگه نوبت کمیسیون دارم که میشه اوایل اردیبهشت!! یعنی مدارک تکمیل میشه!!! به نظر شما توی تیرماه میافتم یا شهریور؟
سپاس

سلام
به احتمال خیلی زیاد شهریور

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
سلام چند تا سوال داشتم دوستان ؟
- امریه یعنی چی ؟
- من خودم مشکل پوستی دارم و هم پدرم مشکل تنفسی ولی معافیت پنجاه پنجاه هست اول می خوام برای معافیت اقدام کنم اگه رد بشه من سرباز به حساب میام یا می تونم بعد از رد شدن اقدام به معافیت بیماری خودم بکنم ؟
- اگه بیماری که دارم رو مورد قبول ندونن می تونم اعتراض بزنم تا دکتر دیگه ای منو ببینه یا حق اعتراض نداریم ؟

سلام
امریه یعنی مدت خدمت سربازی رو توی یه اداره مشغول به کار بشی البته با حقوق سرباز و نه کارمند. آموزشی رو میری و بعد از اموزشی میری اداره مورد نظر، البته هر اداره ای امریه نمیگیره و گرفتنش هم یکم نیاز به پارتی داره تا سریعتر کارت راه بیوفته.
منظور اینه که اول برای کفالت اقدام کنی و بعد معافیت پزشکی خودت؟ اگه اینطوره که میشه، اگه از کار افتادگی پدرتون تایید نشه و سرباز محسوب بشی میتونی خودت درخواست معافیت پزشکی برای بیماری خودت بدی. نهایتا اینه که میفرستن اموزشی و حین اموزشی درخواست میدی.
یه دکتر میبینت و بعدش میری کمیسیون پزشکی اونجا یه دکتر نیست چند تا دکتر هستن ولی معمولا نظر دکتر اولیه رو تایید میکنن، به کمیسیون پزشکی میشه اعتراض کرد ولی تقریبا میشه گفت احتمال اینکه نظر عوض بشه زیر 10 درصده پس بهتره وقتت رو برای اعتراض هدر ندی.

ivioji

Registered User
لایک‌ها
170
من سال 88 اقدام کردم و یه نامه دارم که نوشته 9 ماه کسری خدمت و امضا و فلان
چند روز پیش رفتم میدون **** و پلیس +10 می گفتن تو سیستم ما هیچ چیزی نیست ؟

یعنی چی ؟
چی کار کنم ؟
طبق قانون جدید کسری خدمت حذف شده یعنی دیگه بهم تعلق نمیگیره ؟
و یه سوال دیگه اگه بهم کسری بخوره می تونم امریه رو استفاده کنم شنیدم که با امریه بری خدمت کسری رو نمی تونی استفاده کنی ؟

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191
من سال 88 اقدام کردم و یه نامه دارم که نوشته 9 ماه کسری خدمت و امضا و فلان
چند روز پیش رفتم میدون **** و پلیس +10 می گفتن تو سیستم ما هیچ چیزی نیست ؟

یعنی چی ؟
چی کار کنم ؟
طبق قانون جدید کسری خدمت حذف شده یعنی دیگه بهم تعلق نمیگیره ؟
و یه سوال دیگه اگه بهم کسری بخوره می تونم امریه رو استفاده کنم شنیدم که با امریه بری خدمت کسری رو نمی تونی استفاده کنی ؟
اون نامتون مربوط به کجاست؟
کلاً روال عادی کسری گرفتن بدین صورتِ که شما تشریف میبرید از اون ارگان مربوطه نامه ای با مضمون ایکس ماه کسری میگیرید و تایید میشه، بعد تشریف میبرید پلیس +10 اونجا ثبتش میکنید،فیش ثبت شده +10 میبرید ستادی باشید میرید معاونت احتیاط ثبتش میکنید لشکری هم باشید اجودانی اینکارو براتون انجام میده و بعد از دایره وظیفه اعمال میشه براتون توی دستور قرار میگیره حالا شما توی کدوم مرحله اید؟

کسری هم اگر متولد قبل 72 هستید تعلق میگیره قاونو جدید هم ماهی 9 روز کسری
در ارتباط با سوال اخرتون هم تا حدودی درسته
با اون حرف شمارو میترسونن میگن قبولتون نمیکنیم اما شما نیاز نیست جار بزنید که بی سر و صداامریه تونو بگیرید و کسری و بذارید توی دستور و اونا نمیفهمم مطمئن باشید فقط تهدید تو خالی میکنن.

ivioji

Registered User
لایک‌ها
170
کلاً روال عادی کسری گرفتن بدین صورتِ که شما تشریف میبرید از اون ارگان مربوطه نامه ای با مضمون ایکس ماه کسری میگیرید و تایید میشه، بعد تشریف میبرید پلیس +10 اونجا ثبتش میکنید،فیش ثبت شده +10 میبرید ستادی باشید میرید معاونت احتیاط ثبتش میکنید لشکری هم باشید اجودانی اینکارو براتون انجام میده و بعد از دایره وظیفه اعمال میشه براتون توی دستور قرار میگیره حالا شما توی کدوم مرحله اید؟

با اون حرف شمارو میترسونن میگن قبولتون نمیکنیم اما شما نیاز نیست جار بزنید که بی سر و صداامریه تونو بگیرید و کسری و بذارید توی دستور و اونا نمیفهمم مطمئن باشید فقط تهدید تو خالی میکنن.

نامم از لشکر 77 پیروز ثامن الئمه هستش تو مشهد خودم تهرانم ولی پدرم اونجا خدمت کرده در دوران جنگو اینا
من اصلا نمی دونستم که باید ثبت کردو اینا الان تازه دارم از شما می شنوم :(

نامه رو هم گرفتیم کسی چیزی نگفت
الان بعد 5 سال که از نامه گذشته می تونم برم ثبت کنم ؟ یا نه
اگه کسریم حذف شده الان می تونم کسری بگیرم با قانون 9 روز

prn

Registered User
لایک‌ها
2,766
اول اردیبهشت مدرس کرج نبود هیشکی؟؟ حرکت کردیمااا ، جا نمونی!!!!!!
من دوره 32 بودم یا 33 یادم نیس رفتی حساب کن گل ماه :ددی
ساله 92 هتل بود اصن معروف به هتل مدرس .رفتی اومدی بگو فرماندت کیه و ارشدتون بگم بهشون سلام برسون .یادش بخیر بهترین دوران زندگی .اسایشگاه پایین بود .1-1-1-14 بودم یادش بخیر رفتی ببین زیر تخت بزگ یادگاری نوشتیم

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191
نامم از لشکر 77 پیروز ثامن الئمه هستش تو مشهد خودم تهرانم ولی پدرم اونجا خدمت کرده در دوران جنگو اینا
من اصلا نمی دونستم که باید ثبت کردو اینا الان تازه دارم از شما می شنوم :(

نامه رو هم گرفتیم کسی چیزی نگفت
الان بعد 5 سال که از نامه گذشته می تونم برم ثبت کنم ؟ یا نه
اگه کسریم حذف شده الان می تونم کسری بگیرم با قانون 9 روز

خدارو شکر شما سخت کارو انجام دادین.
یادمه توی 77 یه سری پرونده ها بود موش خورده بود:)
بله ببرید پلیس +10 ثبت کنید مشکل نداره
حذفم بشه شما نمیتونید کسری بگیرید.

ERUnique

Registered User
لایک‌ها
113
دوستان چند تا سوال داشتم من 02 تهران افتادم آموزشی
ساک میدهند که وسایل را داخل قرار بدیم یا نه ؟ منظورم استحقاقی هستش و اینکه ساک معمولا باید چه اندازه باشه
کمد هست که ساک رو قرار بدیم داخلش یا نه ؟
زمان مرخصی میشه لباس شخصی رو پوشید و از پادگان خارج شد ؟
یک سوال در مورد یگان هستش که راننده خوبه یا نه ؟

behnam_tr2006

Registered User
لایک‌ها
1,047
ساک میدهند و اندازش استاندارد هست تمام وسایل جا میشه
کمد میدن قفل هم با خودت ببر
خیر داخل پادگان به هیج وجه نمیتونی لباس شخصی باشی
راننده هم خوبه ولی انتخابی نیست که کدوم قسمت بری

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716
ساک میدهند و اندازش استاندارد هست تمام وسایل جا میشه
کمد میدن قفل هم با خودت ببر
خیر داخل پادگان به هیج وجه نمیتونی لباس شخصی باشی
راننده هم خوبه ولی انتخابی نیست که کدوم قسمت بری
قفل واسه کمد منظورتون بود یا ساک؟

__Jamaica__

Registered User
لایک‌ها
191
دوستان چند تا سوال داشتم من 02 تهران افتادم آموزشی
ساک میدهند که وسایل را داخل قرار بدیم یا نه ؟ منظورم استحقاقی هستش و اینکه ساک معمولا باید چه اندازه باشه
کمد هست که ساک رو قرار بدیم داخلش یا نه ؟
زمان مرخصی میشه لباس شخصی رو پوشید و از پادگان خارج شد ؟
یک سوال در مورد یگان هستش که راننده خوبه یا نه ؟

02 بله اصلا یکی از قوانین مرخصی روزانش اینه که شخصی برید.اما یگان خیر شخصی قدغنِ
ساعت 4 اتوبوس میاد داخل و تا شهریار اگر درست حضور ذهن داشته باشم میبردن بچه ها
توی یگان هم واقعا بستگی داره هیچجوره نمیشه 100% گفت خوبه یا بد
ولی اگر سربازید و تخصص دیگه ندارید بله خوبه و اگر درجه دارید بگید همون تایپ بلدم بهتر از راننده است.

rhdan

Registered User
لایک‌ها
2,716

به این نامه ماده تبصره می گن. من هیچکاری واسه کسری تا الان نکردم. بابا 16 ماه جبهه داره و می گه تو پرونده ثبت شده داخل **** صاحب الزمان اصفهان. کارت ایثار گری هم نداره.
اعزامی اول تیرم. حالا اولین کار اینه الان برم با پدرم اونجا؟ بعضی ها می گن حتما باید کارت ایثار گری داشته باشی.

بالا