برگزیده های پرشین تولز

نقد و بررسی و انباکسنیگ گوشی Xiaomi mi3

Hamed-M1

Registered User
لایک‌ها
171
با سلام
امروز میخوام در این تاپیک نقد و بررسی گوشی mi3 (توسط خودم) که حدود 2 سالی میشه به بازار عرضه شده رو خدمت دوستان بگم
خب اول از همه بریم سراغ نحوه خرید که من از سایت parsgooshi.ir گرفتم . در همین انجمن پرشین تولز هم به عنوان فروشنده معتبر هستن
http://forum.persiantools.com/members/parsgooshi.355835/
خب . اول از همه باید توی سایت خری کنید . من اول به صورت اس ام اس بهشون گفتم . بعدش از طریق درگاه پارس پال پرداخت کردم . مدلی که من خریدم xiaomi mi3 black 64gb بود . هدیه هم داشت.
اون زمان درگاه بانک ملی و ملت نداشت . میدونید که درگاه بانک ملی و ملت رو به هر سایت و هر شخصی نمیدن .
دقیقا 15 روز بعد از سفارش دادن من گوشی بدستم رسید .
خوشبختانه گوشی کاملا اصل بود و هیچ مشکلی نداشت .
نحوه سفارشش اینطوریه .
بعد از زمانی که شما به صورت اینترنتی پول پرداخت کردید 1 یا 2 روز بعد به شما کدرهگیری میدن . معنیش اینه از چین کالای شما با این کد ارسال شده ( شبیه کد پست توی ایران) بعدش که بیاد ایران میرید تو سایت پست ایران و اونجا کد رو وارد میکنید سپس بهتون میگه مرسوله شما کجای ایران هستش ...
بعدش میره گمرک و یه قیمتی به عنوان گمرکی تعیین میکنن و 18 تا 14 تومن هم هزینه پست هستش . هزینه گمرک برای هر گوشی متفاوته . مثلا این گوشی بین 70 تا 80 تومن هزینه گمرکی داره
همراه گوشی یک کاور ژله ای (پررنگ) ویک محافظ صفحه نمایش هم بود
در مورد گوشی هم اگه سوال خاصی داشتی بپرسید
من استفاده میکنم خیلی عالیه .
فارسی رو توی اس ام اس و... ساپورت میکنه اما منو فارسی نداره
هر هفته براش اپدیت های 20 یا 70 مگابایتی میاد . الته میتونید رام stable بریزید اینطوری هر 2 ماه یکبار اپدیت ممکنه بیاد . اما زمان مشخص نداره . اما رام developer هر هفته حتما اپدیت داره به جز تعطیلات چین که اونم 2 هفته توی بهمن ماه هستش
من حتی یه محصول دیگه از xiaomi به اسم mi router wifi mini خریدم . طراحیش عالیه . قیمتشم مناسبه . اگه dlink بخری باید همین امکانات رو داشته باشی اما 120 تومن اضافه تر بدی . من 160 خریدم این روتر رو .
تو پست بعدی عکساش رو واستون میزارم
در اینجا هم میتونید نقد و بررسی پاور بانک رو ببینید

Screenshot_2015-03-08-14-28-16.png DSC00681 (Copy).JPG DSC00682 (Copy).JPG DSC00687 (Copy).JPG DSC00690 (Copy).JPG DSC00693 (Copy).JPG
IMG_20150330_194001 (Copy).jpg IMG_20150331_113606 (Copy).jpg IMG_20150331_113630 (Copy).jpg IMG_20150331_113815 (Copy).jpg

Last edited:

rezacpu07

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
از همه نظر عالیه واقعا

raminonline

Registered User
لایک‌ها
787
آخرین آپدیت اندرویدش که اومده چیه؟

Hamed-M1

Registered User
لایک‌ها
171
آخرین آپدیت اندرویدش که اومده چیه؟
هنوز برای هیچ گوشی اپدیت اندروید 5 نداده. اما mi note pro قرار با اندروید 5 بیاد.
برای بقیه گوشی ها هم اندروید 5 بصورت غیررسمی هست
واسه این گوشی بقیه ی گوشی ها اخرین اپدیت رسمی 4.4 هست.

chichaks91

Registered User
لایک‌ها
663
من یدونه xiaomi redmi note گرفتم واسه 7پشتم بسته

chichaks91

Registered User
لایک‌ها
663
اشتباه کردم اینو از یکی از این سایت هایی که نماد اعتماد داره خریدم
اولا اپدیت نمیشه من پسر خالم زبانش خیلی خوبه حتی تو سایت های خارجی هم گشت اما راهی پیدا نکرد به همونجا هم که فرستادیم نتونستن درست کنن دیدیم همین گوشی هم دارن دودره میکنن پس گرفتیم
مدل 8هسته ای MediaTek MT6592 هست. تو مشخصات 2گیگ رم و 8هسته بودن cpu رو زده و تو antutu هم 30.000 تا امتیاز داره البته ورزن قدیمی چون هرجی اپدیت میکنی امتیاز بیشتر میشه
1 مشکل اپدیت
2 در طول روز چندین بار دکمه هاش قفل میشه یعنی نور دکمه ها روشن میشه و کار نمیکنن ( منظور کلید back / home ) باید صفحه رو قفل کنم دوباره صفحه رو روشن کنم تا درست بشه
3 کیفیت پاییت عکس ها فاصلش هم استاندارد نیست انگار عکس رو زوم هست
4 فیلم برداریش که اصلا نگم بهتره بعد فیلم گرفتن فیلمو که میزارم برای پخش فیلم لگ داره همش گیر میکنه گفتم شاید از برنامه پخش کننده هست که تو سیستم ریختم با KMplayer دیدم هم باز همونجوری بود. هیچ تنظیماتی هم نداره فقط کمو زیاد کردن نورو کیفیت فیلمو تو حافظه جانبی ریختن تنظیماش همینه یجورایی فقط

Hamed-M1

Registered User
لایک‌ها
171
اشتباه کردم اینو از یکی از این سایت هایی که نماد اعتماد داره خریدم
اولا اپدیت نمیشه من پسر خالم زبانش خیلی خوبه حتی تو سایت های خارجی هم گشت اما راهی پیدا نکرد به همونجا هم که فرستادیم نتونستن درست کنن دیدیم همین گوشی هم دارن دودره میکنن پس گرفتیم
مدل 8هسته ای MediaTek MT6592 هست. تو مشخصات 2گیگ رم و 8هسته بودن cpu رو زده و تو antutu هم 30.000 تا امتیاز داره البته ورزن قدیمی چون هرجی اپدیت میکنی امتیاز بیشتر میشه
1 مشکل اپدیت
2 در طول روز چندین بار دکمه هاش قفل میشه یعنی نور دکمه ها روشن میشه و کار نمیکنن ( منظور کلید back / home ) باید صفحه رو قفل کنم دوباره صفحه رو روشن کنم تا درست بشه
3 کیفیت پاییت عکس ها فاصلش هم استاندارد نیست انگار عکس رو زوم هست
4 فیلم برداریش که اصلا نگم بهتره بعد فیلم گرفتن فیلمو که میزارم برای پخش فیلم لگ داره همش گیر میکنه گفتم شاید از برنامه پخش کننده هست که تو سیستم ریختم با KMplayer دیدم هم باز همونجوری بود. هیچ تنظیماتی هم نداره فقط کمو زیاد کردن نورو کیفیت فیلمو تو حافظه جانبی ریختن تنظیماش همینه یجورایی فقط
درمورد اپدیت اینها از تو چین اپدیت مولتی لنگوج میریزن که بدرد نمیخوره و اپدیت هم نمیشه. مال خودم همین بود. خودتون باید فلش بزنید که اگه بخواید براتون اموزشش رو مینویسم. اول بگید الان چه رامی استفاده میکنید اگر مقدوره about phone برید ببینید. برنامه های گوگل که مشکلی ندارن؟
در مورد عکسبرداری مال منم تقریبا همیجوریه یکم حالت زوم داره و زاویه دید‌ش گسترده نیست. البته نسبت به z1 گفتم که کمی نسبت به z1 زوم تره اما فیلمبرداری یکسان بود.
البته با توجه به تست انتوتو که گرفتید گوشی شما اصل اما برنامه mi verification که جدیدا با زبان انگلیسی منتشر شده روی گوشی نصب کنید تا بهتون حتی زمان خرید و زمان گارانتی گوشی رو بگه.
اون سایتی هم که خریداری کردید اگه میشه بنویسید چی بوده. چند روز طول کشید بدستتون برسه

chichaks91

Registered User
لایک‌ها
663
از شایت http://barsashop.com/ به مدت 1ماه طول کشید چون 1هفته اول از شانس بده ما خورده بود به تعطیلات چین :|
تو قسمت about phone رفتم اطلاعات گوشی هست چیزی از رام نزده ! منظورتون ( رم میکرو اس‌دی 32 گیگابایت Transcend Class 10 Premium 300X ) هست !
راستی یه مشکل دیگه هم هست تو هر برنامه ای میرم مثله ( بازی / وایبر / یا هر برنامه دیگه ) یک الی 2بار میندازه بیرون دوباره باید تلاش کنم واسه باز کردنش جزء برنامه تماس و اس ام اس و گالری

Hamed-M1

Registered User
لایک‌ها
171
از شایت http://barsashop.com/ به مدت 1ماه طول کشید چون 1هفته اول از شانس بده ما خورده بود به تعطیلات چین :|
تو قسمت about phone رفتم اطلاعات گوشی هست چیزی از رام نزده ! منظورتون ( رم میکرو اس‌دی 32 گیگابایت Transcend Class 10 Premium 300X ) هست !
راستی یه مشکل دیگه هم هست تو هر برنامه ای میرم مثله ( بازی / وایبر / یا هر برنامه دیگه ) یک الی 2بار میندازه بیرون دوباره باید تلاش کنم واسه باز کردنش جزء برنامه تماس و اس ام اس و گالری
تا الان از 4 نفر شنیدم که از این سایت خریدن و 1 ماه طول کشیده. به نظرات گوشی redmi2 در سایت پارس گوشی یا خود بارثا شاپ نگاه کنید مشخصه.
با توجه به حرفای شما قطعا رام شما مشکل داره و باید دوباره نصب کنید. البته فقط رام عوض میشه اما میتونید طوری اپدیت کنید که همه چیز پاک بشه انگار گوشی از کارخونه اومده بیرون و بنظرم بهتره چون حتی یک باگ هم نخواهد داشت. از عکس ها فیلمها و... بک اپ بگیرید. مخاطبانتون رو توی سیمکارت وارد کنید و با mi account سینک کنید. تا اگه فلش زدید پاک نشن. خلاصه هر چی تو گوشی هست پاک میشه. از همه چی یه نسخه پشتیبان تو کامپیوتر تهیه کنید.
درضمن برنامه mi suit ورژن انگلیسی برای کامپیوتر به طور رسمی اومده میتونید دانلود کنید. از انجمن miui.Com
در مورد رام این عکس رو ببینید
02c57eca72c3f41a25bfa45494305072.jpg

chichaks91

Registered User
لایک‌ها
663
miui version : MIUI-JHECNBA23.0
هست
من چیزی بلد نیستم الان میزنم بدترش میکنم :D
اخه پسر خالمم با من این گوشی خرید او 1هفته تمام باهاش ور رفت اخر فکر کنم همه چیزش پاک شد که دیگه گوشی بالا نمیومد چون چیزی توش نبود فرستادیم به مدیره همین سایت که درست کرد اپدیت نتونست بکنه فقط به حالت اول برگردوند

kianoush_jooon

Registered User
لایک‌ها
640
miui version : MIUI-JHECNBA23.0
هست
من چیزی بلد نیستم الان میزنم بدترش میکنم :D
اخه پسر خالمم با من این گوشی خرید او 1هفته تمام باهاش ور رفت اخر فکر کنم همه چیزش پاک شد که دیگه گوشی بالا نمیومد چون چیزی توش نبود فرستادیم به مدیره همین سایت که درست کرد اپدیت نتونست بکنه فقط به حالت اول برگردوند

یااااااعلی
برادر من این گوشی که دست شماست ورژن رامش چینیش هست هیییچ (مولتی لنگوییج نیست که ورژن جهانیشه) رامش داغون قدیمیه الان ورژن 40 ریلیز شده براش و شما خیلی رامت قدیمیه
باید روش ریکاوری مود بریزی و فلشش کنی
من خودم برای سه تا بچه های پ.ت رامش رو عوض کردم و سرعتش واقعا در حد مرگ عالی شد دوربینشم خیلی خوب بود همه باگاش رفع شده تقریبا

wsxproxy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
32
کلاً شرکت بارثاشاپ مطمئن نیست یه گوشی لنوو پارسال بهش سفارش دادم حدود 20 بهمن ماه 9 فروردین دستم رسید جالب اینه از خوزستان برام ارسال شد، جالب ترش اینه که آقای بحرینی تازه سایتشون جوون گرفته بود و این مدل هم توش به فروش گذاشته شده بود. ارزون تر از قیمتی که من داشتم مستقیم از چین خرید میکردم، آخر کلام یعنی یک ماه پولم دست این آقایون مونده بود اخرشم ... دیگه از این واضح تر!!! جالترین قسمتش : روی پاکت پستی نوشته شده بود فروشگاه بارثا شاپ ( بعد آدرس رو دیدم خندم گرفت چون دقیقا آدرسی بود که آقای بحرینی در زیر سایتش زده بود ) اما گوشی کاملاً پلمپ بود و هیچ ایرادی نداشت

kianoush_jooon

Registered User
لایک‌ها
640
کلاً شرکت بارثاشاپ مطمئن نیست یه گوشی لنوو پارسال بهش سفارش دادم حدود 20 بهمن ماه 9 فروردین دستم رسید جالب اینه از خوزستان برام ارسال شد، جالب ترش اینه که آقای بحرینی تازه سایتشون جوون گرفته بود و این مدل هم توش به فروش گذاشته شده بود. ارزون تر از قیمتی که من داشتم مستقیم از چین خرید میکردم، آخر کلام یعنی یک ماه پولم دست این آقایون مونده بود اخرشم ... دیگه از این واضح تر!!! جالترین قسمتش : روی پاکت پستی نوشته شده بود فروشگاه بارثا شاپ ( بعد آدرس رو دیدم خندم گرفت چون دقیقا آدرسی بود که آقای بحرینی در زیر سایتش زده بود ) اما گوشی کاملاً پلمپ بود و هیچ ایرادی نداشت
خب داداش پولت رو که نخوردن
بعدم من از چندجا سفارش دادم تاحالا
همشون تقریبا به یه اندازه طول کشیده و 1ماه هم بیشتر شده
مهم اینه که جنس رو اصل برات بفرستن و سالم
زمان که دست اونا نیست کشتی ارسال کننده مهمه..
@kitten

Hamed-M1

Registered User
لایک‌ها
171
@kitten
فقط بحث کشتی و پست نیست. ببینید از زمان ثبت سفارش تا دادن کد رهگیری چقدر طول میکشه این زمانیه که باید شرکت سرعت عمل داشته باشه و حتی 1 روزه هم میتونه این کار رو انجام بده. امذ وقتی به شما کد نمیدن یعنی هنوز بسته از چین یا هر کشور دیگه پست (پست کشور مثلا پست چین یا سنگاپور) تحویل داده نشده

kianoush_jooon

Registered User
لایک‌ها
640
فقط بحث کشتی و پست نیست. ببینید از زمان ثبت سفارش تا دادن کد رهگیری چقدر طول میکشه این زمانیه که باید شرکت سرعت عمل داشته باشه و حتی 1 روزه هم میتونه این کار رو انجام بده. امذ وقتی به شما کد نمیدن یعنی هنوز بسته از چین یا هر کشور دیگه پست (پست کشور مثلا پست چین یا سنگاپور) تحویل داده نشده

من یکی از دوستان خودش با paypal خرید میکنه گاهی پیش میاد کد رهگیری رو 1هفته بعد بش میدن و وقتی کد رهگیری رو میدن بین 15تا 45 روز طول میکشه از سنگاپور یا چین مرسوله برسه
از کسی تاحالا سفارش گوشی گرفتین که زودتره 4روز بتون کد رهگیری داده باشه تا ماهم ازش بگیریم!!!

Hamed-M1

Registered User
لایک‌ها
171
من یکی از دوستان خودش با paypal خرید میکنه گاهی پیش میاد کد رهگیری رو 1هفته بعد بش میدن و وقتی کد رهگیری رو میدن بین 15تا 45 روز طول میکشه از سنگاپور یا چین مرسوله برسه
از کسی تاحالا سفارش گوشی گرفتین که زودتره 4روز بتون کد رهگیری داده باشه تا ماهم ازش بگیریم!!!

من از پارس گوشی که گرفتم کمتر از 48 ساعت طول کشید که کد داد. و از روز سفارش دقیقا 15 روز طول کشید (15 روز کاری منظورم نیست کلا 15 روز رو میگم) تا درب منزل برسه

wsxproxy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
32
@kitten

موضوع پول خوردن نیست --->> موضوع دروغ گویی و سوء استفاده از پول هست ( شرمنده من بازاری فکر میکنم اگه روزی از 10 نفر فروش میانگین کمه کمش یعنی حداقل خرید یه گوشی 500 تومان بگیره میشه 5 میلیون حالا سود هر روز این 5 میلیون رو شما دریاب )

mamad2013

Registered User
لایک‌ها
49
ممنون,گوشی بدی به نظر نمیاد!

بالا