برگزیده های پرشین تولز

مشاوره خرید و گفتگوی فنی پیرامون مودم و روتر ADSL ، کدام مارک و چرا؟

sempron

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
درود بر دوستان
میخام کاری کنم زمانی دستور 192.168.1.1 مودم را میدم دیگه نیاز به تایپ مجدد کلمه ادمین نباشه
مودم قبلیم میشد ولی مودمی که تازه گرفتم ذخیره نمیشه هی باید ادمین بزنم
راهه حلی وجود داره؟؟؟؟؟؟؟؟/
ممنون میشم کمک کنید
8960 tp link
ver :4

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
دوست عزیز Sempron

لطفاً نوع و نسخه براوزر اینترنتی اتان را بگویید تا راهنمایی کنیم. از چه نرم افزاری برای گردش گری در وب استفاده میکنید؟

sempron

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
دوست عزیز Sempron

لطفاً نوع و نسخه براوزر اینترنتی اتان را بگویید تا راهنمایی کنیم. از چه نرم افزاری برای گردش گری در وب استفاده میکنید؟
موزیلا-گوگل

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
درود بر دوستان
میخام کاری کنم زمانی دستور 192.168.1.1 مودم را میدم دیگه نیاز به تایپ مجدد کلمه ادمین نباشه
مودم قبلیم میشد ولی مودمی که تازه گرفتم ذخیره نمیشه هی باید ادمین بزنم
راهه حلی وجود داره؟؟؟؟؟؟؟؟/
ممنون میشم کمک کنید
8960 tp link
ver :4

1- از منوی Tools گزینه Options رو برگزینید.
62795593773979668930.jpg

2- در پنجره Options روی برگه Security کلیک کنید.
- اطمینان حاصل کنید که گزینه Remember passwords for sites فعال باشد.
- کلید Exceptions... را زده و اگر آدرس مودم شما در لیست Exceptions میباشد آن را حذف کنید.
90965331104194036733.jpg

3- کلید Saved Passwords... را بزنید.
-اگر مودم شما و یا آدرس دیگری که پسورد آن یا کل سرور/تجهیزاتش عوض شده در لیست مشاهده کردید، آن را انتخاب و حذف کنید.
23862575986496064184.jpg

4- پنجره های باز شده را بسته (با کلید های Close/Ok و نه Cancel)
5- با ورود به آدرس سایت و مودم خود و پس از ورود نام کاربری و رمز عبور، فایرفاکس از شما میخواهد که به آن دستوری برای ذخیره و یا عدم ذخیره پسورد بدهید.
10593929209482657442.jpg

sempron

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
1- از منوی Tools گزینه Options رو برگزینید.
62795593773979668930.jpg

2- در پنجره Options روی برگه Security کلیک کنید.
- اطمینان حاصل کنید که گزینه Remember passwords for sites فعال باشد.
- کلید Exceptions... را زده و اگر آدرس مودم شما در لیست Exceptions میباشد آن را حذف کنید.
90965331104194036733.jpg

3- کلید Saved Passwords... را بزنید.
-اگر مودم شما و یا آدرس دیگری که پسورد آن یا کل سرور/تجهیزاتش عوض شده در لیست مشاهده کردید، آن را انتخاب و حذف کنید.
23862575986496064184.jpg

4- پنجره های باز شده را بسته (با کلید های Close/Ok و نه Cancel)
5- با ورود به آدرس سایت و مودم خود و پس از ورود نام کاربری و رمز عبور، فایرفاکس از شما میخواهد که به آن دستوری برای ذخیره و یا عدم ذخیره پسورد بدهید.
10593929209482657442.jpg
سپاس دوست عزیز
متاسفانه پنجره اخر واسه من نمیاد
مودم قبلی این پنجره میومد8961بود
مودم جدید 8960
تی پی لینک

chama

Registered User
لایک‌ها
241
من یک مودم 8968 دارم که با دو آنتن 8dbi TP-link استفاده می کنم.
در گذشته adsl داشتم و اینترنت را به خوبی شیر میکرد (در دو واحد 150 متری که مودم در واحد بالایی بود و به پایین هم به خوبی سیگنال می داد)
اما اکنون مودم را در حالت wds تنظیم کردم و به عنوان اکسس پوینت کار می کند ولی با قطعی زیاد و پینگ میانگین 200
دو عکس زیر را ببینید و به نظر شما کیفیت سیگنال باعث قطعی و مشکل پینگ شده؟
Modem.jpg
ping.jpg

چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟

ho3in(^_^)

Registered User
لایک‌ها
139
سلام
دوستان یه مودم بین قیمت 90 الی 120 و برای آپارتمان 200 متری معرفی کنید لطفا.
ضمنا نظر خودم dlink 2750u هست ،بنظر شما چطوره این مدل ؟

bardiav

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
سلام
دوستان یه مودم بین قیمت 90 الی 120 و برای آپارتمان 200 متری معرفی کنید لطفا.
ضمنا نظر خودم dlink 2750u هست ،بنظر شما چطوره این مدل ؟
سلام

من به شخصه از مودم‌های تی‌پی لینک بیش‌تر خوشم میاد مودم تی‌پی لینک W8960 خیلی خوبه ولی اگه USB مودم برات کاربرد داره همون مودم 2750 دی‌لینک هم عالیه.

m.s.a87

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
سلام دوستان. یه سوال فنی دارم شاید جاش اینجا نباشه ولی من می پرسم لطفا راهنمایی کنید
من یه پرینتر دارم و یه دستگاه پوز(کارتخوان) هردوی اینارو با مودم 4پورت شبکه کردم. متاسفانه وقتی پوز روشنه نمی تونم با پرینتر پرینت بگیرم و روی صفحه نمایش پرینتر می نویسه IP address in use و بلعکس. خواهشا دوستان وارد به شبکه راهنمایی کنن.

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
سلام دوستان. یه سوال فنی دارم شاید جاش اینجا نباشه ولی من می پرسم لطفا راهنمایی کنید
من یه پرینتر دارم و یه دستگاه پوز(کارتخوان) هردوی اینارو با مودم 4پورت شبکه کردم. متاسفانه وقتی پوز روشنه نمی تونم با پرینتر پرینت بگیرم و روی صفحه نمایش پرینتر می نویسه IP address in use و بلعکس. خواهشا دوستان وارد به شبکه راهنمایی کنن.

دستگاه کارت خوان و پرینتر شما هر دو از یک IP برای کار روی شبکه استفاده میکنند که براشون Conflict بوجود میاره. باید IP یکی از اونها رو تغییر بدید.

پرینتر های مبتنی بر شبکه (چه سیمی و چه بی سیم) همشون دارای تنظیمات Network settings هستند. وارد اون بخش بشید (اگه با CD هست، احتمال زیاد میتونید با همون CD این کار رو بکنید، اگه CD نداره، از روی خود پرینتر به دنبال بخش تنظیمات شبکه بگردید) و IP اون رو عوض کنید. سای کنید IP ای براش تنظیم کنید که در محدوده DHCP Settings رایانه های دیگه و تجهیزات شبکه مانند کارت خون شما نباشه تا مشکل تداخل دیگه پیدا نکنه.

بعضی از پرینتر ها هم دارای واسط کاربری مبتنی بر web هستند که میتونید از طریق ورود به آدرس این پرینترها با یک براوزر اینترنتی اقدام به تغییر تنظیماتشون کنید.

اگه دفترچه همراه پرینتر رو دارید و یا میتونید مدل و مارک اون رو در اینترنت پیدا کنید، User Manual پرینتر خود رو بخونید و دنبال بخش تنظیمات Network Settings و IP Settings پرینتر خود بگردید.

نکته: برای تنظیما با واسط کاربری web پرینتر لازم خواهد بود که کارت خوان را از شبکه جدا کنید تا پرینتر conflict نده و بتونید وارد تنظیماتش بشید. پس از تغییر IP باید بتونید بدون مشکل از پرینتر و کارت خوان در کنار یکدیگر استفاده کنید.

نکته: پس از تغییر IP پرینتر احتمال زیاد میبایست در دستگاه هایی که از اون پرینتر استفاده میکنند نیز در بخش تنظیمات پرینتر اقدام به نصب مجدد درایور و یا تغییر تنظیمات Port در Properties پرینتر نصب شده بپردازید. البته بعضی از درایورها اقدام به اسکن برای یافتن پرینتر حتی پس از تغییر آدرس اون میکنند و مشکلی در اون شرایط با تغییر IP پرینتر بوجود نمیاد.

Tesoke

Registered User
لایک‌ها
18
سلام . قصد خرید مودم روتر احتمالا linksys EA2700 دارم . اگر تجربه ای دارین در مورد این مارک و مدل بگین .

برای مصرف خانگی و اینترنت وایرلس میخوام که به صورت وای فای پخش کنه

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
مودمی را سراغ دارید که در هر شرایطی داغ نکند؟

DLink DSL-2520U و مودم های دیگری نظیر آن فاقد از امکاناتِ اضافی/پورت اضافی و اکسس پوینت وایرلس هستند به این راحتی ها داغ نمیکنند و حرارت تولیدی بسیار کم تا حدی نامحسوس رو دارند. هرچی امکانات مودم بیشتر باشه، تجهیزات داخلی اون / پردازنده / مصرف / حرارت بیشتری هم شاهد خواهید بود.

cpt walker

Registered User
لایک‌ها
41
درود
دوستان من چند جا مودم گیمینگ دیدم ! آیا با وجود نت های افتضاح ما مودم میتونه تاثیری داشته باشه که شاید پینگت بیاد پایین تر ؟

912

Registered User
لایک‌ها
472
درود
دوستان من چند جا مودم گیمینگ دیدم ! آیا با وجود نت های افتضاح ما مودم میتونه تاثیری داشته باشه که شاید پینگت بیاد پایین تر ؟
اصلا چینین چیزی امکان نداره فقط تله پوله
گول نخورید

samad@

Registered User
لایک‌ها
133
سلام من میخوام مودم بخرم میان این دو مدل موندم شما راهنمایی کنید
Asus DSL-N12U C1 Wireless N300 ADSL Modem Router یا
D-Link DSL-2750U New N300 ADSL2+ Wireless Router لطفا راهنمایی کنید انتن دهی و امنیت و کیفیت کدم بهتره الان 2730 دارم دانلود مستر که ایسوز داره دلینگ هم داره یا نه

XBOX ONE

Registered User
لایک‌ها
121
سلام من میخوام مودم بخرم میان این دو مدل موندم شما راهنمایی کنید
Asus DSL-N12U C1 Wireless N300 ADSL Modem Router یا
D-Link DSL-2750U New N300 ADSL2+ Wireless Router لطفا راهنمایی کنید انتن دهی و امنیت و کیفیت کدم بهتره الان 2730 دارم دانلود مستر که ایسوز داره دلینگ هم داره یا نه

اگر قصدتان مقایسه است شما باید مدل 2750U را با مدل ایسوس N12E مقایسه کنید و نه با مدل Asus DSL-N12U C1
نظر بنده Asus DSL-N14U C1

فایروال مدمها همیشه بعداز خرید نیاز به تنظیم دارند وهمچنین حتما باید مودم اپدیت بشه

بالا