برگزیده های پرشین تولز

کمک در مورد سفر به ترکیه

p.a.star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با سلام.
من میخوام یه سفر به ترکیه برم ولی نمیدونم از بین استانبل و آنتالیا کدومو انتخاب کنم.؟
و چون این اولین سفره من به ترکیه هستش قیمتاشونو نمیدونم اگه میشه کمکم کنید که
چقدر پول همراه خودم بردارم .؟
به خرید و شنا خیلی علاقه دارم (بیشتر به خرید ) ولی نمیدونم آب و هوا ی اونجا تو اردیبهشت چیجوریه
میشه شنا کرد نمیشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کلا یه کمک اساسی کنید دیگه
برای 7 یا 8 اردیبهشت میخوام برم.

ممنون :)

p.a.star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خیلی ممنون
ولی من بین آنتالیا و استانبل میگم

amir311

Registered User
لایک‌ها
16
استانبول الان هواش سرده وبرا شنا خوب نیست ولی برا خرید کردن خوبه انتالیا برا شنا وتفریح خوبه ولی بدرد خرید نمیخوره

_Nera_

Registered User
لایک‌ها
741
شما باید بین خرید و تفریح یکی رو انتخاب کنین.
آنتالیا تفریح و استانبول خرید
آنتالیا هم بازار زیاد داره اما قیمتهاش زیاده. از اواخر خرداد واسه شنا مناسب میشه
استانبول جای دیدنی هم داره اما بیشتر مسجد ماننده و یا جزیره اس که کلا یه روز بیشتر وقت نمی خواد. کلا جاهای تفریحیش تاریخیه اما قطب خریده.
بازارهای فراوون که اکثر اوقات تخفیف خورده
وان هم که صرفا برای خریده و جای دیدنی نداره. اما خرید هم بستگی داره چی بخواین. نمایندگی ها معمولا اجناس outlet رو عرضه می کنن.
مثل همین ایران خودمون. معمولا اجناس اول تهران میاد بعد پاکدشتی ها میرن از تهران میخرن و میارن شهرشون و میفروشن!

p.a.star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
شما باید بین خرید و تفریح یکی رو انتخاب کنین.
آنتالیا تفریح و استانبول خرید
آنتالیا هم بازار زیاد داره اما قیمتهاش زیاده. از اواخر خرداد واسه شنا مناسب میشه
استانبول جای دیدنی هم داره اما بیشتر مسجد ماننده و یا جزیره اس که کلا یه روز بیشتر وقت نمی خواد. کلا جاهای تفریحیش تاریخیه اما قطب خریده.
بازارهای فراوون که اکثر اوقات تخفیف خورده
وان هم که صرفا برای خریده و جای دیدنی نداره. اما خرید هم بستگی داره چی بخواین. نمایندگی ها معمولا اجناس outlet رو عرضه می کنن.
مثل همین ایران خودمون. معمولا اجناس اول تهران میاد بعد پاکدشتی ها میرن از تهران میخرن و میارن شهرشون و میفروشن!

ممنون از جوابتون
اگه میشه بگید چقدر پول با خودم ببرم برای تفریحو خرید زیادو چیزای روزمره ........ آخه من قیمتاشونو نمیدونم چیجوریه...

ممنون

asrejavan5

Registered User
لایک‌ها
282
به جای استانبول بیا با هم بریم سفارت آمریکا با همون هزینه استانبول. هم شانست رو برای آمریکا امتحان کن. هم کشور خارجی ببین. هم کمک هزینه ای برای من باشه. خواستی پ.خ بده. جایی میبرمت که دست کمی از استانبول نداره.

Getcha

Registered User
لایک‌ها
261
استانبول ، برای رفتنش می تونی هتل خوب پیدا کنی با شبی 40 دلار نفری
حساب کن چند شب می مونی یا بگرد این شرکت های توریستی ببین کدومشون افر خوب دارند با اونا برو که اصولا برای شما بهتره چون وارد نیستی اول بسمالله جیباتو نزند

خرید هم بستگی داره چی بخوای بخری کجا بخری ؟ بری اوتلت بخری ، اونجا دوتا می خری یکی مجانی بهت می دن بعضی جاها ، کفش مثلا می خری 50 تله دوتاش می شه 100 تله سه تا بهت می دن با 100 تله

لباس ها تیشرت بسته برند از 6 تله شروع می شه به بالا
شلوار هم از 30 تله به بالا
کفش هم که گفتم 50 نایکی قیمتشه ارزون تر هم مثلا 15 تله از برند های خود ترک می تونی بخری

برای خرید تکسیم هم نرو که از همه جای استانبول گرون تره خیلی !

طرفای گرند بازار تو کوچه های فرعی پر لباس ، کفش فروش با قیمت ارزون و جنس عالی،
مال های بزرگ هم می تونی بری بخری فقط ببین کجا 2 تا بخر 3 تا ببره چون اونا قیمتشون عالییییه

غذا ، نوشدنی هم نصبت به تهران گرونه

یه شات اسپرسو 7 تله
یه نوشابه 2 تا 4 تاله
یه وعده ساندویچ 22 تله
ماهی فروش های زیر پل کباب ماهی بهت می دن 8 تله خوشمززه
KFC بهترین انتخاب برای ادم های خوش خوراک کلی می خوری با قیمت کم
و در نهایت از جا های که توریستیه پر خارجیه غذا نخری به نفعت چون گرونتره از کل استانبول
اما نصف شب ها پر دست فروش غذا می شه که اکثرا غذا هاشون خیلی می چسبه و ارزون هم هست

و فکر شنا رو هم توی استانبول از سرت بیرون کن چون اصلا ساحل شنا نداره ! ساحل هاش سنگی سخره یه
بعد پر عروس دریایی روانیه که تا بری تو اب هزار تا نیشت می زنه پدرت در بیاد سفرت کفتت می شه !

هرچی تو فرودگاه دیدی بخر ، توشهر همونا 10 برابر قیمتشه !

Last edited:

p.a.star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به جای استانبول بیا با هم بریم سفارت آمریکا با همون هزینه استانبول. هم شانست رو برای آمریکا امتحان کن. هم کشور خارجی ببین. هم کمک هزینه ای برای من باشه. خواستی پ.خ بده. جایی میبرمت که دست کمی از استانبول نداره.
ممنون داداش ولی من ویزا ندارم . به غیر از اون من فقط 17 سالمه و تا 4 ماه دیگه میتونم برم خارج ^^

استانبول ، برای رفتنش می تونی هتل خوب پیدا کنی با شبی 40 دلار نفری
حساب کن چند شب می مونی یا بگرد این شرکت های توریستی ببین کدومشون افر خوب دارند با اونا برو که اصولا برای شما بهتره چون وارد نیستی اول بسمالله جیباتو نزند

خرید هم بستگی داره چی بخوای بخری کجا بخری ؟ بری اوتلت بخری ، اونجا دوتا می خری یکی مجانی بهت می دن بعضی جاها ، کفش مثلا می خری 50 تله دوتاش می شه 100 تله سه تا بهت می دن با 100 تله

لباس ها تیشرت بسته برند از 6 تله شروع می شه به بالا
شلوار هم از 30 تله به بالا
کفش هم که گفتم 50 نایکی قیمتشه ارزون تر هم مثلا 15 تله از برند های خود ترک می تونی بخری

برای خرید تکسیم هم نرو که از همه جای استانبول گرون تره خیلی !

طرفای گرند بازار تو کوچه های فرعی پر لباس ، کفش فروش با قیمت ارزون و جنس عالی،
مال های بزرگ هم می تونی بری بخری فقط ببین کجا 2 تا بخر 3 تا ببره چون اونا قیمتشون عالییییه

غذا ، نوشدنی هم نصبت به تهران گرونه

یه شات اسپرسو 7 تله
یه نوشابه 2 تا 4 تاله
یه وعده ساندویچ 22 تله
ماهی فروش های زیر پل کباب ماهی بهت می دن 8 تله خوشمززه
KFC بهترین انتخاب برای ادم های خوش خوراک کلی می خوری با قیمت کم
و در نهایت از جا های که توریستیه پر خارجیه غذا نخری به نفعت چون گرونتره از کل استانبول
اما نصف شب ها پر دست فروش غذا می شه که اکثرا غذا هاشون خیلی می چسبه و ارزون هم هست

و فکر شنا رو هم توی استانبول از سرت بیرون کن چون اصلا ساحل شنا نداره ! ساحل هاش سنگی سخره یه
بعد پر عروس دریایی روانیه که تا بری تو اب هزار تا نیشت می زنه پدرت در بیاد سفرت کفتت می شه !

هرچی تو فرودگاه دیدی بخر ، توشهر همونا 10 برابر قیمتشه !

ممنون که جواب دادید
خیلی ممنون پس بین آنتالیا و استانبل استانبل انتخاب کنم دیگه ؟؟
ببخشید این تله چیه میگفتی ؟؟ مگه واحد پولشون لیر نیست؟

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168
سفر بی بازگشت یا سفر تفریحی و موقت؟ اگه کارت پایان خدمت نداری کارت پناهندگی بگیر برو

asrejavan5

Registered User
لایک‌ها
282
ممنون داداش ولی من ویزا ندارم . به غیر از اون من فقط 17 سالمه و تا 4 ماه دیگه میتونم برم خارج ^^
من منظورم این نبود که به آمریکا ببرمت.گفتم به جای اینکه هزینه استانبول کنی یه کشور هست که سفارت آمریکا هم اونجا هست دست کمی هم از استانبول نداره که میتونم واست وقت سفارت بگیرم. اگه قصدت سفارت نباشه با نصف هزینه استانبول میبرمت اونجا. باز اگه خواستی پ.خ بزن. هزینه ش رو هم آخر سفر بده.

Il Capitano

Registered User
لایک‌ها
12,334
من منظورم این نبود که به آمریکا ببرمت.گفتم به جای اینکه هزینه استانبول کنی یه کشور هست که سفارت آمریکا هم اونجا هست دست کمی هم از استانبول نداره که میتونم واست وقت سفارت بگیرم. اگه قصدت سفارت نباشه با نصف هزینه استانبول میبرمت اونجا. باز اگه خواستی پ.خ بزن. هزینه ش رو هم آخر سفر بده.

خب پابلیک بگو×

Getcha

Registered User
لایک‌ها
261
از باکو می رند استانبول تفریح کنند !

drweb

Registered User
لایک‌ها
144
ترکیه بدرد نمیخوره

_Nera_

Registered User
لایک‌ها
741
ممنون از جوابتون
اگه میشه بگید چقدر پول با خودم ببرم برای تفریحو خرید زیادو چیزای روزمره ........ آخه من قیمتاشونو نمیدونم چیجوریه...

ممنون

فکر می کنم جوابتونو دوستان دادند اما برای هزینه ها هم من یه سری توضیحات اضافه کنم خدمتتون
مراكز تفريحي:
1// ميدان هيپوريوم:

2// مسجد سلطان احمد: (بدون ورودي) ترانواي زيتون بورنو – كاپاتاژ را در اكساراي نزديك پل هوايي سوار شده و در منطقه سلطان احمد پياده شويد

3// ايا صوفيا: 20 لير ورودي

4// موزه كاخ توپ كاپي: (20 لير)

5// پارك زيبا گلخانه كنار تنگه بسفر

6//برج گالاتا: پياده از ميدون تقسيم وارد خيابون استقلال شديم و تا آخرش رفتيم و به برج گالاتا رسيديم. ولي ميتونيد از ميدون تقسيم سوار ترامواي قديميش بشيد و نزديك برج پياده بشيد. براي رفتن به برج گالاتا از ميدان تقسيم (دوستاني كه از منطقه آكساراي ميخواهند به ميدان تقسيم بروند وقتي ايستگاه كاباتاش پياده شدين از آنجا ميتوان با فوني كولر به ميدان تقسيم رفت البته از همان آكساراي دلموش و اتوبوس هم براي رفتن به ميدان تقسم هست) به خيابان استقلال ميرويم سوار بر ترانواي قديمي خيابان استقلال شده و تا اخرين ايستگاه بريد( ميتوان اين مسير را پياده هم رفت). كمي قدم جلو تر، برج گالاتا را ميتونيد ببينيد. تنگه بسفر را، از بالا اين برج ديدني استكه ورودي آن 10 لير است

7// جزيره بيوك آدا: براي بيوك آدا از آكساراي با تراموا در آخرين ايستگاه كه همان كاباتاش است پياده ميشويم و كشتي هاي بيوك آدا را سوال ميكنيم كه كجا سوار ميكنند وقتي سوار شديم آخرين جزيره كه همان بيوك آدا است پياده ميشويم قيمت بليط كشتي تقريبا 3-5 لير است
در اين جزيره ميتونيد دوچرخه سوار بشين كه كرايه آن 5 لير است
و اگه درشكه هم سوار بشين كرايه آن 60لير است

8//تور بسفر:. با همان ترامواي T1 به ايستگاه اميننو يا كاباتاش ميرويم از همان ج كه البته من از كاباتاش رفتم تور مورد نظر را انتخاب ميكنيم كه تقريبا 10 تا 20 لير است البته شب هاي تنگه بسيار زبباتر و ديدني تر است و در طول سفر كه 1.5 تا 2 ساعت است براتون توضيح هم ميدن در ضمن اگه تور با رقص را انتخاب كنيد تقربا 70 $ است. ساعت فروش تا ساعت 2.30 بعداز ظهره كه 6 ساعت در تنگه گردش و توقف داره

9// مسجد امين نونو

امين نونو

10// اكواريوم: اول سوار خط متر آكساراي - فرودگاه ميشيم M1 سپس در ايستگاه kocatepe پياده ميشويم و به مركز بزرگ خريد استانبول فروم ميرويم در اين مركز ميتوان به آكواريوم با ورودي 28 لير و موزه يخ با ورودي 25 لير رفت. 500 متر بالا تر از پل هواي اكساراي به طرف زيتون برنو، سوار مترو زيرزميني اكساراي- فرودگاه اتاتورك شده و در ايستگاه فروم پياده شيد. در سمت چپ اين ايستگاه ، مركز خريد فرومه. در طبقه زير زمين اون ، اكواريوم زيباست ، قسمتي از اين اكواريوم ، تونل شيشه داره (بليط ورودي 25 ليره- مدت بازديد 2 ساعت، طول ميكشه)

11//موزه يخ: اول سوار خط متر آكساراي - فرودگاه ميشيم M1 سپس در ايستگاه kocatepe پياده ميشويم ( در نقشه چك كنيد )و به مركز بزرگ خريد استانبول فروم ميرويم در اين مركز ميتوان به آكواريوم با ورودي 28 لير و موزه يخ با ورودي 25 لير رفت

12//بام استانبول: از امينونو برو بليط 12 لير هست. اول بايد بري سلطان ايّوب از اونجا با يه تاكسي ميتوني‌ بري بالا. هم از اين ايستگاه( ايستگاه نزديك كاپاتاژ ) يا امين ننو ميتونيد سوار كشتيهاي كاپي كوي بشيد بخش اسيا ي 1.5 لير) درست روبروي اين ايستگاه ، دولموشهاي چامليا تپه(1.5 لير )را سوار شده بعد از طي ، مسير سربالاي نيم ساعته، به پارك زيبا و پر از گل ،بام استانبول مي رسيد.(بدون ورودي )

13// پارك آبي: با مترو خط M1 تا ايستگاه Yenibosna ميرويم و در از اين ايستگاه كه خارج شديم بايد سوال كنيم كه ايستگاه اتوبوس هايهاي Aqua marina كجاست

14// پارك مينياتوريك: از ميدان تكسيم سوار اتوبوس هاي اين پارك شويد اگه سوال كنيد جاي اتوبوس ها را بهتون نشان ميدن ورودي آن 10 لير است. تكسيم (به طرف خ عثمان بي ) سوار اتوبوس پارك ميني اتورك شويد ( 1.5 لير ) در حاشيه اين پارك ، تفريحگاهاي براي بچه ها ست. مثل : تاب و سرسوره و وسايل ماشين

15// كاخ دولما باغچه: به ميدون تقسيم نزديكه و تو بايد با مترو تو ايستگاه كاباتاش پياده.. با ترامواي T1 به ايستگاه كاباتاش برويد آنجا كه پياده شدين بايد كمي پياده روي كنيد تا به كاخ برسين قيمت بليطش 20 ليره و بسيار باشكوه است. كمي جلوتر از اين ايستگاه( كاپاتاژ) ،كاخ زيبا و با شكوه دولمه باچه ست، حتما ببينيد.(حدود 500 متر جلو تر از اين ايستگاه ، در حاشيه تنگه بسفره. ساعت فروش بليط ار ساعت 9 تا ساعت 3.30 بجز سه شنبه – . زمان بازديد 3 تا 4 ساعته-

//پل بغاز: براي رفتن به زير پل بغاز و كافه هاي اطراف اون از اسكله كاباتاش بايد سوار اتوبوس هاي خط "25 E" بشيد و دقيقا همون محدوده زير پل ايستگاه داره. اگه حواستون به پنجره باشه كاملا مشخصه ولي ميتونيد براي اطمينان از راننده بخوايد زير پل پياده تون كنه. توضيح اينكه براي رفتن به اسكله كاباتاش كافيه يك خط مترو از تقسيم سوار بشيد و به كاباتاش بيايد. احتمالا از تقسيم هم اتوبوس داشته باشه ولي چون ما از كاباتاش رفتيم من اينطور توضيح دادم. موقع رفتن به روي پل بغاز و تپه تلويزيون يك تير با دو نشون ميزنين. چون سوار اتوبوس هاي " 129 T " از ميدون تقسيم ميشيد . اوتوبوس تو مسيرش از روي پل بغاز رد ميشه و شما ميتونيد منظره شهر و تنگه بسفر رو از بالاي پل به راحتي ببينيد. بعد اتوبوس از روي پل كه رد شد به منطقه آسيايي وارد ميشه و نزديك تپه تلويزيون يه ايستگاه داره. از راننده بخوايد شما رو اونجا پياده كنه. فقط نكته اينكه از ايستگاه اتوبوس تا رسيدن به خود تپه نزديك بيست دقيقه پياده روي با شيب نسبتا بالا داره كه اونو بايد پياده بريد. مگر اينكه خودتون تاكسي بگيريد. البته يواش يواش بريد اذيت نميشيد.
خود ترك ها به پل بغاز ميگن بغاز كوپروسو

17// تپه تلويزيون يا جاليجا تپه: خود ترك ها به تپه تلويزيون ميگن جامليجا تپه سي

18// بازار ادويه: بازار ادويه استانبول يا همون ميسير چارسيسي هستش كه در امين نونو واقع شده. براي رفتن به اونجا كافيه سوار خط تراموا بشيد و ايستگاه امين نونو پياده بشيد

19// مراكز تاريخي و گرند بازار: سوار خط تراموا (زيتون برنو- كاباتاش) ميشويم و ايستگاه سلطان احمد پياده ميشويم حال با گرفتن يه راهنمايي كوچيك ميتونيد همه اين ماكز را ببينيد ( ميدان هيپوريوم مجاني - مسجد سلطان احمد مجاني - ايا صوفيا 20 لير - موزه توپ كاپي 20 لير - گلحانه پارك مجاني - بازار ادويه - گرند بازار - پل گالاتا كه ميتونيد در اينجا ساندويچ ها خوشمزه ماهي ميل كنيد. جاهاي كه ميتونيد در اين منطقه پياده بريد

20// قلعه دختر : از ايستگاه كاباتاش يا اميننو مي تونيد سوار كشتي مخصوص اين قلعه بشيد ميگن يجورهايي مثل كافي شاپ هست

21// دلفيناريوم: نهنگ كوچك سفيد و فوك آبي و دولفين برنامه مجزا دارن( 25 لير)

22// گل حانا: گل خانه يه قسمتي از قصر توپ كاپي بود كه بعدها براي بازديد و استفاده عموم آزاد شد. فضاي بزرگ سبز و آرومي داره .وقت نشد نرفتين هم مهم نيس چندان .( بدون ورودي

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
برا زندگی رفتن ترکیه اگر پول نداشته باشی
میشه رفت؟

بالا