برگزیده های پرشین تولز

سوالات و نکات مهم در مورد ساخت و ساز و بساز بفروشی

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
سلام.

من دارم وارد شغل بساز بفروشی میشم ؛ میخواستم اگر شما یا دوست و آشناتون در این زمینه فعالیت میکنید تجربه هاتونو به من بگید و ضمناً به سوالات من و سایر دوستان هم جواب بدید.

اولین سوالات ایناس :

1 - آیا با این وضع راکدی که گریبانگیر ملک هست این کار همچنان سود دهی دارد یا خیر؟
2 - کسی تجربه ویلا سازی در شمال کشور رو داره؟ سودش بیشتر از آپارتمان سازیه؟
3 - اگر پول نقد در دست باشه با چند میلیون میشه یک ویلای 2 طبقه 100 متری ساخت مثلاً؟ در چه مدت؟
4 - قیمت مصالح ساختمانی در یکی دوسال اخیر چقدر نوسان داشته؟

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
1-خیر چون سرمایت باید بخوابه تا آیا بخرن آیا نخرن بساز بفروشهای بزرگ الان بیشتر سرمایشون رو ب جاهای دیگه مثل خرید مغازه هدایت کردن
2-بله من ویلا ساختم لب دریا اون موقع ک رکود نبود سود عجیب بهمراه مشتری فراوون داشت الان نه ویلا هم با ویلا فرق میکنه هرچقدر خوشگل تر قیمتش هم بالاتر مثلا ویلاهای ملیاردی لب ساحل هم بزرگن هم معماریشون ی چیزیه تو مایه های تخت جمشید برای امثال ما ک سرمایه اونقدری نداریم آپارتمان بهتر
3-هرچقدر پول نقد تر ساخت سریع تر الان هزینه ساخت هر متر بین 700 تا 900 هزار تومن دو طبقه به همراه پیلوت 12 تا15 تومن هزینه نقشه ب همراه مجوز شهرداریت(تو شهرستانیم ماقیمت شهرداری ممکنه فرق کنه ولی هزینه ساخت همه جا یکسان) حالا ما متری 700 حساب میکنیم 100 متر پیلوت چون نصفه حساب میشه در میاد 35 ملیون بعلاوه دو واحد هر کدوم 70 تومن جمعا با نقشه(12 تومن خوشبینانه ترین حالت) و ... میشه 187 تومن حالا اگه بخوای تو شهرما ک متری 1300 بفروشی دوتاصد متر در میاد چقد 260 تومن منهای پول ساخت میشه 73 تومن تو یک سال
4-نوسان همه چیز زیاد بوده چ برسه ب مصالح مثلا سیمانی ک ما دوسه سال پیش میخریدیم دونه 5700 الان نزدیک 8 یا 9 تومن دقیق نمیدونم.
توصیه من ب شما و بقیه اگه بازار خوب بود بهترین کار بود ولی میسازی شاید تا دوسال فروش نرفت سرمایت خوابیده بهترین کار الان استفاده از سرمایه مازاد نه سرمایه اصلی

omidmohamadi

Registered User
لایک‌ها
25
ساخت و ساز تو شمال عالیه هر چند خواب داره اما سود دهی عالیه بنظر من چون خودمو دوستام تو کار ساختمان هستیم یه ویلا با متراژ پایین بساز خواب زیادی نداره و زود فروش میره. اگه دنبال زمین هستی یا پیمان کار خاستی یا کارگر و.... برام پیغام بزار شماره تماس بدیم بگپیم.

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
@aryamehr1368 و @omidmohamadi عزیز
من منطقه ای رو حدود 2 ساله زیر نظر دارم که زمین هم دارم اونجا ؛ موقعیت توریستی داره و تمام کسایی که میان اونجا تهرانی و اصفهانی و تبریزی های پولدار هستند ... اصلاً مشکلی برای خوابیدن سرمایه ندارم چون میدونم تا ساخته بشه فروش میره.

البته من فکر میکردم با 120 تومن بتونم دو طبقه 100 متری رو تموم کنم ... اما انگار 120 تومن کمه ...

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
@aryamehr1368 و @omidmohamadi عزیز
من منطقه ای رو حدود 2 ساله زیر نظر دارم که زمین هم دارم اونجا ؛ موقعیت توریستی داره و تمام کسایی که میان اونجا تهرانی و اصفهانی و تبریزی های پولدار هستند ... اصلاً مشکلی برای خوابیدن سرمایه ندارم چون میدونم تا ساخته بشه فروش میره.

البته من فکر میکردم با 120 تومن بتونم دو طبقه 100 متری رو تموم کنم ... اما انگار 120 تومن کمه ...
اگه صد درصد مطمئنی و مشتریش هست بساز ی طبقه بساز وقتی فروختی بالا رو هم تعمیر کن

omidmohamadi

Registered User
لایک‌ها
25
اگه اینقد از موقعیتش مطمئن هستی برای ساختش زیاد عجله نکن اگه اطرافش شهرک و ویلا زیاد باشه می تونی زمین خالی رو بفروشی بری جای دیگه زمین بگیری بسازی. اینم یه راهی بود که به ذهن من رسید هر چند شما خودت اوستای

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
جاي بزرگي نيست ؛ حالت دنج و روستايي داره
فكر كنم اگر دوتا ٨٠ متر بسازم با ١٢٠ تموم شه

Sent from my iPad

pool

همکار بازنشسته
لایک‌ها
10,697
جاي بزرگي نيست ؛ حالت دنج و روستايي داره
فكر كنم اگر دوتا ٨٠ متر بسازم با ١٢٠ تموم شه

Sent from my iPad
با 120 برای 2 تا 80 مشتری پسند بخوای بسازی گیر میکنی دستت بسته میشه مگر اینکه بتونی موقع لازم از کسی قرض بگیری بعد فروش قرضت پس بدی

440 متر زمین 150 متر زیر بنا دوبلکس هزینش 230 دراومد البته تو مشهد

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
@pool

370 متر زمین چقدر زیربنا میده حداکثر؟
این 150 متری که گفتی یعنی 2 تا 150 متریه در حقیقت . یعنی متری 770 درومده؟
چکی کار میکردی یا نقد این قیمت درومد ؟

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
دوست عزیز خوب راجبش فکر کن . شما که میگی تمام کسانی که میان اونجا پولدار هستن این پولدارها دنبال ویلای معمولی نمیگردن . دوست خود بنده مثل شما بود تو شمال یه جای دنج میخواست بسازه و هرچی گفتیم بازار خرابه آقا نکن گوش نکرد گفت نه جاش عالیه بسازم رو هوا زدن . خلاصه که بهت بگم ساخت و بعد از 8 ماه هنوز کسی نمیخره تازه ویلای 2 طبقه واقعا خوشگل ساخته + روف گاردن و نوزپردازی عالی .
خلاصه حرف بنده اینه که اگر میخوای بری جلو و شروع کنی فقط نگو میدونم حتما حتما فروش میره و .... جنبه ی منفی قضیه رو هم ببین , با خودت بگو اگر فروش نره چی ؟ بالاخره هیچ چیزی غیر ممکن نیست . اگر تمام سرمایت همینه توصیه میکنم بیشتر بررسی کنی و با خودت 2 2 تا 4 تا کنی .
موفق باشی

بالا