برگزیده های پرشین تولز

***ناگفته های بازی کلش اف کلنز***

mortyraiis

Registered User
لایک‌ها
30
ممنون واقا حرف دلمو زدی منم محصلم نصف سالو با بازی از دست دادم حالا دو ماه مونده تا کنکور خیلی پشیمونم که وقت حوصله مو رو این بازی هدر دادم اعصابمو روش خراب کردم به نظر منم بازی ارزش نداره که وقت و انرژی و جوونیمون رو پاش هدر بدیم فقط برتی سرگرمی روزی یه ساعت بازی کنیم اشکالی نداره ولی بیشترمشکل ستزه

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام ؛
شاید این روزها زیاد اسم بازی کلش اف کلنز رو شنیده باشید چه بسا خودتون بازی میکنید و یا درگوشی یا تبلت دوستان یا آشنایان یا اعضای خانواده خود دیده باشید..
درسته منم خودم کسی هستم که نزدیک به یک سال هست که این بازی رو رها نمیکردم و به قول معروف معتاد بازی بودم...
این روزها در راس بازی های اندرویدی و اپلی میتونید این بازی جذاب رو نظاره گر باشید ...بله بازی جذاب ...قبل از اینکه برم سراغ ناگفته های این بازی جذاب برخودم واجب میدونم یکم ازین بازی بگم و بگم چرا به این بازی وابسته میشیم ..
این بازی اول از همه از یک دهکده خالی از تجهیزات شروع میشه که با تلاش و ساخت و ساز باید به دهکده ای قوی برسیم با نیروهای قوی و قدرتمند...دلیل اعتیاد آور بودن این بازی به نظر بنده البته، این است زمان دار بودن به روز شدن تجهیزات و نیروها هست چون برای اونکه برسیم به آنچه که دوست داریم باید ساعت ها یا گاها روزها صبر کنیم تا خانه اصلی ما به روز و لول بالاتری داشته باشه برای مثال...این بازی همش جنگ هست و خشن و غارت کردن دیگران برای پیشرفت خود و در عین حال در فضای گرافیکی حذاب و جالبی که کمتر جنگ و خشن بودن رو میشه توش لمس کرد...{ولی کاش به جای برنامه ریزی کردن و هدف گذاشتن برای پیشرفت کردن در بازی برای درس و تحصیل و آینده زندگی خودمون اینطور دقیق و عمیق برنامه ریزی میکردیم که هم پیشرفت کنیم سریع هم شکست کمتری رو متحمل بشیم}
و حالا میخوام تجربه زندگیم در این بازی رو برای شما روایت کنم...
والدین محترم که به بچه ها گوشزد میکنید به بچه ها این بازی مزخرف چی هست که دایم بازی میکنی کافیست فقط یک روز زمان بذارید و بازی کنید کمتر کسی سراغ دارم مجذوب بازی نشه....که این ترفند موفقی بود که شرکت سازنده آن از پسش بر آمد ...
و امّا ناگفته های کلش اف کلنز ...
میخوام براتون از زندگی حدود یک ساله ام در کلش اف کلنز بگم...
من در روزهای اول بازی رو خیلی دوست داشتم زود پیشرفت کنم و به دوستان و آشنایان برسم ولی رفته رفته آسیب های این بازی باعث که متنفر بشم ازش...
من بیشترین زمان بازیم رو در کلن یکی از آشنایان گذروندم که خدا رو شکر مشکل اخلاقی در اون کلن نبود چون اعضای کلن مودب بودند...
در اوایل بازی حدود دو ماهی در کلن های مختلفی گشت زدم و با آدم و گروه های متفاوتی آشنا شدم...
که برخی مشکلات این بازی رو در کلن های مختلف باهاش برخورد کردم و این اواخر هم بیشتر در قسمت چت همگانی بودم به برخی فسادهای این بازی برخورد کردم..که فکر میکنم این برای والدین افراد زیر 18 سال هشدار هست نه افرادی که خوب و بد رو تشخیص میدن و شخصیتشون شکل گرفته...
من به یک کلنی پا گذاشتم که رنج سنی **** داشت اول گفتم خوبه عوضش بچه بازی نیست { در کلن هایی که افراد زیر 17 سال وجود داره ثبات حاکم نیست چون هنوز احساس نوجوانی در بچه ها هست و حس غرور کاذب و احساس بزرگی زود رس }گفتم پس در محیطی آرام و کم تنش زا هستم..چون بیشتر افراد بالای 19 سال یا دانشجو هستند یا شاغل و توقع دارند ساعات استراحت خود رو در بازی بگذرونن و دچار اعصاب خوردی نشن {چنین چیزی نبودش در این بازی محال هست }...بعد از گذشت چند ساعت در بازی فحاشی هایی رو از افراد اون کلن دیدم که برای اونها جنبه تفریح و شوخی داشت و کم کم یکی از پسران کلن شروع کرد برای یکی از دخترهای کلن خاطرات خود رو در مورد روابط نامشروع خودش گفتن و تمام کلن دم به دم هم دادن در این مورد و تازه متوجه شدم این دوستان اکثریت اینکاره هستند و اگرم نیستند افراد رو تحریک به اعمال نادرست میکنن و تشویش به این امر ...واقعا متاسف بودم برای افرادی که بازی نمیکردند هدفشون چیز دیگری بود و سریع ازون کلن زدم بیرون و خیلی از خدای خودم شرمنده بودم که چرا باید ما انسانها محیط بازی رو هم به فساد بکشیم و خوشحالم که سریع متوجه شدم اومدم بیرون...شاید خیلی نگذشت از حضورم در این کلن ولی دریافتم فاسد در همه جا کار خودش رو انجام میده...حتی در چت همگانی به وفور دیده میشه ...پسر 12 ساله فحاشی هایی میکنه فقط آدم خجالت میکشه این به عنوان ایرانی داره حرف میزنه....
بعد اون کلنی رفتم بر حسب اتفاق به پیشنهاد یکی از اقوام که حالت دوستانه و خانوادگی داشت کلن واقعا مودب و عالی بودجالب بودم برام یه چیزیش که دوتا داداش و یک خواهر بودن در این کلن که مامانشونم بود حتی نامزد یکی از پسرها هم بود...میخوام بگم مادر که حس نگرانی به این بازی رو با ورود خودش به بازی و جایی که فرزندانش بیشترین ساعات رو میگذروند نظاره گر بود و آفات بازی رو از نزدیک لمس میکرد...
یکی از اتفاقات این بازی سر شوخی بین افراد کلن اختلاف بین یک زوج افتاد تا حدی که باهم قهر کردند و یکی از کلن رفتو دیگری راحت در کلن بود و با ابجی های هم کلنیش میگفت و میخدید و براش مهم نبود چون تنوع برای انتخاب و فکر میکرد این بازی باعث شد روشن بشه و بفهمه که دختر خوب و سر به زیر به درد زندگی نمیخوره...
افراد کوچیکتر هم شاهد این موضوع بودن که سر یک باز ی هم میشه حتی یک زندگی مشترک دچار آسیب بشه...
در کلن دیگری یکی از افراد با افتخارمیگفت من حتی سر کار یواشکی بازی میکنم و وقتی خونه میام برای پسر یکساله ام و همسرم وقتی نمیذارم بعد شام وارهایی که دارم رو میرم و چندتا غارت میکنم و به دهکده ام سر و سامان میدم و اونقدر خسته هستم میخوابم...
واقعا سوالم اینه ازین پدر و همسر سی و چند ساله که ارزش بازی از فرزند یک ساله که شیرین ترین لحظات یک بچه هست بیشتره؟لحظاتی که هیچ وقت بر نمیگرده...یا اینکه همسر شما واقعا حقی نداره بعد از یک روز تمام انتظار رسیدن شما به خونه که به جای بازی به ایشون توجه بشه نه ابجی های توی کلن !!!
گاهاً دیدم طرف میگه از خستگی چشمام باز نمیشه و از سر کار با همسرم اومدیم و شام خوردیم
و الان اون خوابیده من اومدم ات وار برم بعد ات وارش رو رفته ولی زمانیکه برای گپ زدن میتونست برای همسرش بذاره رو برای ابجی ها یا برعکس برای داداشی هاشون گذاشتن خانم ها و اونقدر که در صدد رفع ناراحتی اینها هستند برای اعضای خانواده خودشون زمانی نمیذارن...
بعد رفتم کلنی دیگر فضای خوبی بود ولی آسیب هایی که قشر محصل میدید رو براتون میگم ...
رنج سنی 13- 16 سال مخصوصا آقا پسرا از درس خودشون میزدن که بازی کنن شب امتحان میومدن که وار برن هرچند مدیر کلن حواسش بود آسیب نبینن ولی باید همه وار میرفتن ...و کلا نگم از تنش هایی که بین افراد پیش میومد برای شرکت در وار و چه کدورت هایی ایجاد میشد بین صمیمی ترین افراد و حتی بین زوج ها و خواهر برادرها...
طرف سال پیش دانشگاهی بود و خیلی باهوش ولی تایم زیادی رو برای بازی میذاشت و خیلی قوی بود...سال شرنوشت ساز یک نوجوان...
یک سوال دارم از همه ی محصلین عزیز واقعا بازی ارزشش از آینده شغلی ،اقتصادی ،اجتماعی شما بیشتر هست...یک روزی ازین بازی زده میشد که دیگه دیر هست برای جبران روزها و ساعتها و زمان های خوب برای فرصت های خوب یادگیری یا فرصت های خوب شغلی یا از همه مهم تر در کنار خانواده بودن...
شما اون زمانی رو که صرف بازی میکنید صرف تفریحات همراه خانواده کنید و برای درس و وظایف اصلیتون زمان بذارید ،برای کسب درآمد به فکر دزدی بازی نمی افتید...{البته کم هستند این افراد ولی هستند در همه رنج سن}
بله دزدی در سسن 13 و 16 ساله ...یه بنده خدایی میخواست بازی خودش رو بفروشه چون دیگه میخواست زمانش رو بیشتر برای کار و چیزهای مهم زندگیش بذاره دوتا مشتری داشت که نوجوون بودن و اصرار داشتن که یوزر نیم و پسورد جیمیلش رو بگیرن اول و بعد 1500000تومان رو به حساب شخص بریزن...خلاصه همین که اسم سایتهای معتبر واسطه برای فروش اکانت بازی آوردیم کم کم عصبی میشدن و زیر بار نمی رفتن و میگفتن ما به شما اعتماد داریم و شما هم باید به ما اعتماد کنید ولی در آخر نفروخت و اونها توی اون سن فحاشی هایی میکردن که من توی این 24 سال زندگیم نشنیده بودم...
معلوم و آشکار شد که قطعا دزدن...{چون فکر نمیکنم پدر و مادر درست و فهمیده اجازه خرج میلیونی به نوجوون خود بدهند و چه بسا بیشتر چدر و مادرهای این افراد انسانهای خوبی هستند ولی فرزندانشون با هم نشینی با افراد نادرست یا کل با دوستان یا طمع پول و یا هر دلیل دیگری فرزندشون گرفتار کار نادرستی بشه}
خب چرا یه بازی باید باعث بشه افراد زیادی فقط به فکر دزدی و کلاه برداری باشن ...مگه اسمش بازی نیست؟!!!این هایی که گفتم تازه بعضی از آسیب های این بازی هست...
لازم به ذکر هست که با خودن این مطلب فقط قرار هست هشیار بشیم و نه اینکه بگیم تمام افرادی که بازی میکنن به این شکل هستند بنده تجربیات خودم رو گفتم و افراد خوب و متشخص زیادی هم در همه رنج سنی بود و فقط فقط قصد بازی داشتند و بس که تعداد این افراد خیلی بیشتر از آنهایی بود که روایت شد...فقط بنده قصد آگاهی بخشس به همه افرادی بود که حتی درست بازی میکنن که گرفتار این طور مشکلات نشن....
در آخر از همه میخوام که اگرم بازی میکنید در حد یک بازی و تفریح سالم زمان بذارید براش...محصلین و مجردین بزرگوار زندگی فقط بازی نیست که حتی پس انداز های خودتون رو سر این بازی هدر کنید...پدر و مادر ان ما زحمت بسیار زیادی برای ما کشیدن تا شدیم ماهایی که در کلن تا لول و سطحمون بالا میره دیگه خدارو بنده نیستیم و سر بازی باهاشون جر و بحث میکنیم و باعث نگرانی اونها میشیم که آینده اخلاقی و اجتماعی و تحصیلی فرزند من چی میشه وقتی که حتی وقت غذا و خرید و مهمانی و سر کلاس درس و شب یواشکی زیر پتو مشغول بازی هست...پرخاشگر شده!!!
بزرگواران نسلی بودیم که تلاش کردیم ودرس خوندیم و کمتر به تفریحات کاذب روی آوردیم شدیم این که با تحصیلات مناسب هم باید باز هم تلاش کنیم برای مدارج بالای تحصیلی پیش بریم تا شغل خوب و اقتصاد خوب و موقعیت اجتماعی خوب داشته باشیم...پس فرصت یادگیری و یا فرصت های طلایی زندگی و با هم بودن رو از دست ندید... دیگه بر نمگیرده...مگه چقدر میخوایم زندگی کنیم که نصف عمرمون هدر بازی بشه و سرنوشت درست رو با هدر دادن زمان از دست بدیم..
بچه ما همیشه نوجوان نمیمونیم...نمیگم بازی نکنید به اندازه باشه در حد رضایت پدر و مادر و کاری نکنید که در آینده حسرت گذشته بخورید...
افراد متأهل هم یکم به فکر فرزند و خانواده باشند ..چون همیشه زندگی یک شکل نمیمونه و همیشه طاقت افراد و صبر افراد در برابر غیر ضروریات زندگی یک شکل نیست..
وقتی همسر شما قصد کرد با شما زندگی کنه خواست با خود شما زندگی کنه چه خانمی که بازی میکنی و یا آقایی که بازی میکنی ،{در آقایون بیشتر دیده شده}نه اینکه با کسی زندگی کنه که بیشترین زمان زندگیش رو صرف بازی کنه که هیچ سودی نداره نه برای خودش نه برای افراد خانواده و نه برای آینده اونها...و بهترین لحظات با در کنار هم بودن و محبت بگذرونید و تفریحات سالم و خوب در کنار هم بودن رو از دست ندید...
چرا باید در اینترنت سرچ کنیم روش ترک اعتیاد بازی کلش اف کلنز باشه ؟!شرکت سوپرسل سود میکنه چون از همین فکر و تحصیل و شغل مناسبش داره استفاده میکنه تا کسب در آمد کنه تا فضای مناسبی برای خانوادش داشته باشه ....و در آخر رسیدیم به آخرین نقطه ی بازی آخرش که چی ؟!برسید در حد یک بازی نه زندگی کردن...
زندگی نوجوونا و جوونای ما ایرانی ها شده کلش اف کلنز...
در آخر عرض کنم آسیب های این بازی بیشتر از این حرفها هست که بعد از اینکه فرصت ها و زمانها و عمر خودمون رو تلف کردیم و هدر میفهمیم که دیگه دیره..
موفق و پیروز باشید...
دلنوشته نویسنده وبلاگ همه چیز در باره کلش اف کلنز...
دمت گرم داداش
ولی خداییش زیاده نمیشه تا تهش خوند

rezapeyma

Registered User
لایک‌ها
14
ولی من تا تهش خوندم خداوکیلی حرف های این دوستمون کاملا درسته بچه سیزده ساله میخواد کلاهبرداری کنه انواع فحش هارو میده پدر مادر خواهر ناموس نمیدونه چیه ابروی هر چی ایران و ایرانیه میبره خیلی از رفاقت ها به واسطه این بازی خراب شد تو چت همگانی بی فرهنگی موج میزنه به خدا ادم شرمش میشه چون فکر میکنن فضا مجازیه هر حرفی دلشون خواست میتونن بزنن دست هیچکسی هم بهشون نمیرسه

championStyles

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
پدر و مادرهای عزیز و دوستان گیمرم بخونند .
دوستان منم یک گیمرم درست مثل خودتون ، امیدوارم که نوشته های من رو نه یک نصیحت بلکه فقط یک نظر قابل تامل از یک دوست برداشت کنید .

تقریبا بیشتر متن استارتر عزیز رو خوندم . اینم حرفیه که من همیشه میزنم واقعا بازی های مثل کلش و ... ( خیلی از بازی های استراتژیکی آنلاین ) که عملا هیچ پایانی ندارند به غیر از اتلاف وقت و انحراف و ... چه سودی به بازیکن می رسونند !!!؟ از اونجایی که توی این دسته از بازی ها ، بازیکن همیشه باید به دنبال ارتقا باشه و مواظب باشه که از دیگری عقب نمونه عملا وقتی رو که می تونه صرف خانواده اش ، درساش ، باورهاش و ... بذاره رو داره فدا میکنه ! با تمام احترامی که به دوستان گیمرم قائل هستم بگم که همونطور که احتمالا می دونید ، توی PLAYSTATION و XBOX و PC مد شده که دوستان وقت عزیزشون رو میذارن که تروفی یا اچیومنت بگیرن که ثابت کنند که ما گیمر کاردرست هستیم ( هر چه بیشتر و سخت تر بهتر !!! هزار ساعت یا خیلی بیشتر !!! ) غافل از اینکه یک انسان کاردرست و پروفشنال و صد البته توانمند ، این امر رو تو دنیای واقعی و زندگیش نشون میده !

من با خود بازی مشکلی ندارم و البته خودم هم از بچگی تا همین الان از بازی های ویدیویی استقبال کردم و بیشتر کنسول ها رو هم در طی سال ها خریدم ولی برای من فقط یک جنبه سرگرمی بوده و خواهد بود . دوستان نوجوانم فرصت بازی کردن همیشه هست ولی در کنار کانون گرم خانواده و موفقیت تحصیلی همیشه ممکن نیست . به نظر من از هر چیزی که افراطی بشه ( یا مثل بعضی از بازی ها یا به دلیل بی جنبگی خودمون استعداد افراطی شدن بالایی رو داشته باشه ) باید دوری کرد . با یک دید کلی تر فیس بوک ، توییتر و وایبر هم توی همین دسته اند ( البته همشون به نظرم فواید زیادی رو دارند ، مگر ما بی جنبه باشیم ) .
اگر حتی یک نفر هم با این پست یک نیم نگاهی به فرصت های از دست رفته یا پیش روی خودش بندازه و تغییری ایجاد کنه من به مقصود خودم رسیدم
با آرزوی بهترین ها برای شما دوستان

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
کلش رو بیشتر از 15 دقیقه در روز نمیشه بازی کرد
چون چیزی نداره
5 دقیقه ریسورس هات رو بگیری و بزنی ترپ ها آماده شه و درخت ها رو قطع کنی
و یک ریپلای از اتکی که بهت شده را ببینی

5دقیقه برای آماده کردن نیرو ها و آپگرید کردن یا الکی چرخ زدن

5 دقیقه هم برای لوت رفتن

بازی ای نیستش که بشه یه ضرب نشست پاش, هر آپگرید 5 روز زمان می بره, مگر اینکه طرف دیوانه باشه و زول بزنه به تایمر

DEX33ER

Registered User
لایک‌ها
209
حرفاتو تا یه حدی قبول دارم
به هر حال زندگی یه زوج بخواد بخاطر بازی بهم بریزه هم بهتره بشه
چون بنیان قوی نداشته و نداره
اینقدر هم بهانه دست ج.ا ندین که باز فیلتر میکنه

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

MrMim

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
اگه زیاده روی نشه برای سرگرمی بد نیست!
همه دنیا دارن بازی میکنن.والا کسی نمرده تا حالا
چت رو قبول دارم خوب نیس ولی به قول بچه ها لاین و وایبر و ... انقد گروه چرت و پرت داره ک کسی تو چت کلش خودشو درگیر نکنه

دوستان هرکی اکانت کلش فروشی داره بهم پی ام بده

606060

Registered User
لایک‌ها
260
واقعا حرفاي ناشايستي رد و بدل ميكنن من خيلي بسيار زياد ناراحت ميشوم در اينگونه صحبت ها

pardisgame1988

Registered User
لایک‌ها
32
حالم از این بازی مزخرف به هم میخوره حتا سمتشم نرفتم

pardisgame1988

Registered User
لایک‌ها
32
کلا بازی های آنلاین برای خالی کردن جیب و سوزوندن عمر طراحی شدن

pardisgame1988

Registered User
لایک‌ها
32
از من میشنوید هیچ وقت سراغ بازی های آنلاین نرید

امیر.ع

Registered User
لایک‌ها
244
خیلی بیکاری

NightHawk

Registered User
لایک‌ها
10,734
گوشی من کا-750 سونی اریکسونه و ارزوی این بازی رو به گور خواهم برد:(

.Samenta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
همه چیز در جای خودش خوب و مفیده صبح تا شب بشینی پای بازی ، بله وقت تلف کنیه ، اون کسی که صبح وشب کارش شده بازی ، کلش نباشه هم میره پای بازی یا کاره دیگه که خودشو سرگرم کنه مشکل بازی نیس مشکل اون کسی که میخاد فقط تفریح کنه نه کار و درس و زندگی فقط وفقط تفریح و سرگرمی میخاد ، بعدشم کجای این بازی خوشونت داره عجب ادمایی هستین شما !!! در ضمن كود كاني كه بازي هاي خشونت آميز كامپيو تري را دوست دارند و بازي مي كنند ، پرخاشگر هستند. اما آيا اين خشونت ناشي از اين گونه بازي هاست يا اينكه كود ك خشونت و پرخاشگري را از والد ين يا فيلم هاي تلويزيوني ياد گرفته است . شكي نيست كه بعضي از بازي هاي كامپيوتري از نظر خشونت، د ست خيلي از قاتلان و جنايتكاران را از پشت بسته اند اما نا گفته نما ند كه كود كان تنها از بازي هاي كامپيوتري ياد نمي گيرند. محيط خانه ، مدرسه و فيلم هاي تلويزيون و سينما هم منبع خوبي براي آموزش خشونت هستند ، به خصوص اينكه بازي هاي خشن در د سترس همه نيستند اما همه كود كان در خانه و مدرسه شا هد خشونت ا طرافيان هستند و گاهي همين باعث علاقه آنها به بازي هاي خشونت بار كامپيوتري مي شود. پس همه چیزو گردن بازیا نندازیم مشکل از والدین که نمیتونن بچه هاشونو کنترل کنن

بالا