برگزیده های پرشین تولز

مشاوره بدنسازی

مکمل خوبه؟

• اره

Votes: 66 71.7%
  • نه

Votes: 26 28.3%

• Total voters
    92

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
سلام.
یه سوال فنی داشتم.
برای افزایش عرض شونه چه حرکتی پیشنهاد میشه ؟ اصلا هست ؟ یا اینکه به فیزیک بدنی برمیگرده ؟

مرسی...
اول از همه باید پهلو نداشته باشی تا هیکل هفتی به نظر بیاد . تمرکز تمرین هم باید روی زیربغل و کول و سرشانه باشه

r3374

Registered User
لایک‌ها
254
پس من چی؟!
برای منی که چاق هستم بدنسازی برای شروع خوبه یا اول دوچرخه و دو برم یه مدت تا کمی چربی هام کم بشه بعد برم بدنسازی؟
وزن 106
قد 180
سن 27
به نظر خودم 30 کیلو اضافه وزن دارم
اگه برنامه تمرینی هم دادن اساتید خواهش میکنم این مواردو رعایت کنن
نمیخوام حجم بیارم به هیچ وجه به غیر از سر شونه هام
ساعدم با بازوهام اندازشون خوبه بعلاوه سینه که فقط باید خط بیافته و تاکید میکنم حجم نمیخوام
رون خیلی چاقی دارم شیکم و پهلو هم الی ماشاالله
حجم فقط سر شونه

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
برای منی که چاق هستم بدنسازی برای شروع خوبه یا اول دوچرخه و دو برم یه مدت تا کمی چربی هام کم بشه بعد برم بدنسازی؟
وزن 106
قد 180
سن 27
به نظر خودم 30 کیلو اضافه وزن دارم
اگه برنامه تمرینی هم دادن اساتید خواهش میکنم این مواردو رعایت کنن
نمیخوام حجم بیارم به هیچ وجه به غیر از سر شونه هام
ساعدم با بازوهام اندازشون خوبه بعلاوه سینه که فقط باید خط بیافته و تاکید میکنم حجم نمیخوام
رون خیلی چاقی دارم شیکم و پهلو هم الی ماشاالله
حجم فقط سر شونه
بری باشگاه بهتره . تو باشگاه هم دوچرخه و تردمیل میتونی بزنی دیگه . ضمن اینکه طبق برنامه کار میکنی و تلاشت بیهوده نیس

mobomas

Registered User
لایک‌ها
1,185
پیشنهاد من برای چربی سوزی و عضله سازی همزمان
PUMP+Ceratin +BCAA+whey هست که ترتیبشون از چپ به راست در اولویت هستند
اولویت از چپ به راست یا برعکس ؟!
یعنی پروتئین وی در اولویت اوله یا پمپ ؟

galaxyboy

Registered User
لایک‌ها
36
اولویت از چپ به راست یا برعکس ؟!
یعنی پروتئین وی در اولویت اوله یا پمپ ؟
پمپ بعد کراتین و....
من اینا رو طبق هزینه ای که میخواین بکنین پیشنهاد میکنم
فقط از جایی مطمئن خرید کنید که جنس تقلبی گیرتون نیاد

SAMAN_SAM

Registered User
لایک‌ها
252
پمپ رو واسه استک های سنگین بردار ... کراتین هم خاستی بگیری واسه استک با پروتیین سعی کن ترکیبی سل تچ بگیری اگه تغذیت خوب باشه .. پمپ چون جریان خون رو بیشتر میکنه در نتیجه در حالت اگه خون صد بار در معرض ماهیچه قرار می گرفت حالا ۱۰ برابر میشه و هر بار که بیاد از کنار ماهیچه عبور کنه مواد بیشتری رو به ماهیچه ها می رسونه که اگه شما از پروتیین استفاده کنی در کنار پمپ صد در صدش جذب ماهیچه میشه ... ولی مصرف کردن پمپ روش داره باید بدونی هدفت چیه ... کلا هدف شما اشتباس نمیشه هم چربی سوزوند هم ماهیچه ساخت مثل این میمونه که داخل یه حوض یک لیوان اب بریزی یک لیوانم بردار و توقع داشته باشی اینجوری پر بشه در دوران چربی سوزی عضله هم در کنار چربی تحلیل میره پس پول صرف عضله سازی کردن غلط هست شما سعی کن اول بدنتو صفر کنی و چربیشو به حد طبیعی برسونی بعدش شروع به عضله سازی کن ... اگه بدنت زود چربی میگیره از گینر استفاده نکن... واسه چربی سوزی هم بهترین مکمل ها به غیر از چربی سوز که کلا باهاش مخالفم پروتیین وی گلد + بی سی آ آ هست که بهترین نوع بی سی هم که من تست کردم برا شرکت سلوکور هست موفق باشی دوست عزیز

SAMAN_SAM

Registered User
لایک‌ها
252
بدنسازی قد رو هم بلند میکنه؟
بدنسازی به تنها دشمن قد هست و اینی که میگن صب کنین رشد کامل بشه و بعد از بلوغ بدنسازی کار کنین هم به همین خاطر هست البته بدنسازی خالی اینجوریه با کمک استروییدها و پاراهورمون ها و... خیلی کارای بزرگ تری میشه انجام داد البته اگه زیر نظر ادم درست باشه

peyton3000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
نكاتی كاربردی كه اكثر افراد قبل از خرید دوچرخه ثابت نمی دانند.
1) سیستم دوچرخه ثابت : سیستم تمامی دوچرخه ثابت های بانی اسپرت از نوع مگنتیك بوده كه نسبت به مدل های قدیمی، راحتی بیشتر و كیفیت بالاتری را دارا می باشند.
2) درجات تنظیم سرعت : هنگام استفاده از دوچرخه ثابت شما می توانید میزان سختی ركاب زدن را تعیین نمایید ( امكانی شبیه به دنده سبك و سنگین در دوچرخه های ورزشی ). این ویژگی در برخی از دوچرخه ثابت ها به طور دستی و در برخی دیگر از طریق نمایشگر دوچرخه، قابل تغییر است. در برخی از مدل ها كه دارای برنامه ورزشی از پیش تعیین شده می باشد، میزان مقاومت حین ركاب زدن به طور خودكار تغییر می كند.
3)برنامه ورزشی خودكار: برخی از دوچرخه ثابت های پیشرفته دارای برنامه ورزشی از پیش تعیین شده است، به این معنی كه میزان كالری مصرفی در هر دوره، ضربان قلب هماهنگ و میزان سختی ركاب زدن را به طور خودكار كنترل می نماید.
4) امكانات نمایشگرهای: مانند تمامی دستگاه های ورزشی دیگر، یكی از پارامترهای تعیین كننده قیمت، امكانات و پیشرفته بودن نمایشگر دوچرخه ثابت می باشد. نمایشگر های مختلف از نمایش سرعت، ضربان قلب، كالری مصرفی و مسافت تا قابلیت برنامه ریزی ورزشی، نمایش بازی ، نمایش شما به صورت انیمیشن و .... می باشد.

MohammadRe2a

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
سلام خدمت شما اساتید محترم
سوال من اینه که آیا استمنا در سنین بلوغ بر رشدقد و عضله تاثیر گذاره؟؟؟
لطفا با دلایل علمی و جدا از دین و مذهب جواب بدهید
با تشکر

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251
فیتنس

فیتنس رشته ای هستش که تناسب اندام و عضلات ورزیده ای رو برای ورزشکار بهمراه دارد
ترکیبی از تمرینات هوازی و بدون هوازی هست.
مصرف داروها در این رشته ورزشی جایی ندارد و انعطاف بدنی قابل توجهی رو هم بهمراه دارد
ضمن اینکه سلامت قلب و عروق نیز در این رشته به حد بالایی میرسد.

بادی کلاسیک

بادی کلاسیک هم تناسب قد - وزن ملاک اصلی هست.
حجمهای افراطی که در پروش اندام دیده میشود در این رشته مشهود نیست
و تفکیک و تناسب بیشتری در این رشته نسبت به پرورش اندام دیده میشود
تمرینات و تغذیه هم تقریبا نزدیک به پرورش اندام هست.

پرورش اندام بحث کاملا جداگانه ای دارد و بعضی محدودیتها در آن برداشته شده است
در این رشته تناسب و X بودن ورزشکار ارزیابی میشود
اما در هر وزن نیز می بایسا از حجم قابل قبولی هم باید برخوردار باشید.
چه بسا باید از سایر رقبا حجیمتر باشید ( البته مشروط بر کات بودن و تناسب بین بالاتنه و پائین تنه )

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
ممنون خییلی عالی بود

ali_1234

Registered User
لایک‌ها
145
سلام
وقتتون بخیر.
1-من وقتی باشگاه میرم و ورزش سنگین کار میکنم ماهیچه هام درد میگیرن.حالتی که ادامه دادن برام کمی سخت میشه و انرژی ام تحلیل میره .احساس میکنم بدنم کم می اره.دردی که گاهی با سوزش ماهیچه همراه است.البته بعدش هوازی کار میکنم که چربی بسوزونم و وزن کم کنم.در حال حاضر هم مکملی استفاده نمیکنم .
علتش چیه و راه حل چیه؟آیا به مکمل نیاز دارم؟
2-کتاب یا مرجعی وجود داره که کل حرکات بدنسازی با آموزش و شکل نشون بده؟
ممنونم

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
فیتنس رشته ای هستش که تناسب اندام و عضلات ورزیده ای رو برای ورزشکار بهمراه دارد
ترکیبی از تمرینات هوازی و بدون هوازی هست.
مصرف داروها در این رشته ورزشی جایی ندارد و انعطاف بدنی قابل توجهی رو هم بهمراه دارد
ضمن اینکه سلامت قلب و عروق نیز در این رشته به حد بالایی میرسد.
اتفاقا خوبم جا داره
ولی دوره های پاکسازی که استفاده میکنن اگه با علم و زیرنظر مربی باشه اثرات رو تا حدودی از بین میبره
اصن حتی یه درصد هم فک نکنین که بدنسازهای رشته فیزیک یا همون فیتنس تو مسابقات مهم از دارو استفاده نمیکنن

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سلام
وقتتون بخیر.
1-من وقتی باشگاه میرم و ورزش سنگین کار میکنم ماهیچه هام درد میگیرن.حالتی که ادامه دادن برام کمی سخت میشه و انرژی ام تحلیل میره .احساس میکنم بدنم کم می اره.دردی که گاهی با سوزش ماهیچه همراه است.البته بعدش هوازی کار میکنم که چربی بسوزونم و وزن کم کنم.در حال حاضر هم مکملی استفاده نمیکنم .
علتش چیه و راه حل چیه؟آیا به مکمل نیاز دارم؟
2-کتاب یا مرجعی وجود داره که کل حرکات بدنسازی با آموزش و شکل نشون بده؟
ممنونم
سلام
1. کاملا طبیعیه. اسید لاکتیک ترشح شده تو محیط عضله باعث بوجود اومدن این سوزش و درد عضلانی میشه. درمورد کم اوردن بدن کاملا برمیگرده به تغذیتون. قبل از تمرین تغذیه خوبی ندارین که این حالت رخ میده. به مکمل هم فعلا نیازی ندارین فعلا بصورت طبیعی جلو برین.
2. میشه گفت خیر. اما بالغ بر 95 درصد حرکات بدنسازی رو اگه تو گوگل سرچ کنین درمورد روش اجرا و انجامشون توضیحات به همراه عکس یا ویدئو گذاشته شده.

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
کاملا درسته ! فیتنس کارا هم همشون کلی دارو مصرف میکنن . چطور ممکنه یکی مثل lazar angelov یا sadik hadzovic دارو مصرف نکرده باشن ؟

منتها دوز مصرفیشون فضایی نیست مثل پرورش اندام کارا . در نتیجه بدن های کم حجم تر و زیباتری دارن

PG co

Registered User
لایک‌ها
660
کاملا درسته ! فیتنس کارا هم همشون کلی دارو مصرف میکنن . چطور ممکنه یکی مثل lazar angelov یا sadik hadzovic دارو مصرف نکرده باشن ؟

منتها دوز مصرفیشون فضایی نیست مثل پرورش اندام کارا . در نتیجه بدن های کم حجم تر و زیباتری دارن
از خودت حرف در نیار lazar angelov هیچی مصرف نمیکنه یه مدت سیگار میکشید که خداروشکر الان حالش خوبه ترک کرده

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
از خودت حرف در نیار lazar angelov هیچی مصرف نمیکنه یه مدت سیگار میکشید که خداروشکر الان حالش خوبه ترک کرده
افلا تعقلون ؟ :D
واقعا بنظرت امکان داره بدن لازار بدون دارو تا این حد شده باشه ؟ :)
من فرض بر این میذارم که استعداد بدنیش 20 ، تغذیه و مکملش 20 ، تمرینات و برنامه تمریناتش 20 و خلاصه همه چی در بهترین حالت ممکن. بازم امکان نداره این بدن بدون دارو باشه.
حتی یه بدن با تیپ بدنی مزومروف هم که درواقع بهترین تیپ بدنی محسوب میشه و در اوج استعداد اصلا و ابدا نمیذارن انقد عضله بسازی.
بدن تا یه جایی با تغذیه خوب و مکمل باهات راه میاد دیگه بقیش رو باید با داروهای مختلف وادارش کنی به عضله سازی.

PG co

Registered User
لایک‌ها
660
افلا تعقلون ؟ :D
واقعا بنظرت امکان داره بدن لازار بدون دارو تا این حد شده باشه ؟ :)
من فرض بر این میذارم که استعداد بدنیش 20 ، تغذیه و مکملش 20 ، تمرینات و برنامه تمریناتش 20 و خلاصه همه چی در بهترین حالت ممکن. بازم امکان نداره این بدن بدون دارو باشه.
حتی یه بدن با تیپ بدنی مزومروف هم که درواقع بهترین تیپ بدنی محسوب میشه و در اوج استعداد اصلا و ابدا نمیذارن انقد عضله بسازی.
بدن تا یه جایی با تغذیه خوب و مکمل باهات راه میاد دیگه بقیش رو باید با داروهای مختلف وادارش کنی به عضله سازی.
این چیزیه که به ما گفتن حالا بازم چی بگم ایشون خوب ورزش میکنه خوب جواب مگیره و تیپ بدنی خوبی داره و یه چیز هم توجه داشته باش که به عکسهاش توجه نکن همش فتوشاپه و افتر افکت و جلوه های ویژه واقعیت افزوده چیز دیگریست

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
این چیزیه که به ما گفتن حالا بازم چی بگم ایشون خوب ورزش میکنه خوب جواب مگیره و تیپ بدنی خوبی داره و یه چیز هم توجه داشته باش که به عکسهاش توجه نکن همش فتوشاپه و افتر افکت و جلوه های ویژه واقعیت افزوده چیز دیگریست
اره خودش تا حالا چندین بار حتی ویدئوهایی که ازش دیدم گفته من بدون دارو اینجوری شدم فقط مکمل و تغذیه عالی منو به این بدن رسونده. البته ناگفته نماند قبلشم بسکتبال بازی میکرده و میشه گفت یجورایی زیرساخت ورزشی رو داشته.
ولی اینکه میگه من بدون دارو اینجوری شدم واقعا داره عقل کل جماعت بدنسازا رو زیرسوال میبره و اینجاست که باید بهش گفت بابات خره مرتیکه :p
همه عکسهاش که ادیت شده نیستن اخه.
این بشر همه جا لخته. تو کوه ، لب دریا ، تو میوه فروشی محلشون ، سر سفره غذا و ...

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
نکنه فکر کردی با تخم مرغ اینجوری شده ؟؟؟ اصلا امکان نداره بدن تا این حد حجیم و کات رو بشه بدون دارو ساخت

عکسهاش هم فوتوشاپ نیست تو یوتیوب کلیپ های تمرینش هست همیشه همینجوریه هیکلش !

بالا