برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

rozz

Registered User
لایک‌ها
239
الان هیچ حساب شتابی نیست که به کمتر از 2 میلیون سود بالاتر از 10 درصد بدهد، یک حساب بانک مسکن هم هست که فقط تا فردا میتوانید افتتاح کنید که اگر موجودی کمتر از 10 میلیون باشد 10 درصد و اگر بیشتر باشد 22.2 درصد سود میدهد، حداقل مبلغ برای افتتاح این حساب 10 میلیون است ولی شما میتوانید یک فیش پرداخت 10 میلیونی و یک فیش برداشت 9.9 میلیونی پر کنید و با 100 هزار تومان این حساب را افتتاح کنید.
شما به هر حال باید هر ماه یکبار به موسسه نور مراجعه کنید تا سود سپرده بلند مدت را بگیرید و 15 درصد سود حساب روزشمار که به یک حساب قرض الحسنه واریز شده است را به حساب روزشمارتان منتقل کنید، میتوانید مبلغ مورد نیازتان برای 1 ماه را برآورد کنید و به یک حساب شتابی که از قبل دارید واریز کنید و بقیه پول را بگذارید در حساب روزشمار 25 درصدی نور بماند، اگر شعبی از موسسه سر راهتان وجود دارد و خلوت هست میتوانید در بازه های زمانی کوتاه تر این کار را انجام دهید.
این نکته را هم یادآوری کنم که این پولی که موسسات و بانکها به سپرده های ما میدهند در اصطلاح سود است و در واقع حتی جبران ارزش از دست رفته پولمان را هم نمیکند، در ضمن از نظر شرعی هم احتمالا مشکل دارد.
اولاممنونم بابت اینگه وقت گذاشتی و راهنمایی کردی:)
بانک مسکن نزدیک موسسه نور نیست ولی یک قوامین دیدم یا تابلشو مشخص بود
ملی و صادراتم فک فراوون
الان سوالم اینکه این کف مبلغ رو که میگین من الان ندارم چون تملم پولمو بردم نور
حداقل باید صبرکنم جمع بشه چندماه یواش یواش پر کنم
حالا بعداینکه به2 توم رسید سود22درصدی رو میدند بهم؟یاحتما شروع قرارداد باید2 تومن باشه؟

• Like
Reactions: 971

Ghorbagheh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
41
ملی و صادراتم فک فراوون
حالا بعداینکه به2 توم رسید سود22درصدی رو میدند بهم؟یاحتما شروع قرارداد باید2 تومن باشه؟
شروع قرارداد باید 2 میلیون باشد.

971

Registered User
لایک‌ها
318
ملی و صادراتم فک فراوون
شروع با 2 میلیون است و قفل مبشود و تا بستن حساب قابل برداشت نیست، البته حساب 10 درصدی برای شما شاید بهتر باشد چون اگر 2 میلیون را به جای 32 درصد نور در 22 درصد قوامین نگه میداشتید در سال 200 هزار تومان کمتر سود میگرفتید، الان اگر به طور متوسط موجودی حساب 10 درصدی شما 400 هزار تومان باشد سود سالیانه آن 44 هزار تومان کمتر از سود 22 درصدی است و اگر متوسط موجودی 1 میلیون تومان باشد هم سودش 120 هزار تومان کمتر میشود که با توجه به 200 هزار تومان سود بیشتری که میگیرید ناچیز است.

kahemn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
مثلا ١٠ ميليون تومان چقدر سود داره؟ به تومن بگيد لطفا( من ماهيانه پنج تومن پس انداز دارم ميخوام بدونم سود چطور)

971

Registered User
لایک‌ها
318
سلام
مثلا ١٠ ميليون تومان چقدر سود داره؟ به تومن بگيد لطفا( من ماهيانه پنج تومن پس انداز دارم ميخوام بدونم سود چطور)
سود 10 میلیون در یکسال اینطور است:
با نرخ 10 درصد 1 میلیون در سال
با نرخ 22 درصد 2 میلیون و 200 هزار در سال
با نرخ 25 درصد 2 میلیون و 500 هزار در سال
با نرخ 32 درصد 3 میلیون و 200 هزار در سال

kahemn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اين نرخ درصد چطوري انتخاب ميشه؟؟

971

Registered User
لایک‌ها
318
اين نرخ درصد چطوري انتخاب ميشه؟؟
با توجه به مدت سپرده و موسسات و بانکها و طرحهای مختلف فرق میکند، پیشنهاد میکنم چند صفحه آخر تاپیک را بخوانید.

Last edited:

kiachip

Registered User
لایک‌ها
100
سلام

شما اگه 10 میلیون رو بصورت یکساله 22 درصد سپرده کنید و سود این پول به همراه اون ماهیانه 5 میلیون تومن پس اندازم در یک بانک بصورت روز شمار با نرخ 10 درصد بزارین در پایان یکسال مبلغ 75,639,613 تومن خواهید داشت.
اما اگر کلاً اون 5 میلیون در هیچ ماهی اضافه نشه و سرمایتون همون 10 تومن باشه پس از یکسال(22)همراه سود سودش (10) در نهایت 12,321,658 تومن خواهد شد.

Last edited:

babialex

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
چه پیشنهادی برای سرمایه گذاری در سپرده با مبلغ پنجاه میلیون تومان دارید؟ همه اش روتو یه حساب بزارم یا خیر؟ ممنون

Ghorbagheh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
41
mehran @ من هم تصمیم دارم هفته دیگه با دست و پا و دلی لرزان برم 75 م در فرشتگان بذارم :general410:

babialex

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
بزار آرمان فرشتگان، 32% ماهی 1.350.000تومن بگیر.

mehran @ من هم تصمیم دارم هفته دیگه با دست و پا و دلی لرزان برم 75 م در فرشتگان بذارم :general410:

خب من دنبال یه جای مطمئن هستم نه جایی که اطمینان نداشته باشم
به نظرتون موسسه نور بهتر نیست ؟
آرمان فرشتگان معتبرتره یا نور ؟ جای دیگه این 32 درصد رو نمیده ؟ یا 30 درصد ؟

babialex

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
نظرتون درباره این خبر چیه ؟

http://www.isna.ir/fa/news/93100904904/ماجرای-افشای-تخلف-یک-موسسه-مالی-و-اعتباری-پاسخ

ماجرای افشای تخلف یک موسسه مالی و اعتباری+پاسخ مدیرعامل

کد خبر: 93100904904
سه‌شنبه ۹ دی ۱۳۹۳ - ۱۷:۱۵

در حالی یکی از مسئولان یک شعبه موسسه مالی و اعتباری فرشتگان(آرمان ایرانیان) در آستانه دریافت مجوز این موسسه از بانک مرکزی به صراحت از پرداخت سودهای کلان سپرده خبر داد و از نبود هیچ گونه هراسی از این اقدام سخن گفت که بلافاصله این موضوع از سوی مدیر عامل موسسه فرشتگان رد شده و وی را از کار برکنار کرد!
به گزارش خبرنگار ایسنا، یک ‌شنبه هفته جاری برنامه پایش به افشای پرداخت سودهای سپرده 29 درصدی به مشتریان موسسه مالی و اعتباری فرشتگان پرداخت و در تماس ضبط شده ای که با مسئول یکی از شعبه های این موسسه داشت از وی پرسید که در حال حاضر نرخ سود سپرده های این موسسه چقدر است؟ که وی نیز اعلام کرد که در حال حاضر نرخ سود سپرده های موسسه مالی و اعتباری فرشتگان 29 درصد است .
مسئول این شعبه در پاسخ به اینکه آیا شما تحت نظارت بانک مرکزی هستید یا نه گفت که بله ما تحت نظارت بانک مرکزی هستیم و هیچ ترسی نداریم که این سود را به سپرده های خود می‌دهیم. موسسه ما یک موسسه قدیمی است و شما با مراجعه به شعبه ما در خیابان فاطمی روبروی وزارت کشور پول خود را در موسسه ما سرمایه‌گذاری کنید.
بعد از پخش این بخش، مجری برنامه نیز بیان کرد که موسسه مالی و اعتباری فرشتگان در حال حاضر 29 درصد سود می دهد و ادعا می کند معتبر و تحت نظر بانک مرکزی است این درحالی است که بانک مرکزی سود سپرده ها را به طور مشخص تعیین کرده و قطعا این سودها مورد تایید بانک مرکزی نیست بنابراین بانک مرکزی باید با این گونه موسسات برخورد کند.

مدیر فرشتگان توجیه کرد

اما در پی طرح این مساله، مدیر عامل موسسه مالی و اعتباری فرشتگان به توجیه این موضوع پرداخت و تاکید کرد که مقید و متعهد به دستورالعمل های بانک مرکزی درباره نرخ سود هستند.
امید پردلی توضیح داد که در آن برنامه مسئول یکی از شعب مؤسسه فرشتگان موضوعاتی را مطرح کرده که این مطالب به هیچ وجه مورد نظر و تأیید مدیریت این مؤسسه نبوده و نیست.
وی گفت که وی از بدو تشکیل همواره خود را متعهد به رعایت دستورالعمل ها و بخش نامه های بانک مرکزی می داند و در همین راستا خودرا مقید به رعایت بخش نامه های ذیربط آن بانک محترم در خصوص نرخ سپرده ها کرده است از این رو رییس شعبه متخلف عزل گردیده و از ادامه فعالیت ایشان دراین موسسه جلوگیری بعمل آمد.
مدیر فرشتگان افزود: با تلاش بانک مرکزی و انجام نظارت عالیه در امور بازار غیر متشکل پولی در حال ساماندهی است.

چرا فقط فرشتگان؟/ اظهارات چندان خلاف واقع نبود

به گزارش ایسنا، این اظهارات و اتفاقات بعد از آن در حالی رخ می دهد که جدای از این که چرا در هیاهویی که پرداخت سودهای جذاب خارج از عرف بانک مرکزی (روز شمار 10 درصد و یکساله 22 درصد) حتی تا 29 درصد در بانکها و موسسات دیگر نیز مشهود است باید نام این موسسه در یک برنامه رسانه ملی مطرح شود؟ باید گفت که گزارشهای میدانی پیش از این، چندان نظرات مقامات موسسه فرشتگان را تایید نمی کند و اغلب شاهد سودهای بالا و برخلاف اعلام بانک مرکزی در این موسسه بوده ایم.

بنابر این گزارش امروز نیز بانک مرکزی در اطلاعیه ای برای چندین بار کلیه بانکها و موسسات‌ اعتباری را به رعایت چارچوب‌های مورد توافق در پرداخت سود علی‌الحساب به انواع حسابهای سرمایه‌گذاری کوتاه مدت و بلند مدت موظف و نسبت به برخورد جدی با متخلفان هشدار داد.

این در حالی است که بانک مرکزی کلیه موسسات متقاضی اخذ مجوز فعالیت از این بانک شامل آرمان، نور، ثامن، تعاونیهای اعتبار میزان و افضل‌توس و همچنین بانک در شرف تاسیس مهر اقتصاد که تاکنون موفق به اخذ مجوز فعالیت از بانک مرکزی نشده‌اند را نیز مکلف به رعایت نرخهای سود علی‌الحساب به انواع حسابهای سپرده سرمایه‌گذاری مدت دار در چارچوب مورد توافق **** بانکی کشور دانست.

rozz

Registered User
لایک‌ها
239
شروع با 2 میلیون است و قفل مبشود و تا بستن حساب قابل برداشت نیست،
یعنی در ابتدای حساب باید 2ملیون توش باشه؟
اون دومیلیون رو نمیشه دست زد؟ یعنی تو کارت 2میلیون اولیه رو نشون نمیده؟و نمیشه برداشت کرد؟
بعد اینکه به اون2میلیونم سود تلعق میگیره یا خیر فقط مخصوص مبلغی مازاد براون دومیلیون هست؟؟

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
سه‌شنبه ۹ دی ۱۳۹۳ این یعنی شما باید اخبار الان رو بسنجید نه اخبار چندین ماه پیش رو همچنین باید یه تقاوتی بین سود بانکی و سود موسسه اعتباری که پر ریسک تر هست برای سپرده گذار باشه دیگه خود بانک مرکزی هم اینو میدونه

babialex

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
خب من الان این مقدار پول رو سپرده کردم و فردا به مشکل خورد کجا پاسخگو هستش ؟ مگه میشه یه موسسه بیاد پول مردم رو بگیره و فردا به مشکل بخوره و پول مردم پر پر بشه ؟

rozz

Registered User
لایک‌ها
239
دوستان سوال
ایا از کارت ملی وصادرات میشه بصورت اینترنتی به کارت دیگهی عضو شتاب مثل قوامین
اینترنتی_(نه باatm) کارت ب کارت کرد؟
تو اینترنت نگاه کردم گویا باید یک دستگاهیبه اسم رمزیاب از بانک بخری به قیمت50هزار تومن
راه بدون دردسر دیگه ای نیست؟
برای هردو بانک ملی و صادرات میخواستم بدونم چطور میشه اینکاروکرد

mehran_

Registered User
لایک‌ها
219
میدونم چی میگی منم اسفند میخواستم حساب باز کنم همینجوری بودم :دی اما نه بابا اصلا نگران نباش، هیچی نمیشه، فقط تنها اتفاقی که میافته اینه که از همه جا بیشتر سود میگیری. حالا یه چیزی بگم قبلا هم نوشتم، خودتم بری حساب باز کنی متوجه میشی، اینکه پشت سر فرشتگان تمام قد بانک ملی وایساده. تمام فیشا و سندا و اینا به اسم بانک ملی خورده. پولی هم که سپرده میکنی در وجه بانک ملی واریز میکنی.
یه حساب بانکی هم معرفی میکنی ماه به ماه سودتو پایا میزنن بهش، راحت پولت میاد تو شتاب، دیگه نمیخواد تا شعبه بری ( اینو فک کنم دفعه 4-5 باشه که نوشتم اینجا : )) )

971

Registered User
لایک‌ها
318
یعنی در ابتدای حساب باید 2ملیون توش باشه؟
اون دومیلیون رو نمیشه دست زد؟ یعنی تو کارت 2میلیون اولیه رو نشون نمیده؟و نمیشه برداشت کرد؟
بعد اینکه به اون2میلیونم سود تلعق میگیره یا خیر فقط مخصوص مبلغی مازاد براون دومیلیون هست؟؟
در ابتدای حساب باید باشد و نمیشود دست زد، در کارت نشان میدهد ولی قابل برداشت نیست، به آن 2 میلیون هم سود 22 درصدی تعلق میگیرد ولی سودش در مقایسه با سود 32 درصدی نور سالانه 200 هزار تومان کمتر میشود. ضمنا به علت روزشمار بودن تضمینی برای کم نشدن نرخ سود وجود ندارد.

Last edited:
بالا