برگزیده های پرشین تولز

Wii نام جديد روولوشن و جزييات آن !!!

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
سلام به دوستان

اين خبر تنها در اين فرووم فارسي زبان منتشر مي شود و در سايت هاي فارسي زبان ديگر نيست و چون خيلي مهم بود حتي در وبلاگ خودم هم نذاشتم و در اينجا قرار دادم.

براي بزرگ شدن هر عكس هم روي اون كليك كنيد و چون حجم تمام عكس هاي خيلي بالا بود مجبور شدم رزوليشن عكس را پايين بيارم

براي اولين بار در يك مجله عكس هاي از محيط گيم هاي Revolution منتشر شد كه در پايين مي بينيد

همچنين كنترولر اين كنسول هم نشون داده شد كه اين كنترولر جدا مي شود !!

ضمنا تا چند وقت پيش قرار بر اين بود كه نام اين كنسول Revo باشد اما در دو روز پيش نام اين كنسول به Wii تغير يافت كه اگر اشتباه نكنم به معني ما "We" مي باشد.

Wii%20(26).jpg
Wii%20(27).jpg

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
يه نگاهي به سايت هاي خبر هم انداختم اطلاعاتي در مورد Wii خوندم كه در زير قرار مي دهم.

تيكه هاي اين خبر ممكنه براي بيشتر دوستان تكراري باشه اما چون جنبه اطلاعات كامل داره براي همين به صورت كامل خبر را قرار دادم

Wii (pronounced "we") is Nintendo's fifth home video game console and the successor to the Nintendo GameCube. On April 27, 2006, Nintendo announced that the previous name Revolution was a code name that "expressed Nintendo's direction," and that the console's official name is Wii.

چرا Nintendo نام كنسول خود را "ما" گذاشت؟؟

نينتندو در 27 April نام كنسول خود را عوض كرد و Wii گذاشت چون تن صداي اين كلمه به معني We يعني ما است كه به اين معني است اين كنسول براي همه مردم است و هيچ رتبه سني ندارد.

تمام مردم در تمام دنيا بدون مشكل در زبان "Language" و بدون هيچ نگراني و سخت گرفتن فقط كافيه نام Wii را بر زبان بياوردند

علت اينكه نينتندو نام We را جدا كرده است و به دو حرف ii تبديل كرده به اين معني است كه دو نفر با هم اين كنسول را بازي مي كنند.

طراحي

كنسول Wii كوچك ترين كنسولي است كه تا به حال ديده شده است و در حالت استاندارد به صورت ايستاده است و حتي به قول Nintendo كنسول Wii اندازه يه DVD-ROM است و فقط يه خورده بزرگتر است.اين كنسول به صورت ايستاده و خوابيده قرار داده مي شود.

كنترولر

كنترولر هاي Wii به علت جذابيت و راحت بودن به شكل يك كنترول تلويزيون طراحي شده است كه خيلي راحت در دست قرار مي گيرد و يك كنترولر ديگر كه به صورت 360 درجه مي چرخه كه در درست ديگر قرار مي گيرد

372px-RevolutionController.jpg
Revcon_screen006.jpg

ويژيگيها

Wii قابليت خوندن گيم هاي گيم كيوب را دارد.
همچنين قابليت خوندن مموري كارت هاي Game Cube و كنترولر Game Cube را هم دارد

ويژيگي بعدي اين كنسول اين است كه سرويس اينترنتي به نام Virtual Console دارد كه با متصل شدن به اين سرويس شما مي توانيد گيم هاي NES/Famicom, SNES/Super Famicom و Nintendo 64 را كه كاملا مجاني مي باشند دانلود كنيد و بازي كنيد !!

Nintendo همچين خبر داد كه بازي هايي كه براي كنسول Sega Genesis and TurboGrafx 16 ساخته است هم در سرويس خود براي دانلود قرار مي دهد كه دانلود كنند و بازي كنند !

البته بعضي از گيم هاي اين دو كنسول هم براي دانلود است اما نه همه و اون بازي هايي كه از همه بهتر است.

دسته بازي "كنترولر" براي والدين

در واقع كنترولري كه به صورت ريموت تلويزيون است براي پدر و مادرها طراحي شده است كه خيلي راحت بتوانند گيم را بازي كنند و مشكلي از لحاظ دكمه هاي زياد نداشته باشند "در گزارشي كه Nintendo از علاقه مندان داشت خيلي ها نارضايتي از دكمه هاي زياد كنترولر داشتند كه نمي توانند همزمان با تمام دكمه ها كار كنند" و براي سنين پايين تر از كنترولري كه خود Nintendo گذاشته است استفاده كنند.

شايعات

قيمت اين كنسول طبق گفته هاي Nintendo بايد همان قيمت Game Cube "150 دلار" باشد و فقط يه خورده اختلاف داشته باشد كه طبق اخرين گفته ها شايع شده است كه قيمت اين كنسول 199$ است و ممكن است به خاطر تكنولوژي و قطعات , اين كنسول به $249 هم برسه و برعكس ممكنه خيلي هم افت كنه و پايين تر بياد "البته اينا فقط شايعه است و تصويب نشده است."

البته يه چند تا شايعه در مورد خود قطعات كنسول هم بود كه چون در حد يه شايعه بود ترجمه نكردم

همچنين خلاصه اي از وضعيت قطعات اين كنسول در پايين مي نويسم.
Processors:
IBM "Broadway" CPU
ATI "Hollywood" GPU
Memory:
Unknown amount of RAM
512 MB built-in flash memory.[9]
Ports and Peripherals:
Two USB 2.0 ports.
Support for wireless controllers.
4 Nintendo GameCube controller ports and 2 Nintendo GameCube memory card ports (for backward compatibility).
Optional USB PC-compatible 802.11b (Wi-Fi) wireless attachment. (see Connectivity)
Media:
Slot-loading optical disc drive compatible with both 12 cm Wii optical discs and 8.0 cm GameCube optical discs (1.5 GB) as well as standard DVD discs.
2 Front-loading SD memory card slots.
Built-in content ratings system:
PEGI 3+, 7+, 12+, 16+, 18+
ESRB EC, E, E10+, T, M, and AO.
CERO All Ages, 12+, 15+ 18+.
OFLC G, PG, M, MA15+
Networking
Wi-Fi by Broadcom
Video:
480i (likely 480p)[10] and will work with a computer monitor as well as any TV.[11]
Audio:
5.1 Surround Sound (possibly up to 7.1)

Nintendo-revolution5.jpg

بر گرفته از سايت wikipedia.org

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
ماشالله چه استقبال گرمي !!

اينجا مثل اينكه هيچ كس حتي يه زره علاقه به Wii نداره

لازم هست كه بگم كه در حال تنها كنسولي كه بودجه ايراني ها مي رسه خريداري كنند همين Wii و ديگري X360 هست مگر نه با قيمت زيباي 500-600 كنسول PS3 اونم در ايران كسي نمي تونه خريداري كنه

البته اي كاش با همين قيمت 500-600 دلار در ايران عرضه بشه اما اميدوار باشيم سه برار نشه...

ضمنا هر گيم PS3 بايد به سرويس مورد نظر وصل بشيد و خودتون را رجيستر كنيد تا گيم رجيستر بشه و بعد بتونيد بازي كنيد !!!!!

شانس بياريم گيم را كه هك كردند بتونند اين رجيستر هم بردارند....

قيمت سي دي ها Blue Ray هم خيلي بالاست و يكي از دلايلي كه PS3 در نوامبر مي ياد به خاطر اينه كه Blue-ray ارزون بشه

پس بهتره زياد به فكر PS3 نباشيد

دمويي از لوگوي WII با حجم 1.7 مگ از اينجا دانلود كنيد"البته لينك غير مستقيم هست"

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
به نقل از irgamer :
اتفاقا من قبلا اعلام کرده بودم از طرفداران wii هستم.
موفق باشید

گيمر جان اينجا فقط من و شما علاقه به Wii داريم :cool:

امروز E3 در سر تيتر منوي اخبار هاي گيم در سايت Gamespot زده شده و در سر تيتر قسمت E3 هم Wii زده شده :D

Wii در E3 امسال واقعا يك سورپرايز كامل است...

Babak

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
32
سلام امیر جان منم عاشقه این کنسول هستم

یه دمو از بازیهاش دیدم که واقعا حیرت کردم شما تصور کن تو یه محیطه اول شخص داری میجنگی یه سینمایه خانگی روبروته تو اتاقت میتونی با این کنسول و با دسته هاش زندگی کنی تمام حرکات از خودته و به این خاطر خیلی بازی رو درک میکنی

این دمو رو ببینین:
http://www.nintendorevolution.com/
+
http://www.nintendorevolution.com/node/15

فک میکنم باید عضوه سایت هم بشین
ممنون بابته اطلاعات

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از Amir(Steve) :
گيمر جان اينجا فقط من و شما علاقه به Wii داريم :cool:
پس من چی که الان 6 ماهه توی هر پست ام دارم این علاقه رو فریاد می زنم؟ :D

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
البته یه مسئله هست واقعا که بیل گیتسم بهش اشاره کرده بود اینکه واقعا شما دوستدارید زمان بازی کردن به هوا بپرید و همش در جنب و جوش باشید اینطوری بدون شک شما زود خسته میشید و بعد از مدت کوتاهی دست از بازی کشیدن برمیدارید در صورتی که یه بازی باید بتونه ساعتها شما رو پای خودش بشونه و بیشتر از اونکه از حرکات بدن شما استفاده کنه از فکر شما کار بکشه.
مورد بعدی که از Wii ایراد گرفته شده بود ارتقا کم گرافیکی نسبت به Game Cube بود در صورتی که دو رقیب بزرگش Xbox360 و البته PS3 اونقدر از نظر قدرت و سطح گرافیکی بازیها پیشرفت کردن که هرکسی رو میتونه متعجب کنه باید قبول کرد که نینتندو روی سخت افزار Wii اصلا به اندازه PS3 و Xbox360 سرمایه گذاری نکرده و یکی از دلایلی که Wii قرار با قیمت ناچیز (نسبت به کنسولهای دیگه) زیر 250$ به فروش میرسه همینه .

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
به نقل از saeid_2001 :
البته یه مسئله هست واقعا که بیل گیتسم بهش اشاره کرده بود اینکه واقعا شما دوستدارید زمان بازی کردن به هوا بپرید و همش در جنب و جوش باشید اینطوری بدون شک شما زود خسته میشید و بعد از مدت کوتاهی دست از بازی کشیدن برمیدارید در صورتی که یه بازی باید بتونه ساعتها شما رو پای خودش بشونه و بیشتر از اونکه از حرکات بدن شما استفاده کنه از فکر شما کار بکشه.
مورد بعدی که از Wii ایراد گرفته شده بود ارتقا کم گرافیکی نسبت به Game Cube بود در صورتی که دو رقیب بزرگش Xbox360 و البته PS3 اونقدر از نظر قدرت و سطح گرافیکی بازیها پیشرفت کردن که هرکسی رو میتونه متعجب کنه باید قبول کرد که نینتندو روی سخت افزار Wii اصلا به اندازه PS3 و Xbox360 سرمایه گذاری نکرده و یکی از دلایلی که Wii قرار با قیمت ناچیز (نسبت به کنسولهای دیگه) زیر 250$ به فروش میرسه همینه .

در همه جا گفته شده که نینتندو همیشه در ابتکار اولین و بهترین بوده اما در رقابت بین کنسول های قدرتمند ضعیف بود !

علت اصلی رقابت هم اینه که خیلی کم کمک از شرکت های گیم می گیره و بیشتر گیم هاش رو خودش طراحی می کنه

قبل از E3 هم گفت که تمام بازی هاش گرافیک کمتری نسبت به دو کنسول X360-PS3 دارند چون پایه سخت افزاری Wii به اون دو کنسول نمی رسه اما از لحاظ نو آوری و طراحی مثل همیشه تک بوده !

کنسول گیم کیوب رو نگاه کنید کلا به 18 میلیون فروش هم نرسید در حالی که PS2 به بالای 100 میلیون رسید اما نو آوری که در Game Cube می بینید در PS2 نمی بینید

طراحی دسته , اندازه مموری کارت , اندازه هر دیسک , ترکیب رنگ بسیار عالی در گیم و ....

نینتندو در این همه سالی که کارمی کنه هیچ وقت به فکر رقابت نبوده بلکه به فکر نو آوری و ابتکار بوده

از نظر من سبک این نوع بازی کردن باید جالب باشه چون همیشه یه هیجان خاصی به ادم می ده تا اینکه بشینی یه جا چشماتو زووم کنی روی تلویزیون

So

در تاپیک هواداران نینتندو تبلیغ PS3 و غیره نکنید ;)

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
در حالی که سونی و مایکروسافت در رقابت اند تا نشون بدن بازی هاشون چه Look Like ای داره، Wii به شما نشون میده که بازی چه Feel Like ای می تونه داشته باشه.

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
به نقل از saeid_2001 :
به موضوع خیلی جالبی اشاره کردی، این دقیقن همون چیزیه که خیلی وقته من دارم بهش فکر می کنم. از عمو بیلی بعید بود که این قدر کوته فکرانه نظر بده اما من دقیقن مخالفش فکر می کنم: "واقعا شما دوستدارید زمان بازی کردن به هوا بپرید و همش در جنب و جوش باشید اینطوری بدون شک شما زود خسته میشید و بعد از مدت کوتاهی دست از بازی کشیدن برمیدارید"
این دقیقن بزرگ تری نقطه ی قوت Wii ـه چرا که شما رو وادار به انجام فعالیت جسمانی می کنه، انرژی شما رو مصرف و شما رو خسته می کنه و شادابی رو برای شما به دنبال داره. چه انتظار دیگه ای شما از یه "بازی" دارین؟
در مقابل این که شما ساعت های متمادی عین یه جغد زل بزنی به صفحه ی مانیتور یا نلویزیون و چندین ساعت بدون تحرک یه جا بشینی، علاوه بر خستگی فکری، رخوت و سستی جسم رو هم به دنبال داره. واسه همینه که از وقتی تعریف بازی واسه نسل ماها عوض شده همه مون داریم هر روز کج و کوله تر میشیم.

من فکر می کنم که ارزش Wii خیلی خیلی بیشتر از ایناس و عامل موفقیت این کنسول به تنهایی قیمت پایینش نیست. با Wii شما "بازی می کنید".

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
به نقل از saeid_2001 :
تعجب نداره که یه خورده فکر می خواد فکر !

این همه سال نینتندو داره کار می کنه اما بیشتر گیم هاش ساخته شده شرکت خودش بود

یعنی عرضه اینو نداشت بره با تمام شرکت های گیم دیگه قرارداد ببنده هر گیمی اومد بیرون باسه کنسول خودش هم بزنه !

بازم یه چیز دیگه

نیتندو با این همه قدرت و شهرتی که داره یعنی عرضه اینو نداره یه کنسول نمی گیم در حد PS3 در حد یه X360 بزنه

چرا رفت یه همچین کنسولی زد و نرفت همانند کنسول ها دیگه یه کنسولی در رده اون ها بسازه

البته خوب شما منظور منو از رقابت اصلا متوجه نشدید و معلومه که باید تعجب کنید !!!

به نقل از saeid_2001 :

;) ;) ;)

AmirSteve

Registered User
لایک‌ها
8
به نقل از xPlod :
به موضوع خیلی جالبی اشاره کردی، این دقیقن همون چیزیه که خیلی وقته من دارم بهش فکر می کنم. از عمو بیلی بعید بود که این قدر کوته فکرانه نظر بده اما من دقیقن مخالفش فکر می کنم: "واقعا شما دوستدارید زمان بازی کردن به هوا بپرید و همش در جنب و جوش باشید اینطوری بدون شک شما زود خسته میشید و بعد از مدت کوتاهی دست از بازی کشیدن برمیدارید"
این دقیقن بزرگ تری نقطه ی قوت Wii ـه چرا که شما رو وادار به انجام فعالیت جسمانی می کنه، انرژی شما رو مصرف و شما رو خسته می کنه و شادابی رو برای شما به دنبال داره. چه انتظار دیگه ای شما از یه "بازی" دارین؟
در مقابل این که شما ساعت های متمادی عین یه جغد زل بزنی به صفحه ی مانیتور یا نلویزیون و چندین ساعت بدون تحرک یه جا بشینی، علاوه بر خستگی فکری، رخوت و سستی جسم رو هم به دنبال داره. واسه همینه که از وقتی تعریف بازی واسه نسل ماها عوض شده همه مون داریم هر روز کج و کوله تر میشیم.

من فکر می کنم که ارزش Wii خیلی خیلی بیشتر از ایناس و عامل موفقیت این کنسول به تنهایی قیمت پایینش نیست. با Wii شما "بازی می کنید".

دقیقا جواب عالی به عمو بیلی دادید

ای کاش این جواب شما به گوش عمو بیلی می رسید تا یه خورده بهتر فکر کنه !

علت اینکه پدر و مادر ها گیم بازی نمی کنند و یا انتقاد از گیم می کنند چیه

یکیش همینه که مغزششون کشش اینو نداره مثه یه جغد چشماشون رو به تلویزیون زووم کنند و بازی کنند

و یا با کنترولر که برای پدر و مادر ها خیلی دکمه داره بتونند همزمان از دو تا چند دکمه را فشار بدند

از همچین ابتکار و نو اوردی چه انتظاری دارید ؟؟!!

یادمه داشتیم در مورد ریموت کنترولر Wii صحبت می کردیم یکی از دوستام گفت اگه ریموت کنترل Wii بتونه مانند یه فرمون ماشین هم عمل کنه خیلی خوب می شه طوری که ریموت رو به صورت افتی تو دستت بگیری و تکون بدی !

با ریموت Wii خیلی کارا می توان انجام داد و از کجا معلوم یه همچین طرحی هم بعدا عملی بشه

bl4ck3urn

Registered User
لایک‌ها
667

برای همین کینکت رو طراحی و تولید کرد؟
حرفهای عمو بیلی ضری بیش نبوده و نیست
بعد از گذشت سالها اکنون شاهد کپی برداری مفتضحانه سونی (موو) و ماکروسافت(کینکت) و ال جی (کنترل جادویی) از نینتندو هستیم
میبینیم چطور وقیحانه از تکنولوژی طراحی شده در سال 2006 کپی برداری کرده اند.

موفق باشید
ستاد نبش قبر تاپیکهای منقرض شده :دی

mokhtar67

Registered User
لایک‌ها
302
برای همین کینکت رو طراحی و تولید کرد؟
حرفهای عمو بیلی ضری بیش نبوده و نیست
بعد از گذشت سالها اکنون شاهد کپی برداری مفتضحانه سونی (موو) و ماکروسافت(کینکت) و ال جی (کنترل جادویی) از نینتندو هستیم
میبینیم چطور وقیحانه از تکنولوژی طراحی شده در سال 2006 کپی برداری کرده اند.

موفق باشید
ستاد نبش قبر تاپیکهای منقرض شده :دی

زیرخاکی اوردی بالا :lol:;)

ramaz

Registered User
لایک‌ها
91
بلاخره گذشت زمان خیلی چیزا رو روشن میکنه

fishbed

Registered User
لایک‌ها
8
حالا که زیر خاکی اومد بالا مام بگیم از نظر طراحی گیم کیوب طرحی ساده ولی نو اورانه داشت سامانه گرافیکی هرد کنسول یکی هست فقط پردازنده وی دو هسته ای منم به عنوان یکی از طرفداران نینتندو همیشه نو اوری های این شرکتو ستوده ام شاید با کمی عقب برگشتن به سال ۱۹۸۳ و ورود نس جهش نسل سوم رو دیدید تا نینتندو ۶۴ که از نظر قدرت پردازش دو برابر پلی استیشن ۱ و سگا ساترن قدرت داشت فقط حیف که کارتریج میخورد

بالا