برگزیده های پرشین تولز

پرسشهای اداری (گواهینامه، بیمه، جریمه، تصادفات و ...)

maysam.m

Registered User
لایک‌ها
1,369
با سلام
دوستان من یه موتور دست دوم از یکی از دوستان دارم میخرم و تا حالا موتور نداشتم و هیچ اطلاعی از نحوه سند زدن و پلاک و اینا ندارم.
میخواستم دوستانی که اطلاع دارند لطف کنند به صورت خلاصه بفرمایند که باید چی کار کرد. چون شاغل هستم به همین سادگی نمیتونم اقدام کنم و برای همین میخوام نحوه مراحل رو دقیق بدونم تا یه روز که مرخصی گرفتم کل مراحل رو انجام بدم.

الان اینجور که خودم فهمیدم اول باید برم برای تعویض پلاک و معاینه فنی و اینا بعد هم دفتر ثبت اسناد برای سند زدن موتور سیلکت. ممنون میشم اطلاعاتی دارید در این زمینه به اشتراک بگذارید.

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
(راهنمایی کنید)
بعد از گذشتن 3 ماه از ثبت نام آموزش رانندگی و مراحل اداری و واریزی های بانکی- 10 روز مونده به عید و سال تحویل امتحان شهر قبول شدم و تمامی مبلغ پستی بهشون دادم تمام. حالا به طور عجیبی!!! دیروز از آموزشگاه زنگ زدن که تعرفه واریزی فیش وزارت کشور از 10000 تومان به 15000 تومان تغییر کرده و باید شما 5000 تومن دیگه واریز کنید وگرنه گواهینامه براتون ارسال نمیشه
به نظرتون زور نیست بعد 3 ماه گذشتن از ثبت نامم دوباره درخواست واریز پول کردند
موندم اصلآ چه ربطی به من نوعی داره که ثبت نام قدیم هستم اما الان که قانونشون تغییر کرده دوباره درخواست واریز پول کردند
((یکی از دوستان می گفت آموزشگاه می خواد بهت یه دستی بزنه و نمی خواد واریز کنی چون همون روزی که امتحان شهر دادی آموزشگاه مدارک برای تکمیل گواهینامه ارسال می کنه))
به نظرتون واریز کنم؟؟
پول زیادی نیست ولی دادنشم زوره!!!
سوال جالبتر اینه که مگه پروندت فرستاده نشده به راهنمایی رانندگی!؟ من احساس میکنم اینا پروندتو اصلا نفرستادن حالا هم تعرفه زیادتر شده میگن اختلافشو بده که بتونن بفرستن! وگرنه اگه همون موقع میفرستادن که دیگه تعرفه جدید نمیخورد! بنظرم یه سر برو اموزشگاه بپرس که چه غلطی میکنن پروندتو چرا نفرستادن

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

912

Registered User
لایک‌ها
472
دوستان کسی اینجا جدیدا گواهینامه موتور نگرفته؟

912

Registered User
لایک‌ها
472
سوال جالبتر اینه که مگه پروندت فرستاده نشده به راهنمایی رانندگی!؟ من احساس میکنم اینا پروندتو اصلا نفرستادن حالا هم تعرفه زیادتر شده میگن اختلافشو بده که بتونن بفرستن! وگرنه اگه همون موقع میفرستادن که دیگه تعرفه جدید نمیخورد! بنظرم یه سر برو اموزشگاه بپرس که چه غلطی میکنن پروندتو چرا نفرستادن

شما فکر کردی پرونده ها رو همون موقع یا روز بعدش میفرستن اگه اینطوره سخت در اشتباهی
اینطوری نیست که دونه دونه بفرستن
اینا جمع میکنن تا به حد نساب برسه یا در ماه 2 بار ارسالی دارن
خوب البته اینطوری هم درست تره نمیشه که یدونه بفرستن نگه میدارن مثلا 50 تا که شد بعد میبرن
حالا بازم اموزشگاه ها با هم فرق میکنن البته روش کارشون همینه ولی خوب یه سری ها هر هفته این کارو میکنن که بهترینش همینه

senator@

Registered User
لایک‌ها
1,662

آموزشگاه گفته هنوز پرونده نفرستاده باید 5000 تومن واریز کنی بعد می فرستم
ولی به نظر خودم اینا پرونده فرستادن غیر ممکن 10 روز مونده به سال جدید شهر قبول بشم پرونده سال قبل نگه دارن برای سال جدید بفرستن!!!
به نظرت واریز کنم؟؟
مبلغ زیادی نیست ولی دادنشم زوره!!!
جایی هست که بشه رهگیری کرد که اصلآ اینا پرونده ارسال کردن یا نه؟؟
پلیس+10 پیگیری می کنه؟

Mohsen_14

مدیربازنشسته پاتوق
لایک‌ها
13,419
اکثر پول رو بهش میدید و یه مقداری رو به اصطلاح زمین میگذارید تا کارهای بعدی مثل تعویض پلاک انجام بشه .
مثلا اگه 4 تومن هست ، 3.5 رو بهش میدید (این مبلغ توافقی هست) و در عوضش ایشون موتور و مدارک رو به شما تحویل میده . (سند کارخونه ، کارت موتور ، کارت سوخت ، بیمه و اگه قبلا پلاک ملی شده باشه : سند نیروی انتظامی)
شما اول با کارت موتور خلافی رو میگیری و بعدش با خود ایشون میری تعویض پلاک . اگه نمیخواد بیاد یه وکالتنامه به هزینه خودش برای شما تهیه میکنه (هزینه حدود 40)
تعویض پلاک که شد ، میتونی بری دفتر خونه و سند رو بنام خودت بزنی که هزینه با فروشنده هست .(حدود 50) اما عرفا برای موتورهای معمولی سند نمیزنن .
وقتی تعویض پلاک و سند حل شد شما باقی پول رو پرداخت میکنی و در اولین فرصت حتما یه کلاه هم تهیه و استفاده میکنی o_O
اگه سند نمیزنید میتونی یه وکالتنامه ی فروش ازش بگیزی که بعد برای فروش به نفر بعدی مشکلی پیش نیاد .
نکته : وکالتنامه ی تعویض پلاک و فروش میتونه یکی باشه و دو بار هزینه نکنید .

.

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
شما فکر کردی پرونده ها رو همون موقع یا روز بعدش میفرستن اگه اینطوره سخت در اشتباهی
اینطوری نیست که دونه دونه بفرستن
اینا جمع میکنن تا به حد نساب برسه یا در ماه 2 بار ارسالی دارن
خوب البته اینطوری هم درست تره نمیشه که یدونه بفرستن نگه میدارن مثلا 50 تا که شد بعد میبرن
حالا بازم اموزشگاه ها با هم فرق میکنن البته روش کارشون همینه ولی خوب یه سری ها هر هفته این کارو میکنن که بهترینش همینه
بیا بزن دیگه منو؟
داره ایشون میگه 10 روز مونده به اخر سال!؟ یعنی این دو بار در ماه تو 20 روز اول بوده!؟ نه عزیز جان اینا از یون گشادیه که دارن بعضی جاها دیر میفرستن

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
آموزشگاه گفته هنوز پرونده نفرستاده باید 5000 تومن واریز کنی بعد می فرستم
ولی به نظر خودم اینا پرونده فرستادن غیر ممکن 10 روز مونده به سال جدید شهر قبول بشم پرونده سال قبل نگه دارن برای سال جدید بفرستن!!!
به نظرت واریز کنم؟؟
مبلغ زیادی نیست ولی دادنشم زوره!!!
جایی هست که بشه رهگیری کرد که اصلآ اینا پرونده ارسال کردن یا نه؟؟
پلیس+10 پیگیری می کنه؟
هیچ راه نداری مگه صبر کنی ببینی میاد یا نه خخخ
بنظرم باس بدی

912

Registered User
لایک‌ها
472
بیا بزن دیگه منو؟
داره ایشون میگه 10 روز مونده به اخر سال!؟ یعنی این دو بار در ماه تو 20 روز اول بوده!؟ نه عزیز جان اینا از یون گشادیه که دارن بعضی جاها دیر میفرستن

دوست عزیز این حرفا چیه فقط روند کار رو گفتم البته طبق تجربه

senator@

Registered User
لایک‌ها
1,662
هیچ راه نداری مگه صبر کنی ببینی میاد یا نه خخخ
بنظرم باس بدی

تو این سایت رهگیری کردم هیچ پرونده ای ارسال نکردند!!!
مجبورم فردا برم آموزشگاه (تو اگه جای من بودی چی بهشون می گفتی؟)

912

Registered User
لایک‌ها
472
من اگه جای شما بودم 5 تومنو میدادم قال قضیه رو میکندم تو فکر کنم تا الان 300 تومان هزینه کردی اینو بده زودتر گواهینامت بیاد عشق است گواهینامه
ولی منم مثل شما زورم میاد از این پولای زور بدم ولی تو همچین مسئله ای اگه بخوای لج کنی به ضرر خودته تو به گواهینامه نیاز داری اونا عین خیالشون هم نیست اصلا کلا گواهینامه نگیری نگیری
بازم خوددانی

لایک‌ها
36
سلام دوستان
در کل گواهینامه گرفتن به طور معمول چقدر زمان میبره ؟
یعنی اگر من چه مراحلی رو باید طی کنم ؟
بعد از قبولی در آزمون چه مقدار طول میکشه گواهینامه بیاد ؟
و اینکه بعد از قبولی در آزمون اجازه رانندگی خواهم داشت یا نه؟/
ممنون

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
تو این سایت رهگیری کردم هیچ پرونده ای ارسال نکردند!!!
مجبورم فردا برم آموزشگاه (تو اگه جای من بودی چی بهشون می گفتی؟)
اون سایت الکیه
من بودم میرفتم 5 تومنو میدادم چند تا چیزی هم بارشون میکردم برای دیرفرستادن پرونده
مملکت که قانون نداره مجبوری بسازی

912

Registered User
لایک‌ها
472
کسی اینجا جدیدا گواهینامه موتور نگرفته؟

senator@

Registered User
لایک‌ها
1,662
من اگه جای شما بودم 5 تومنو میدادم قال قضیه رو میکندم تو فکر کنم تا الان 300 تومان هزینه کردی اینو بده زودتر گواهینامت بیاد عشق است گواهینامه
ولی منم مثل شما زورم میاد از این پولای زور بدم ولی تو همچین مسئله ای اگه بخوای لج کنی به ضرر خودته تو به گواهینامه نیاز داری اونا عین خیالشون هم نیست اصلا کلا گواهینامه نگیری نگیری
بازم خوددانی
بازم خوددانی
رفتم دادم
پست فطرت ها خیلی نامردن فقط بلدن پول حروم بخورن
فقط هزینه اولیه که دادم 296000 تومن بود
بعد فیش های واریزی از 1000 تومن بود تا 15000 تومن
مدام پول برای هر امتحان آیینامه و شهر می گرفتن
2500 تومن تا 6500 تومن می گرفتن
تازه امسال تعرفه ها تغییر کرده بیشتر پول می گیرن و قراره 4 تا امتحان تو 1 سال بگیرن فکرش بکن چقدر پول واسه مراحل این 4 امتحان از کارآموز بگیرن!!!

912

Registered User
لایک‌ها
472
دوستان برای موتور هم بیمه بدنه هست؟

Princess of the world

Registered User
لایک‌ها
51
به ازای هر روز که از اعتبار گواهی نامه بگذره نرم تمدید کنم چقدر جریمه میشم؟ :general405:

fardin71

Registered User
لایک‌ها
7
سلام
قبلا میگفتن هر کی برا بار اول گواهینامه بگیره تا یه سال نمتونه خارج از شهر رانندگی کنه راسته؟

912

Registered User
لایک‌ها
472
سلام
قبلا میگفتن هر کی برا بار اول گواهینامه بگیره تا یه سال نمتونه خارج از شهر رانندگی کنه راسته؟
راسته اگه بگیرنت گواهینامه رو باطل میکنن همچنین از 12 یا 6 هم حق رانندگی نداری

ArashMiniStar2

Registered User
لایک‌ها
888
راسته اگه بگیرنت گواهینامه رو باطل میکنن همچنین از 12 یا 6 هم حق رانندگی نداری
قانون برداشته شده دیگه امضا نمیگیرن موقع گرفتن گواهینامه
بعدشم کاری به نصف شب و روز ندارن منو بعد 12 گرفتن تو جاده فقط استعلام کرد

Last edited:
بالا