برگزیده های پرشین تولز

آیا راسته میگن آدم در سن 0تا18 سالگی بره بدن سازی قدش کوتاه میشه ؟!! یانه؟!!!

rezax01

Registered User
لایک‌ها
453
قدیمی ولی جالب!

pzt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
اصلا ورزش بدنسازی تو سن رشد توصیه نمیشه. تو سن نوجوانی بهترین ورزش ، ورزشهای هوازی هست که به رشد قدی کمک هم میکنه.
وقت واسه ورزش بدنسازی زیاده، رشد قدی زمان محدودی داره. واسه پسرا 4 سال بعده بلوغ یعنی تا 18-19 سالگی رشد قدیشون متوقف میشه.
پ .ن: بهتره تا 18 سالگی صبر کنید. بعد با خیال راحت به ورزش بدنسازی بپگردازید :)

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
علمی نیست!
اما تا جایی که سن رشد اجازه میده ورزش های مقل ژیمناستیک و .. انجام بدین

amirhosein3467

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام...من کلاس دوم دبیرستانم17سالمه وزنمم50هستش قدمم170 بنظرتون میتونم برم بد
نسازی؟

pzt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
سلام...من کلاس دوم دبیرستانم17سالمه وزنمم50هستش قدمم170 بنظرتون میتونم برم بد
نسازی؟
سلام. حتماً که نباید با وزنه برداری عضلات رو تقویت کرد، ورزش هایی مثله شنا سوئدی، بارفیکس خیلی خوبن برای تقویت و حجم دادن عضلات. باید ببینی توانایی وزنه زدن و وزنه برداری رو داری؟ چون غیر این صورت احتمال انجام نادرست تمرینات مخصوصا روی وزنه های که تسلط کافی ندارید زیاد میشه و ممکنه به صفحه رشد اسیب بزنه. میگن حرکاتی مثله اسکوات و حرکات پایین تنه رشد استخون بلند در نتیجه رشد قدی رو کاهش میده... درکل به نظر من بدنسازی بعد 17 سالگی، کم تر از دوسال دیگه عجله نکنید

slmt__ARIA

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بابت کوتاهی قد ، چون ورزش سنگینی هست ، نیاز به تغذیه اصولی داره !
تو سن رشد هستی ، اگه تغذیه درست ( نه چلوکباب بخوری بگی ردیفه ) مثل شیر و سبزیجات و ... مرتب و به میزان نیاز بدنت مصرف نکنی ، قدت اون رشدی رو که باید داشته باشه نخواهد داشت !
برای این هست می گند تا سن 18 سالگی فکر بدن سازی رو از سرتون بیرون کنید ! به خصوص ایران و با این وضعیت

سلام به همگی : من 17 سالمه 184 قدمه و 90 کیلو وزنمه متاسفانه ، میخوام بدونم که الان میتونم برم بدنسازی ؟؟؟؟ یا نه ؟؟؟ مرسی

slmt__ARIA

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نمیخوام که قدم بسوزه و بالا تنه ام گنده تر از پایین تنه ام بشه ، چی کار کنم ؟ چه حرکاتی کار کنم ؟ ؟؟؟؟ راهنمایی کنید ممنون

pzt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
نمیخوام که قدم بسوزه چه حرکاتی کار کنم ؟ ؟؟؟؟ راهنمایی کنید ممنون
سلام دوست عزیز. میزان رشد قد، مهم ترین عامل میزان رشد قد ژنتیکه و بنظر من بدنسازی از 17 به بعد هیج مشکلی برای رشد بوجود نمیاره چون خودم 7 سال پیش یعنی وقتی 17 سالم بود بدنسازیو شروع کردم و ادامه دادم خوب یادمه اون موقع 187 اینا بودم و بعد از بدنسای، قد نهاییم 190 - 191 شد و رشد کردم
من خودم اون موقع اینطوری کار میکردم که: اسکات نمیزدم کلا رو پایین تنه کار نمی کردم تا 19 سالگی البته اگه فکر می کنی هنوز از رشدت باقی مونده یا (رشد قدی محسوسی دار) - با دمبل کم تر کار میکردم یا حد اقل بیشتر از توانم نمیزدم که کنترل نتونم بکنم (سبک کار می کردم) البته هالتر و دستگاهای دیگه . سنگین کار میکردم (نه خیلی سنگین!!). بارفیکس هم میرفتم زیاد بعد تمرین یه 3 مین رو بارفیکس آویزان شو تا فشار از مفاصلت خارج بشه و این هم بکم بهترین سن همین دوران بلوغه برای بدنسازی یعنی بالای 17 سال نه پایین تر - من خودم بیشترین رشد رو تو همین دوران داشتم از تظز ماهیچه ای.
:::: اصولی و با دقت کار کن به خودت بیش از حد فشار نیار تا به مقاصل اسیب وارد نشه.
اینو فقط بر حسب تجربه گفتم و نظر شخصیم. موفق باشی

Last edited:

abbas3898

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کوتاه نمیشه فقط بعضی حرکات ممکنه (ممکنه) مانع از رشد بیشتر قدت بشه که اون حرکات رو هم زیاد نیازی نیست کار کنی.
در کل به نظر من:
اگه بدنسازی نری میخوای ورزش دیگه ای رو انجام بدی که خوبه میتونه فعلا چند سال بری اون ورزش تا سنت نزدیکتر بشه به 18 و بعد بیای بدنسازی ولی اگه نه اگه بدنسازی کار نکنی بیخیال بقیه ورزش ها هم هستی خب بیا همینو انجام بده که خوبه و اونجوری که فکر میکنی نیست (کوتاه که اصلا نمیشی فقط شاید یکم رشد رو کمتر کنه که اونو هم میتونه با بارفیکس و پرش و ... جبران کنی)
قد بیشتر ارثیه اگه خونوادگی قدتون بلنده اصلا تو فکرش نرو مثلا آرنولد از بچگی پرورش اندام کار میکرده ولی قدش خیلی هم بلنده، در ضمن شیر یادت نره!

سلام من 17 سالمه و با قد حدودا 170 میخوام برم باشگاه این شمارمه09212815098 اگه کسی برا راهنمایی زحمت نیس بیاد تلگرام خیلی کمک میخوام

abbas3898

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من 17 سالمه قد حدودا 170 میخواستم بپرسم که برم باشگاه بندسازی یا نه این شمارمه 09212815098 کسی اگه برا راهنمایی هست بیاد تلگراام

بالا