برگزیده های پرشین تولز

مشاوره (خرید، مقایسه، فنی...)

÷

• Total voters
    52

mamad_j_k

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,222
الان e240 ها مزایده ای نیرو انتظامی با کارکرد متوسط ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار کیلومتر رو حدود ۵۰-۷۰ میشه خرید !
فوق العاده سگ جونن .ولی دیگه رسش رو کشیدن ... هر سیلندرش ۲ تا شمع داره !!
ولی خدایی ادم یه ۱۲۰-۱۵۰ تومن داشته باشه یه بی ام و E90 مدل ۲۰۰۷ یا ۲۰۰۸ بگیره صفای دنیا رو بکنه !

بی ام دبلیو یه ماشین 3کسی لوکس که خرجش خیلی زیاده و زود لش میشه. بنز یه عمر ماشینه

mamad_j_k

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,222
الان با 30 تومن چیزی میشه خرید که سرش به تنش بیارزه؟ یا بودجه باس بیشتر بشه؟
نه گمانم. الان 230 های دانشجویی دهه 70-80 رو باید 25 تومن پول بدی. اینا:
499468.jpg

واقعا نمیارزه دیگه. این دیگه خیلی قدیمیه زیادم جالب نیست

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
الان با 30 تومن چیزی میشه خرید که سرش به تنش بیارزه؟ یا بودجه باس بیشتر بشه؟

آکورد93EXI (سفارش آمریکا) (2300سی سی ـه اتومات دوABS دار کمربندقفلی و انژکتور وسانروف ....شاملش میشه)

البته ما EX شو داشتیم(نمونه دستی و بدون ABS و کاربرات و اینا ) 30 دادیم بعید میدونم EXI رو با 30بدن:D

ولی هر جفت کروز کنترول دارن
xxyb740hhektfkq4ghjv.jpg

هیچ وقت قسمت نشد پششت بشینم:( (یادش بخیر کنتور گاز کوچیک ـه تو عکس:D )

عهد-احد-Ahhd بستم یا هرگز پشت ماشین نشینم یا پشت عَمریکایی بشینم

==========================================

پ ن: اگه واقعا خریداری یه سیویک سدان اتومات 93هست میگه 30 ( بهترین گزینه تاسقف30تومن پول برای ایرانی ها. از این نظر که آکورد بیشتر ماشین کفی و جاده ست تو شهرم خوب میره ولی ابعادش کمی از سیویک بیشتره )

ee30Honda-civic-iran.jpg

سیویک سوسکی میخوای سیویک ـه مَمَد ترکه هست 65تومن:p (البته فروشنده نیست فقط با کرایسلر کردوبا و کاپریس تخم مرغی تعویض داره)

83d510.jpg c49620141109-151047.jpg

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
@mamad_j_k

داداش شوما تعمیرکار بنز جماعت از نزدیک دیدی؟ که میفرمایید یه عمر ماشینه؟!

یه حساب سرانگشتی و مقایسه فنی کن بین بنزهای دهه 80 و 90 تو ایران در قیاس با آمریکایی و ژاپنی های دهه 80 -90 ایران. ببین کدوماشون هنوز تو شهر بارها دیده میشن کدوماشون لش نشدن و سقف نخردن! اصن تعداد نفرات کلوب آمریکایی سوار و کلوب ژاپنی سوارهای ایران رو مقایسه کن با تعداد افراد کلوب بنز!

یه سر به TTبزن و آمار شاکیاشو ببین شاکیان دل سوخته:p از لحاظ عمر و کیفیت قطعات در آلمانی هاVwحرف اول را میزند

ولی سگ کاری در کلیه فصول و سالها در دنیا منتهی میشه به دو نام Buick و Honda با بیشترین دوام و رضایت مشتری (طبق آمار موتور ترند وجی دی و...از دهه 70 تا کنون)

Last edited:

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
آکورد93EXI (سفارش آمریکا) (2300سی سی ـه اتومات دوABS دار کمربندقفلی و انژکتور وسانروف ....شاملش میشه)

البته ما EX شو داشتیم(نمونه دستی و بدون ABS و کاربرات و اینا ) 30 دادیم بعید میدونم EXI رو با 30بدن:D

ولی هر جفت کروز کنترول دارن
مشاهده پیوست 804348

هیچ وقت قسمت نشد پششت بشینم:( (یادش بخیر کنتور گاز کوچیک ـه تو عکس:D )

عهد-احد-Ahhd بستم یا هرگز پشت ماشین نشینم یا پشت عَمریکایی بشینم

==========================================

پ ن: اگه واقعا خریداری یه سیویک سدان اتومات 93هست میگه 30 ( بهترین گزینه تاسقف30تومن پول برای ایرانی ها. از این نظر که آکورد بیشتر ماشین کفی و جاده ست تو شهرم خوب میره ولی ابعادش کمی از سیویک بیشتره )

مشاهده پیوست 804345

سیویک سوسکی میخوای سیویک ـه مَمَد ترکه هست 65تومن:p (البته فروشنده نیست فقط با کرایسلر کردوبا و کاپریس تخم مرغی تعویض داره)

مشاهده پیوست 804346 مشاهده پیوست 804347
خدایی عجب رخی دارن یکم کار کنی روشون
14281622061250506403_large.jpg

بعد الان برام چند تا سوال پیش اومده یکی خرجاشونه که چون من دست به آچار نیستم در چه وضعیته؟ قطعه تعمیرکار اینا؟ تازه من مشهد برای خریدش باس برم تهران که :/ مورد دوم اینا الان کارت ماشین به نام میخوره و کات مشکل پیدا نمیکنم با ماموران نا محترم رانندگی یا انتظامی؟

JaroOBarghi

Registered User
لایک‌ها
5,223
^^^

قطعات هوندا رو پاکستان و هند و مالزی و ویتنام و چین خوب ساپورت میکنن و اکثر قطعاتش فراووونه قطعات موتوری ش هم هست اگر موتور خاصی مثل V-Tec روش نباشه قطعاتش هست . دست ب آچار نیستی بین انژکتور و کاربرات از تعمیر کارا بپرس ببین کدوم راحتره

تا جایی که من میدونم تو کرج 3تا تعمیر کار خبره هوندا هست (فقط هوندا کار میکنن) و 4تا هم تو تهران یعنی جز هوندا به هیچی دست نمیزنن مشهد رو نیمدونم ناموسنگ:p

اینقدر هوندا ریخته تو این سفارت های ایران مخصوصا از خ فردوسی تا 4راه استانبول من سالهاست واسادم مزایده بذارن! ولی دل نمیکنن دیوثا:|

تو فردوسی نزدیک خیابون برلین یدونه Cadillac DeVille 95 پلاک سیاسی هست چقدر زیبا چقدر زیبا!!تنها کادیلاک دهه 90یی در ایران ـه ولی جلوش ب اون صورت اباهت مدل 58-70شو نداره خلا3 واسادم اون مزایده بشه برم عکس بگیرم:p

کارای اداری رو سر در نمییارم!

brayanbarni

Registered User
لایک‌ها
172
سلام و ارادت خدمت همه ماشین سوارا
اجازه می خوام از همه دوستان گلم که دنبال بنز و سمند هستند
بیایم دسته جمعی یه مدت همه اصلا سوار ماشین نشیم
چرا؟
چون بنز اجنبی که داره با قیمت 6 تا 7 برابر قیمت واقعی نسبت به سطح در آمد مردم ودر واقع توان خرید مردم اینجا فروخته میشه
سمند ملی هم که داره رسما 7 تا 8 برابر قیمت تمام شده با توجه به قیمت 4.5 میلیونی این خودرو ملی در کشور های همسایه مثل افغانستان و پاکستان وعراق و سوریه فروخته میشه اون هم فول اپشن واسه از ما خرترون
عوضش همه با هم بیام سوار اسب و خر و قاطر شیم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

reza11503

Registered User
لایک‌ها
1,071
تو افغانستان اصلا سمند سوار نمیشن و پراید ، بیشتر بنز و تویوتا کمری و کرولا و کلا ماشین های 3 یا 4 سال کارکرده خارجی رو از دبی میارن قیمت ها هم بهترین مدل ها مثلا 2013 رو 12000 دلار میخرن ، سوریه هم همین طوره
حالا شما خرتر هستین یا اونا قضاوت با خودتون
منظورم با این اقای بالایی هست که 4 ملت رو خر خطاب میکنه

amirrezarahim1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
من بین هیوندا و بی ام و هامر رو انتخاب میکنم
چون به هر حال که عرض شود فبها

brayanbarni

Registered User
لایک‌ها
172
تو افغانستان اصلا سمند سوار نمیشن و پراید ، بیشتر بنز و تویوتا کمری و کرولا و کلا ماشین های 3 یا 4 سال کارکرده خارجی رو از دبی میارن قیمت ها هم بهترین مدل ها مثلا 2013 رو 12000 دلار میخرن ، سوریه هم همین طوره
حالا شما خرتر هستین یا اونا قضاوت با خودتون
منظورم با این اقای بالایی هست که 4 ملت رو خر خطاب میکنه
چند سال پیش سوار می شدناااااا
البته ما خیلی خر تر از این حرفا هستیم
به شخصه عرض می کنم و با بقیه ملل مختلف کاری ندارم

خریت هم تا دلت بخواد کردم و می کنم و خاهم کرد
زنده بـــــــــــــاد هر چی خره

paeeizan

Registered User
لایک‌ها
4,002
خدایی مقایسه قیمت ماشین های مونتاژ داخل با ماشین های خارجی آدم شاخ در میاره !!!!

مزدا 3 اروند 70 میلیون ! .... دنا که (از بغل سمنده - از پشت کپی ناموفق bmw و از جلو suzuki vitara) میزاره 46 میلیون!!!! ×_×

شاید اگه شرکت مزدا یا هیوندا یا تیوتا آزادی و انحصار بازار توایران رو تو اروپا داشتن و هیچ گونه حق و نظارتی برا مصرف کننده نبود!!! ... مثلا سانتافه باین حساب قیمت میزاشت 600 میلیون! ...مزدا 3 :550 میلیون ... تیوتا پرادو :990 میلیون تومان!
والا ..کی به کیه !!!!

paeeizan

Registered User
لایک‌ها
4,002
امروز میخاستم یه 405 مدل 91 برج 12 بخرم !
رخ و فنی ش بردیم مکانیک تایید کرد که مورد فنی موتوری نداره !
ولی وقتی دیاگ زد .... یه چیز جالب در اومد .... صفحه کیلومتر 46000 بود ... دیاگ زد 92000 کارگرد!!!
این آقای فروشنده میگه این ماشین رو فروردین 92 از نمایشگاه خرید ... یعنی 1 ماه پس از تولید دست این افتاده و مطمئنه که زیاد باش کار نکرده
ماشین دوگانه سوزه !
حالا ایراد کار از کجاس ؟
ECU دستکاری / تعویض شده ؟
ممکنه / دیاگ اشتباه بکنه ؟
یا چی ممکنه باشه ؟...
من به اقای فروشنده مهلت خواستم تا فکرامو بکنم نتیجه بش بدم که میخام ماشینو یا نه ؟

saeid.kh

مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
5,966
سلام :) شب شما بخیر.
یادم میاد پارس های تولیدی سال 87، یه فیوز داشتن که وقتی درش میاوردی، برق صفحه داشبورد قطع میشد و کیلومتر هم شماره نمینداخت اما در ای سی یو ثبت میشد.
مورد دیگه هم ممکنه صفحه کیلومتر عوض شده باشه، عوض کردنش کار کمتر از 10 دقیقس.
ممکنه دستگاه هم اشتباه کنه اما احتمال اشتباه دستگاه کمتر هست.

ganboo

Registered User
لایک‌ها
259
چیز عجیبی نیست....
از تو کیلومتر کم کردن میزان کارکرد ماشینو اما ECU رو هنرشو نداشته کم کنه...
نه فقط تو ماشین ایرانی بلکه تو ماشینای خارجی هم میتونن دست ببرن تو ECU به طوری که هیچ راهی نیست فهمیدن کارکرد ماشین...

یه کاری کن ببین پدال گاز و کلاچ و ترمز مستهلک شدن؟؟یا سر دنده یا فرمون نشون از کارکرد بالای ماشین داره یا نه؟؟
من اگه جات بودم دیگه زنگ نمیزدم به فروشنده....

paeeizan

Registered User
لایک‌ها
4,002
سلام :) شب شما بخیر.
یادم میاد پارس های تولیدی سال 87، یه فیوز داشتن که وقتی درش میاوردی، برق صفحه داشبورد قطع میشد و کیلومتر هم شماره نمینداخت اما در ای سی یو ثبت میشد.
مورد دیگه هم ممکنه صفحه کیلومتر عوض شده باشه، عوض کردنش کار کمتر از 10 دقیقس.
ممکنه دستگاه هم اشتباه کنه اما احتمال اشتباه دستگاه کمتر هست.
با این تفسیر که مکانیک فنیشو تایید کرد ... بگیرمش یا بیخیالش شم ؟

paeeizan

Registered User
لایک‌ها
4,002
چیز عجیبی نیست....
از تو کیلومتر کم کردن میزان کارکرد ماشینو اما ECU رو هنرشو نداشته کم کنه...
نه فقط تو ماشین ایرانی بلکه تو ماشینای خارجی هم میتونن دست ببرن تو ECU به طوری که هیچ راهی نیست فهمیدن کارکرد ماشین...

یه کاری کن ببین پدال گاز و کلاچ و ترمز مستهلک شدن؟؟یا سر دنده یا فرمون نشون از کارکرد بالای ماشین داره یا نه؟؟
من اگه جات بودم دیگه زنگ نمیزدم به فروشنده....

یه کاری کن ببین پدال گاز و کلاچ و ترمز مستهلک شدن؟؟
اینو چطور باید فهمید ؟

bijan darbari

Registered User
لایک‌ها
258
سلام

ماشین وقتی زیاد تو ترافیک باشه ( موتور روشن باشه ولی ماشین حرکت نکنه ) با یک فرمول مشخصی ecu کیلومتر ثبت شده داخل اش رو افزایش میده.
ممکنه این قضیه همین باشه.

خود صفحه کیلومتر رو هم میتونن باز کنن ویک ای سی اش رو با پروگرمر دستکاری کنن و کیلومترش رو کم کنن.

فلک زده

Registered User
لایک‌ها
2,919
تو مگه 206 نداشتی که اسید ریخته بود رو شلوارت !؟

حالا میخوای در کنارش یه 405 هم بگیری ..

آخه این دنیا چرا اینطوریه ؟ یکی مثل من که نمیتونه یه GTA V بزنه یکی چهار تا چهارتا ماشین میخره @JaroOBarghi
154fs232528.gif

بالا