برگزیده های پرشین تولز

مشکل افت سرعت شدید هنگام باز کردن پرشین تولز

omid7000

Registered User
لایک‌ها
24
سلام
وقتی پی تی یا پی سی ورلد رو باز می کنم افت شدی سرعت دارم.
با پشتیبانی شاتل امروز حرف زدم فهمیدم مشکل از خط نیست و از سیستم خودمه چون رو لپ تاپ دادشم (کانفیک win 7 ,cpu ci5 2.5 ghz ram 4G)تست کردم سرعت باز کردن پی تی عالی بود.پس مشکل از پی تی ام نیست و100 درصد از سیستم خودمه.کانفیگ :
cpu 2,5 cel intel
ram 512
hdd 320
wireless lan cnet

کلیه قطعات سخت افزاری تا اونجایی که می دونم سالمن
بنظر خودم مشکل بالا بودن cpu usage که عکس شو میزارم غالبا رو 100% ولی از 100 پایین هم میاد(حتی به 30 و 40 هم می رسه) که فکر می کنم علت سالم بودن cpu همینه.حالا موندم چطوری حلش کنم.لطفا راهنمایی کنین.
ضمنا برای اینکه کاملا مطئن شم یه ویروس اسکن با اسمات سکیوریتی 8 آپدیت امروز انجام دادم ویروس نداشت.(ممکنه تو بایوس ویروس باشه و باعث بالا رفتن cpu usege بشه ؟)
ویندوزم کاملا مطمئنه xp sp3 از پک دریاسافت .برای اینکه کاملا از ویندوز مطمئن شم یه ایمیج بدون هیچ نرم افزار اضافی که از قبل داشتم روش گذاشتم یعنی مثل اینکه ویندوز رو نصب کنی و فقط درایوراشو نصب کنی.پس مشکل از ویندوزم نیست.
مرورگر ff37 آخرین ورژن.لطفا راهنمایی کنید.

n0qepljyhun4ic0ci18b.jpg
[/URL][/IMG] [/URL][/IMG]
rhah7f37rj20d35vt40o.jpg
[/URL][/IMG]
http://8pic.ir/images/n0qepljyhun4ic0ci18b.jpg
http://8pic.ir/images/rhah7f37rj20d35vt40o.jpg

Last edited:

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
مشکل از قدمت سیستم شما است، فایرفاکس و پلاگ این منیجر جدیدش الان دارند طبق اون تصاویر حدوداً 80 درصدی از حافظه RAM شما رو اشغال میکنند، این خودش باعث مشغله پردازنده جهت منظم سازی داده ها و Cache ویندوز میشه و هر زمان که فایرفاکس درخواست تغییر میزان حافظه رو به سیستم عامل شما ارسال کنه، از اونجا که تقریباً دیگه حافظه ای برای فایل های سیستم عامل و Cache ویندوز نمونده، این دیتا باید روی حافظه مجازی که در هارد دیسک جاسازی میشه نوشته بشه که پردازش گر رو بیش از حد مشغول میکنه، ویندوز هیچوقت کل RAM رو به فایرفاکس نمیده، همین الان هم فکر کنم در اون تصویری که شما قراردادید بخشی از حافظه ای که فایرفاکس داره استفاده میکنه از حافظه مجازی روی هارد دیسک است.

سه راه دارید:
1- آپگرید کردن سیستم (اگه به نرم افزار های روز نیاز دارید، باید سیستم رو هم به روز نگه دارید)
2- دانگرید کردن نرم افزار (نسخه قدیمی تری از فایرفاکس رو استفاده کنید و یا از براوزرهای سبک تر استفاده کنید)

راه سوم رو پایین با چند تا تصویر قرار میدم چند لحظه دیگه.....

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
3- در مرحله آخر هم میتوانید از امکاناتِ نرم افزاری که حافظه و پردازشگر رو اشغال میکنند تا مقداری بکاهید، برای این کار هم در ویندوز و هم در فایرفاکس چند گزینه وجود دارد:

کاهش امکانات و پردازش در فایرفاکس:

- حذف Search Engine هایی که استفاده نمیکنید و یا حذف کامل Search Engine ها از فایرفاکس و استفاده دستی از وب سرویس آنها در زمان نیاز:
> از منوی Tools در فایرفاکس، گزینه Options را بزنید.
> در برگه Search و در لیست One-click search engines کلیه engine هایی را که استفاده نمیکنید حذف کنید و یا با حذف گزینه Provide search suggestion در بالای صفحه، استفاده از search engine ها را غیر فعال کنید.

- عدم ذخیره سازی و بازیافت History و حذف کوکی ها و آدرس های قدیمی:
> در برگه Privacy از پنجره Options که از منوی Tools فراخوانی میشود، در بخش Tracking گزینه Tell sites that I do not want to be tracked را فعال کنید.
> در زیر آن در بخش History گزینه Never remember history را انتخاب کنید.
> با برگزیدن گزینه های clear your recent history کلیه history ها را حذف کرده و سپس روی remove individual cookies کلیک کرده و کل کوکی هایی که روی سیستم شما نصب شده اند را حذف کنید
> از پایین صفحه نیز امکاناتِ Location bar suggestions را غیر فعال کنید، هر سه گزینه History و Bookmarks و Open tabs

- حذف یا غیر فعال کردن Sync:
> در برگه Sync اگر لاگین شده اید، لاگ اوت کنید و از این گزینه استفاده نکنید.

- غیر فعال کردن Smooth scrolling و Spellchecking و امکاناتِ پیشرفته دیگر:
> در برگه Advanced به زیر برگه General بروید
> از خاموش بودن گزینه Search for text when I start typing در بالای صفحه اطمینان حاصل کنید.
> گزینه Use smooth scrolling را غیر فعال کنید.
> گزینه Check my spelling as I type را غیر فعال کنید.

- به زیر برگه Data Choices از برگه Advanced در پنجره Options بروید
> هر سه گزینه را در این برگه خاموش کنید.

- به زیر برگه Netrowk از برگه Advanced در پنجره Options بروید
> در بخش Cached Web Content گزینه Override automatic cache management را فعال کنید، و میزان 25 تا 50 مگابایت حافظه جهت Caching به فایرفاکس بدهید، هرچه میزان Cache کمتر باشد، درگیری فایرفاکس جهت بازخوانی آن نیز کمتر خواهد شد، ولی دیتایی که قبلاً آن را مشاهده کردید ممکن است سریعاً از روی هارد دیسک شما پاک شود که نیاز به گرفتن مجدد آن از وبسایت در هنگام بارگزاری صفحه خواهد بود و در این حالت مصرف اینترنت شما بالاتر میرود.

- به زیر برگه Updates وارد شوید
> گزینه Never check for updates را انتخاب کنید.
> در پایین صفحه نیز گزینه Automatic update جهت Search Engines را غیر فعال کنید.

- حذف پلاگ این ها:
> از نصب پلاگ این هایی که نیاز ضروری به آنها ندارید بپرهیزید، با گزیدن منوی Tools و گزینه Add-ons میتوانید لیست Extention ها و Plugins های نصب شده را دیده و آنچه نیاز ندارید را حذف کنید.

--------------------------------------------------------------------------------------

کاهش امکانات و پردازش سیستم عامل:

- از Control Panel به System بروید و یا بر روی My Computer رایت کلیک کرده و Properties را برگزینید
> در برگه Automatic Updates گزینه Turn off Automatic Updates را برگزینید (ویندوز XP دیگه ساپورت و آپدیت نمیشه، پس احتیاجی به این گزینه نیست).
> در برگه Remote کلیه گزینه ها را خاموش کنید.
> در برگه Advanced کلید Settings در زیرمجموعه Performance را بزنید:
+ در برگه Visual Effects گزینه Custom را انتخاب کرده، کلیه گزینه ها به غیر از Use common task in folders را خاموش کنید.
> در برگه Advanced کلید Error Reporting را بزنید
+ گزینه Disable error reporting را انتخاب کرده و زیر آن But notify me when critical errors occur را برگزینید.

- در مرحله بعدی تصویر بک گراند را با یک رنگ تیره ساده جایگزین کنید، این تصویر خودش حجمی از حافظه رو اشغال میکنه، برای این کار جایی خالی از صفحه Desktop رایت کلیک کنید و گزینه Properties را بزنید، در برگه Desktop از لیست Background گزینه (None) را برگزینه و از سمت راست بخش Color یک رنگ تیره را انتخاب کنید.
- در برگه Screen Saver گزینه )None( را از لیست Screen saver برگزینید و در بخش Power به جای screen saver از خاموش شدن مانیتور استفاده کنید.
- در برگه Appearance از لیست Windows and buttons گزینه Windows Classic style را برگزینید.

- در مرحله بعدی نسبت به کاهش آیکون های روی دسکتاب اقدام کرده و آنچه لزومی به قرار گرفتن در دسکتاپ ندارد را از روی دسکتاپ حذف کنید.

- در مرحله بعد به حذف نرم افزارها و سرویس هایی بپردازید که نیازی به استفاده از آنها در هر لحظه را ندارید، بالاخص نرم افزارهای گوشی موبایل و تبلت.

- در آخر هم نسبت به حذف سرویس های ویندوز که از آنها استفاده نمیکنید میپردازیم:
> از منوی Start گزینه Run را انتخاب کنید، اگر آن را در اینجا ندارید، کلید ویندوز را روی کیبورد نگه داشته و کلید R را بفشارید تا پنجره Run اجرا شود.
> در پنجره Run تایپ کنید msconfig و کلید enter را بزنید.
> در برگه Services لیستی از سرویس های درحال اجرا خواهید دید، تعدادی از آنها را با آسودگی کامل میتوانید غیر فعال کنید:
Automatic Updates
Fast User Switching Compatibility
Help and Support
Indexing Services
Print Spooler (اگر پرینتر ندارید روی این سیستم، این رو میتونید حذف کنید، و اگر نه به آن دست نزنید)
System Event Notification
System Restore Service (این گزینه رو فقط در صورتی غیر فعال کنید که از Restore Service ویندوز استفاده نمیکنید و یا آن را قبلاً غیر فعال کرده اید)
Task Scheduler (این گزینه رو فقط در صورتی غیر فعال کنید که از آن برای خاموش کردن سیستم استفاده نمیکنید و به آن نیازی ندارید)
Terminal Services

پس از زدن کلیک Ok ویندوز را ریستارت کنید، پس از بالا آمدن ویندوز پنجره ای به شما میگوید که سیستم در حال اجرا با تغییرات در msconfig میباشد، گزینه عدم نمایش آن را فعال کنید و ببندید که در ریست های بعدی شما را آزار ندهد.

------------------------------------

اگه بعد از تمام این کارها و حذف این امکانات سیستم شما همچنان پاسخگوی نیاز فایرفاکس نباشد، تنها راه هزینه کردن برای سخت افزار جدید میباشد و یا استفاده از براوزر قدیمی/سبک تر.

omid7000

Registered User
لایک‌ها
24
دوست عزیز pejii اینای که فرمودید یه تشکر نه 10 تا داره.ولی باید بگم :
1-از ff18 هم استفاده کردم دقیقا همین مشکل داره
2-با برسی های جدید فهمیدم سی پی یو داغ میکنه اینم سندش :

فن سی پی یو را باز کردم دیدم اولا یه پایه هاش شکسته و درست فیت نیست رو سی پی یو دو قسمتس از اطراف خمیر سیلیکون سوخته ضمن اینکه لایه خمیر پیوست نیست رو سی پی یو (البته 8 ساله همینطور بوده و مشکلی نداشته منم نمی دونستم ولی فکر میکنم به مرو زمان خراب شده.
دلیل دیگم اینه که در آغاز بالا آمدن سیستم و اتصال فایرفاکس سرعت خوبه ولی بعد از چند لحظه (داغ شدن سی پی یو ) سرعتم یه دهم میشه.

قصد آپگرید سیستم با این قطعات رو دارم :
cpu 3 ghz /bus 800/1m cache
2x1G ram king stone ddr400
فن سی پی یو خم یه دست دو مسی میگرم و می برم بازار میگم روش خمیر tx4 بزنن و رو سی پی یو ستش کنن
کانفیک الانمم اینه :
2.5 سل +رم 512 باس 333 کینگ
پاور فعلیمم الماسان 600 وات و سالمه ولی از اونجایی که عمر زیاد نداره و یهو می سوزه و میخام لنگ نشم میخام یه گرین دست دو بخرم بزارم برای روز مبادا.چند وات بگیرم همین 600 وات کافیه ؟

نظر شما چیه ؟

Last edited:

omid7000

Registered User
لایک‌ها
24
مورد سوم تماما انجام شد و هیچ تغییری احساس نشد.
من قصد آپگرید دارم ولی میخام بدونم آیا با سند بالا و داغ کردن سی پی یو آیا با خرید یه فن مسی دست دو و خمیر سیلیکون خوب مشکل حل میشه به عبارتی دیگر آیا مشکل داغ شدن سی پی یو هست یا مجبورم آپگرید کنم ؟

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
من زیاد اهل تعمیرات و این کارها نیستم اما مطمئنم مشکل از پاور نیست چون خودم هر کمتر از یکسال پاورم میسوخت دیگه یه گرین خیلی قوی گرفتم یادم نمیاد مدلش چی بود تا الآن هیچ عیبی نکرده.
چون پاور مشکل داشته باشه یا ویندوز بالا نمیاد یا به بدبختی و اصلاً عجیب رو اعصابه.
بنظرم شما ببرید پیش یه آدم مطمئن اگه سراغ دارید تست کنه با کمترین هزینه مشکل رو برطرف کنه اگر هم نه خودتون از این استوک فروشها یه دونه رم قرض بگیرید تست کنید احتمال زیاد مشکل از اون باشه یا مرحله بعد سی پی یو رو عوض کنید.
چون شنیدم افت سرعت متعلق به رم هست.
دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه.

Last edited:

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
گرین ها که پاورهای فوق العاده ای هستند، در ضمن شرکت گارانتی کننده با قیمت پایینی هم تعمیرشون میکنه براتون اگر روزی به مشکل بر بخورند.

سی پیوتون هم از تمام پایه هاش استفاده نمیکنه، اگر یکی از پایه های مهم شکسته باشه با هنگ کردن و یا از کار افتادنش روبرو میشید.

دمای سی پی یو هم تا 70 درجه مشکلی نباید براش بسازه (اینتل) اگه در حال تهویه باشه و بالاتر نره. البته این که اشاره کردید به کارکرد بهینه سیستم در هنگام بالا آمدن و پایین آمدن سرعت پس از مدتی کارکرد میتونه مشکل تهویه و حرارت رو نشون بده.

در مورد حرارت یه چیزی رو فقط باید توجه داشته باشید، این حرارت سی پی یو شما در کیس پخش میشه (مگر اینکه خنک کننده آبی داشته باشید که حرارت رو به خارج از کیس منتقل کنه) و اگه تهویه مناسبی داخل کیس نداشته باشید روی باقی قطعات بالاخص حرارت RAM تاثیر میگزاره.

اشاره دوستمون Vlasek هم متینه، RAM تاثیر بسزایی در سرعت کارکرد سیستم داره، ولی امکان خراب بودن/شدن آن بسیار پایینه، البته همونطور که بالا اشاره کردم ممکنه هوای گرمی که از سی پی یو داره بهش تابیده میشه برای کارکردش مشکل ایجاد کنه.

شما اگه امکانش هست تهویه کیس رو بهتر کنید (فن پشت کیس اگه ندارید حتماً اضافه کنید و یک بار هم با درب باز و یک پنکه که مستقیماً به داخل کیس هوا را بتابد تست کنید) و ببینید آیا سیستم بهتر کار میکنه یا خیر. اگر جواب مثبت باشه نیاز به تغییر کیس هم دارید، یک کیس با تهویه خوب تهیه کنید.

* در مورد رسانای حرارتی بین سی پی یو و هیت سینکِ خنک کننده هم حتماً باید عوضش کنید، هر بار هیت سینک رو از روی سی پی یو بر میدارید، یک لایه خمیر سیلیکن جدید اعمال کنید. در مورد فن سی پی یو، اگه بلبرینگی نباشه میتونید تمیز و روغن کاری اش کنید، روغن موتور نسوز دو زمانه یا روغن چرخ خیاطی و لولا میتونید استفاده کنید.

اگه دمای سی پی یو رو بتونید به 35 تا 45 درجه در حالت بی کاری برسانید، مشکلی در تهویه سی پی یو ندارید ولی اگه این حرارت پس از بستن درب کیس و یا گزشت مدت زمانی بالاتر بره و در حالت بی کاری به دمای پایینی بر نگرده، مشکلی در تهویه کیس دارید.

اگه امکان آپگرید کردن رو دارید، حتماً این کار رو انجام بدید، پاورتون هم برای مشخصاتی که درج کردید کاملاً کافیه، تا دو تا هارد دور بالا و دو دستگاه رایتر/رام هم به راحتی براتون جواب میده بدون مشکل و بازهم توان بدون استفاده خواهد داشت که فشاری روش نباشه. ولی فقط یه پیشنهاد، اگه تونستید تو همون رده قیمت و مشخصات که بالا ذکر کردید، یه پردازنده AMD athlon 64 گیر بیارید، اون رو تهیه کنید، ADM ها تو اون دوره یه سر و گردن از Pentium 4 ها بالاتر بودند، مادربورد هم حتماً MSI بگیرید اگه خواستید ADM تهیه کنید.

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
آقای استارتر من هم گاهی اوقات این مشکل رو دارم اما همیشگی نیست اگه اعتماد میکنید آخر شب بعد از یک بیاید یاهو با تیم ویوئر بیام تو سیستمتون یه سری موارد رو تست کنم اینجا نمیتونم بگم.
pc7s2009

omid7000

Registered User
لایک‌ها
24
@pejii این سیستم با این کیس 10 سال داره کار میکنه و مشکلی از نظر خنک کردن کیس نداشتم
سی پی یو داغ میکنه که بشتر احتمال میدم از خمیر بد و مصطحلک شده +فن پایه شکسته +رم کم (512) که همش با آپگرید حل میشه
حالا سوال اصلی : برای یه همچین کانفیگی به حداقل چند وات توان نیازه (برا این میگم حداقل چون میخام یه پاور گرین دست دو بخرم که واتای بالاش یکم گرونه)
cpu 3gzh/bus 8000/1m
2x1G ram king DDR400
hdd 320
hdd 1TB
writer
wlan cnet 54mb
modem dial up

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
@pejii این سیستم با این کیس 10 سال داره کار میکنه و مشکلی از نظر خنک کردن کیس نداشتم
سی پی یو داغ میکنه که بشتر احتمال میدم از خمیر بد و مصطحلک شده +فن پایه شکسته +رم کم (512) که همش با آپگرید حل میشه
حالا سوال اصلی : برای یه همچین کانفیگی به حداقل چند وات توان نیازه (برا این میگم حداقل چون میخام یه پاور گرین دست دو بخرم که واتای بالاش یکم گرونه)
cpu 3gzh/bus 8000/1m
2x1G ram king DDR400
hdd 320
hdd 1TB
writer
wlan cnet 54mb
modem dial up

مصرف اون قطعات حدود 297 وات هست، با کارت گرافیک آنبورد و 2 عدد فن کیس حساب کردم. پاور حد اقل 350 وات پیشنهاد میشه. اگه خواستید خودتون هم حساب کنید برای قطعات دیگر، میتونید از سایت http://extreme.outervision.com/PSUEngine استفاده کنید.

omid7000

Registered User
لایک‌ها
24
@pejii با عرض پوزش من حساب کردم259 وات که ممکنه اشتباه کرده باشم.شما لطف کنید یه بار با این کانفیک حساب کنید :
main desktop
cpu 3/bos 800/1m soket 478
2x1G ram DDR400
hdd 320 sata
hdd 1TB sata
wlan
vga nvidia gforce 4 mx
56k modem
dvd writer 16x
BD write
hdd external 2TB
سپاس فراوان

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
@pejii با عرض پوزش من حساب کردم259 وات که ممکنه اشتباه کرده باشم.شما لطف کنید یه بار با این کانفیک حساب کنید :
main desktop
cpu 3/bos 800/1m soket 478
2x1G ram DDR400
hdd 320 sata
hdd 1TB sata
wlan
vga nvidia gforce 4 mx
56k modem
dvd writer 16x
BD write
hdd external 2TB
سپاس فراوان

شما خوب فن های کیس رو حساب نکردید احتمال زیاد، تو این لیست هم نیست. کیس بدون فن به هیچ وجه استفاده نکن، حد اقل هم 2 فنه باشه کیست. بیشتر جا داشت که بهتر، 4 فنه، 6 فنه، 8 فنه.... ولی بدون فن = سیستمت کمتر از یک سال طول عمر مفیدش رو تموم میکنه و میره واسه مرگ.

با این مشخصه که الان گزاشتید حدود 283 وات مصرف دارید، حد اقل پاور 400 وات پیشنهاد میشه. 2 تا فن کیس هم حساب کردم.

omid7000

Registered User
لایک‌ها
24
شما خوب فن های کیس رو حساب نکردید احتمال زیاد، تو این لیست هم نیست. کیس بدون فن به هیچ وجه استفاده نکن، حد اقل هم 2 فنه باشه کیست. بیشتر جا داشت که بهتر، 4 فنه، 6 فنه، 8 فنه.... ولی بدون فن = سیستمت کمتر از یک سال طول عمر مفیدش رو تموم میکنه و میره واسه مرگ.

دوست عزیز سیستم من ده ساله بدون فن کار میکنه هیچیش نشده در ضمن نصب یک یا دو فن منطقیه دوست عزیز نه 8 فن من هیمن یه فن رو سی پی یو روهم نمی تونم تحمل کنم هنگام استراحت سوهان روحمه.ضمن اینکه نیازی نمی بینم اصلا فن کیس بزارم چون یه پنتیوم 4 تا این حد قدیمی اصلا حرارت سیستم های کنونی رو نداره.

ضمنا یه مین عالی ddr3 هم عرفی کنید.

Last edited:

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
ظلم کردی به اون سیستم بدون فن استفاده اش کردی :angrybirds4:

البته دو تا مساله هست در مورد حرارت و تهویه، هرچه قطعات بیشتر و پر مصرف تری داشته باشی، حرارات تولیدی هم بالاتر میره و نیاز به فن هم خودش رو نشون میده.
ابعاد کیس و طراحی اون هم در جابجایی حرارت تاثیر گزاره.

ما تو محل کار یه سیستم داریم که یک خنک کننده فقط برای RAM هاش داره. یادش بخیر سی پی یوهای 386 اون قدیما حتی برای CPU هم فن لازم نبود.

شما سیستم فعلی اتان سلرون است، الان داری به فول کش آپگریدش میکنی، پیشنهاد میکنم حتماً در مورد 1 یا 2 فن تجدید نظر کنی.

بعله 4 فن به بالا خیلی زیاده برای P4 فول کش هم ولی اگه دارید کیس رو هم عوض میکنید و مابه تفاوت بین 2 فن تا 8 فن رو میتونید پرداخت کنید، از همین الان کیسی داشته باشید که برای سیستم های آینده اتان هم بتونید استفاده کنید یکی از گزینه هایی است که میتونید روش فکر کنید.

من به شخصه تو رده های Socket 478 به مادربردهای Asus قسم میخوردم، خیلی عالی بودند. چیز های دیگه هم میتونی استفاده کنی، IWill یا MSI هم هست که خوب هستند. من هیچوقت از Gigabyte تو اون دوره راضی نبودم، همیشه یه دردسری با هر سری اش داش فقط حتماً چیپست کنترلر مادربرد رو دقت کن که Intel باشه، چیپست های SiS یا غیره نباشه.

omid7000

Registered User
لایک‌ها
24
در مورد فن به توصیه شما 2 تا میگیرم دوم قصد تعویض مین رو ندارم همین خوبه تایوانی ام هست مشکلی هم باهاش نداشتم شمام اگر می بینی با گیگا مشکل داشتی علت اینه که از اون ارزوناشو رفتی گرفتی و الا من 18 ساله دارم با گیگا زندگی میکنم و چیزی جز خوبی ازش ندیدم از همون پنتیوم وانی که داشتم گیگا بود ولی در ده پانزده سال اخیر گیگای خوب رو باید پول خوب براش بدی وگرنه ارزوناش اصلا سرعت نداره ضمن اینکه گفتید باهاش مشکلات مختلف داشتید.ایسوس هم خوبه ولی تو کامپاتیبل بودن با قطعات مختلف به پای گیگا نمی رسه البته اون خوباش
در مورد Iwill هم تعریفی خوب شنیدم ولی به شخصه تجربه ای باهاشون نداشتم MSI هم به نظرم عامیانه هست و سرعت و کارایی خوبی نداره
به هرحال مرسی از راهنماییتون

omid7000

Registered User
لایک‌ها
24
@pejii با سلام
با نصب 2 گیگ رم مشکلم حل نشد باید عرض کنم مشگل کم بودن سی پی یو بود علتشم این بود که XP sp3 چندین برابر SP2 سی پی یو میکشه که الان با نصب cpu 3ghz/bus800/1m cach مشکلم کاملا حل شد.
یه سوال دیگه : وقتی یه صفحه رو تو فایر باز می کنم صفحه زود میاد ولی دایره چرخشی تب (اون بالا) همینطور در حال چرخشه مثل تینکه دائما داره رفرش میکنه می تونید بگید اشکال از کجاست ؟

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
اون به دلیل عدم تکمیل لود صفحه است.

مشکل از سیستم فیلترینگ ایرانه در 90 درصد مواقع، اکثر سایت ها یه سری اسکریپت برای نمایش لایک فیسبوک و یا سایت های اجتماعی و آمارگیری دیگر توشون جا داره که به دلیل عدم امکان نمایش و بلاکینگ توسط فیلترینگ و یا کندی بیش از حد در مواردی که اسکریپت ها به سایت های HTTPS لینک میشند مثل اسکریپت های گوگل که در بیشتر صفحات یافت میشه باعث عدم باز شدن کامل صفحه، مکث بیش از حد در بعضی صفحات و نمایش اون آیکن (شکلک) چرخش از سمت براوزر میشه و تا زمانی که اسکریپت ها کامل نشند و یا timeout نشند صفحه کامل نیست و براوزر منتظر دیتا میمونه.

آپگرید سیستم هم مبارک باشه :D من هم چند روز پیش کمی RAM اضافه کردم رو سیستم چون داشت اذیتم میکرد از بس ویندوز رو هارد کار میکرد. خیلی چند روز اول بعد از آپگرید حال میده! :general105:

omid7000

Registered User
لایک‌ها
24
ولی هنوز برای خرید فن کیس بطور کامل و علمی مجاب نشده ام !

بالا