برگزیده های پرشین تولز

باشگاه بدنسازی مجازی pT

FITNESS یا HEAVY DUTY کدام ؟

• FITNESS (بدن سازی به صورت کم حجم، ورزشی سازنده و مکمل ورزش های دیگر)

• HEAVY DUTY ( بدن سازی به صورت حرفه ای، حجیم ساخت بدن و کار قدرتی)

Results are only viewable after voting.

farzad.sadeshi4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
467

سلام

من در هفته فقط 2 تا یک ساعت و نیم میرم باشگاه و گاهی هم شاید 3 بار

برای عضله سازی و کمی افزایش حجم مکمل چی بخورم ؟ فقط کراتین ؟
بیشتر عضله میخوام چون قد و وزنم خوبه . قدم 190 هست و وزنم 91

بیشتر آوردن عضله و قشنگی هیکل میخوام
( امکان تعداد جلسات بیشتر به باشگاه و بدلیل مشغله کاری ندارم )

ممنون

Dragon Boy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
293
سلام دوستان من هفته پيش از يکي دوستام يه برنامه تمريني گرفتم
میخوام بدونم چطوره خوبه یا بده
در ضمن دیابت نوع اول هم دارم
قدمم 170
دور شکم 95
دوربازوم 33
دور ران 60
اينم حرکاتش هست

برنامه اول
بالا سينه هالتر 3*12-10-8
بالا سينه دمبل 3*12-10-8
پرس سينه هالتر 3*12-10-8
قفسه موازي 3*12-10-8
کراس آور 4*15
شکم و زير شکم با وزنه 4*30
هوازي 30 دقيقه...که من کل تمرينات هوازي رو دوچرخه ميزنم

برنامه دوم
سرشانه هاتر از پشت+نشر جانب 4*10-10
سرشانه دمبل موازي+نشر از جلو 4*10-10
شراک هالتر از پشت+شراک دمبل 4*10-10
سرکول دمبل 3*12
بارفيکس از پشت 3*10
پهلو دمبل+پهلو دستگاه+پهلو ديسک نيم چرخش 3*30-30-30
هوازي 30 دقيقه

برنامه سوم
زير بغل ايستاده 3*15
زير بغل سيم کش از پشت+دست عکس از جلو 3*12-12
زير بغل سيم کش از پهلو+زير بغل دمبل 3*15
زير بغل هالتر خم+زير بغل پلاور 3*12-10
زير بغل پارويي 4*15-10-10 از سنگين به سبک
فيله 3*20
هوازي 30 دقيقه

برنامه چهارم
جلو بازو هالتر+جلوبازو سيم کش 3*10-10
جلو بازو دمبل تک+جفت 310-10
جلو بازو لاري+جلو بازو ميز شيب دار 3*10-10
پشت بازو هالتر خوابيده 3*12-10-8
پشت بازو تک دمبل تک دست 3*10
پشت بازو سيم کش+پرس تنگ 3*12-12
ساعد 3*15
مچ 3*15
هوازي 30 دقيقه

برنامه پنجم
اسکات 15-12-10-8-6-6
جلو پا 5*10
پشت پا 4*15
جک 30*10-10-10
لانگز دمبل 30*10
ساق 4*15
شکم پاپرتابي+شکم خلباني 3*30-30
هوازي 30 دقيقه

اينم برنامه غذاييمه
قبل از صبحانه قهوه تلخ
صبحانه 5 عدد سفيده+چاي سبز
ساعت 10=مولتي ويتامين+ويتامين c
ساعت 10/30=100 گرم پنير کم نمک+يک کف دست نان جو+گوجه+چاي سبز
ناهار=15 قاشق برنج کته اي + سينه مرغ کبابي يا تن ماهي+هفته اي يکبار گوشت قرمز
ساعت 4 ميوه
1 ساعت قبل از تمرين تنقلات(که من بادم زميني ميخورم)
قبل از تمرين قهوه تلخ
بعد از تمرين 5 عدد سفيده تخم مرغ+ويتامين c+خرما 7 عدد
شام=عدسي بدون روغن يا تن ماهي يا سينه مرغ
قبل از خواب يک پياله کوچک ماست کم چرب
بعد اینم بگم بیشترین هدف من برای لاغر شدن در کنارشم بدن خوشفرمی داشته باشم

Alexiss

Registered User
لایک‌ها
29
سلام دوستان من هفته پيش از يکي دوستام يه برنامه تمريني گرفتم
میخوام بدونم چطوره خوبه یا بده
در ضمن دیابت نوع اول هم دارم
قدمم 170
دور شکم 95
دوربازوم 33
دور ران 60
اينم حرکاتش هست

برنامه اول
بالا سينه هالتر 3*12-10-8
بالا سينه دمبل 3*12-10-8
پرس سينه هالتر 3*12-10-8
قفسه موازي 3*12-10-8
کراس آور 4*15
شکم و زير شکم با وزنه 4*30
هوازي 30 دقيقه...که من کل تمرينات هوازي رو دوچرخه ميزنم

برنامه دوم
سرشانه هاتر از پشت+نشر جانب 4*10-10
سرشانه دمبل موازي+نشر از جلو 4*10-10
شراک هالتر از پشت+شراک دمبل 4*10-10
سرکول دمبل 3*12
بارفيکس از پشت 3*10
پهلو دمبل+پهلو دستگاه+پهلو ديسک نيم چرخش 3*30-30-30
هوازي 30 دقيقه

برنامه سوم
زير بغل ايستاده 3*15
زير بغل سيم کش از پشت+دست عکس از جلو 3*12-12
زير بغل سيم کش از پهلو+زير بغل دمبل 3*15
زير بغل هالتر خم+زير بغل پلاور 3*12-10
زير بغل پارويي 4*15-10-10 از سنگين به سبک
فيله 3*20
هوازي 30 دقيقه

برنامه چهارم
جلو بازو هالتر+جلوبازو سيم کش 3*10-10
جلو بازو دمبل تک+جفت 310-10
جلو بازو لاري+جلو بازو ميز شيب دار 3*10-10
پشت بازو هالتر خوابيده 3*12-10-8
پشت بازو تک دمبل تک دست 3*10
پشت بازو سيم کش+پرس تنگ 3*12-12
ساعد 3*15
مچ 3*15
هوازي 30 دقيقه

برنامه پنجم
اسکات 15-12-10-8-6-6
جلو پا 5*10
پشت پا 4*15
جک 30*10-10-10
لانگز دمبل 30*10
ساق 4*15
شکم پاپرتابي+شکم خلباني 3*30-30
هوازي 30 دقيقه

اينم برنامه غذاييمه
قبل از صبحانه قهوه تلخ
صبحانه 5 عدد سفيده+چاي سبز
ساعت 10=مولتي ويتامين+ويتامين c
ساعت 10/30=100 گرم پنير کم نمک+يک کف دست نان جو+گوجه+چاي سبز
ناهار=15 قاشق برنج کته اي + سينه مرغ کبابي يا تن ماهي+هفته اي يکبار گوشت قرمز
ساعت 4 ميوه
1 ساعت قبل از تمرين تنقلات(که من بادم زميني ميخورم)
قبل از تمرين قهوه تلخ
بعد از تمرين 5 عدد سفيده تخم مرغ+ويتامين c+خرما 7 عدد
شام=عدسي بدون روغن يا تن ماهي يا سينه مرغ
قبل از خواب يک پياله کوچک ماست کم چرب
بعد اینم بگم بیشترین هدف من برای لاغر شدن در کنارشم بدن خوشفرمی داشته باشم
اگه تازه کارید، این برنامه سنگینه (اکثر حرکات هم سوپر!) و بدون تغذیه مناسب و مصرف مکمل کم میارید و احتمال آسیب فیزیکی بالاست

Alexiss

Registered User
لایک‌ها
29

سلام

ممنون
کراتین + پروتئین وی

U3F

Registered User
لایک‌ها
221
ممنون
زمانش هم بفرمایید
واینکه در روزای غیر تمرين هم مصرف بشه ؟

سلام
کراتین 3 تا 5 گرم 30 تا 40 دقیقه قبل تمرین + 3 تا 5 گرم بعد تمرین، فقط یادت باشه مصرف آب مناسب باشه(بین 8 تا 12 لیوان) چون کراتین به کلیه فشار میاره اگه آب مصرفی کم باشه
وی هم زمان های مناسبش بعد از بیدار شدن و تمرین هستش بستگی به خودت داره اگه میتونی هزینه کنی هم بعد از بیدار شدن بخور هم بعد تمرین اگه نه فقط بعد تمرین
روزای استراحت هم 3 تا 5 گرم کراتین با صبحونه، وی رو هم به عنوان میان وعده استفاده کن
پ.ن: وی ـی که میخوای بگیری سعی کن گلد باشه که با BCAA و گلوتامین غنی شده اگه گیر نیاوردی پ.خ بده یا وی + گلوتامین + BCAA بگیر + کراتین

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
یعنی با آهن دست و پنجه نرم می کنید تا به یک گوشت نرم برسید ؟ منطقی نیست
چه پرورش اندام و چه فیتنس هر دو باید باعث بشه اعتماد به نفس انسان بالاتر و برای سختی ها و دیگر مراحل زندگی آماده بشه
یک یله آب دیده به فکر مردانگی و فتوته نه یک گوشت نرم

Persian_Amir70

Registered User
لایک‌ها
73
یعنی با آهن دست و پنجه نرم می کنید تا به یک گوشت نرم برسید ؟ منطقی نیست
چه پرورش اندام و چه فیتنس هر دو باید باعث بشه اعتماد به نفس انسان بالاتر و برای سختی ها و دیگر مراحل زندگی آماده بشه
یک یله آب دیده به فکر مردانگی و فتوته نه یک گوشت نرم
داداش این حرفت باعث شد باشگاه نرم دیگه....

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
ضمن اینکه بدنسازی به قصد دختر بازی کاملا اشتباهه ! چون اصلا نیازی نیست

تو دانشگا زیاد میبینم از این بچه سوسولایی که 40 کیلوان و خشتکشون رو زمینه ولی دخترا واسشون له له میزنن !

aking

Registered User
لایک‌ها
49
هیکل خوب و فیت تو اعتماد به نفس تاثیر زیادی داره

Hamed-M1

Registered User
لایک‌ها
171
دوستان من یه مدتی بدنسازی میرفتم.
الان دیگه ول کردم
الان بدنم کلی چربی گرفته. حداقل 15 کیلو باید کم کنم
قد 176
وزن 87
سن 20
حالا بنظرتون با چی شروع کنم نزدیک 2 سال از بدنسازی و کلا ورز‌ش روزانه دور بودم. الان بدترین قسمت های من شکم از جلو و پهلو ها و پشت باسن و ران هست که به شدت چربی گرفته. اصلا حالم از خودم بهم میخوره.
حالا بنظرتون چه کار کنم البته دنبال هیکل نیستم. فقط کاهش وزن و فیتنس. نه پرورش مثلا بشم رونی کلمن.
در مورد مکمل و اینا چه کار کنم.
ککککممممککککک

MMA-Fighter

Registered User
لایک‌ها
48
سلام خدمت اساتید و دوستان
بعد از مدت ها ورزش رو دوباره شروع کردم و مشکلم اینه که با اینکه تغذیه ام رو رعایت میکنم و اصلا سراغ خوراکی های چرب نمیرم و هوازی هم کار میکنم پهلوی پشت میارم و تو این مدت وزن م از 63 رسیده به 66 (توی 1 ماه) در اصل یه جورایی احساس میکنم اثر سو میذاره روم
میتونه به معده ضعیف یا سیستم خون بدن ربط داشته باشه؟ توصیه اتون چیه؟
ممنون

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
سلام خدمت اساتید و دوستان
بعد از مدت ها ورزش رو دوباره شروع کردم و مشکلم اینه که با اینکه تغذیه ام رو رعایت میکنم و اصلا سراغ خوراکی های چرب نمیرم و هوازی هم کار میکنم پهلوی پشت میارم و تو این مدت وزن م از 63 رسیده به 66 (توی 1 ماه) در اصل یه جورایی احساس میکنم اثر سو میذاره روم
میتونه به معده ضعیف یا سیستم خون بدن ربط داشته باشه؟ توصیه اتون چیه؟
ممنون

درود
دلایل زیادی می تونه داشته باشه
1 - **** غذایی غیر اصولی
2 - استفاده از نمک بسیار و یا ترانسفرهای مضر و ... در یک وعده یا بیشتر به دلیل تشنه بودن بدن چندین برابر جذب خواهد داشت
3 - ممکنه مبتلا به هیپوتیروئیدی یا کم کاری تیروئید باشید که باعث چاقی میشه
توضیح :
هیپو تیروئیدی یا کم کاری تیروئید (غدد تیروئید کم فعال) زمانی اتفاق می‌افتد که غده تیروئید میزان هورمون تیروئیدی (بخصوص هورمون T4) ، کمتر از حد طبیعی تولید کند. نتیجه این اتفاق کاهش بسیاری از فعالیتهای بدن است. هورمون T4 عملکردهای اساسی بدن را از قبیل ضربان قلب ، هضم غذا ، رشد فیزیک و ذهنی تنظیم می‌کند. گرچه کم کاری تیروئید می‌تواند موقتی باشد، ولی معمولاً یک وضعیت دائمی است. برخی مطالعات نشان می‌دهند که 10 درصد زنان و 3 درصد مردان کم کاری تیروئید دارند
علائم کم کاری تیروئید
افرادی که دچار کم کاری تیروئید هستند معمولاً با علائم زیر مواجه می‌شوند :
* چاقی (با وجود اشتهای طبیعی و یا کم اشتهایی)
* خستگی دائم
* موهای شکننده یا ریزش مو
* بی‌حالی و بدخلقی
* اختلالات حافظه و فراموشی
* افسردگی
* گرفتگی عضلات (به خصوص در دست‌ها)
* مشکلات پوستی (خشکی پوست، لکه‌های پوستی و غیره)
* نفخ
* ناخن‌های شکننده
* ناباروری
* لرز
* روشن شدن رنگ ابروها
* گزگز پوست
* بی‌خوابی

MMA-Fighter

Registered User
لایک‌ها
48
خیلی ممنون پس اینجور که میگید یه آزمایش تیرویید بدم
البته تازگی ها یه کم لرزش هم گرفتم که با توجه به علایم تیرویید احتمالآ همینه

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
دوستان من قدم ۱۸۲ هست وزنم ۶۵ .احساس میکنم خیلی کم بدنم چربی اضافه داره .
حالا که میخوام بدنسازی رو شروع کنم بنطرتون بهتر نیست اول ۱۰ روز هوازی کار کنم تا چربی ها کاملا اب بشه و بعد تمریناتم رو شروع کنم ؟
اخه امروز یه نفر تو باشگاه میگفت اول ۱۰ روز هوازی کار کن که بدنت خشک بشه بعد تمرینات بی هوازی و افزایش حجم رو شروع کن نمیدونم حرفش تا چه حد درسته .

Sadhu

Registered User
لایک‌ها
499
دوستان من قدم ۱۸۲ هست وزنم ۶۵ .احساس میکنم خیلی کم بدنم چربی اضافه داره .
حالا که میخوام بدنسازی رو شروع کنم بنطرتون بهتر نیست اول ۱۰ روز هوازی کار کنم تا چربی ها کاملا اب بشه و بعد تمریناتم رو شروع کنم ؟
اخه امروز یه نفر تو باشگاه میگفت اول ۱۰ روز هوازی کار کن که بدنت خشک بشه بعد تمرینات بی هوازی و افزایش حجم رو شروع کن نمیدونم حرفش تا چه حد درسته .
حرفش اصلا صحيح نيست !
١- تمرينات هوازي بدن رو خشك نمي كنه !! باعث مصرف كالري مي شه و شما هر وقت ميزان كالري مصرفيت از كالري كه مي سوزوني كمتر شد وزن كم مي كني !
٢- عضله ي بيشتر= متابوليسم بيشتر = سوخت و ساز بيشتر بدن = تسريع فرايند چربي سوزي
پس شما از روز اول زير نظر مربي وزنه بزن و رژيم غذايي هم با يه دكتر تغذيه مشورت كن ! در صورت رغبت به خريد و مصرف مكمل هم فقط از برندهايي استفاده كن كه نماينده ي فروش داخل ايران دارن و فقط از نماينده هاي مجاز خريداري كن ... مثل optimum nutrition و body attack

Farid.db

کاربر فعال دانشگاه و تحصیل
کاربر فعال
لایک‌ها
116

سلام

ممنون

منم کم و بیش همین شرایطو دارن

nazaninmoradi28

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
download_badansazi_02.jpg

مجله اینترنتی بی وقت : در جامعه ماشینی امروز چیزی که بیشتر از همه باید مورد توجه قرار بگیرد ولی اکثر همه ما آنرا فراموش می کنیم ورزش کردن و جدا شدن از روزهای سخت کاری است که این کار باعث احساس بهتر و راندمان بالا در کار کردن مان در روزمره می شود در همین امر بسیاری از افراد برای تناسب اندام و جدا شدن از یکجا نشینی به باشگاه های پرورش اندام روی می آورند و می خواهد که به یک اندام مناسب و زیبایی برسند البته در این امر هم بسیاری می خواهند خیلی زود به این مورد دست پیدا کنند ولی نباید در این امر عجله کرد و با حرکات بی رویه و زیاد نه تنها تناسب ایجاد نکرد بلکه اندام را دچار مشکل اساسی نمود.

فکر اینکه هر چه بیشتر انجام دهید بهتر است به گزارش ایران ویج ، این قانون قدیمی که بیان می دارد ” بیشتر ، همیشه بهتر نیست ” درباره بلند کردن وزنه نیز صدق می کند. هنگام ورزش به کیفیت توجه کنید نه کمیت ، لذا در مورد بلند کردن وزنه نیز همیشه برای خود محدودیت قائل شوید.. تمام تازه کار ها باید حداکثر چهار ست از یک تمرین را شروع کنند و میانگین تعداد دفعات در هر سری باید بین ۸ تا ۱۲ مرتبه باشد . مدت زمان استراحت پس از هر سری نباید فراتر از ۹۰ ثانیه شود. بهتر است که مدت زمان استراحت فقط ۶۰ ثانیه باشد و برای رسیدن به این زمان مطلوب باید تمرین کنید. توجه کنید که میزان سنگینی وزنه ای که بر میدارید لزوماً نباید همیشه از یک تمرین تا تمرین بعدی زیاد باشد . باید قادر باشید به آسانی و به شیوه درست ، یک سری حرکات مناسب را با وزنه خاص آن حرکت در طی چندین هفته و قبل از رفتن به مرحله بالاتر انجام دهید.

فقدان بهداشت و نظافت باشگاه ، مکانی است که هر روز صدها نفر در آن عرق میکنند و از دستگاه های یکسان استفاده می کنند و این امر باعث میشود که آن جا یک مکان مناسب برای انتشار باکتری شود ، لذا بسیار حیاتی و مهم است که شما تا جایی که ممکن است تمیز باشید و بهداشت را رعایت کنید ، یعنی وقتی میخواهید از یک وسیله استفاده کنید ، زمانی را صرف پاک کردن آن کنید.

آیا تمایل دارید روی میزی دراز بکشید که عرق از آن میچکد ؟ قطعا نه ، بنابراین انتظار نداشته باشید که دیگری هم این کار را دوست داشته باشد ، لذا شما به سهم خود این کار را انجام دهید ( بعد از استفاده از وسایل نظافت را رعایت کنید ) زیرا با این کار از انتشار باکتری ها جلوگیری کنید.

جمع نکردن وزنه ها کار آموزان در هر سطح و دوره ای که باشند موظفند تا وزنه ها را جمع کنند.قرار ندادن دمبل و وزنه ها در جای درست شان پس از استفاده ، کاری است بسیار ناپسند. هرگز نمی توان بی نظمی و به هم ریختگی دیگران را تحمل کرد آن هم در صورتی که خودمان پس از اتمام تمرینات وقت کافی و فشرده ای را صرف تمیز و مرتب کردن وسایل باشگاه کرده ایم. هیچ چیز آزار دهنده تر از این نیست که برای انجام یک حرکت در باشگاه ، زمانی را اختصاص دهید تا به دنبال وزنه مخصوص آن ورزش بگردید. این امر میتواند خطرناک نیز باشد زیرا ممکن است افراد دیگر زمین بخورند و بیفتند

عدم رعایت نحوه صحیح انجام یک ورزش
افراد بسیاری در باشگاه ورزش میکنند اما افرادی که به شکل صحیح از وزنه ها استفاده میکنند بسیار اندک هستند. انجام حرکت غیر صحیح ، نه تنها نتیجه ای در پی نخواهد داشت ، بلکه ممکن است منجر به صدمه و آسیب شود. در باشگاه افراد بسیاری دیده میشوند که در هنگام بلند کردن وزنه اصلا به زاویه صحیح وزنه توجهی نمی کنند .

عدم برنامه ریزی
زمانی که به باشگاه قدم میگذارید ، باید همیشه درباره ورزشی که میخواهید انجام دهید برنامه داشته باشید. به ویژه تازه کارها باید ورزش هایی را که هر روز انجام می دهند ، در یک دفتر یادداشت کنند. تازه کارهایی که بی برنامه وارد باشگاه می شوند باید بدانند که این روش نتیجه موثری در پی نخواهد داشت

فراموش کردن تغذیه
اگر چه این مقاله به بحث درباره باشگاه اختصاص دارد اما بهتر است نکاتی نیز راجع به تغذیه برای ورزشکاران تازه کار مطرح شود. ره راحتی میتوان گفت که تغذیه درست ۹۰ درصد از ماجراست. اگر تغذیه سالم باشد میتوانید یک برنامه تمرین کامل داشته باشید و از بهترین شکل تمرین استفاده کنید. تمرین و تغذیه مکمل یکدیگر هستند و انجام یکی بدون دیگری موفقیت آمیز نخواهد بود . اگر غذای مناسب نخورده اید و به باشگاه می روید ، زیاد تمرین نکنید زیرا برای سالم غذا خوردن زمان بگذارید و نتیجه مطلوب تری را کسب کنید.

معاشرت
هنگامی که به باشگاه میروید هدف اصلی شما باید تمرین و ورزش کردن باشد ، اما باید بدانید باشگاه جایی است که افراد عموما نه تنها برای ورزش بلکه برای معاشرت و روابط اجتماعی به آن جا می روند. اطمینان حاصل کنید که ایجاد رابطه با دیگران و معاشرت ، هدف اصلی نیست ، زیرا در آن صورت ورزش تحت تاثیر معاشرت قرار می گیرد و در درجه دوم اهمیت واقع میشود . بسیاری از افراد تازه کار در باشگاه ، در بین تمرینات برای مدت طولانی با هم مشغول صحبت و گفتگو می شوند در حالی که فرد دیگری منتظر وزنه ای است که آن ها در آن زمان از آن استفاده می کنند. همچنین دقت کنید که افراد برای ورزش کردن به باشگاه آمده اند و شما با مزاحمت خود آنها را از حیطه اصلی ( یعنی ورزش ) دور می کنید ، معاشرت بیش از حد باعث می شود که هیچ نتیجه ای را در باشگاه به دست نیاورید.

استفاده نکردن از بست
آزاد بودن وزنه در هنگام ورزش خطرناکترین شکل آن است. وزنه در این حالت در هر طرف برای حرکت ازاد است ، بنابر این ایجاد تعادل در آنها سخت است. اگر یک حرکت ورزشی را به تازگی شروع کرده اید ، باید بدانید که ایجاد تعادل هالتر سخت است طوری که بسیاری از افراد تازه کار در بلند کردن هالتر از سمت و طرف مسلط خود ( قوی خود ) استفاده میکنند و این امر باعث می شود که این طرف سریع تر خودش را نشان دهد و زونه در طرف ضعیف تر لنگر می اندازد . این در زمانی اتفاق می افتد که شما از بست استفاده نکنید.

از بین بردن غرور
وزنه برداشتن با غرور ، بدون تلاش اگاهانه و عدم شیوه صحیح آن با امید این که اطرافیان تان را تحت تاثیر قرار دهد اشتباه بزرگی است. هیچ چیز برای اطرافیان به ویژه حرفه ای ها ، خنده دار تر از این نیست که یک فرد ناشی برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران حرکات غیر صحیح انجام دهد .

عدم تعادل در استفاده از وزنه ها و ورزش های مفید برای قلب
آقایان باید بدانند بهتر است برای سلامتی ورزش کنند تا جذابیت. متاسفانه مردان جوان فقط به سراغ ئزنه ها و دختران جوان به سمت دستگاه های کاردیو میروند، شما خانم ها باید بدانید که فقط با انجام ورزش های کاردیو نمیتوانید صاحب اندامی کشیده و زیبا شوید ، بلکه باید چربی ماهیچه های تان را نیز بسوزانید و بدون این که اندامی خمیده داشته باشید ، ظاهر استخوانی خود را هم تغییر دهید. شما مردان نیز باید بدانید که تنها با وزنه زدن نمی توانید به اندامی زیبا و متناسب برسید ، بلکه برای از بین بردن چربی اضافی بدن تان باید ورزش های کاردیو انجام دهید . همان طور که می دانید مهم ترین عضلات انسان قلب و ریه است که اگر در شرایط مناسبی قرار نگیرد باید زودتر از آن چه انتظارش را دارید ، دست از یک سری فعالیت بردارید.

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
عالی بود
مرسی

بالا