برگزیده های پرشین تولز

مشکل در کارت صدا

O X Y G E N

Registered User
لایک‌ها
173
سلام دوستان
مدل مادربردم ga-ma770s3 هست
سیستم عامل xp sp3

مدتی پیش یه حرکتی زدیم که متاسفانه کارت صدای آنبرد مادربرد مرخص شد
خلاصه یه کارت صدای اینترنال کریتیو sound blaster live 5.1 دست دوم خریدم که سی دی درایور اریجینال هم نداشت
اینو روی مادربرد نصب کردم و خلاصه شناسایی هم میشه و خروجی هاش صدا داره اما کیفیت و قدرت نداره .انگار ضعیفه
انواع اقسام درایور از سایت کریتیو براش دانلود کردم هیچ کدوم نصب نمیشه و هر کدوم یه خطایی میزنه . یه درایور میگه کارت صدا دیتکت نمیشه . یکی دیگه میگه این درایور رو سیستم عامل شما نصب نمیشه . خلاصه داستانی داریم...

الانم کارت صدا تمام خروجی هاش صدا میده اما خب تفکیک شده 5.1 نیست .مثلا خروجی ساب رو که به ساب اکتیو وصل میکنم اصلا صدای ساب در نمیاد و پق پق میکنه . کیفیت خوبی هم اصلاً نداره در صورتی که 24 بیتی هست و باید کیفیت بالایی داشته باشه که من فکر میکنم به خاطر همین نصب نشدن درایورش باشه

تو نت هم زیاد جستجو کردم . اما چیز خاصی دستگیرم نشد

خلاصه از بروبچ حرفه ای کمک میطلبیم . ممنون

راستی ویندوز 7 هم نصب کردم که ویندوز 7 اصلاً این کارت صدا رو شناسایی نکرد .که مجبور شدم دوباره همون xp sp3 نصب کنم

Gesher

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
794
مثل سایر کارت صداهای ارزان قیمت بازار ما، احتمال تقلبی بودنش زیاده ولذا درایور معتبری نداره. بهمین دلیل بعلاوه ی قدیمی بودنش در ویندوز هفت هم قابل شناسایی نیست و بهتره با مدلی که سازگار با ویندوزهای جدیده تعویض بشه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
چیپ صدای مادربرد شما تعمیرکارا موجود دارند با محاسبه قیمت ایسی حدود 40 تومن میشه .

O X Y G E N

Registered User
لایک‌ها
173
چیپ صدای مادربرد شما تعمیرکارا موجود دارند با محاسبه قیمت ایسی حدود 40 تومن میشه .
ممنون . چند روزه تحویل میدن ؟ چون زار و زندگی ما به این کامپیوتر فکستنی متصله . یه روز نباشه زندگی برام جهنمه
راستی دیدم پاور هم میخری . فکر کنم دوتا داشته باشم . یکیش گرین 330 وات هست . اون یکیو نمیدونم باید بگردم پیداش کنم
گرین رو بازش کردم دیدم یه مقاومتش زغال شده . خلاصه دستش نزدم همونجوری بستمش . اگه به کارت میاد قیمت بده

راستی تعمیرکار خوب سراغ داری که سیستم رو بدم بهش تعمیر کنه ؟ البته اگه تو همین رنج قیمتی که گفتی بشه بد نیست اما بیشتر ارزش نداره چون مادربردش رو میشه با 70 - 80 تومن خرید .قدیمیه دیگه از ارزش افتاده

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
کار 20 دقیقست . 5 تومن بیشتر بدی در عرض 5 دقیقه تحویلت میده . برای مادربرد زیر زمین ایران ته سالن . همشون تعویض ایسی صدا رو بلدن .
پاور 330 هم 10 میخرم

O X Y G E N

Registered User
لایک‌ها
173
مرسی داداش
پاور گرین رو پیدا کردم .منتهی یادم نبود یه چیزی رو بگم . اون 4 تا سوکت سفیدها هست که برای برق هارد و سی در رام و ... هست , سیم یه دونش رو چیده بودم اما میشه متصلش کرد . چون ازش خروجی برق 12 ولت گرفته بودم چیده بودمش . اگه بخوای برات عکس هم میگیرم ازش . دوتا سیم بلنده که سرش دوتا سوکت سفیده و دوباره از دو تاسوکت پل زدن و دوتا سوکت دیگه گرفتن . اون قسمت پل رو چیدم خود سیم اصلی سالمه
در حین کار زیاد اتصال میکرد و کامیپوتر درجا خاموش میشد . فکر کنم برای همین بود که سوخت .

در هر صورت اگر بدردت میخوره برای شما

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مرسی داداش
پاور گرین رو پیدا کردم .منتهی یادم نبود یه چیزی رو بگم . اون 4 تا سوکت سفیدها هست که برای برق هارد و سی در رام و ... هست , سیم یه دونش رو چیده بودم اما میشه متصلش کرد . چون ازش خروجی برق 12 ولت گرفته بودم چیده بودمش . اگه بخوای برات عکس هم میگیرم ازش . دوتا سیم بلنده که سرش دوتا سوکت سفیده و دوباره از دو تاسوکت پل زدن و دوتا سوکت دیگه گرفتن . اون قسمت پل رو چیدم خود سیم اصلی سالمه
در حین کار زیاد اتصال میکرد و کامیپوتر درجا خاموش میشد . فکر کنم برای همین بود که سوخت .

در هر صورت اگر بدردت میخوره برای شما
برای من . مشکلی نیست . ممنون ازت

O X Y G E N

Registered User
لایک‌ها
173
داداش خودت میایی میبری ؟ یا برات بفرستم ؟

بالا