برگزیده های پرشین تولز

پرسشهای اداری (گواهینامه، بیمه، جریمه، تصادفات و ...)

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
دوستان من دوستم سربازه و یکی از بچه ها براش یه گواهی اشتغال به تحصیل گرفته (آشنا داشته) و میخواد بره گواهینامه بگیره . مگه اینا استعلام نمیگیرن ببینن طرف سربازه یا نیست ؟؟ البته دیدم استعلام نمیگیرنا اما راهنمایی رانندگی چک نمیکنه طرف سربازه یا نه ؟!!!!!!! استعلام واقعی در کار نیست ؟

فلک زده

Registered User
لایک‌ها
2,919
دوستان من دوستم سربازه و یکی از بچه ها براش یه گواهی اشتغال به تحصیل گرفته (آشنا داشته) و میخواد بره گواهینامه بگیره . مگه اینا استعلام نمیگیرن ببینن طرف سربازه یا نیست ؟؟ البته دیدم استعلام نمیگیرنا اما راهنمایی رانندگی چک نمیکنه طرف سربازه یا نه ؟!!!!!!! استعلام واقعی در کار نیست ؟

پلی استیشن رو خریدی آخر ؟

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
یه مدت از ساختمون سازی گفتی و ملت رو گذاشتی سرکار آخر رفته بودی سراغ پلی استیشن قسطی ! :p
نه بابا حاجی سر کار چیه , خدا رو خوش نمیاد ملت رو سر کار بزاره آدم . شما افتخار بده بیا از نزدیک اصلا ببین که فکر نکنی توهم زدم :))
حالا بیا و بحثه تاپیک رو عوض نکنیم :)

tavasolli

Registered User
لایک‌ها
15
یه قانون تو مجلس تصویب شد که سرباز ها وحتی اونایی که خدمت هم نرفتن میتونن واسه گواهینامه اقدام کنن

tavasolli

Registered User
لایک‌ها
15
اره
ولی نمیدونم به راهنمایی رانندگی ابلاغ شده یا هنوز نشده

senator@

Registered User
لایک‌ها
1,662
هزینه ثبت نام گواهینامه چقدر گرون شد
در عرض 3 ماه حدود 60000 تومن رفت روش(عجب وضعیتیه

lilolil

Registered User
لایک‌ها
391
سلام فردا میخوام برم برای گواهی نامه اقدام کنم
هرچه سریع تر میخوام بگیرمش از نظر رانندگی هم مشکلی ندارم خیلی ساله رانندگی میکنم
پیش دانشگاهی امسال تموم شد کنکور هم دادم
الان برای گواهی نامه باید چه مدارکی ببرم برای آموزشگاه رانندگی؟
پروسه چقد طول میکشه و مراحل انجام کار

saeid33

Registered User
لایک‌ها
37
سلام آقا من روزی که برام جریمه نوشتن جاده شلوغ بود دو تا ماشین روبه روی هم داشتیم حرکت میکردیم بعد افسر پیغام ایست داد من هم چند متر جلوتر موندم دیدم یه ماشین دیگه رو دارن جریمه میکنن چند دقیقه موندم دیدم کسی سمت من نمیاد گفتم حتما با من نبوده منم رفتم
الان برگه خلافی گرفتم دیدم بله همون روز همون ساعت و دقیقه 3 بار جریمه برام رد کردن همه جریمه ها هم 2 برگی هستن
1-سبقت غیر مجاز در راه های دو طرفه 100 تومن
2-نبستن کمربند ایمنی 30 تومن در صورتی که من کمربند همیشه میبندم
3-عدم توجه به فرمان ایست و حرکت پلیس 40 تومن

الان میخواستم بدونم با توجه به اینکه جریمه ها دو برگی هستن میتونم اعتراض بزنم مثلا بگم فلان ساعت ماشینم اونجا نبوده؟ چیکار کنم به نظر شما یخورده حداقل کمتر کنم

جریمه های دوبرگی پرداخت نکنم دوبل میشه مبلغش یا نه؟
باتشکر

lilolil

Registered User
لایک‌ها
391
سلام فردا میخوام برم برای گواهی نامه اقدام کنم
هرچه سریع تر میخوام بگیرمش از نظر رانندگی هم مشکلی ندارم خیلی ساله رانندگی میکنم
پیش دانشگاهی امسال تموم شد کنکور هم دادم
الان برای گواهی نامه باید چه مدارکی ببرم برای آموزشگاه رانندگی؟
پروسه چقد طول میکشه و مراحل انجام کار
کار من امروز انجام شد ممنون از پاسخگویی سریع و به موقع خیلی راهنماییاتون مفید بود خیلیییییی

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

lilolil

Registered User
لایک‌ها
391
فقط آموزشگاه ها چه گرون کردن ۴۲۸ تومن!!!!!

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Hamid1920

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
دوستان که تجربه یا اطلاعاتی دارن راهنمایی میخواستم
من شب با ماشینم توی اتوبان بین شهری رانندگی میکردم که جلوی من یه وانت چپ کرده بود و وسایلش ریخته بود روی زمین ما رفتیم روی وسایل این بنده خدا و زیر ماشینمون کاملا داغون شد و همینطور ایربگا باز شد بطوریکه فکر میکنم 10-15 تومن هزینه داشته باشه
حالا سوال داشتم
من بیمه بدنه دارم احتمالا طرف مقابل هم شخص ثالث داره(چون از اون وانته خبر ندارم نمیدونم بیمه داره یا نه و پلیس هم هنوز کروکی نداده)
حالا میخوام بدونم اگه اون رو مقصر اعلام کنن هزینه های من با توجه به محدودیت بیمه اون چی میشه و ایا بقیش رو بیمه بدنه من میده یا نه
و کلا حات هایی که پیش میاد چیه

l0w

Registered User
لایک‌ها
266
از کارشناس بیمه باید بپرسی و احتمالا بیمه بدنه بده ( پارتی داشته باشی حله )
دیوار پشت وانت بوده که زدی بهش ایربگ باز شده ؟! :eek:

Hamid1920

Registered User
لایک‌ها
25
کمی از دیوار نداشته کاشی بود و در و پنجره خواهر و مادر ماشین رو بهم پیوند داد رفتیم هوا اومدیم پایین ایربگ باز شد به هیچ دردیم نخورد اصلا نخوردیم به ایربگ البته همینکه باز شد به خودرو ایرانی افتخار کردم اصلا فک نمیکردم قابلیت باز شدن داشته باشه

Hamid1920

Registered User
لایک‌ها
25
کمی از دیوار نداشته کاشی بود و در و پنجره خواهر و مادر ماشین رو بهم پیوند داد رفتیم هوا اومدیم پایین ایربگ باز شد به هیچ دردیم نخورد اصلا نخوردیم به ایربگ البته همینکه باز شد به خودرو ایرانی افتخار کردم اصلا فک نمیکردم قابلیت باز شدن داشته باشه

• Like
Reactions: l0w

.LORD.

Registered User
لایک‌ها
87
سلام.

دوستان یکی از دوستام که ترکیه اقامت داره میخاد بیاد ایران و گواهینامه بگیره و بین المللیش کنه.
البته قبلا همه کارای پایه دو رو انجام داده بود و لی یک سری مشکلات پیش اومد که نشد.

الان میخاد برای پایه یک اقدام کنه.

آیا پایه یکی هست که بشه باهاش علاوه بر ماشین های سنگین و سبک, موتور هم با همون گواهینامه سوار شد ؟

مدارکی که برای ثبت نام همون گواهینامه پایه یک میخان ازمون چیا هستن؟

Farzin.K

Registered User
لایک‌ها
678
گواهینامه هوشمند ایران که الان یکی هست شما ۵ نوع گواهینامه هم بگیرید رو همون یه کارت بهتون تحویل میدن .بعد میتونید بین المللی کنید.مدارک همون مدارک هست جز موارد خاص پزشکی

.LORD.

Registered User
لایک‌ها
87
گواهینامه هوشمند ایران که الان یکی هست شما ۵ نوع گواهینامه هم بگیرید رو همون یه کارت بهتون تحویل میدن .بعد میتونید بین المللی کنید.مدارک همون مدارک هست جز موارد خاص پزشکی

چقدر هزینه داره سر جمع پایه یک گرفتن الان؟

بالا