برگزیده های پرشین تولز

بوکس یا کیک بوکس در سن کم . آری یا نه؟

amirrezarahim1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
با سلام من میخوام یه رشته مکمل بسکتبالو فوتبال که حرفه ای انجامش میدم اضافه کنم
بین کیک بوکس و بوکس و حتی رزمی کار نکردن مردد هستم
من15 سالمه و قد و وزن خوبی دارم ولی پتانسیل مصدوم شدن مخصوصا در ناحیه پا رو خیلی خوب دارم با وجود اینکه پاهام به لطف یک سال بدنسازی کاملا عضلانیه ولی میترسم کیک بوکس آسیب های جدی و جبران ناپذیر برای پام ایجاد کنه
ولی از یه طرف به خاطر همین پا داشتنش و کامل بودنش و استانداردیش یکی از گزینه هاست
گزینه دیگم بوکس هستش!
هدفم اینه که رشته رزمیو کار کنم و هیکلم رو بهتر کنم . میخوام بدونم درصد مصدومیتشون برام بالا هستند؟ مثلا دماغم بشکنه یا پام طوریش بشه
یا مربیا حواسشون هست؟
اگه قراره همون روزای اول بهم فایت بدن یکی بزنه داغونم کنه که بهتره نرم

در چه حالتی ممکنه اصلا مصدوم نشم(مخصوصا صورت و بیضه و پاهام که خیلی مهم و حساسن واسم)
لطفا اگه کسی میدونه دریغ نکنه باید زودتر تصمیم بگیرم

amirrezarahim1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
دوستان خواهشا اگه کسی میدونه کدومش برام بهتره و آیا مصدومیت دارم توش یا نه بگه بهم
باید ظرف این چند روز ثبت نام رو انجام بدم به هر حال

Mehdi97

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
داداش فقط بوکس....اگه چند سال بوکس کار کنی میتونی بری تمام ورزشهای دیگه چون بیشتر ورزشهای دیگه ضربات بوکس داره ..در کیک بوکسینگ اصلا گارد رو به خوبی بوکس یاد نمیگیری ...حتما برو بوکس

matw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
فکر کردی میری پیک نیک! بعضی وقتها میزنن دماغتو میشکنن.
شما که صورت و پا و بیضه براتون مهمه برید یوگا.. والا.

PETO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
123
کیک بوکس
چون ار پا هم در مبارزات استفاده میشه

M.Graph

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
50
سلام
در تمامی رشته های رزمی آسیب قسمتی از ورزش هست و با توجه به اینکه شما در سن رشد هستید بهتره رشته ای رو انتخاب کنید که در اون ضربه به فک نباشه چون باعث جلوگیری از فک میشه و صورت شما رشد کافی رو نمیکنه اگر قصد شما افزایش قدرت بدنی هست بهتره بدنسازی رو به صورت حرفه ای در نظر بگیرید اما اگر قصد شما یاد گیری تکنیک ها هست کافیه به کلاس های دفاع شخصی برید.

بالا