برگزیده های پرشین تولز

...چند تا سوال بک لینکی...

sam127

Registered User
لایک‌ها
376
سلام چند تا سوال درباره بک لینک :

1 : اگه از یه سایتی بک لینک بگیریم واسه سایتمون چه مدت باید باشه اون بک لینک که اگه بعدا برداشتیم ضرری به سایتمون وارد نکنه؟

2 : ایا این درسته که وقتی واسه یه کلمه ای بک لینک بگیری اتوماتیک ورودی گوگلت هم افزایش پیدا میکنه و تو کلمات دیگه هم که خیلی شاخ نباشن بالا میای؟

3: چجوری بفهمم اون کلمه ای که انتخاب کردم و میخوام بیارمش بالا آیا اصلا کلیک خور هستش و ورودی داره یا خیر ؟من فقط میرم تو گوگل وبمستر کلماتی که تو گوگل ایندکس شدن و رتبه گرفتن مثلا فلان کلمه رتبه صفحه 10 را انتخاب میکنم و کم کم میارمش اول .

4: من تو انتخاب بک لینک 3 تا چیز را مورد نظر قرار میدم : 1 ایندکس بالا . 2 پچ آتوریتی 30 به بالا . 3 پچ رنک - ولی مهم تر از همه گزینه 1 و 2 هستش واسم نظر بقیه چیه؟

5:
به نظرتون کدوم بهتره :؟
الف: بک لینک قدرتمند بگیریم مثلا 50 تا 60 تا فقط رو یه کلمه شاخ کار کنیم مثلا کلمه عکس بازیگران یا یا بازی فلش یا دانلود آهنگ یا مدل لباس

ب : به جا اینکه یه کلمه غول را بیارم همون 60 تا بک لینک را خرج 10 تا کلمه کوچیکتر بکنم و 10 تا کلمه کوچیکتر را بیارم بالا مثلا کلمه عکس بازیگران ایرانی . بازی آنلاین فلش . دانلود آهنگ ایرانی.مدل لباس جدید

Sherpa

Registered User
لایک‌ها
92
سلام

دوست عزیز یک نکته کلیدی توی سئوالات شما فراموش شده.
اگر مایلی اصولی کار کنی بهتره اولویت اول را بدی به لینک بیلدینگ با سایت های هم محتوا وبعد برای سایر موارد تصمیم بگیری.
خواندن این دو مطلب
پیشنهاد میشود:
Link Building: Get Relevant or Die Trying
SEO Link building - Site Relevance

موفق باشید

Last edited:

mohsen.unlimited

Registered User
لایک‌ها
340
سلام چند تا سوال درباره بک لینک :

1 : اگه از یه سایتی بک لینک بگیریم واسه سایتمون چه مدت باید باشه اون بک لینک که اگه بعدا برداشتیم ضرری به سایتمون وارد نکنه؟

2 : ایا این درسته که وقتی واسه یه کلمه ای بک لینک بگیری اتوماتیک ورودی گوگلت هم افزایش پیدا میکنه و تو کلمات دیگه هم که خیلی شاخ نباشن بالا میای؟

3: چجوری بفهمم اون کلمه ای که انتخاب کردم و میخوام بیارمش بالا آیا اصلا کلیک خور هستش و ورودی داره یا خیر ؟من فقط میرم تو گوگل وبمستر کلماتی که تو گوگل ایندکس شدن و رتبه گرفتن مثلا فلان کلمه رتبه صفحه 10 را انتخاب میکنم و کم کم میارمش اول .

4: من تو انتخاب بک لینک 3 تا چیز را مورد نظر قرار میدم : 1 ایندکس بالا . 2 پچ آتوریتی 30 به بالا . 3 پچ رنک - ولی مهم تر از همه گزینه 1 و 2 هستش واسم نظر بقیه چیه؟

5:
به نظرتون کدوم بهتره :؟
الف: بک لینک قدرتمند بگیریم مثلا 50 تا 60 تا فقط رو یه کلمه شاخ کار کنیم مثلا کلمه عکس بازیگران یا یا بازی فلش یا دانلود آهنگ یا مدل لباس

ب : به جا اینکه یه کلمه غول را بیارم همون 60 تا بک لینک را خرج 10 تا کلمه کوچیکتر بکنم و 10 تا کلمه کوچیکتر را بیارم بالا مثلا کلمه عکس بازیگران ایرانی . بازی آنلاین فلش . دانلود آهنگ ایرانی.مدل لباس جدید

بک لینک با کیفیت معنیش این نیست که برید با کلمه کلیدی، با عنوانی که میخوای بیای بالا لینک بخری و ایجاد کنی و اسمش رو بذاری بک لینک با کیفیت.حتی اگه اتوریتی و کوالیتی و پیج رنک بالایی داشته باشه.چگونگی لینک بیلدینگ مهم تر از ، از کجا بک لینک گرفتنه.کل لینک بیلدینگ مهمه.
1- گاهی دو ماه گاهی یک سال.بستگی به خیلی چیزا داره.
2-وقتی لینک بیلدینگ درست باشه(نه بک لینک خرید با کلمه ای) ، بله کل وب سایت رشد میکنه.
3-از گوگل کیورد پلنر میتونید بفهمید چقدر سرچ میشه.ازون میتونید کلیک ها رو تخمین بزنید خودتون.وقتی 8000 بار یه چیزی سرچ میشه در ماه، یعنی روزی 266 بار.اگه لینک یک باشی بین 20 تا 60ک کلیک.با توجه به موضوع کیورد، هر رتبه تو صفحه اول، CTR مختلفی داره.
4-خوب می کنی به پیج رنک زیاد اهمیت نمیدی.اما با ایندکس بالا به خاطر sitewide بودن بک لینک، موافق نیستم.در شرایطی هم خوبه(همیشه میگم هیچ چیز مطلق نیست تو سئو).کلا هم، به تکی نگاه کردن به یه بک لینک، موافق نیستم.کل لینک بیلدینگ و چگونگیش مهمه.نه کیفیت چند تا دونه بک لینک(با هر تعریفی از کیفیت).

sam127

Registered User
لایک‌ها
376
بک لینک با کیفیت معنیش این نیست که برید با کلمه کلیدی، با عنوانی که میخوای بیای بالا لینک بخری و ایجاد کنی و اسمش رو بذاری بک لینک با کیفیت.حتی اگه اتوریتی و کوالیتی و پیج رنک بالایی داشته باشه.چگونگی لینک بیلدینگ مهم تر از ، از کجا بک لینک گرفتنه.کل لینک بیلدینگ مهمه.
1- گاهی دو ماه گاهی یک سال.بستگی به خیلی چیزا داره.
2-وقتی لینک بیلدینگ درست باشه(نه بک لینک خرید با کلمه ای) ، بله کل وب سایت رشد میکنه.
3-از گوگل کیورد پلنر میتونید بفهمید چقدر سرچ میشه.ازون میتونید کلیک ها رو تخمین بزنید خودتون.وقتی 8000 بار یه چیزی سرچ میشه در ماه، یعنی روزی 266 بار.اگه لینک یک باشی بین 20 تا 60ک کلیک.با توجه به موضوع کیورد، هر رتبه تو صفحه اول، CTR مختلفی داره.
4-خوب می کنی به پیج رنک زیاد اهمیت نمیدی.اما با ایندکس بالا به خاطر sitewide بودن بک لینک، موافق نیستم.در شرایطی هم خوبه(همیشه میگم هیچ چیز مطلق نیست تو سئو).کلا هم، به تکی نگاه کردن به یه بک لینک، موافق نیستم.کل لینک بیلدینگ و چگونگیش مهمه.نه کیفیت چند تا دونه بک لینک(با هر تعریفی از کیفیت).
کی‌ورد پلنر گوگل ادوردز که گفتی بعضی کلمات را نوشته 70 تا بعضیا 1000 تا بعضیا 5500 تا یعنی هرچی اون کلمه عددش بیشتر باشه بیشتر کلیک خوره؟ کلمه ای که مد نظرمه و دارم روش کار میکنم عددش را زده 5000 تا به نظرت مناسبه؟

mohsen.unlimited

Registered User
لایک‌ها
340
کی‌ورد پلنر گوگل ادوردز که گفتی بعضی کلمات را نوشته 70 تا بعضیا 1000 تا بعضیا 5500 تا یعنی هرچی اون کلمه عددش بیشتر باشه بیشتر کلیک خوره؟ کلمه ای که مد نظرمه و دارم روش کار میکنم عددش را زده 5000 تا به نظرت مناسبه؟
از کیورد های طولانی تر و کم رقابت تر شروع کنید.به صورت جمعی هم کار کنید.روی یک کیورد تارگت نکنید.قبل از انتخاب کیورد ها اینجا رو نگاه بندازید.

MG007

Registered User
لایک‌ها
39
1- ترجیحا همیشگی باشه.
2- بک لینک با ارزش و مرتبط٬ اعتبار دامین و در نتیجه ترافیک کلی رو بالا میره.
3- تو گوگل کیورد پلنر حجم تقریبی یک عبارت خاص معلوم هستش. مثلا اگه یک کلمه کلیدی ۱۰۰۰ تا سرچ ماهانه داره٬ تقریبا رتبه اول در صفحه یک ۷ تا حتی ۱۵ تا کلیک خور روزانه داره.
4- تو انتخاب بک لینک٬ مرتبط بودن همراه با اعتبار دامین مهم هستند.
5- رتبه گرفتن در کلمه های کلیدی کله گنده خیلی سخته٬ بهتره از کلمه کلیدی های طولانی (Long-tail keywords) استفاده کنی.

tehran_games

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
492
من نظرم را فقط در مورد سوال آخر می گم، همون که گزینه الف و ب دادید.

به نظر اگر سایت تازه کار است، استراتژی ب بهتر است و اگر سایت قدیمی و معتبر دارید، و بودجه قابل قبولی هم دارید استراتژی الف بهتر است.

rapidleech

Registered User
لایک‌ها
1,261
شما که خودت فروشنده بک لینکی :D

صد در صد گزینه ب
در ضمن بسیاری از سایتهای سئو چک در حال حذف اتوریتی از معیارهای خودشون هستن ...

mohammad.hn2016

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام دوست عزیز.بنده از سوالات شما فهمیدم که از ریشه قصد دارین خودتونو نابود کنید.سوال اخر شما در مورد 60 تا بک لینک با یک عنوان بگیرید یا بین 10 تا کلمه تقسیم کنید.
ببینید به طور قطع اگه بیاید فقط روی یک کلمه 60 تا بک لینک قوی بگیرید در آپدیت های اصلی گوگل سایت شما بلاک خواهد شد.پس به این کار حتی فکرم نکنید.اگه میخواید روی یک کلمه سئو قوی انجام بشه و اون کلمه بیاد بالا باید فقط بیشترین تمرکز بک لینک ها رو روی اون کلمه بذارین.نه اینکه همه ی بک لینک ها رو بزنین روی اون.نکته ی بعد هم لینک های نوفالو رو فراموش نکنید

بالا