برگزیده های پرشین تولز

مشاوره بدنسازی

مکمل خوبه؟

• اره

Votes: 66 71.7%
  • نه

Votes: 26 28.3%

• Total voters
    92

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,353
آقا مربی خوب سمت شرق تهران کسی میشناسه ؟؟؟
مردیم از دست این مربی الکی ها که با زور آمپول در عرض ۲ ماه پف کردن شدن مربی

بدنسازی

Registered User
لایک‌ها
42
سلام به همه دوستان گلم

از این به بعد هر سوالی در مورد بدنسازی و فیتنس داشتید می توانید در همین قسمت مطرح کنید تا کارشناسان دنیای عضله در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ بدهند

لطفا فقط در همین قسمت سوالات خودتان را مطرح کنید و در کمتر از 2 ساعت به سوالات شما پاسخ خواهیم داد

موفق باشید

بدنسازی

Registered User
لایک‌ها
42
سلام دوست عزیز

مکمل ویتاپی خیلی قوی نیست.دوستانی که قبلا استفاده کردن زیاد رازی نیستند

Hamed-M1

Registered User
لایک‌ها
171
دوستان من یه مدتی بدنسازی میرفتم.

الان بدنم کلی چربی گرفته. حداقل 15 کیلو باید کم کنم
قد 176
وزن 87
سن 20
حالا بنظرتون با چی شروع کنم نزدیک 2 سال از بدنسازی و کلا ورز‌ش روزانه دور بودم. الان بدترین قسمت های من شکم از جلو و پهلو ها و پشت باسن و ران هست که به شدت چربی گرفته. اصلا حالم از خودم بهم میخوره.

حالا بنظرتون چه کار کنم البته دنبال هیکل نیستم. فقط کاهش وزن و فیتنس. نه پرورش مثلا بشم رونی کلمن.
در مورد مکمل و اینا چه کار کنم.
لطفا کامل توضیح بدید چون همون موقع هم که میرفتم کسی یادمون نداد درست و حسابی چه کار کنیم. مثلا بگید قبل از اینکه بری باشگاه فلان بکن اینو بخور اونو نخور و....

ککککممممککککک

afshin313

Registered User
لایک‌ها
3,767

قد 176
وزن 87
سن 20
حالا بنظرتون با چی شروع کنم نزدیک 2 سال از بدنسازی و کلا ورز‌ش روزانه دور بودم. الان بدترین قسمت های من شکم از جلو و پهلو ها و پشت باسن و ران هست که به شدت چربی گرفته. اصلا حالم از خودم بهم میخوره.

حالا بنظرتون چه کار کنم البته دنبال هیکل نیستم. فقط کاهش وزن و فیتنس. نه پرورش مثلا بشم رونی کلمن.
لطفا کامل توضیح بدید چون همون موقع هم که میرفتم کسی یادمون نداد درست و حسابی چه کار کنیم. مثلا بگید قبل از اینکه بری باشگاه فلان بکن اینو بخور اونو نخور و....

ککککممممککککک
تو منی یا من توام؟ :D

بدنسازی

Registered User
لایک‌ها
42
دوست عزیز لطفا اطلاعات بیشتری در مورد قد.وزن و سابقه تمرینی خودتون ارائه کنید تا بهتر بتوانم شما را راهنمایی کنم

Hamed-M1

Registered User
لایک‌ها
171
دوست عزیز لطفا اطلاعات بیشتری در مورد قد.وزن و سابقه تمرینی خودتون ارائه کنید تا بهتر بتوانم شما را راهنمایی کنم
ببینید رون گاها و شکمم خیلی شکم گرفته و خیلی چربی داره. و زده بیرون. سینه هام هم کلا شله و چربی.
اما بازو هام و دستام و پاهام از زانو به پایین خوبه.
کف پام صافه اما زیاد مشکلی توی دویدن ندارم. یه مقدار هم تپش قلبم بالاس یعنی 5 دقیقه روی تردمیل با دور 8 تا 9 قلبم میره روی 190 به بالا حتی 200
در مورد سابقه مکمل مصرف نکردم. قبلا کار میکردم اما 6 ماهه بود یعنی حدودا 6 کار میکردم بعد میرفت تا 6 ماه بعد دوباره کار میکردم و به طور منظم نبوده و فاصله 6 ماه بینش بوده. الان هم دوسال هست که کار نکردم
اما الان میخوام حرفه ای و هر روز برم باشگاه به جز جمعه ها هر روز میرم. اگه میشه راهنمایی کنید هر اطلاعات دیگه ای هم بخواید میدم

mehrdad092000

Registered User
لایک‌ها
67
سلام دوست عزیز

مکمل ویتاپی خیلی قوی نیست.دوستانی که قبلا استفاده کردن زیاد رازی نیستند
سلام دوست عزیز
خوب برای شروع میخواستم
قبلا یه مدت 4ماه کار کردم اما باز تازه شروع کردم
http://www.bodykala.com/home/32-gain-vit-1300.html#axzz3bsHFJMmc
http://www.bodykala.com/home/29-carbo-vit-1300.html#axzz3bsHFJMmc
این 2تارو گرفتم تا یه 1ماه یا 2ماهه بعد دوره بهتری بر دارم
راستی کنار اینا پورد سقیده تخم مرغ شیر خشکم مصرف کنم قاهیی مشکل نداره که؟
بعد اگه میشه مقدار مصرف اینارم بگی
کربورو توی باشهگاه بجای اب استفاده میکنم -گیم هم بعد باشگاه میخورم -شبم یکم قبل خواب
-----
راستی اگه میشه یه برنامه تمرینیه خوبم برای افزایش حجم بدی
قد حدود 177 دقیق نمیدونم وزنمم 65 بودم الان باید 63 اینا باشم
مرسی

Last edited:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650

قد 176
وزن 87
سن 20

ککککممممککککک
سلام دوست عزیز شما اگه بخواین هم نمیتونین بدون دارو غول بشین !
واسه کاهش وزن **** + هوازی از همه چی مهتره
در کنارش هم وزنه بزنید تا عضلاتتون شل و ول نشه
واسه **** باید مصرف چربی و قند و کربوهیدرات رو بیارید پایین . و بجاش از میوه و سبزی استفاده کنید که کالری کمی دارن
هوازی هم 3 بار در هفته اخر تمرین

Hamed-M1

Registered User
لایک‌ها
171
سلام دوست عزیز شما اگه بخواین هم نمیتونین بدون دارو غول بشین !
واسه کاهش وزن **** + هوازی از همه چی مهتره
در کنارش هم وزنه بزنید تا عضلاتتون شل و ول نشه
واسه **** باید مصرف چربی و قند و کربوهیدرات رو بیارید پایین . و بجاش از میوه و سبزی استفاده کنید که کالری کمی دارن
هوازی هم 3 بار در هفته اخر تمرین
با تشکر از پاسختون
اگه میشه در مورد هوازی بیشتر توضیح بدید که کلا یعنی چی. ینی چه ورزش هایی هوازی میشن.. و این که چه مدت مثلا چقدر طول بکشه توی روز باشه... . و... لطفا توضیح بدید یا اگر لینکی در اختیار دارید قرار بدید.
ممنون میشم

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
با تشکر از پاسختون
اگه میشه در مورد هوازی بیشتر توضیح بدید که کلا یعنی چی. ینی چه ورزش هایی هوازی میشن.. و این که چه مدت مثلا چقدر طول بکشه توی روز باشه... . و... لطفا توضیح بدید یا اگر لینکی در اختیار دارید قرار بدید.
ممنون میشم
تردمیل و اسکی فضایی و دوچرخه و پیاده روی و دویدن هوازی محسوب میشن . روزی نیم ساعت یا بعد از تمرین وزنه یا صبح خیلی زود . ولی معمولا چون صبح زود کسی حوصله دویدن رو نداره هوازی بعد از کار با وزنه بیشتر محبوبه !
هفته ای 3 یا 4 روز هم کافیه واسه هوازی

Hamed-M1

Registered User
لایک‌ها
171
تردمیل و اسکی فضایی و دوچرخه و پیاده روی و دویدن هوازی محسوب میشن . روزی نیم ساعت یا بعد از تمرین وزنه یا صبح خیلی زود . ولی معمولا چون صبح زود کسی حوصله دویدن رو نداره هوازی بعد از کار با وزنه بیشتر محبوبه !
هفته ای 3 یا 4 روز هم کافیه واسه هوازی
قبل از تمرین توی باشگاه چطور؟ من قبلا بهم گفته بودن قبل از تمرین برو روی تردمیل. آیا درسته؟ بعدش دیگه قبل از تمرین چه کارا بکنم؟ از این نرمش های بدن؟

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
قبل از تمرین توی باشگاه چطور؟ من قبلا بهم گفته بودن قبل از تمرین برو روی تردمیل. آیا درسته؟ بعدش دیگه قبل از تمرین چه کارا بکنم؟ از این نرمش های بدن؟
بعد از تمرین تاثیرش بیشتره ! چون بعد 45 دقیقه وزنه زدن متابولیسم ( سوخت و ساز ) بدن میره بالا و بهترین وقت واسه هوازیه
نرمش هم 10 دقیقه قبل از شروع تمرین حرکات کششی انجام میدین و با دمبلای سبک عضلاتی که قراره تمرین بدین رو گرم میکنید

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
تمرینات هوازی رو عزیزان سعی کنید صبح زود زمانی که از خواب بیدار میشید انجام بدید که سطح قند خون پایینه
تمرینات هوازی بعد از تمرینات بی هوازی بیشتر باعث سوزاندن عضله میشه تا اینکه باعث پیشرفت بشه و همینطور باعث ترشح کورتیزول که دشمن همیشگی و سرسخت بدنسازاست میشه
وقتی از خواب بیدار میشی 2 لیوان آب بخور 5 الی 10 دقیقه بعد به مدت 30 دقیقه تمرینات هوازی رو انجام بده
برای دور شکمت می تونی از چرخش چوب به طرفین 2 ست 150 ثانیه ای و برای زیرشکمت هم می تونی از پرش به حالت طناب استفاده کنی 4 ست 40 تایی
دوچرخه ثابت هم کمک شایانی بهت می کنه که سعی کن بیشتر از دوچرخه استفاده کنی تا از تردمیل
از ساعت 19 به بعد هم میزان کربو رو بسیار پایین بیار و مصرف کالری رو به شدت کاهش بده

در مورد توضیح این عزیز Reza_VC بله متابولیسم بالاست ولی بهترین زمان برای هوازی نیست مگر اینکه کلا قصد ورزشکار از بین بردن همه چیز باشه و کلا تمرینات بی هوازی که انجام میده بی ثمره و فقط کالری میسوزونه
در ضمن احتمال هم میره ورزشکار دچار حالات کاتابولیکی شدید بشه و حتی ممکنه دچار غش و افت شدید قند خون بشه
شما 100% میدونید که تمرینات هوازی بسیار و بی موقع اختلالاتی هم برای ما ایجاد می کنه
این روش که یک روش منسوخ شده هم هست و بیشتر در کشورهای جهان سومی هم استفاده میشه حتی در ورزشکارانی که در رده استانی و کشوری هم در مسابقات شرکت می کنند دیده شده

توضیحات بسیاری در زمینه انواع **** های غذایی و نوع برنامه ریزی در دوران کات داده شده اونم در بخش های مختلف امیدوارم مطالعه بفرمائید و به نتایج دلخواه خودتون برسید

دوران **** و کات بسیار دوره های حساسی هستند که باید یک برنامه ریزی اساسی قبل از اجرا باید روشون انجام بشه
مثل میزان مصرف ویتامین های مورد نیاز
جلوگیری و یا کاهش عوارض جانبی پوستی مثل بیماری استریا ( کشیدگی پوستی )
و ...

موفق و موید

Last edited:

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
ببینید رون گاها و شکمم خیلی شکم گرفته و خیلی چربی داره. و زده بیرون. سینه هام هم کلا شله و چربی.
اما بازو هام و دستام و پاهام از زانو به پایین خوبه.
کف پام صافه اما زیاد مشکلی توی دویدن ندارم. یه مقدار هم تپش قلبم بالاس یعنی 5 دقیقه روی تردمیل با دور 8 تا 9 قلبم میره روی 190 به بالا حتی 200
در مورد سابقه مکمل مصرف نکردم. قبلا کار میکردم اما 6 ماهه بود یعنی حدودا 6 کار میکردم بعد میرفت تا 6 ماه بعد دوباره کار میکردم و به طور منظم نبوده و فاصله 6 ماه بینش بوده. الان هم دوسال هست که کار نکردم
اما الان میخوام حرفه ای و هر روز برم باشگاه به جز جمعه ها هر روز میرم. اگه میشه راهنمایی کنید هر اطلاعات دیگه ای هم بخواید میدم

با توضیحاتی که دادید و همینطور فواصلی که گفتید توصیه می کنم حتما دوره زیرسازی رو اول پشت سر بگذارید به قول بدنسازا ( هر چی هست بریز جوری که قاب بدن در بیاد == اینجوری گفتم شاید متوجه بشید )
زمانی که دوره زیرسازی رو به صورت کامل پشت سر بگذارید دیگه هیچ وقت چربی های اشباع و یک بدن بد فرم نخواهید داشت حتی اگر ورزش رو کنار بگذارید وضعیت غذاییتون هم بهبود پیدا می کنه ( منظور از بهبود روش صحیح مصرف غذاست چه از لحاظ کیفیت و چه از لحاظ کمیت ) در برخی موارد باعث درمان پرخوری عصبی هم میشه

بدنسازی

Registered User
لایک‌ها
42
دوست عزیز مکمل های شما رو دیدم.
برای شروع بد نیست
ولی بعدا به مکمل های حرفه ای تر و پر قدرت تری نیاز دارید که بعد به سایت ما مراجعه کنید تا بیشتر در این خصوص با شما صحبت کنیم که انتخاب بهتری داشته باشید.یعنی با کمترین هزینه بهترین نتیجه رو بگیرید.
ضمنا در طول ورزش فقط آب مصرف کنید .مکمل ها رو یا قبل و یا بعد تمرین استفاده کنید.
اگر سوال دیگری داشتید در خدمتم

موفق باشید

بدنسازی

Registered User
لایک‌ها
42
برنامه بدنسازي بانوان
برنامه بدنسازي براي بانوان متفاوت از برنامه آقايان مي باشد. در برنامه نويسي براي بانوان بايد از دستگاه هاي بدنسازي بيشتر استفاده شود و بهتر است كه بيشتر حركات به صورت تمركزي انجام شود. چون انجام حركات انفجاري براي بانوان زياد مناسب نيست و ممكن است باعث آسيب ديدگي شود. برنامه بدنسازي بانوان بايد با ست هاي كم و تكرارهاي كم همراه باشد و از سيستم هايي استفاده شود كه استقامت عضلات را بيشتر كند. بايد براي عضلات كوچك بدن از ست هاي خيلي كمتر استفاده شود. در طراحي برنامه بدنسازي براي بانوان بايد تعداد روزهاي تمرين در هفته خيلي كم باشد. مثلأ 2 روز يا 3 روز تمرين در هفته مي تواند مناسب باشد. بهترين روش طراحي برنامه بدنسازي استفاده از تكرارهاي بالا و به اصطلاح سوزشي باشد. معمولأ اين روش برنامه نويسي براي بانوان بسيار مفيدتر است. اما متاسفانه خانم ها از برنامه هاي آقايان تقليد مي كنند و بعد از مدتي چون رشدي در عضلاتشان اتفاق نمي افتد بدنسازي را كنار مي گذارند. پس بهتر است از يك متخصص بخواهيد تا يك برنامه بدنسازي مخصوص شما و با توجه به انتظاراتي كه از تمرينات بدنسازي داريد براي شما طراحي كند. مثلأ 6 روز تمرين در هفته براي بانوان به هيچ عنوان مناسب و كارساز نمي باشد.

بدنسازی

Registered User
لایک‌ها
42
سلام
دوست عزیز.شما قصد دارید چند کیلو وزن کم کنید؟

بدنسازی

Registered User
لایک‌ها
42
دوست عزیز کاملا درست حدث زدید
بدنسازی خانم ها باید خیلی سبک باشه که باعث آسیب دیدگی و یا نا فرم شدن عضلات نشود

بالا