برگزیده های پرشین تولز

تبدیل پیچی (M42) به پنتکس (Pentax K) و سونی نکس (E Mount) و تعدادی ریموت بیسیم RC6 برای کنون

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
خب دوستان یه سری تبدیل که قرار بود بیارم رسیده ولی توجه کنید اکثر تبدیل ها بخاطر پیش فروش تموم شدن فقط یه تعداد اندکی تبدیل مونده که برای فروش میزارم! قیمت هم سعی میکنم عادلانه ترین حالت ممکن باشه!

1.تبدیل پیچی M42 به کنون EF یا همون EOSها
این تبدیل از سری قبلی هم جنسش بهتره ولی مدل دارای خار auto رو تموم کردم و فقط مدل معمولی مونده! اینم هر عدد بصورت تک فروشی 16 هزار تومان! کلا 7-8 تا هم مونده!

2.تبدیل پیچی M42 به نیکون
اینم بهترین چیزیه که تونستم پیدا کنم چون میدونید که تو نیکون مهمتر از جنس تبدیل نازکی اونه که بیشترین فاصله فوکوس رو بده! اینم البته پین Auto رو درگیر نمیکنه (تبدیلی که در گیر میکرد خیلی کلفتر بود و فوکوس پرتره رو هم از دست میدادید) و خودم تست کردم با 99% لنزهام فاصله فوکوس برای پرتره رو پوشش میداد و رو لنز های تله هم حداقل 15 متر فوکوس میداد! اینم هر عدد تک فروشی 16 هزار تومان! کلا 4تا دونه مونده!

3.تبدیل پیچی به پنتکس K
بازم این تبدیل از بهترین جنسی بوده که پیدا کردم! البته کلشو سفارشی اورده بودم ولی یه دونش باقی مونده چون فروشنده لطف کرد زیاد فرستاده:D! این تبدیل فوکوس بینهایت میده (برعکس مدلای ارزون) و آچار مخصوص باز و بسته کردن هم باهاشه (بازم برعکستبدیل های ارزون با فوکوس بی نهایت) و جنسشم برس ائه! این یه دونه 55 تومن قیمت میازم!

4.تبدیل پیچی به سونی نکس یا همون e mount خودمون!
این تبدیلم باز بهترین جنسیه که پیدا کردم! توجه کنید خیلی از دوستان توجه نمیکنند که تبدیل هایی که فروشنده های چینی به اسم برند میفروشن و قیمت ارزونتری هم میزارند 2تا مشکل دارن! یکی این که پین Auto رو درگیرن نمیکنن و دوم اینکه داخلشون ریفلکت زیادی داره! اینی من دارم هم پین رو درگیر میکنه هم داخلش رزوه خورده که ریفلکتش کم بشه! در ضمن اچار تنظیم دهنه هم دارن!
قیمت هر عدد 55 هزار تومان! و کلا 4تا موجوده! یکی ازهم هست همین قیمت که جنسش کلا فرق داره و پوشش ضد ریفلکت داخل خورده!
در ضمن 2-3 تا تبدیل رزوه نخورده و کمی خط و خش دار (که قاعدتا ظاهر تو عملکرد تاثیری نداره) هم موجوده که اونارو هم میتونم 40 بدم (اینا هم پین اتو رو درگیر میکنن)

5.یه تعدادی ریموت RC6 چینی هم برای کنون هم موجوده قیمتش حدود 20 تومنه! برای اکثر دوربین های SLR و میرورلس کنون جواب میده!

_1190437.jpg

Last edited:

Me o me

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
چه بد!
یه کنونی سالم برای من بفرست

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,681
سلام آقا وحید
m42 به نیکون یه دونه میخوام.
با پست سفارشی چقدر میشه؟

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
فکر نکنم بیشتر از 20 تومن بشه مصطفی جان..

amirashkan_2008

Registered User
لایک‌ها
4
سلام اقا وحید من قبلا ازتون پرسیده بودم یه تبدیل برای لنز fd کنون به دیجیتال eos میخواهم دارید یا نه دوربین انالوگ من مدل AE-1اتت .تبدیل برای لنز این دوربین به دیجیتال کنون میخوام ممنون

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
سلام اقا وحید من قبلا ازتون پرسیده بودم یه تبدیل برای لنز fd کنون به دیجیتال eos میخواهم دارید یا نه دوربین انالوگ من مدل AE-1اتت .تبدیل برای لنز این دوربین به دیجیتال کنون میخوام ممنون
برادر لنز Fd مستقیم به EOS نمیخوره باید یه المنت اپتیکی باشه تا فوکوس بی نهایت بده! اصلا منطقی نیست برای FD دنبال تبدیل بگردی!

adib samet

Registered User
لایک‌ها
386
داداش یه نیکونی که واسه ما کنار گذاشتی خدا بخواد؟ :D

2.5.8.14.1.13

Registered User
لایک‌ها
6
دوستان سلام.
لنز های m42 رو کجا میتونیم گیر بیاریم؟؟؟؟؟

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
دوستان سلام.
لنز های m42 رو کجا میتونیم گیر بیاریم؟؟؟؟؟
نو بخوای لنز های 37 و 135 و 200 رو ناصرخسرو مغازه نوربخش داره! لنز 50 و 58 هم دونه ای 20-30 تومن فراوون همه جا هست!

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
داش رضا یدونه کنون می خوام!
چیپ دارش کی میاری؟
قیمتت تو حلقم!

چرا فروشنده ها تو تاپیکشون ویرایش دارن؟

Last edited by a moderator:

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
داش رضا یدونه کنون می خوام!
چیپ دارش کی میاری؟
قیمتت تو حلقم!؟
مخلصم برادر..البته من وحیدم رضا یکی دیگه اس:D
کلا 1دونه مونده! اونم نگه میدارم برای شما..

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
درضمن چیپدار اصلا نمیارم! کاری انجام نمیده که! رو دوربین های بالای 600 دی هم کار نمیکنه! اگر چیپدار بیارم فقط به این حخاطره که جنس تبدیلش فرق داشته باشه نه بخاطر چیپش!

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
درضمن چیپدار اصلا نمیارم! کاری انجام نمیده که! رو دوربین های بالای 600 دی هم کار نمیکنه! اگر چیپدار بیارم فقط به این حخاطره که جنس تبدیلش فرق داشته باشه نه بخاطر چیپش!
OOO!
چه سوتیی دادم!
خوبی وحید! :دی نکنه وحید هم نباشی !!
...
پ.خ کن اطلاعات پرداخت را!
...
راستی چند مدل خوب برای پرتره هم معرفی کن با دیاف بازتر از 2. تو بازار ایران گیر بیاد و قیمت پرت و پلا نداشته باشه :دی

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
OOO!
چه سوتیی دادم!
خوبی وحید! :دی نکنه وحید هم نباشی !!
...
پ.خ کن اطلاعات پرداخت را!
...
راستی چند مدل خوب برای پرتره هم معرفی کن با دیاف بازتر از 2. تو بازار ایران گیر بیاد و قیمت پرت و پلا نداشته باشه :دی
لول.. این به جای اون سوتی که من شما رو تو ایسام نشناختم:دی

لنز خیلی خاصی پیدا نمیکنی بجز یه سری تاکومار و یاشیکا و چیون 50 و 55 اف 1.4 که خب قیمتاشون الان خیلی منطقی نیست

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
لول.. این به جای اون سوتی که من شما رو تو ایسام نشناختم:دی

لنز خیلی خاصی پیدا نمیکنی بجز یه سری تاکومار و یاشیکا و چیون 50 و 55 اف 1.4 که خب قیمتاشون الان خیلی منطقی نیست
پس یه چند مدل برای پرتر مناسب معرفی کن بهم سرچی بزنم در موردشون!
همین غیر منطقی ها رو هم بگو.

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
سلام وحید جان

تبدیل m42 برای کانن دیگه موجود نداری ؟ و اینکه چندتا سوال داشتم ممنون میشم راهنمائیم کنی :

1- با تبدیل m42 از همه لنزهای پیچی برای dslr های کانن میشه استفاده کرد ؟ همشون فوکوس بی نهایت میدن یا برندهای خاصی رو میشه استفاده کرد ؟!

2- تبدیل m42 برای کانن چند مدل توی بازار هست ؟ این مدلی که نوشتید دارای خار هست چه تفاوتی با نوع بدن خار میکنه ؟!!!

یه دنیا تشکر از راهنمائیت

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
سلام وحید جان

تبدیل m42 برای کانن دیگه موجود نداری ؟ و اینکه چندتا سوال داشتم ممنون میشم راهنمائیم کنی :

1- با تبدیل m42 از همه لنزهای پیچی برای dslr های کانن میشه استفاده کرد ؟ همشون فوکوس بی نهایت میدن یا برندهای خاصی رو میشه استفاده کرد ؟!

2- تبدیل m42 برای کانن چند مدل توی بازار هست ؟ این مدلی که نوشتید دارای خار هست چه تفاوتی با نوع بدن خار میکنه ؟!!!

یه دنیا تشکر از راهنمائیت
سلام برادر. مخلص..
الان موجود ندارم ولی هفته اینده احتمالا برام میرسه!

1.بله همه لنز های استاندارد M42 فوکوس بی نهایت رو میدن ولی اگر بدنه فول فریم باشه باید دقت کنید لنزی که میخرید به اینه گیر نکنه!

2.کلا 4مدل تبدیل صنعتی و پیش ساخته تو بازار هست:
1.تبدیل عادی الیاژ المینیومی بارنگ مشکی کوره ای و بدون درگیر کننده پین Auto که ارزونترینه! همونکه من حدود 16 میفروختم!
2.تبدیل مشابه تبدیل بالا ولی با داشتن قسمت درگیر کننده پین Auto و البته یکم وزن سبکتر! این همونه که 20 میفروختم!
3و4: تبدیل جنس brass که رنگ روش نخورده و جنسش محکمتر و سنگینتره! اینم 2مدل داره هم با قسمت درگیر کننده Pin Auto هم بدون اون! من اصلا این مدل رو نداشتم چون معمولا کسی نمیاد برای تبدیل خالی یهو 40 تومن پول بده در حالیکه خود لنز 40 تومن ارزش نداره!

تبدیل های چیپدار هم دقیقا همین 4مدل بالا هستند که یه چیپ روشون بسته شده و حدود 20 الی 20 تومن قیمتشون رو گرونتر کرده! این چیپ موقعی که نقطه فوکوس دوربین کنتراستی در حد فوکوس رو پیدا کنه یه بوق و چراغی تو ویزور میزنه! در ضمن اطلاعات exif رو هم بهتر ثبت میکنه!

بالا