برگزیده های پرشین تولز

سوالات در مورد معافیت های پزشکی- (قوانین در اولین پست" حتما "خوانده شود تا جواب بگیرید)

javad93

Registered User
لایک‌ها
758
از سینوزیت میشه اقدام کرد؟من تا باد سرد میخوره به سرم سردرد میگیرم
زمستان و پاییز هم ابریزش بینی دارم....

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,114
از سینوزیت میشه اقدام کرد؟من تا باد سرد میخوره به سرم سردرد میگیرم
زمستان و پاییز هم ابریزش بینی دارم....

معافیت نه، نهایتا معاف از رزم میدن

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,114
برای کسایی که عینکین

بستگی به شماره چشم و مدرک تحصیلی داره، هر چقدر مدرک تحصیلی کمتر باشه شانس معافیت بیشتره. اگه به حد نصاب برسه معافیت میدن برای کمتر از اون میشه معاف از رزم گرفت.

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,114
دوستان به چه مشکل اعصاب و روان معافیت داده میشه؟
به افسردگی یا شیزوفرنی معافیت داده میشه؟

افسردگی شدید معافیت داره و کمتر از اون معاف از رزم. حداقل نیاز به یک سابقه بستری در بخش اعصاب و روان هست!

Agha hamidreza

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
من بدلیل تصادف با موتور از ناحیه پیشانی دچار شکستگی و خرد شدن قسمت راست جمجمه شدم و همچنین گونه سمت راست و کاسه چشمم خرد شده بود. همچنین مایع مغزی نخاعی از بینی من خارج میشد.تحت عمل جراحی قرار گرفتم و سر من را از بغل گوش راست تا نزدیک گوش چپ باز کردند و استخوان های شکسته را خارج کرده و به جای ان ها پلاتین ثابت قرار دادند. همچنین در زیر چشمم هم پلاتین قرار دادند.
برای معافیت اقدام کردم و پس از دوندگی زیاد شورای عالی معاف موقت 6 ماهه به من داد.
الان نزدیک 6ماه است که میگذرد و باید به سازمان **** وظیفه بروم.
آیا دوباره مرا معاینه میکنند یا کارت دایم به من میدهند؟
با تشکر

mahdi-xbox

Registered User
لایک‌ها
531
سلام
من ibd التهاب روده دارم...
معاف دائم هستم دیگه؟
تمام ازمایشات رو تکرار میکنن برا معافی؟اللخصوص کولونوسکوپی؟
اگه آشنا داشته باشی مثلا امام جمعه یا داداستان میشه دور زد این موضوع رو؟
با تشکر

porya1234

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من میخواستم معافیت پزشکی از طریق عدم شنوایی یکی از گوشام بگیرم اون چیزی که من توی قوانین دیدم با عدم شنوایی یک گوش معاف دایمت میکنن فقط شنیدم که مدارک فوق دیپلم و بالاتر رو معاف نمیکنن میشه لطفا راهنمایی کنین؟

aalirezaa1376

Registered User
لایک‌ها
455
سلام
ببخشید سرطان معافیت داره ؟؟ سرطان (سینه) که درمان شده باشه ؟؟ اگه از طریق عمل جراحی درمان بشه معافیت داره ؟

ali.goli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
میخواستم بدونم درصورتی که پدرم قبلا معاف پزشکی شده باشه (کر و لالی) حالا من میتونم فقط با نشون دادن کارت معافیت اون (یعنی بدون اینکه خودش بیاد و معاینه بشه)، ثابت کنم که نیاز به مراقبت داره و معاف بشم؟

Amoo Mohsen

Registered User
لایک‌ها
30
سلام
ببخشید سرطان معافیت داره ؟؟ سرطان (سینه) که درمان شده باشه ؟؟ اگه از طریق عمل جراحی درمان بشه معافیت داره ؟
هرگونه سابقه هرنوع بیماری بدخیم چه درمان شده چه درمان نشده معافیت داعم هست.
سرطان سینه خیلی در آقایون نادر هست طرف خیلی بدشانس بوده..

farmov

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من هیدروسل شدید داشتم که عمل کردم ولی متاسفانه دوباره عود کرد تو سایت **** وظیفه نوشته در صورت عود بعد از عمل معاف دائم میدن یا باید شرایط خاص دیگه ایی هم داشته باشم

rekba

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان
بنده سابقه دو بار بستری شدن در سی سی یو بخاطر سکته خفیف مغزی (TIA) داشتم
میخواستم بدونم میشه برا معافیت اقدام کنم؟؟؟
از راهنمایی دوستان ممنونم

eghana

Registered User
لایک‌ها
33
سلام دوستان .
مثل اینکه تاثیر مدرک تحصیلی در معافیت پزشکی برداشته شده . حقیقت داره ؟
اخه جدیدا تو خود سایت **** وظیفه بخش معافیت پزشکیشو میدیدم چیزی از مدرک تحصیلی و تاثیرش روی معافیت ها نبود .. شایدم کلا اپدیت نمیکنن سایتو؟؟

shahrokh4u

Registered User
لایک‌ها
408
سلام دوستان .
مثل اینکه تاثیر مدرک تحصیلی در معافیت پزشکی برداشته شده . حقیقت داره ؟
اخه جدیدا تو خود سایت **** وظیفه بخش معافیت پزشکیشو میدیدم چیزی از مدرک تحصیلی و تاثیرش روی معافیت ها نبود .. شایدم کلا اپدیت نمیکنن سایتو؟؟

خیر دوست عزیز برداشته نشده. ضمنا مدرک تحصیلی فقط در معافیت پزشکی ضعف بینایی چشم تاثیر داره و در سایر معافیت ها ی پزشکی تاثیری نداره.

Last edited:

rekba

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان
بنده سابقه دو بار بستری شدن در سی سی یو بخاطر سکته خفیف مغزی (TIA) داشتم
میخواستم بدونم میشه برا معافیت اقدام کنم؟؟؟
از راهنمایی دوستان ممنونم
دوستان کسی اطلاعاتی در این مورد نداره؟
سوال دیگه ام داشتم:
1-بعضی بیماری های خاص مانند میاستنی گراویس تشخیصش خیلی طول میکشه... تو دفترچه نوشته (( بند18- بيماري مياستني گراويس با اثبات كلينيكي وپاراكلينيكي در مراكز درماني نظامي يا دانشگاهي: معاف دائم))
من بعد از یکسال تو مراکز دانشگاهی بیماریم تایید شده... همین کافیه یا اینکه باز هم تو مراکز نظامی روند طولانی تشخیص رو باید انجام بدم؟
سوال دومم اینه که روند معافیت و میشه تا یک سال طول ؟
ممنونم

shahrokh4u

Registered User
لایک‌ها
408
دوستان کسی اطلاعاتی در این مورد نداره؟
سوال دیگه ام داشتم:
1-بعضی بیماری های خاص مانند میاستنی گراویس تشخیصش خیلی طول میکشه... تو دفترچه نوشته (( بند18- بيماري مياستني گراويس با اثبات كلينيكي وپاراكلينيكي در مراكز درماني نظامي يا دانشگاهي: معاف دائم))
من بعد از یکسال تو مراکز دانشگاهی بیماریم تایید شده... همین کافیه یا اینکه باز هم تو مراکز نظامی روند طولانی تشخیص رو باید انجام بدم؟
سوال دومم اینه که روند معافیت و میشه تا یک سال طول ؟
ممنونم
با توجه به صحبت هایی که فرمودید احتمال زیاد معاف دائم خواهید شد. بند های بیماری اعصاب و روان مواردی که مربوط به اختلالات روانی باشه خیلی سخت میگیرن ولی سایر بندهای داخلی مغز و اعصاب که قبلا سابقه بستری و جراحی داشته باشه در موارد خیلی زیاد معافیت دائم رو به همراه داره. فقط قبل از پست کردن دفترچه سعی کن به یک نحوی آدرس مطب یکی از پزشکای شورا رو پیدا کنی و به مطبش مراجعه کنی و نظرش در مورد معافیت جویا بشی

eghana

Registered User
لایک‌ها
33
خیر دوست عزیز برداشته نشده. ضمنا مدرک تحصیلی فقط در معافیت پزشکی ضعف بینایی چشم تاثیر داره و در سایر معافیت ها ی پزشکی تاثیری نداره.
نه من معافیت ها رو پارسال نگاه میکردم از روی دفترچه خیلیهاشون مدرک تاثیر داشت . مثل صافی کف پا در انواع سخت معافی دائم ولی با مدرک کارشناسی و بالاتر معاف از رزم ... یا زاویه اسکولیوز ستون فقرات زیر کارشناسی اگه بالای ۳۰ درجه باشه معف دائم با مدرک لیسانس و بالاتر باید بالای ۴۵ درجه باشه و خیلیای دیگه .
حدود یکسال پیش مطمئنم اینجوری بود ولی جدیدا داخل سایتشون چیزی در این مورد ندیدم.

rekba

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با توجه به صحبت هایی که فرمودید احتمال زیاد معاف دائم خواهید شد. بند های بیماری اعصاب و روان مواردی که مربوط به اختلالات روانی باشه خیلی سخت میگیرن ولی سایر بندهای داخلی مغز و اعصاب که قبلا سابقه بستری و جراحی داشته باشه در موارد خیلی زیاد معافیت دائم رو به همراه داره. فقط قبل از پست کردن دفترچه سعی کن به یک نحوی آدرس مطب یکی از پزشکای شورا رو پیدا کنی و به مطبش مراجعه کنی و نظرش در مورد معافیت جویا بشی
ممنونم از توجهتون دوست عزیز
فقط یه سوال چون تو این زمینه تجربه دارید
مدارک و سابقه پزشکی و بستری، تاثیری تو معافیت داره؟ منظورم اینه که اگه نصفه و نیمه بیماری اثبات بشه اگه پزشک باوجدانی باشه میتونه سابقه پزشکی و لحاظ کنه ؟ یا اینکه صراحتا باید بیماری تایید بشه؟
ممنونم از شما

shahrokh4u

Registered User
لایک‌ها
408
ممنونم از توجهتون دوست عزیز
فقط یه سوال چون تو این زمینه تجربه دارید
مدارک و سابقه پزشکی و بستری، تاثیری تو معافیت داره؟ منظورم اینه که اگه نصفه و نیمه بیماری اثبات بشه اگه پزشک باوجدانی باشه میتونه سابقه پزشکی و لحاظ کنه ؟ یا اینکه صراحتا باید بیماری تایید بشه؟
ممنونم از شما
بله دوست عزیز به طور کلی بیشتر معافیت های پزشکی سوابق و مدارک پزشکی که مشمولین ارائه میدن همه در شورا لحاظ میشه به شرطی که درمان نشده باشید و یا اگر درمان شدید بیماری عود کرده باشد.موارد زیاد معافیت هایی که برای گردش کار در دوران خدمت به قسمت ما ارجاع می شد برای مشمولینی بود که بیماری حاد و سوابق پزشکی بستری و جراحی داشتند.

نه من معافیت ها رو پارسال نگاه میکردم از روی دفترچه خیلیهاشون مدرک تاثیر داشت . مثل صافی کف پا در انواع سخت معافی دائم ولی با مدرک کارشناسی و بالاتر معاف از رزم ... یا زاویه اسکولیوز ستون فقرات زیر کارشناسی اگه بالای ۳۰ درجه باشه معف دائم با مدرک لیسانس و بالاتر باید بالای ۴۵ درجه باشه و خیلیای دیگه .
حدود یکسال پیش مطمئنم اینجوری بود ولی جدیدا داخل سایتشون چیزی در این مورد ندیدم.
عارضم خدمت مبارکت که بند هایی که شما در در رابطه با مدرک می خونید زیاد جدی نگیرید اصولا معافیت های پزشکی هر چی صلاحدیدشون باشه اعمال می کنن. مشمولی بوده که دارای مدرک کارشناسی و بیماری کم خونی با هموگلین 8که معاف دائم شد و همینطور مشمولی هم بوده با همان شماره و مدرک کارشناسی معاف از رزم شده که برای مدرک کارشناسی باید هموگلبین خون زیر 8 باشه و برای زیر لیسانس این شماره 9 است. تا جایی که خاطرم هست فقط موارد مربوط به چشم رو روی مدرک مانور می دادن.

mani sh

Registered User
لایک‌ها
117
سلام
من وقتی خمیازه میکشم فکم در میره باید برم بیمارستان جا بندازند کلا دهانم نمی تو انم تا بیشتر از حدی باز کنم کسی از دوستان اطلاع داره معافیت دائم یا از رزم میدن یا خیر
با تشکر

بالا