برگزیده های پرشین تولز

مشاوره (خرید، مقایسه، فنی...)

÷

• Total voters
    52

Doom

Registered User
لایک‌ها
789
آقا یه چیزی ته دل ما مونده گفتم بگم سبک شم (جسارت نباشه ، منظورم شخص خاصی نیست) شما پایتخت نشینان هر برتری که نسبت به شهرستانی ها دارید در زمینه ماشین آوردن و خرید حرفی برای گفتن ندارید. اینجا یعنی خوزستان با 50 تومن سوار فورد موستانگ میشی میری سرکوچه از بقالی خرید میکنی!!! آره داش اینجوریاس

ford-jpg.817124

فایل های ضمیمه

• Ford.jpg
    Ford.jpg
    143.2 KB · نمایش ها: 94

leo90

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
141
سلام
دوست عزيز اگه اولين بارتون هست مى خواييد ماشين برونيد بايد خيلى مواظب باشيد و با سرعت كم برونيد
به نظر من ماشينى بگيريد كه داراى رنگ يا تصادفى باشه مثلا درش يا گلگيرش چون در اين صورت افت خودش رو كرده ولى ماشين بدون رنگ و بدون تصادفى
در صورت تصادف كوچك زياد افت مى كنه البته جلو و عقبش پلمپ باشه
اگر در مورد صداى گيربكس و ديفرانسيل و موتور سر رشته نداريد به يك مكانيك كاربلد. و مطمن نشون بديد يه دور مى زنه كل ايرادات رو بهتون مى گه

دوست عزیزم ممنون از توضیحات , ولی به نظرت ماشینی که ضربه خورده حالا در حد صافکاری بدون رنگ ممکن نیست بعدا توش صدا بیافته و دردسر بشه ؟!
مثلا درب هاش ضربه خورده باشه دردسر بشه و بعد یک مدت با صدا یا به سختی باز و بسته بشه ؟! .... ;):)
البته قبول دارم حرف شمارو , چون من خیلی سال پیش گواهینامه ماشین گرفتم و بعدش موتور خریدم و گواهینامه موتور هم گرفتم و از اون موقع به بعد فقط میتونم بگم که موتور سوار شدم و بنظر من موتور از خیلی جهت ها بهتر از ماشین هم هستش ولی خوب آسیب و خطرات خاص خودش رو هم داره و در کل اینکه زیاد ماشین وارد نیستم ولی یکبار که نشستم کسی که کنار دستم بود گفت خیلی خوب آشنایی و یه ذره تمرین کنی وارد تر میشی ..... :cool:
در مورد مکانیک که فرمودید , حقیقت یک ذره این فروشنده ها سخت میگیرن و میترسن ماشین و زیاد نمیارن دم در مکانیکی که نشون بدی !!!
اکثر میگن اگر بازدید فنی خاصی دارید بیاد طرف اینجا ببینه و مکانیک هم خدایش سرشون شلوغه تحویلت نمیگیرن بیاد باهات ببینه ماشین رو ....
مگر اینکه به کارشناس بگم بیاد که هر بازدید فکر کنم 40 یا 50 هزار تومان میگیره !!! :general105:

asadaga

Registered User
لایک‌ها
274
دوست عزيز در مورد درب ضربه ديده اگر صافكار كار بلد باشه طورى. درست مى كنه عين روز اول
بعد يك مدت مثلا يكسال يا دو سال ممكنه لولا ى درب خراب بشه كه طبيعيه اون رو هم عوض مى كنن زياد خرج نداره در ضمن اگه درب درست باز و بسته بشه و از داخل ماشين
كه به بيرون نگاه مى كنيد نور ديده نشه سالمه
ولى اكه. ماشينى پيدا كنيد كه فقط گلگيرش ضربه ديده چه بهتر
بنده به خاطر افت قيمت مى گم ماشين تصادفى جزيى بگيريد
وگرنه منكر اين نيستم كه ماشين تصادف نكرده و بدون رنگ بهتره ولى خداى نكرده در صورت تصادف جزيى افت قيمت مى كنه

leo90

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
141
دوست عزيز در مورد درب ضربه ديده اگر صافكار كار بلد باشه طورى. درست مى كنه عين روز اول
بعد يك مدت مثلا يكسال يا دو سال ممكنه لولا ى درب خراب بشه كه طبيعيه اون رو هم عوض مى كنن زياد خرج نداره در ضمن اگه درب درست باز و بسته بشه و از داخل ماشين
كه به بيرون نگاه مى كنيد نور ديده نشه سالمه
ولى اكه. ماشينى پيدا كنيد كه فقط گلگيرش ضربه ديده چه بهتر
بنده به خاطر افت قيمت مى گم ماشين تصادفى جزيى بگيريد
وگرنه منكر اين نيستم كه ماشين تصادف نكرده و بدون رنگ بهتره ولى خداى نكرده در صورت تصادف جزيى افت قيمت مى كنه

ممنون و متشکر
نظری درباره اون بحث مکانیک و اینا ندارید ؟!
چون نمیاد و پول زیاد میخواد بنظرت خودم میتونم چند تا نکته رو در نظر بگیرم و ماشین خوبی رو تهیه کنم ؟
البته یکسری موارد رو فکر کنم تئوری بدونم بتونم تشخیص بدم ؟! ....

asadaga

Registered User
لایک‌ها
274
در مورد موارد مكانيكى به موارد زير دقت كنيد
١. موتور بخار نداشته باشه
٢. دود از اگزوز بيرون نياد مخصوصا دود سياه رنگ يا سرمه اى تيره كه نشانه روغن سوزى هست اگر دقت كنيد اتوبوس هاى داخل شهر از اگزوزشون دود مياد و بوى بدى داره شبيه همچون چيزى
٣. از موتور ماشين صداى عجيب غريب نياد كه علت هاى مختلفى داره
٤. آب كم نكنه كه باعثش واشر سرسيلندر يا خود سرسيلندر هست
٥. وقتى كلاج رو تا ته فشار مى دين اگر صدا بياد مشكل از بلبرينگ كلاج و ديسك صفحه است
٦. اگر باكلاج كردن صدا يى كه بوده قطع بشه مشكل از داخل گيربكس هست
٧. در هنگام راندن و تعويض دنده ها بايد دنده ها به راحتى جا بيفتن وگرنه گيربكس يا كلاج مشكل داره
٨. صداى گيربكس تا يه دنده به آخر مشخص مى شه تو دنده آخر اگر صدا بياد صداى ديفرانسيل هست
٩. صداى بلبرينگ چرخ ها هميشه مياد و فزق نمى كنه با چه سرعتى مى رين
١٠. كمك ها بايد خوب كار كنن وگرنه صدا مى دن
١١. واتر پمپ و دينام هم صداى خاص خودشون رو دارن
١٢. صداى سوپاپ نيز خاص هست و در صورت سوپاپ سوزوندن موتور درست كار نمى كنه و به اصطلاح ريپ مى زنه و كشش ماشين كم مى شه و تو سربالايى كم مياره
١٣. به رنگ قسمت هاى مختلف دقت كنيد مخصوصا جاى ضربهيا رنگ خوردگى تو سقف نباشه
١٤. رنگ داخل گلگير ها نبايد رفته باشه اگه رفته نشون دهنده اينكه ماشين زياد كار كرده

١٥. صدا هايى كه اشاره كردم هر كدوم خاص هستن بايد وارد باشين تا بتونيد تشخيص بدين

دوست عزيز به هر حال بهتره با يك آدم كار بلد بريد تا سرتون كلاه نره
در ضمن ممكنه. به كارشناس كمى پول بدين ولى خيالتون راحته

lion33

Registered User
لایک‌ها
316
نظرتون راجع به پروتون جن 2 (اوتوماتیک یا دستی) در مقایسه با زانتیا چیه؟ کدوم بهتره؟ از لحاظ استهلاک و هزینه ها و ...

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
یکی از نکاتی که در
چطور می شود یک خودروی سالم و کم خرج را داشت؟

وقتی که روی دست انداز می افتید پدال ترمز را نگه داشته .

ترمز دستی را زمانی که بالا می کشید کلید آن را دست نزنید.

روغن گیریکس را به موقع تعویض کنید.

فیلتر روغن را به موقع عوض کنید.

قبل از شروع به رانندگی ماشین را گرم کنید.

به جای اینکه در اتوبان کولر بزنید از پایین کشیدن شیشه استفاده کنید.

وقتی که پشت چراغ قرمز ایستاده اید دنده را خلاص کنید.

برای نگه داشتن ماشین خود ترمز و کلاج را به طور همزمان نگیرید.

در لاین سرعت با سرعت رانندگی کنید.

آب لوله کشی را در رادیاتور ماشین نریزید.

از اسباب و وسایل سنگین در خودرو استفاده نکنید .

اگر می خواهید از باربند استفاده کنید لطفا فقط در مواقع ضروری استفاده شود.

کودک خود را به هیچ عنوان روی صندلی جلو ننشانید.

روغن خودرو خود را متناسب با خودرو انتخاب کنید .

بعد از اینکه یک مسافت طولانی طی کردی خودرو خود را خاموش کنید .

در هنگام رانندگی پای خود را از روی کلاج بردارید که این کار باعث فشار به گیربکس می شود.

صندلی راننده نباید بیش حد مجاز جلو باشد.

منبع : قیمت خودرو

تو اينا چقدشر و ور گفته
تو اتوبان كولر نگيريد شيشه بديد پايين !! فك كنم ايده الش اين ميشه كه دنده ١ با دور موتور ٥٠٠٠ كولر روشن كنيد !!!

در لاين سرعت با سرعت رانندكي كنيد

اينا چه ربطي به سلامت ماشين داره؟؟ حتما كارشناس خودرو هم نوشتتش !!

Sent from my iPhone using Tapatalk

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
زمان خودش ماشین خوبی بود ولی الان ....
با این وضعیت دستمزد ها و قطعات ٬ اصلا توصیه نمیشه .
پراید بگیرید .

asadaga

Registered User
لایک‌ها
274
ماشین خوبیه
ولی در پیدا کردن قطعه و فروشش به مشکل برمی خورید
پژو - سمند یا پراید بگیرید قطعاتشون تو بقالی هم هست

سیلو توصیه نمی شه

the_master

Registered User
لایک‌ها
259
دوستان عزیز من یه مدتیه قصد تعویض ماسین رو دارم. به امید این مذاکرات تا الان دست نگه داشتم. که به نظرم کار به جایی پیش نمیبره. یا اگه توافق کنن تاثیر زیادی نداره.
خودرو بین 40-45تومن چی پیشنهاد میکنین؟ مدل ساخت هم ترجیحا از 89 به بالا میخام.

فلک زده

Registered User
لایک‌ها
2,919
احوال شما . حال شما خوبه . بسیار صفا اوردین ... مشرف فرمودین ..

دوستان عزیز مدتی بود دلتنگ دیدار شما بودم .. واقعا سرم شلوغ بود و صبح و شب مشغول به کار و به نوعی حمالی بودیم.
صبح ها یه جا کار میکنم . عصرها یه جا. صبح ها مشغول به قصابی و بعد از ظهرها رستوران. در حال حاظر ساعت استراحتم مابین ساعت 4 تا 6 بعداز ظهر هست و مابقی ساعت شبانه روز رو کار میکنم و 4 ساعت الی 5 ساعت هم میخوابم.
دغدغه ای دارم که ذهنم رو مشغول کرده .. ما به ازای درامدی که دارم بخاطر پیاده روی طولانی و حرکت زیادی که تو روز دارم میخوام یه ماشین با مدل پراید از این 131 ها یا 132 ها بردارم. نه صفر یه چیز تو مایه های مدل 90 این حول و حوش ..
تو سر هرکی از قدیم گفتن یه عقلیه.. میخوام یه وامی بگیرم ماشین رو بگیرم. ولی مرددم که آیا با شرایط کاری که دارم اصلا میتونم از پس دادن اقساط و همین طور گذران زندگی بربیام یا نه ؟

سوالم از دوستانم اینه که آیا ماشین زیر پای آدم باشه میشه ازش پولی در اورد که اقساط خودش رو دربیاره ؟ در حد 500-600 تومن .
@Benchmarker ماشین زیرپاش داره ولی نمیدونم درآمدی درمیاره یا نه ؟

* کدخدا

Registered User
لایک‌ها
626
سرزمین جماعت خواب ، جماعت خواب زده ، ملت چورتی
درود بر آیدین
خوبی داداش
بنظر بنده چرا نشه میتونی ساعاتی از اوقات شب مسافرکشی بکنی و قسط ماشینو در بیاری باید برسی کنی اون منطقه ای که زندگی میکنی اوضاع مسافر چطوره .

hadiforever

Registered User
لایک‌ها
815
واقعا فهمیدم چرا اسم فلک زده را انتخاب کردی
صبح قصابی شب ها رستوران و........
تازه می خایی بری با ماشین هم کار کنی :general503::general503::general503::general503:
ماهم مثل شما هستیم اما شما فلک .. زده من را اقا زده!!!
ماشین اگر خاستی بگیری دقت کن که از لحاظ فنی سالم باشد وگرنه هرچی ازش دربیاری باید سه برابر روش بزاری وخرج خودش کنی

mohamad elx

Registered User
لایک‌ها
2,808
حالا اگر پول نداری چرا پراید 90 ؟ پی کی 84 بخر 7 تومن .زیر قسط هم نمیری .
پراید 84 هم هست 10 تومن .بی رنگ سالم.
با مسافر کشی فکر کنم بشه خرج و مخارج خودش رو دراورد ولی چیزی تهش نمیمونه فکر کنم .

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
به به بالاخره ی پست امیدوار کننده از جناب فلک زده حالا چرا میخوای صفر بگیری کلی پول توشکم مفت خورها بریزی ی دسته دو سالم بگیر پولت هم اگه نمیرسه بعضی نمایشگاه دارها واست قسط میبندن ماهی 200 300 تومن

بالا