برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید پردازنده ، مادربرد ، رم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
بین مادربردهای GIGABYTE H97-Gaming 3 LGA1150 H97 Mainboard و MSI Z97-Gaming 3 LGA1150 Z97 Mainboard کدومشو توصیه میکنید ؟؟؟؟
ایا این دوتا به کارت گرافیک من میخوره ؟؟
یکی از اینا با رم 8 ک خودتون فرمودید با همین CPU ک گفتیتد و البته با گرافیک خودم چطوره ؟؟
مادربورد گیگابایت خیلی بهتره. گرافیک شما روی این مادربوردها نصب میشه اما بدرد نمی خوره و اگر کل سیستم رو ارتقا بدید و گرافیک رو عوض نکنید توی بازی تاثیر بدردبخوری نخواهید دید.

messi5195

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مادربورد گیگابایت خیلی بهتره. گرافیک شما روی این مادربوردها نصب میشه اما بدرد نمی خوره و اگر کل سیستم رو ارتقا بدید و گرافیک رو عوض نکنید توی بازی تاثیر بدردبخوری نخواهید دید.
بله میدونم و مطمینن با اولین بازی ک پول دستم بیاد ی گرافیک خوب میخرم ولی الان دو سوال واسم فقط مونده ..........اینو بخاطر این میپرسم ک شما وارد ترید تو این زمینه ...........
1- بین این دو مدل مادربرد کدومش کلا بهتره و در اینده بیشتر به دردم میخوره( مخصوصا وقتی گرافیکو عوض کردم )
2- به نظرتون فعلا CPU . 300 تومنی بهتر بذارم یا اون 190 تومنی رو

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
بله میدونم و مطمینن با اولین بازی ک پول دستم بیاد ی گرافیک خوب میخرم ولی الان دو سوال واسم فقط مونده ..........اینو بخاطر این میپرسم ک شما وارد ترید تو این زمینه ...........
1- بین این دو مدل مادربرد کدومش کلا بهتره و در اینده بیشتر به دردم میخوره( مخصوصا وقتی گرافیکو عوض کردم )
2- به نظرتون فعلا CPU . 300 تومنی بهتر بذارم یا اون 190 تومنی رو
1- عزیز تفاوت این دو مادربرد رو کامل براتون توضیح دادم و اینکه کدومش آینده بیشتری داره. طبیعتا Gigabyte H97M-D3H چون اسلات گرافیکش ورژن 3.0 هستش آینده بهتری داره و کارتهای گرافیکی سالهای آینده رو با تمام توانشون ساپورت می کنه. عرض کردم MSI رو هم اصلا پیشنهاد نمی کنم.
2- من که متوجه نمیشم شما بالاخره میخواین فقط کارت گرافیک رو عوض کنید یا مادربورد و CPU رو هم می خواین عوض کنید؟ آخه اگر بخواین CPU رو عوض کنید باید مادربورد ر هم عوض کنید؟ حالا بالاخره پول واسه تعویض مادربورد و پردازنده هم دارید یا خیر؟ اگر دارید چقدره؟
عزیز مساله خیلی الکی داره پیچ می خوره. شما چقدر توان مالی دارید؟ اگر فعلا 400000 تومان دارید پس فعلا گرافیکی که گفتم رو بخرید. هر وقت دوباره پولی گیرتون اومد همون موقع به نسبت قطعات روز بهتون پیشنهاد میدم.

messi5195

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
1- عزیز تفاوت این دو مادربرد رو کامل براتون توضیح دادم و اینکه کدومش آینده بیشتری داره. طبیعتا Gigabyte H97M-D3H چون اسلات گرافیکش ورژن 3.0 هستش آینده بهتری داره و کارتهای گرافیکی سالهای آینده رو با تمام توانشون ساپورت می کنه. عرض کردم MSI رو هم اصلا پیشنهاد نمی کنم.
2- من که متوجه نمیشم شما بالاخره میخواین فقط کارت گرافیک رو عوض کنید یا مادربورد و CPU رو هم می خواین عوض کنید؟ آخه اگر بخواین CPU رو عوض کنید باید مادربورد ر هم عوض کنید؟ حالا بالاخره پول واسه تعویض مادربورد و پردازنده هم دارید یا خیر؟ اگر دارید چقدره؟
عزیز مساله خیلی الکی داره پیچ می خوره. شما چقدر توان مالی دارید؟ اگر فعلا 400000 تومان دارید پس فعلا گرافیکی که گفتم رو بخرید. هر وقت دوباره پولی گیرتون اومد همون موقع به نسبت قطعات روز بهتون پیشنهاد میدم.
ببخشيد من منظورمو بد رسوندم ....
من نزديك ١ ميليون ٢٠٠ هزار تومن پول بودجه دارم .... ميخوام سيستمم ك ddr2 هست رو عوض كنم خو طبيعتا با تعويض مادربرد cpu و رم هم عوض بايد بشه .....
ولي گرافيك چون بودجم نميرسه و اينكه ميشه از همين گرافيك ك حال حاظرم دارم استفاده كنم پس فعلا قسط خريد كارت گرافيك ندارم فقط مادربرد ،پردازنده و رم رو ميخوام ارتقا بعدم ..... بخاطر همين اول ميخوام تمركزم رو بذارم رو مادربرد وبعد رم و پردازنده با توجه به بودجم البته .....

esseien 3

Registered User
لایک‌ها
204
من نزديك ١ ميليون ٢٠٠ هزار تومن پول بودجه دارم .... ميخوام سيستمم ك ddr2 هست رو عوض كنم خو طبيعتا با تعويض مادربرد cpu و رم هم عوض بايد بشه .....
ولي گرافيك چون بودجم نميرسه و اينكه ميشه از همين گرافيك ك حال حاظرم دارم استفاده كنم پس فعلا قسط خريد كارت گرافيك ندارم فقط مادربرد ،پردازنده و رم رو ميخوام ارتقا بعدم ..... بخاطر همين اول ميخوام تمركزم رو بذارم رو مادربرد وبعد رم و پردازنده با توجه به بودجم البته .....
من خودم عشق سیستم و ۴ تومن دارم زورم میاد تو این اوضاع مملکت بدمش سیستم !
الاف و بیکار هم هستم ..ب نظرم یا بوجتو زیاد و یا قید ارتقا بزن ...اینقدر عذابمون نده !!!

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
بسیارخوب پس 1200000 تومان واسه مادربورد , CPU و رم. قبلا در خصوص اینکه مادربوردهای پیشنهادی چه خصوصیاتی دارند توضیح کامل دادم. پس نتیجه و پیشنهاد بنده این میشه:
M.B : Gigabyte H97M-D3H قیمت حدود 410000 تومان.
CPU : Intel Core i5-4460 Box قیمت حدود 550000 تومان.
RAM : 8GB Corsair-XMS3 BUS1600Mhz قیمت حدود 195000 تومان.
مجموعا میشه 1155000تومان. بقیش رو هم نگه دارید حدود 450000 تومان که شد کارت گرافیکی که معرفی کردم رو تهیه کنید یا بیشتر جمع کنید تا بهترش رو بخرید(هر وقت پولتون جور شد خبر بدید تا راهنمائیتون کنم).
واسلام.

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221
سلام
نظرتون را جعه به این سیستم تا 1 میلیون چیه؟فقط کیس
143607951257551.png

این مین بهتر نیست؟
http://rayansaba.com/newshop6/asus---h81m-c/
یا این
http://rayansaba.com/newshop6/gigabyte-ga-h81m-s2pv/
(این مین های گیگابایت انتهای اسم مدلشون باهم فرق داره چه حکمتی داره؟)

Last edited:

messi5195

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بسیارخوب پس 1200000 تومان واسه مادربورد , CPU و رم. قبلا در خصوص اینکه مادربوردهای پیشنهادی چه خصوصیاتی دارند توضیح کامل دادم. پس نتیجه و پیشنهاد بنده این میشه:
M.B : Gigabyte H97M-D3H قیمت حدود 410000 تومان.
CPU : Intel Core i5-4460 Box قیمت حدود 550000 تومان.
RAM : 8GB Corsair-XMS3 BUS1600Mhz قیمت حدود 195000 تومان.
مجموعا میشه 1155000تومان. بقیش رو هم نگه دارید حدود 450000 تومان که شد کارت گرافیکی که معرفی کردم رو تهیه کنید یا بیشتر جمع کنید تا بهترش رو بخرید(هر وقت پولتون جور شد خبر بدید تا راهنمائیتون کنم).
واسلام.
ممنون خیلی بهم کمک کردید .....
فقط میخواستم بپرسم نظرتون درباره مادربرد های GIGABYTE H97-Gaming 3 LGA1150 H97 Mainboard و GIGABYTE Z97-D3H LGA1150 Z97 Mainboard و MSI Z97-Gaming 3 LGA1150 Z97 Mainboard چی ( کار به اختلاف قیمتشون ندارم ) به نظرتون کدوم یکی از این 4 مادربرد (با مادربرد پیشنهادی خودتون ) رو انتخاب کنم؟؟ .. چون این 3 تا هم مادربرد های قوین و قیمت مناسبی هم دارن ..................
بعد اگه من پولمو تا 1700 افزایش بدم به نظرتون چه گرافیکی بخرم ؟؟؟
واخر اینکه با این حرفای ک زدم نظرتون چی cpu رو به i3 کاهش بدم و پولشو بذارم رو گرافیک با بودجه 1 میلیون 700 ؟؟؟؟؟

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
سلام
143607951257551.png

این مین بهتر نیست؟
یا این

سلام دوست عزیز
فرقشون بنظر من فقط تو خروجی های تصویر که این مدل :
GIGABYTE H81M-S2PH LGA1150 H81 Mainboard

خروجی HDMI هم داره فرق خاص دیگه ایی من ندیدم.
مدل ایسوس HDMI نداره بجاش DVI داره.
مدل گیگا بایت لینک رایان صبا هم مثل ایسوس HDMI نداره ولی DVI داره

تمام مدلها پورت D-Sub دارن.
ببین کدوم به کارت میاد .

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
فقط میخواستم بپرسم نظرتون درباره مادربرد های GIGABYTE H97-Gaming 3 LGA1150 H97 Mainboard و GIGABYTE Z97-D3H LGA1150 Z97 Mainboard و MSI Z97-Gaming 3 LGA1150 Z97 Mainboard چی ( کار به اختلاف قیمتشون ندارم ) به نظرتون کدوم یکی از این 4 مادربرد (با مادربرد پیشنهادی خودتون ) رو انتخاب کنم؟؟ .. چون این 3 تا هم مادربرد های قوین و قیمت مناسبی هم دارن ..................
واخر اینکه با این حرفای ک زدم نظرتون چی cpu رو به i3 کاهش بدم و پولشو بذارم رو گرافیک با بودجه 1 میلیون 700 ؟؟؟؟؟
نظر بنده GIGABYTE H97-Gaming 3 LGA1150 H97 هستش. با تغییری هم که گفتید موافقم. گرافیک با 1700000 تومان نظر بنده اینه:
http://lioncomputer.ir/product/5458/Sapphire+NITRO+R9+390+OC+Tri-X+8GB+GDDR5

messi5195

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
نظر بنده GIGABYTE H97-Gaming 3 LGA1150 H97 هستش. با تغییری هم که گفتید موافقم. گرافیک با 1700000 تومان نظر بنده اینه:
http://lioncomputer.ir/product/5458/Sapphire+NITRO+R9+390+OC+Tri-X+8GB+GDDR5
:D باز من بد منظورمو رسوندم شرمنده منظورم اینه کل قطعاتی رو ک میخوام ارتقا بدم با بودجه 1700 ...اخه خجالت کشیدم میگفتید با بودجه قبلی فایده نداشت ح..بخاطر همین یکم اضافش کردم ............
به غیر از CPU ک i3 ور میدارم و ram هم همونی ک گفتید ........
مادربرد و گرافیک رو موندم البته همه اینا با بودجه 1700 ؟؟؟
دلیل اینکه مادربرد msi رو میارم به این خاطر ک خیلی تعریفشو شنیدم البته واقعا مادربردهای گیگابایت عالین ولی الان تو رنج قیمت 500 تومن هر دو برند ی مادربرد دارن

esseien 3

Registered User
لایک‌ها
204
مادربورد z97 Asus gamer pro
برد قوی - دارای sli

گرافیک ۳۹۰ الان خریدش پیشنهاد نمیشه چون تا ۱۳۰۰ افت قیمت میکنه !
باید تو رنج ک گفتید منتظر 390x باشید ..

messi5195

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مادربورد z97 Asus gamer pro
برد قوی - دارای sli

گرافیک ۳۹۰ الان خریدش پیشنهاد نمیشه چون تا ۱۳۰۰ افت قیمت میکنه !
باید تو رنج ک گفتید منتظر 390x باشید ..
یعنی به نظرتون مادربرد asus تو همین سری z97 قوی تره تا مدل های مشابه msi و gigabayte .......چون از لحاظ قیمتی هم تو سایت لیون نگاه کردم ی قیمت دارن حالا 20 30 تومن تفاوت داره ؟؟؟؟
منظورم بد رسوندم با کل بودجه 1700 و البته مادربرد و cpu و رم ک عرض کردم با بقیه پول چه گرافیکی رو پیشنهاد میکنید ؟؟؟؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
یعنی به نظرتون مادربرد asus تو همین سری z97 قوی تره تا مدل های مشابه msi و gigabayte .......چون از لحاظ قیمتی هم تو سایت لیون نگاه کردم ی قیمت دارن حالا 20 30 تومن تفاوت داره ؟؟؟؟
منظورم بد رسوندم با کل بودجه 1700 و البته مادربرد و cpu و رم ک عرض کردم با بقیه پول چه گرافیکی رو پیشنهاد میکنید ؟؟؟؟
جناب آقای meissi5195 عزیز . تقریبا حدود یک هفته ای میشه که شما دارید در این انجمن از بنده و سایرین در خصوص یک موضوع واحد و بسیار ساده مشاوره می گیرید. تمام افرادی هم که می تونستند کمکتون کنن تا حد امکان راهنمائیتون کردن. اما شما متاسفانه با وسواس مدام از این شاخه به اون شاخه می پرید.
با کمال احترام لطفا دیگه در خصوص خرید این سه قطعه با مبلغ یاد شده که هر کدومش رو بارها بنده و به دفعات سایرین نظر دادن سوال نکنید. تقریبا تمام حالتهای ممکنه با قیمتهای مربوطه رو رو براتون بررسی کردیم. پس لطفا دیگه این مبحث رو تموم کنید. اگر قبل از اینکه زود پست بدید , یه کم با دقت بیشتر پاسخها رو مطالعه می کردید خیلی وقت پیش نتیجه لازم رو گرفته بودید. متشکرم.

جناب آقایان مجتبی , AMD.Power و esseien3 لطفا اگر فکر می کنید هنوز نتوستید جمع بندی لازم رو به ایشون ارائه بدید(که فکر نکنم کم توضیح داده باشید واسه ایشون) خواهشا کمکشون کنید تا این مبحث بسته بشه.

messi5195

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
جناب آقای meissi5195 عزیز . تقریبا حدود یک هفته ای میشه که شما دارید در این انجمن از بنده و سایرین در خصوص یک موضوع واحد و بسیار ساده مشاوره می گیرید. تمام افرادی هم که می تونستند کمکتون کنن تا حد امکان راهنمائیتون کردن. اما شما متاسفانه با وسواس مدام از این شاخه به اون شاخه می پرید.
با کمال احترام لطفا دیگه در خصوص خرید این سه قطعه با مبلغ یاد شده که هر کدومش رو بارها بنده و به دفعات سایرین نظر دادن سوال نکنید. تقریبا تمام حالتهای ممکنه با قیمتهای مربوطه رو رو براتون بررسی کردیم. پس لطفا دیگه این مبحث رو تموم کنید. اگر قبل از اینکه زود پست بدید , یه کم با دقت بیشتر پاسخها رو مطالعه می کردید خیلی وقت پیش نتیجه لازم رو گرفته بودید. متشکرم.

جناب آقایان مجتبی , AMD.Power و esseien3 لطفا اگر فکر می کنید هنوز نتوستید جمع بندی لازم رو به ایشون ارائه بدید(که فکر نکنم کم توضیح داده باشید واسه ایشون) خواهشا کمکشون کنید تا این مبحث بسته بشه.
شرمنده بخاطر اين همه وسواس و سوال هاي زياد .... چون دوستان اطلاعاتي بيشر نسبت به بنده دارن ميخوام ازشون كمك بگيرم تا تونم قطعاتي خوبي رو بخرم چون همه جور برندي وجود داره و اين انتخابو سخت تر كرده
بازم تشكر

esseien 3

Registered User
لایک‌ها
204
شرمنده بخاطر اين همه وسواس و سوال هاي زياد .... چون دوستان اطلاعاتي بيشر نسبت به بنده دارن ميخوام ازشون كمك بگيرم تا تونم قطعاتي خوبي رو بخرم چون همه جور برندي وجود داره و اين انتخابو سخت تر كرده
بازم تشكر
استاد پدرمان را دراوردی !

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
بازم تشكر
عزیز اگر می خواین نظر خودتونو اجرا کنید یا خارج از انجمن مشورت کنید و اینجا مدام بگید این گفته فلان و اون گفته چنان , پس چرا اینجا مطرح می کنید!؟
اگر می خواین اینجا مشاوره بگیرید بنده و دوستان تمام قطعات را همراه با مدل و برند خدمتتون عرض کردیم.
بنده دیگه این بحث رو تموم شده اعلام می کنم. لطفا بحث رو ادامه ندید. مشاوره داده شد و همه چیز به تفکیک و واضح بیان شد. دیگه تصمیم با خودتونه.
موفق باشید.

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221
درود
نظرتون را راجعه به سیستم پست 3431 نگفتید
حداقل بفرمایید اختلاف کارایی رم کلاک 9 با 11 چقدره؟
یک برند با کمترین قیمت هم معرفی کنید

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام
143607951257551.png

این مین بهتر نیست؟
یا این
بهترین به نسبت قیمت Gigabyte H81M-S2PV هستش حدود 185000 تومان بود اگه اشتباه نکنم. Asus هم خوبه اما به سبب گارانتی بهتر و کیفیت تقریبا مشابه گیگا رو پیشنهاد می کنم. پسوندهای مادربوردهای گیگابایت هر کدومش معرف یکسری امکاناته که با مراجعه به سایتش و دیدن مادربوردها شاید بتونید تفاوت را متوجه بشید.
برند رم خوب Corsair هستش و به نظر من در سیسمتهای خیلی حرفه ای این تفاوت CL9 و CL11 شاید مشهود باشه و به نظر من اهمیتی چندانی در کار شما نداره.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا