برگزیده های پرشین تولز

چرا شرکت های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت نمیتوانند روی خط های فیبر نوری سرویس بِدَن؟

Ali-Ahmari

Registered User
لایک‌ها
4,881
سلام
سوالم تو عنوان تاپیک مشخص هستش.
آیا شرکتی رو میشناسید که بتونه روی خطوط فیبر نوری سرویس ارائه بده؟!

poorya_2

Registered User
لایک‌ها
1,014
واسه ارائه ADSL روی فیبر نوری یه سری تجهیزات نیاز هست که ، اکثر شرکت ها حالا به هر دلیلی اقدام به تامین این تجهیزات نکردن ، در حال حاضر فقط مخابرات میتونه روی فیبر نوری خدمات میده

من شنیدم تو بعضی شهر ها شاتل روی فیبر نوری خدمات میده ، حالا پیگیریش با خود شما

Ali-Ahmari

Registered User
لایک‌ها
4,881
واسه ارائه ADSL روی فیبر نوری یه سری تجهیزات نیاز هست که ، اکثر شرکت ها حالا به هر دلیلی اقدام به تامین این تجهیزات نکردن ، در حال حاضر فقط مخابرات میتونه روی فیبر نوری خدمات میده

من شنیدم تو بعضی شهر ها شاتل روی فیبر نوری خدمات میده ، حالا پیگیریش با خود شما
ممنون
تو گوگل سرچ کردم، مخابرات میگه شرکت های خصوصی کم کاری از خودشونه و میتونن به راحتی مجوز بگیرند و...
اتفاقا مطلبی رو هم دیدم که مخابرات ادعا کرده شاتل میتونه سرویس بده، با خود شاتل که تماس گرفتم حرف رو نقض کردن و گفتن ما فقط روی سیم مسی ارائه میدیم!
از دوستان اگر کسی شرکتی رو میشناسه که میتونه روی فیبر نوری سرویس بده لطفا بگه.

technician

Registered User
لایک‌ها
132
در بعضی موارد وقتی تعداد کافی از ساکنین یه مجتمع مسکونی از یه شرکت تقاضای adsl داشته باشن شرکت ها خصوصی ممکنه قبول کنند و کارت dslam رو روی کافو نوری اون مجتمع نصب کنند.

007saeed

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
منم رفتم شاتل گفتن که تجهیزات لازم برای اینکار هنوز در اختیار شاتل قرار نگرفته و فعلا نمیتونن سرویس بدن
(نه تنها شاتل که بقیه جاها هم همینطور)

technician

Registered User
لایک‌ها
132
منم رفتم شاتل گفتن که تجهیزات لازم برای اینکار هنوز در اختیار شاتل قرار نگرفته و فعلا نمیتونن سرویس بدن
(نه تنها شاتل که بقیه جاها هم همینطور)
تجهیزات که همون کارت Dslam هستش و فقط شرکت باید برای مثلا ۲۴ تا مشترک چند میلیون هزینه کنه و کارت رو بخره، حالا ایا کارت پر بشه ایا مشترکین طرح های پر سود انتخاب می کنند و.....

Ali-Ahmari

Registered User
لایک‌ها
4,881
مخابرات بخواد میتونه بهم خط مسی بده؟!

technician

Registered User
لایک‌ها
132
مشکل اینه که نخواهد خواست.[emoji17]
چون کل فاصله محله شما تا مرکز مخابراتی کابل های زیر زمین که مسی بوده جمع اوری شده و از مرکز تا کافو ،کابل نوری کشیده و کافو قدیمی هم با کافو نوری تعویض شده.

XBOX ONE

Registered User
لایک‌ها
121
شرکتهای ISP باید تجهیزات مورد نیاز برای اینکار را از مخابرات بخرند که جداگانه باید مبلغی هم جهت نصب و راهاندازی و اجاره و ....هم به مخابرات پرداخت کنند!!!
البته بخاطر خصومتی که بین مخابرات و شرکتهای بزرگ اینترنتی وجود دارد به این راحتی قبول نمیکنند و همان سیم مسی را ترجیه میدهند
از طرفی مخابرات فروش و تبدیل اجباری این خطوط را در دستور کار خود دارد و در کنار ان اینترنت هم روی این خطوط میدهد !

Ali-Ahmari

Registered User
لایک‌ها
4,881
شرکتهای ISP باید تجهیزات مورد نیاز برای اینکار را از مخابرات بخرند که جداگانه باید مبلغی هم جهت نصب و راهاندازی و اجاره و ....هم به مخابرات پرداخت کنند!!!
البته بخاطر خصومتی که بین مخابرات و شرکتهای بزرگ اینترنتی وجود دارد به این راحتی قبول نمیکنند و همان سیم مسی را ترجیه میدهند
از طرفی مخابرات فروش و تبدیل اجباری این خطوط را در دستور کار خود دارد و در کنار ان اینترنت هم روی این خطوط میدهد !
الان مخابرات پورت خالی داره که ارایه بده؟ یکی از بستگانمون خواست از مخابرات نت بگیره گفتم شیش ماه باید تو نوبت باشی! خب گناه کاربر چیه این وسط

XBOX ONE

Registered User
لایک‌ها
121
الان مخابرات پورت خالی داره که ارایه بده؟ یکی از بستگانمون خواست از مخابرات نت بگیره گفتم شیش ماه باید تو نوبت باشی! خب گناه کاربر چیه این وسط

بخدا قسم خودم رفتم برای قطع اشتراک میدونین چی جواب دادن ؟ صریحا گفتن اگر از ما اینترنت نگیرید هیچ شرکت دیگه ای نمیتونه به شما اشتراک بده !
دیگه این وسط مردم قربانی اشتباهات و جنگ بین مخابرات و شرکتهای انترنتی شدن
مخابرات پهنای باند نداره و نمیتونه جوابگو باشد فقط در سال 2013 مخابرات اعلام کرده تعداد مشترکینش به 3 میلیون رسیده و الان از 4 میلیون هم گذشته :)
مشکل نبودن پورت هم به نداشتن پهای باند ربط داره . فعلا اومدن اشتراک نامحدود بیشتر از 512 را برداشتند ! و برای اشتراک نامحدود تا 512 محدودیت حجم دانلود در ماه قرار دادند !
شماها اگر اشتراک نگرفتید فکر میکنید بدشانس هستید ؟ بخدا خبر ندارید چقدر خوش شانس هستید :)

Ali-Ahmari

Registered User
لایک‌ها
4,881
بخدا قسم خودم رفتم برای قطع اشتراک میدونین چی جواب دادن ؟ صریحا گفتن اگر از ما اینترنت نگیرید هیچ شرکت دیگه ای نمیتونه به شما اشتراک بده !
دیگه این وسط مردم قربانی اشتباهات و جنگ بین مخابرات و شرکتهای انترنتی شدن
مخابرات پهنای باند نداره و نمیتونه جوابگو باشد فقط در سال 2013 مخابرات اعلام کرده تعداد مشترکینش به 3 میلیون رسیده و الان از 4 میلیون هم گذشته :)
مشکل نبودن پورت هم به نداشتن پهای باند ربط داره . فعلا اومدن اشتراک نامحدود بیشتر از 512 را برداشتند ! و برای اشتراک نامحدود تا 512 محدودیت حجم دانلود در ماه قرار دادند !
شماها اگر اشتراک نگرفتید فکر میکنید بدشانس هستید ؟ بخدا خبر ندارید چقدر خوش شانس هستید :)
من اینترنت وایرلس استفاده میکنم، هزینه اش خیلی زیاد میشه.
ممنون از راهنمائیتون

XBOX ONE

Registered User
لایک‌ها
121
من اینترنت وایرلس استفاده میکنم، هزینه اش خیلی زیاد میشه.
ممنون از راهنمائیتون

وایرلس رو خیلی قبول دارم بشرطی که سمت کاربر هم روتر وایرلس قوی استفاده کنه
اینهم که می گویند وایرلس بدرد بازی و دانلود و اینها نمیخوره و قطعی زیاد داره بشرط رعایت چیزی که بالا گفتم اصلا قبول ندارم این حرفهارو
یکی از شرکتهای قوی در زمینه ارائه وایرلس شرکت پیشگامان :) تبلیغ نکردم چون خودم دارم میبینم کیفیت خط وایرلس این شرکت خیلی خوبه :)

Ali-Ahmari

Registered User
لایک‌ها
4,881
وایرلس رو خیلی قبول دارم بشرطی که سمت کاربر هم روتر وایرلس قوی استفاده کنه
اینهم که می گویند وایرلس بدرد بازی و دانلود و اینها نمیخوره و قطعی زیاد داره بشرط رعایت چیزی که بالا گفتم اصلا قبول ندارم این حرفهارو
یکی از شرکتهای قوی در زمینه ارائه وایرلس شرکت پیشگامان :) تبلیغ نکردم چون خودم دارم میبینم کیفیت خط وایرلس این شرکت خیلی خوبه :)
تو سایتشون قسمتی که تعرفه وایرلس رو نوشته باشن ندیدم، امکانش هست لینک بدید.
اسلامشهر هم پوشش میدن؟

apple iphone

Registered User
لایک‌ها
486
ممنون
تو گوگل سرچ کردم، مخابرات میگه شرکت های خصوصی کم کاری از خودشونه و میتونن به راحتی مجوز بگیرند و...
اتفاقا مطلبی رو هم دیدم که مخابرات ادعا کرده شاتل میتونه سرویس بده، با خود شاتل که تماس گرفتم حرف رو نقض کردن و گفتن ما فقط روی سیم مسی ارائه میدیم!
از دوستان اگر کسی شرکتی رو میشناسه که میتونه روی فیبر نوری سرویس بده لطفا بگه.

سلام ما یکی از خطامون گفتن فیبر کردیم از مخابرات گرفتیم.
اما اصلا خوب نبود. تنها خوبیش این بود که قطع نمیشه اما سرعت بالا نیست خیلی(البته نامحدود داریم)
اینم بگم تا داخل خونه فیبر نیستا! برا ماکه تا سره کوچه فیبره انگار!

Ali-Ahmari

Registered User
لایک‌ها
4,881
سلام ما یکی از خطامون گفتن فیبر کردیم از مخابرات گرفتیم.
اما اصلا خوب نبود. تنها خوبیش این بود که قطع نمیشه اما سرعت بالا نیست خیلی(البته نامحدود داریم)
اینم بگم تا داخل خونه فیبر نیستا! برا ماکه تا سره کوچه فیبره انگار!
اونجور که من میدونم کلا سیم مسی هستش اونور تجهیزات مخابرات عوض شده و فیبر نوریه.
هر سرعتی از مخابرات بخوام بهم میدن؟ اونطور که ازشون پرسیدم میگن فقط 256 بهتون میدیم :|

apple iphone

Registered User
لایک‌ها
486
اونجور که من میدونم کلا سیم مسی هستش اونور تجهیزات مخابرات عوض شده و فیبر نوریه.
هر سرعتی از مخابرات بخوام بهم میدن؟ اونطور که ازشون پرسیدم میگن فقط 256 بهتون میدیم :|
سلام مجدد عزیز ما 2تا خط داریم یکیش که میگن از یجا رد شده نویز میندازه خلاصه سرعت دانلود به 100 هم نمیرسه.
وایمکسم گرفتیم انتن درست نمیده:D
این خط رو گفتن فیبر کردیم فقطم مخابرات رو فیبر نت میده که اینا تا دمه خونه نکشیدن(یعنی از یه جایی به بعد همون مسیه)
ما چون هیئت علمی دانشگاه داریم تو خونه از دانشگاه(فک کنم) نامه داشتیم سرعت بالاتر دادن اما گفتن خططون از یه سرعتی به بالاتر نمیکشه(جفت خطا)
شکایتم کردیم رسیدگی نمیکنن. مخابرات گردن کلفته هیییییییییچ کاریش نمیشه کرد.

apple iphone

Registered User
لایک‌ها
486
صفحه عالی باز میکنه اما سرعت دانلودش پایینه(البته خط ما کلن داغونه)
ولی تو این سال کلا 2 بار قطع شد اونم در حد 10 مین + واقعا قیمتای مخابرات مفته.

XBOX ONE

Registered User
لایک‌ها
121

حالا ایکاش واقعا خطوط PCM میدادند !! کلا این تکنولوژی اسمش چیز دیگریست و اصلا ربطی به PCM ندارد و عملا بمردم دروغ میگویند :)
اگر بخواهم به این نوع تکنولوژی از 10 نمره بدهم
PCM = 8
pairgain = 3
و این pairgain همان چیزیه که به مردم میدهند :) این تکنولوژی قرون وسطایی باعث میشه ظرفیت سیم مسی بیش از اندازه مثلا افزایش پیدا کند :) (میدونید که مخابرات استاد بیشتر استفاده کردن از ظرفیت خطوط است :)
برای همینه که الان اکثر شماها در خونتون بجای یک کابل تلفن چندتا دیگه اضافه هم دادید :) ومتاسفانه خوشحال هم میشوید :)
و اما اون فیبر نوری که حرفش را میزنید ؟!
شماها بهتر نیست تا وقتی که از چیزی استفاده نکردین در موردش قضاوت نکنید ؟ :)
یاعلی

Ali-Ahmari

Registered User
لایک‌ها
4,881
حالا ایکاش واقعا خطوط PCM میدادند !! کلا این تکنولوژی اسمش چیز دیگریست و اصلا ربطی به PCM ندارد و عملا بمردم دروغ میگویند :)
اگر بخواهم به این نوع تکنولوژی از 10 نمره بدهم
PCM = 8
pairgain = 3
و این pairgain همان چیزیه که به مردم میدهند :) این تکنولوژی قرون وسطایی باعث میشه ظرفیت سیم مسی بیش از اندازه مثلا افزایش پیدا کند :) (میدونید که مخابرات استاد بیشتر استفاده کردن از ظرفیت خطوط است :)
برای همینه که الان اکثر شماها در خونتون بجای یک کابل تلفن چندتا دیگه اضافه هم دادید :) ومتاسفانه خوشحال هم میشوید :)
و اما اون فیبر نوری که حرفش را میزنید ؟!
شماها بهتر نیست تا وقتی که از چیزی استفاده نکردین در موردش قضاوت نکنید ؟ :)
یاعلی
ممنون از اطلاعاتتون
اون قسمتی که بولد و قرمز کردم رو با من بودید؟ میشه بدونم من چی رو دربارش قضاوت کردم؟

بالا