برگزیده های پرشین تولز

تو رو خدا اگه کاری بلدی پولتو تو بانک سپرده نکن

us12

Registered User
لایک‌ها
410
نقدیندگی در دست مردم بیشتر = تورم بیشتر
اگر یارانه نقدی که هر ماه پرداخت میشه به جای وجه نقد از اول کالا بود تورم فعلی را نداشتیم و به تولید هم کمک میکرد .

Saul

Registered User
لایک‌ها
3,864
در شرایط اقتصادی الان ایران ریسک خیلی زیادی هست انجام کار با پول
و با پول های اندک مردم هم کاری نمیشه کرد متاسفانه
شما چه کاری سراغ داری با ده بیست تومن بشه انجام داد
کسیم که صد تومن دویست تومن داره حداقل من ندیدم بزاره بانک
که پیشنهاد خود من برای امنیت پولش بزاره بانک بهتره

رفیقم با پنجاه میلیون سرمایه و ده سال سابقه کاری داره برجی یک یکی نیم در میاره
خب بزاره بانک همین پولو میگیره و از وقتش می تونه بره جایی کار کنه و پولی که سر برج در میاره بیشتر باشه
مشکل اقتصاد هست

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
من سپرده گذاری تو بانک نکردم که بخوام سود بگیرم ولی در پاسخ به این قسمت از سوال شما :
بانک چطوری همش سود میده؟؟!!
باید عرض کنم که شاید 1/10 سودی که بانک ها به سپرده ها میدن هم از سود وام ها تامین نشه ؛ تمام این بانک ها هلدینگ دارن و بصورت مستقیم یا غیر مستقیم واردات و ساخت و ساز و ... رو انجام میدهند وخیلی بیشتر سود میکنند ... کسی هم که سرمایه زیاد داشته باشه هیچوقت ضرر نمیکنه

007saeed

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
پول رو تو بانک و اینجور جاها بزارید تا در سود و زیان شریک باشید
چطور؟
موسسه میزان در استان خراسان رو مثال میزنم (الان چند ماهه هیچگونه پولی به سپرده گزاراش نمیده) میگه ندارم
الانم داره پول اونایی که زیر 2 میلیونن رو میده (تا 6 ماه قبل هم هیچ سودی رو نمیده)
کی میگه تو سود و زیان شریک نیستیم شریک هستیم ولی فقط در زیان بانک ها و موسسات نه سودشون (عموما سودی ندارن هیچکدوم از بانک ها و موسسات)

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
جالبه استارتز از حرومخوریهایی که در حق مردم میشه و دلار یکشبه 2برابر میشه چیزی نمیگه و فقط اینجا پول بانک مثل خوک نجس حساب میشه!!!!اون تولید کننده که یک شبه جنسهای انبارش را دو سه برابر قیمت میفروشه دلش به حاال من مصرف کننده میسوزه؟؟؟؟پول اون هم پاکه؟؟؟؟یا اون بساز بنداز و دلالی که زمین خریده شده به متری 1000 را موقع فروش بدون هیچ کار خاصی بخاطر این همه بیسر و صاحبی،میده10000....اگر اینها اسمش پول حلاله،منم به پول بانک میگم حلال!!!

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
به نظر من اصلا سود بانکی توی کشور ما حرام نیست
چون یه قرارداد دو طرفه هست که هر دو طرف با رضایت امضا میکنن بانک هم بنا به توافق با شما بهتون سود میده پس اجباری نیست و به نظرم کاملا حلال هست

20doost

Registered User
لایک‌ها
352
جالبه استارتز از حرومخوریهایی که در حق مردم میشه و دلار یکشبه 2برابر میشه چیزی نمیگه و فقط اینجا پول بانک مثل خوک نجس حساب میشه!!!!اون تولید کننده که یک شبه جنسهای انبارش را دو سه برابر قیمت میفروشه دلش به حاال من مصرف کننده میسوزه؟؟؟؟پول اون هم پاکه؟؟؟؟یا اون بساز بنداز و دلالی که زمین خریده شده به متری 1000 را موقع فروش بدون هیچ کار خاصی بخاطر این همه بیسر و صاحبی،میده10000....اگر اینها اسمش پول حلاله،منم به پول بانک میگم حلال!!!
حالا منم نگفتم پول اونا هم حلاله به هر حال شما میتونی خودت سوال کنی

20doost

Registered User
لایک‌ها
352
ضمنا به اون دسته از عزیزان که گفتن هیچ مرجع تقلیدی سود سپرده رو حرام اعلام نکرده بگم خودم در کتاب مکارم دیدم نوشته این سود مشکل داره

sab20

Registered User
لایک‌ها
106
ضمنا به اون دسته از عزیزان که گفتن هیچ مرجع تقلیدی سود سپرده رو حرام اعلام نکرده بگم خودم در کتاب مکارم دیدم نوشته این سود مشکل داره
دوست من برو تو این سایت www.askdin.com هر سوالی دراین مورد و مشابه اون خواستی می تونی جوابشو اونجا پیدا کنی .
انجمنهاش خیلی فعال هستن بچه های باحالی هم داره.

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
من سپرده گذاری تو بانک نکردم که بخوام سود بگیرم ولی در پاسخ به این قسمت از سوال شما :
از قدیم گفتن ..... کم حافظه هست
خوبه که استارتر تاپیک نرخ سود هم معلومه کی هست
حساب کوتاه مدت هم اسمش هست سپرده سرمایه گذااری!!یعنی سپرده گذاری شده

floppyrisk

Registered User
لایک‌ها
62
اون تولید کننده که یک شبه جنسهای انبارش را دو سه برابر قیمت میفروشه دلش به حاال من مصرف کننده میسوزه؟؟؟؟پول اون هم پاکه؟؟؟؟
اگر شما جنس توس مغازه داشته باشین یا محصول توی انبار داشته باشین بعد یه دفعه یه اتفاقی بیافته و همه چی قیمتش دو برابر بشه
شما حق دارین با وجدان آسوده جنستون رو دو برابر بفروشید
چون:
این که یه بلایی سر مردم جامعه اومده و همه چی گرون شده و پولشون بی ارزش شده تقصیر شما نیست . شما هم تو این جامعه زندگی می کنین و اگر ابزاری دارین که مثل اهرم می مونه و هر وقت فشار به پولتون میاد اون ابزار این فشار رو بر می داره این از زرنگی شماست که مواظب پولتون بودین بقیه مردم هم باید تلاش کنن با خرید ابزارهایی که مستقل از ارزش پول به خودیه خود ارزشش بالا میره از داراییهاشون مراقبت کنن

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
اگر شما جنس توس مغازه داشته باشین یا محصول توی انبار داشته باشین بعد یه دفعه یه اتفاقی بیافته و همه چی قیمتش دو برابر بشه
شما حق دارین با وجدان آسوده جنستون رو دو برابر بفروشید
چون:
این که یه بلایی سر مردم جامعه اومده و همه چی گرون شده و پولشون بی ارزش شده تقصیر شما نیست . شما هم تو این جامعه زندگی می کنین و اگر ابزاری دارین که مثل اهرم می مونه و هر وقت فشار به پولتون میاد اون ابزار این فشار رو بر می داره این از زرنگی شماست که مواظب پولتون بودین بقیه مردم هم باید تلاش کنن با خرید ابزارهایی که مستقل از ارزش پول به خودیه خود ارزشش بالا میره از داراییهاشون مراقبت کنن

منم دارم میگم منم حق دارم پولم را بگذارم توی بانک(کم یا زیاد) و با وجدان آسوده سودش را بگیرم و کسی نمیتونه با بازی حلال و حرام سرم کلاه بگذاره!!!هرکسی هم بیکاره تقصیر من نیست که بخام براش کار جور کنم،اگر بازاری با نون حلال و راستگویی و صداقت(چیزی که اصلا توی بازارهای ایران کمیابه) تونست درآمد و ثروت افسانه ای جمع کنه،اونوقت معنی زرنگی را حسابی میفهمیم

floppyrisk

Registered User
لایک‌ها
62
شاید من باید دقیقتر می گفتم
من کاری به کل بحث تاپیک که راجع به بانک و غیره بانکه ندارم
من فقط به اون جمله از حرف شما که نقل قول کردم ایراد گرفتم

606060

Registered User
لایک‌ها
260
خوب شما ميگي خيلي ها كه بازاري نيستند پولشون چكار كنن؟
بذارن زير پشتي و شبا روش بخوابن
الان اين سپرده ها بالاخره يك حداقل ريسكي داره و يك سود كمي براي افراد نا آشنا به بازار يا اونايي كه توانايي كار ندارن
به نظر شما يه پيرمرد بازنشسته مثلا 60 ساله كه يك عمر پشت ميز اداره كار ميكرده و فرضا با بازار و دلالي و اينا هم سروكار نداشته پولشو چكار كنه؟

20doost

Registered User
لایک‌ها
352
خوب شما ميگي خيلي ها كه بازاري نيستند پولشون چكار كنن؟
بذارن زير پشتي و شبا روش بخوابن
الان اين سپرده ها بالاخره يك حداقل ريسكي داره و يك سود كمي براي افراد نا آشنا به بازار يا اونايي كه توانايي كار ندارن
به نظر شما يه پيرمرد بازنشسته مثلا 60 ساله كه يك عمر پشت ميز اداره كار ميكرده و فرضا با بازار و دلالي و اينا هم سروكار نداشته پولشو چكار كنه؟
موضوع تاپیک رو دقیق بخونی می بینی نوشتم اگه کاری بلدی اگه نیستی که بزار تو بانک راحت تره:angrybirds9:

بالا