برگزیده های پرشین تولز

دهه شصتی ها کیا یادشونه !؟

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
اولنش ک من خانومم،نه آقا. اون مخو آکبند نذار.‏
اون جوابم من خیلی ریلکس نوشتم،معلوم نیس شما چه مدلی میخونی .
با این اوصاف مدارس دهه شصتیام در حقتون ظلم کردن،لااقل الان از امکانات دهه هفتادیا استفاده کن سوادتو ببر بالا.:) ‏‎
باشه باشه. تو راست میگی! همینقدر که لحن صحبت عوض شد کافیه.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

Mahlaa

Registered User
لایک‌ها
74
عزیز دل
عنوان تاپیک دهه شصت رو خطاب قرار داده
درست یا غلط
دیوانه یا سالم
سوخته یا برشته
کاری به کار دهه هفتاد نبوده و نیست تا شما تشریف آوردین
اگر فکر میکنید حقتون خورده شده و دهه هفتاد عالیه یا هر چیز دیگه ... یه تاپیک بزنید دهه هفتادیا یادشونه ؟!
اگر تمایل ندارید تاپیک بزنید پس پست دادن داخل این تاپیک هم کمکی نمیکنه .

ادب و احترام ، شخصیت و اعتبار یک انسانه ... نه دهه 60 یا 40 بودن فرد ....
تکبیر ‏‎:D

Mahlaa

Registered User
لایک‌ها
74
باشه باشه. تو راست میگی! همینقدر که لحن صحبت عوض شد کافیه.

من قصدم فقط ب چالش کشیدن دهه شصتیا بود...‏
همینقدم ک شما تو خوندن جملات پیشرفت داشتی کافیه. روز خوش ;)‏‎

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
من قصدم فقط ب چالش کشیدن دهه شصتیا بود...‏
همینقدم ک شما تو خوندن جملات پیشرفت داشتی کافیه. روز خوش ;)‏‎
در پایان کاملا با ادب شدی. از معجزات همنیشینی با 60 یا همیناست دیگه.

jcr7

Registered User
لایک‌ها
35
ول کنین بابا بحثها رو تا نبوده باشی هر چقدرم بگن درک نمیکنی کی یادشه توقه دوچرخه چوب میزاشتیم هلش میدادیم ای و ... :general612:

lion33

Registered User
لایک‌ها
316
كي يادشه ويديو ها رو لاي لاحاف قايم ميكرديم و نوار داريوش يواشكي جابه جا ميكرديم

Sent from my MB525 using Tapatalk 2

infernal667

Registered User
لایک‌ها
195
هه هه ! چه تاپیک باحالیه تازه دیدم ...بابا بحث نداره که کلا 50 با 60 فرق میکنه ...60 با 70 و قطعا 70 تایی ها با نسل های بعدی
اما شکاف بین 50 و 60 خیلی کمتر بود نسبت به 60 و 70 و اینو میشه به علل مختلفی نسبت داد از جمله پیشرفت تکنولوژی - عوض شدن شرایط اقتصادی و اجتماعی جامعه و 100 البته درسته اینترنت با نسل ماها استارت زد اما با 70 تایی همه گیر شد و این دلیل خیلی خوبی بود برای بالا رفتن نسبی اطلاعات مردم عادی و افراد تصمیم گیر . همین
خاطراتی که ماها داریم از زمان بچگی و مدرسه و اینا رو خوب این 70 تایی ها ندارن و فکر هم نمیکنم دوس داشته باشن داشته باشن . نسل اون موقع و شرایط اون موقع و نوستالژی برای ماهاست نه اونا
اما از تمام اینا بگذریم کاری به خاطررات و شرایط ندارم یه چیزی هست که 70 تایی هم که میشناسمشون قبول دارن اونم اینه که 60 تایی کلا دل و جرات زیاد داشتن اما 70 تایی ها نه !
نمونشم 4شنبه سوری ! شما 4شنبه سوری زمان خودمون رو با الان مقایسه کن :D
اونم علت داره و یکیش برمیگرده به سختی هایی که دیدن ( البته اینم بگم 50 هیا هم کم نکشیدن ) خلاصه که باهم دوست باشید یکی هم مارو از این بالای منبر بیاره پایین :p

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
barq57j67cahrmtnzs2p.jpg

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
این یکی پچه پولداری بود ها!!!

نه بابا کجا پولدار بودم ؛-)
عقده یکی از اینا رو دلم موند :-d

اون زمان‌ ۵۰۰۰ هزار تومن پولش بود
الانم هست شرکت نهالک میزنه اسمش کاوش الکترونیک ۱ مقدماتیه قیمتش ۴۲۰۰۰ هزار تومنه البته تا سال ۹۲ تولید شد بعد فسیل شد

technician

Registered User
لایک‌ها
132
نه بابا کجا پولدار بودم ؛-)
عقده یکی از اینا رو دلم موند :-d

اون زمان‌ ۵۰۰۰ هزار تومن پولش بود
الانم هست شرکت نهالک میزنه اسمش کاوش الکترونیک ۱ مقدماتیه قیمتش ۴۲۰۰۰ هزار تومنه البته تا سال ۹۲ تولید شد بعد فسیل شد
پنج هزار تومن!!!
من که اون زمان درشت ترین پولی که دستم بود ۱۰۰ بود، تو راهنمایی البته.
یادمه با پسر داییم پولامون رو زیر چمن بلوار چال میکردیم و موقع برگشت از مدرسه یه دونه نون فانتزی می گرفتیم، بعدش سر نصف کردنش کلی دعوا داشتیم. یادش بخیر

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
پنج هزار تومن!!!
من که اون زمان درشت ترین پولی که دستم بود ۱۰۰ بود، تو راهنمایی البته.
یادمه با پسر داییم پولامون رو زیر چمن بلوار چال میکردیم و موقع برگشت از مدرسه یه دونه نون فانتزی می گرفتیم، بعدش سر نصف کردنش کلی دعوا داشتیم. یادش بخیر

آره قیمتش بالا بود برای اون زمان
پکیج دومش ۳۳ تا دستگاه بود قیمتش کمتر بود بود ۳۷۰۰ هزار بود
اون زمانا یه شوهر خاله خر مایه داشتیم دست به جیب بود بد جور یهو میدی ۱۰۰۰ تومن میداد بهم منم یک هفته هر روز میخوردم
حیف که زود فوت شد آدم خیلی خیلی خوبی بود نه بخاطر پول دادنش ذاتش خوب بود یادمه وقتی فوت کرد بردنش شهرستان زادگاهش دفنش کردن حداقل ۳۰۰ نفر برای مراسمش اومدن از بس دست به خیر و دوست داشتنی بود

technician

Registered User
لایک‌ها
132
یادمه در طفولیت شهرستان ما هنوز گازکشی نبود، برا حموم کلی دردسر داشایم نه اینکه تو خونه حموم نداشته باشیم، نه‌. مشکل این بود باید یه گلن ۶۰ لیتری نفت میریختن تو ابگرمکن اخرشم هیچی.
بابام منو می خواست ببره حموم عمومی من در میرفتم چون بابام داخل حموم به اون داغی باز اد همون داغترین نقطه رو انتخاب میکرد، اب ولرم اینا هم تو کارش نبود فقط اب جوش.
منو به فریب خرید موزززززززز میبرد.

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
یه سال من و خواهرم عیدی هامون رو گذاشتیم رو هم اینو خریدیم. البته قضیه مربوط به اواخر 70 میشه. فکر کنم 4500 شد. اون موقع خیلی عشق اختراع و این جور چیزا بودیم.

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
یادمه در طفولیت شهرستان ما هنوز گازکشی نبود، برا حموم کلی دردسر داشایم نه اینکه تو خونه حموم نداشته باشیم، نه‌. مشکل این بود باید یه گلن ۶۰ لیتری نفت میریختن تو ابگرمکن اخرشم هیچی.
بابام منو می خواست ببره حموم عمومی من در میرفتم چون بابام داخل حموم به اون داغی باز اد همون داغترین نقطه رو انتخاب میکرد، اب ولرم اینا هم تو کارش نبود فقط اب جوش.
منو به فریب خرید موزززززززز میبرد.

ما از وقتی یادم میاد گاز داشتیم اما مشکل این بود خونمون زیر زمین بود اصلا حموم نداشت با پدرم میرفتیم حموم عمومی اونم که اعتقادش مثل پدر تو این بود که آب جوش مرده رو زنده میکنه بارها هم تو حموم عمومی سر میخوردم با کله میرفتم تو دیوار --- بعد ها دست شویی 2 منظوره شد تبدیل به حمومم شد

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
یه سال من و خواهرم عیدی هامون رو گذاشتیم رو هم اینو خریدیم. البته قضیه مربوط به اواخر 70 میشه. فکر کنم 4500 شد. اون موقع خیلی عشق اختراع و این جور چیزا بودیم.

خوشبحالت من که نتونستم هیچوقت تجربه اش کنم اون زمانا عشق چیزا الکترونیک داشتم اما نشد بزور خانواده رفتم ادبیات و علوم انسانی سال ها بعد

امروزه این پکیجا جا امثال کاوش الکترونیک گرفتن قیمتی هم ندارن

pittgy8gypd801or9fci.jpg

tysociwpnksigxzf0sem.jpg

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

خوش به حال شما دو تا ما که خدا رو شکر جز بابا و مامان کسی بهمون عیدی نمی داد اونم عمرا 20 تومن بیشتر نبود.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

خوش به حال شما دو تا ما که خدا رو شکر جز بابا و مامان کسی بهمون عیدی نمی داد اونم عمرا 20 تومن بیشتر نبود.

بالا