برگزیده های پرشین تولز

[گروه فونگپ] [Phonegap] دعوت از فعالان این بخش

e4lyas

Registered User
لایک‌ها
2,399
با سلام به دوستان عزیز ..

یک توضیح کوتاه بدم : من حدود بیش از 1 سالی هست که در کنار برنامه نویسی Native Android در حال کار به فریمورک فونگپ هستم ( Phonegap ) و کم و بیش در موردش تحقیق و جستجو داشتم .. و چند تا اپی رو باهاش ران کردم و میشه گفت تا حدودی با کلیت فریمورک آشنا شدم ..

از اونجا که این فریمورک محبوب شده طی این 2 - 3 سال Community ( اجتماع بحثی ) هایی به زبان انگلیسی توسط خود این سازنده ایجاد شده و حتی کانال ارتباطی IRC رو برای پرسش و پاسخ که توسط یوزر ها ( هر کی علاقه مند هس ) اداره میشه و همینطور ( stackoverflow که سوالات زیادی رو شامل میشه از این فریمورک // و Google Groups ) که موارد خوبی هستن .. اغلب هم جواب می گیرن ..

حالا من میخواستم پیشنهادی رو به اون دسته از دوستان بدم که تو این بخش کار کردن رو بیایم در قالب یک گروه با زبان فارسی ایجاد کنیم که هم هدفی که دنبال خواهد کرد در درجه اول ارتقاء دانش و رد و بدل کردن اون در این بخشه و هم باعث میشه سوالاتی که وجود داره با همفکری توسط یکدیگر و ارائه راهکار های جدید این بخش رو در زبان فارسی فعال تر کنیم . .

فعلا در حال کار روی نسخه وب این فریمورک هستم که بتونم این community رو تو بخش وب اوکی کنم هم بخشی برای آموزش مفیدش باشه ..
تا آماده شدن نسخه وب ؛ با توجه به پدید اومدن شبکه های موبایلی فرصت خوبیه که با ایجاد یک گروه در تلگرام این بستر رو بهتر فراهم کنیم و انتقال مفاهیم رو داشته باشیم ...

خوب بعد از این توضیحات طولانی ( ! ) :) .. دوستانی که تو این بخش فعالیت داشتن و دارن و درگذشته بوده ( و مجددا میخوان بیان سمتش ) و کسانی که واقعا قصد و علاقه مند کار با این فریمورک رو دارن خوشحال میشم که شماره تماسشون رو برای عضویت در این گروه تو تلگرام اعلام کنن ( ارسال در پیام خصوصی ) که به امید خدا بتونیم مطالب مفید رو به اشتراک بزاریم ..

با سپاس از همه دوستان
الیاس .

Last edited:

amin_fasayi

Registered User
لایک‌ها
383
ممنون.
سوال اول : آیا فون گپ 100 % رایگان است ؟
2- از چه نرم افزاری یرای کد نویسی استفاده کنم بهتره ؟ دریم ویور ؟ کدوم نسخه اش بهتره ؟ CC ?
3- من نمیتونم خروجی بگیرم :|
4- ارزش ادامه دادن داره ؟ میشه باهاش اپ حرفه ای هم طراحی کرد ؟ یا فقط در سطح متوسط .
انشالله در ادامه باز هم سوال پیچتون میکنم.
شماره پخ میدم

e4lyas

Registered User
لایک‌ها
2,399
ممنون.
سوال اول : آیا فون گپ 100 % رایگان است ؟
2- از چه نرم افزاری یرای کد نویسی استفاده کنم بهتره ؟ دریم ویور ؟ کدوم نسخه اش بهتره ؟ CC ?
3- من نمیتونم خروجی بگیرم :|
4- ارزش ادامه دادن داره ؟ میشه باهاش اپ حرفه ای هم طراحی کرد ؟ یا فقط در سطح متوسط .
انشالله در ادامه باز هم سوال پیچتون میکنم.
شماره پخ میدم

1 ) بله . . تا جایی که تمامی پلاگین ها توسط خودشون باشه و خودتون هم برنامه رو Run کنید ( حتی در Build انلاین اون )
2 ) من شخصا از یک ادیتور مثل SublimText و یا Bracket برای نوشتن و ادیت کردن فایل های وب برنامه و حتی دیگر فایلهای قابل ادیت استفاده می کنم ؛ بعد از اون برنامه به Android Studio اضافه میشه ( بعد اضافه شدن و در حین خروجی گرفتن هم ادیت قابل انجام است .. و فقط فایل ها توسط ادیتور سیو در برنامه خروجی گرفته میشه )
3 ) مراحل رو به درستی رفتید ؟ // قطعا نیاز به SDK هست .
4 ) اپ حرفه ای منظورتون چی هست و با چه مقدار انتظار از برنامه : ) ( اگه بخواین بازی مثل ClashOfClans طبیعتا طراحی کنید نمی تونید : ) .. )
ارزش ادامه دادن رو داره مخصوصا اینکه در طی 1 - 2 سال اخیر موج روی آوردن به سمت وب شروع شده و طی چند سال آینده خیلی از کارها در سمت وب انجام خواهد شد . پس طبیعتا دونستن اون خالی از لطف نیست . .

با سپاس

بالا