برگزیده های پرشین تولز

مکمل های ورزشی ( گفت و گو درباره مکمل های بدنسازی)

آیا داشتن یک بدن ایده آل بدون دوپینگ امکان پذیر است ؟

• Total voters
    271

iroption

Registered User
لایک‌ها
55
سلام
دوستان مدت 1 ماهی هست بدنسازی کار میکنم به صورت جدی و الان 5 روزی هست مکمل گین آپ میخورم به پیشنهاد مربی کراتین مونوهیدرات گفته مصرف کنم.
وزن 54 قد 172 سن 23
شنیدم ارژنین باعث افزایش قد میشه تا 25 سال یکی میگه توکراتین هست ارژنین یکی میگه نیست اما کراتین روی قد تاثیر میزاره.. ممنون میشم کمک کنید
اطلاعاتی که کسب کردم بیش از 2 ماه نباید کراتین رو مصرف کرد
بارگیری 20 گرم 4 وعده در روز به مدت 3 روز و بعد از اون 5 گرم قبل و بعد از تمرین
ایا کراتین باعث اب افتادن پوست میشه ؟
روی هورمون جنسی تاثیر میزاره ؟
باعث میشه جوش بزنیم ؟
بهترین مدل کراتین چی هست چون شنیدم المان و امریکا و چین به ترتیب اولویت دارند ممنون میشم کمک کنید

Last edited:

hidden

Registered User
لایک‌ها
4
دوستان مطلع راهنمایی کنند

دارم میرم دبی، در برگشت میخوام سه تا بسته 10 پوندی(4.5 کیلویی) پروتیین ON بیارم+یک دو کیلویی anabolic halo
همش در یک چمدون جا میشه
فرودگاه امام بهم گیر میدن؟
کسی تجربه داره؟

مرسی

Last edited:

esseien 3

Registered User
لایک‌ها
204

دارم میرم دبی، در برگشت میخوام سه تا بسته 10 پوندی(4.5 کیلویی) پروتیین ON بیارم+یک دو کیلویی anabolic halo
همش در یک چمدون جا میشه
کسی تجربه داره؟

مرسی
مگه میخای مواد مخدر بیاری !!!!

بنداز تو ساک بعد هم از گیت بکش بیرون ..علی یارت

m6788

Registered User
لایک‌ها
2,482

همش در یک چمدون جا میشه
کسی تجربه داره؟

مرسی
دبی هم تقلبی فروش هست حواست باشه
سعی کن از نمایندگیها بگیری
داروخانه لایف هم شنیدم جنسا خوبه.

hidden

Registered User
لایک‌ها
4
دبی هم تقلبی فروش هست حواست باشه
سعی کن از نمایندگیها بگیری
داروخانه لایف هم شنیدم جنسا خوبه.
اتفاقا از همون میخوام بخرم
بچه ها اگر پارتی چیزی دارید
من دارم میرم، هر چی خواستید براتون میارم، به هم قیمت خرید هم بهتون میدم، به شرط اینکه این سه بسته خودم رد شه از ترانزیت
فقط توی قسمت ترانزیت اگر کسیو دارید
حتی اگر فریت کنم بار رو بیشتر از 30 کیلو هم مکمل میتونم بیارم
خیلییییییییی به صرفه است(تازه من با قیمت های آمازون دارم میگم لایف فارمسی ارزونتر میده) و اصل هم هست

erfan_band

Registered User
لایک‌ها
1,057
سلام دوستان:

من رفتم متخصص طب ورزشی برام یه سری مکمل نوشت.....

آمینو اسید
BCAA
کافئین 200
امگا3
ارژنین 500
فارماتون
------------------------------------
فارماتون و امگا 3 که هیچی......

می خواستم ببینم :
کپسول و قرص های آمینو اسید و BCAA از چه برندی استفاده کنم و معتبر ترین جا برای خریدش کجاست؟؟؟اینم در نظر داشته باشین که من فوتبال کار می کنم و نمی خوام حجم بیارم .بیشتر کار های استقامتی...

کافئین رو هیچ داروخونه ای نداره...فقط توی یک سایت توی اینترنت پیدا کردم......به نظرتون از همونا بگیرم؟؟؟قرص کافئین در کل ضرر نداره؟؟؟در حد روزی 1 دونه.

ارژنین چی؟؟؟فرقی داره ایرانی بگیرم یا خارجی؟؟؟

با سپاس.....

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
نمایندگی ها در دبی اینقدر زیاد هستند
نگران جنس تقلبی نباش ! یک رقابت جالب در بین کمپانی ها وجود داره که بتونن بازار فروش بهتری در خاورمیانه داشته باشند ( تخفیف ها و اشانتیون های قابل توجه )

persiasina

Registered User
لایک‌ها
189
دوستان من شاید بخوام مکمل از فروشگاه های خارجی بزرگ اینترنتی (آمریکایی) بگیرم اگر بیارم تو بازارچه خریدار داره ؟ قیمت هم نسبت به بازار شاید یکم ارزون تر دربیاد اما از اصالت کالا و جنس خیال خریدار راحت

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
دوستان من شاید بخوام مکمل از فروشگاه های خارجی بزرگ اینترنتی (آمریکایی) بگیرم اگر بیارم تو بازارچه خریدار داره ؟ قیمت هم نسبت به بازار شاید یکم ارزون تر دربیاد اما از اصالت کالا و جنس خیال خریدار راحت

در سایت شخصی می تونید ولی در بازارچه خیر !
فروش مکمل های بدنسازی در بازارچه ممنوعه چون این محصولات مهر تاییدیه وزارت بهداشت رو نمی گیرن و فقط بخش ناچیزی که اونم صرفه اقتصادی نداره
در ضمن خرید از سایت های خارجی صرفه اقتصادی نداره و قابل مقایسه با قیمت های دبی نیست و وارداتی که در کشور میشه ....

persiasina

Registered User
لایک‌ها
189
در سایت شخصی می تونید ولی در بازارچه خیر !
فروش مکمل های بدنسازی در بازارچه ممنوعه چون این محصولات مهر تاییدیه وزارت بهداشت رو نمی گیرن و فقط بخش ناچیزی که اونم صرفه اقتصادی نداره
در ضمن خرید از سایت های خارجی صرفه اقتصادی نداره و قابل مقایسه با قیمت های دبی نیست و وارداتی که در کشور میشه ....
اتفاقا خرید از سایت های خارجی امریکایی خیلی به صرفه تر هست شما خودت یک نگاه به قیمت ها بنداز تو سایت آمازون متوجه میشی . بعدم جنس هایی که از دبی و کشورهای همسایه میاد اطمینانی از اصل بودنش نیست

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
اتفاقا خرید از سایت های خارجی امریکایی خیلی به صرفه تر هست شما خودت یک نگاه به قیمت ها بنداز تو سایت آمازون متوجه میشی . بعدم جنس هایی که از دبی و کشورهای همسایه میاد اطمینانی از اصل بودنش نیست

اون جنس هایی که شما می گید پر شده همین جاست و یا خود تاجر سفارش جنس چینی میده که سود کلان تری کنه که فروشنده در ایران سفارش داده در خود دبی نمایندگی کمپانی ها وجود داره و شما از یک شخص در سایت آمازون خرید نمی کنید 40% الی 50% تخفیف بر روی محصولات و اشانتیون که از طرف کمپانی داده میشه از سوی این نمایندگی ها ارائه میشه رقابت جالب و دیدنی بین نمایندگی ها در دبی وجود داره که باعث میشه خریدار به سود کلانی برسه

اون محصولی که به صورت اینترنتی خریداری میشه قیمت گمرک و ... هم روش میاد و به دلار هم قیمت جنس محاسبه میشه ولی شما در دبی با درهم خرید انجام میدید که از لحاظ ریالی خیلی برای فروشنده به صرفه تر هست
این رو برای پیشرفت بیشتر خودتون در این کار عرض کردم

و در ضمن در مورد تقلبی بودن هم یک توضیح بدیم بلاخره ما مسلمانیم و یا اینکه اصلا انسانیم
فروشنده ها کارشون شده همین جنس ما اصله جنس مغازه جفتی تقلبیه از هر فروشنده ای بپرسی نمیگه ماستم ترشه ولی ماله همسایه ترشه :D

خوب بگذریم تبلیغ فروش مکمل ها و داروهای بدنسازی در تمامی تاپیک های ورزشی ممنوع هست و هدف از این توضیحات آشنایی کاربران با این پروسه نه چندان سخت بود

موفق باشید

behnam2070

Registered User
لایک‌ها
55
سلام دوستان
برا کربوپروتئین کودوم مارک بهتره؟؟

SAMAN_SAM

Registered User
لایک‌ها
252
سلام دوستان
دوست عزیز کلی نمیشه نظر داد...

شما بدنت چرب هست؟ چقد کمبود وژن دارین؟ سابقه تمرین؟

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

behnam2070

Registered User
لایک‌ها
55
دوست عزیز کلی نمیشه نظر داد...

شما بدنت چرب هست؟ چقد کمبود وژن دارین؟ سابقه تمرین؟

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

من 3 سال سابقه تمرین دارم بدنم چربی نداره
وزنم قبلا 82 کیلو بود ولی به علت دوسال وقفه مطلق در تمرین الان 70 کیلو شدم

SAMAN_SAM

Registered User
لایک‌ها
252
من 3 سال سابقه تمرین دارم بدنم چربی نداره
وزنم قبلا 82 کیلو بود ولی به علت دوسال وقفه مطلق در تمرین الان 70 کیلو شدم

دوست عزیز بازم بستگی داره کمبود وزن داری الان ؟ دور مچ دست راستت و قدت رو بزار
همچنین مدت تمرین پشت سر هم که الان داری انجام میدی

mohsen2223

Registered User
لایک‌ها
155
سلام دوستان
اگه منظورت کمپانیه اپتیموم ماسل تچ bpi سلکور نوترکس
ولی اگه منظورت خود گینره من باشم پروکمپلکس اپتیموم رو میخرم چون وزن با کیفیتی میده

mobomas

Registered User
لایک‌ها
1,185
در مورد BCAA در تاپیک مشاوره بدنسازی توضیح کامل داده بودم با این حال :
BCAA :
Bcaa یا آمینو اسیدهای شاخه دار ، شامل سه اسید آمینه است که تشکیل شده اند از ( لوسین ، ایزولوسین و والین ).
تقریبا 35 درصد پروتین عضلات از bcaa تشکیل شده است . اگر در زمان لزوم مقدار کافی bcaa در خون موجود نباشند ، اغلب موارد نیز چنین است ، بدن bcaa عضلات را مصرف خواهد کرد که نتیجه آن تشدید کاتابولیسم ایجاد شده ناشی از تمرین است ، مسئله ای که به راحتی میتوان با مصرف bcaa ها از آن پیشگیری کرد. برخلاف دیگر آمینو اسیدها که ابتدا در کبد متابولیزه میشوند ، سوخت وساز bcaa ها از همان ابتدا در عضلات رخ میدهد و این بدین معنی است که آنها با یک میانبر اصلی مستقیما در زمان نیاز در دسترس عضلات قرار دارند تا هنگام کاهش گلوتامین و آلانین بلافاصله روند تبدیل آنها آغاز شود.
بهترین زمان مصرف bcaa ها نیم تا یک ساعت پس از تمرین است که در این زمان جذب آمینو اسیدهای بیشترین شدت خود را دارد. مصرف bcaa با مواد غذایی کربوهیدراتی که بعد از تمرین باید خورده شوند نیز بسیار مناسب است چون ترشح انسولین ناشی از مصرف مواد کربوهیدراتی ، وارد شدن bcaa ها را به سلولهای عضلانی تسهیل میکند.
در مجموع بهتر است bcaa را قبل و بعد از تمرین استفاده نمایید و در صورت تمایل میتوانید یک وعده هم قبل از خواب مصرف کنید.
در دوران کات و استفاده از یک **** کم کربوهیدرات مصرف bcaa میتواند قبل از تمرین بسیار مفید باشد و از کاتابولیسم و کاهش حجم جلوگیری میکند. چون غیر از مکانیزم های یاد شده در بالا ، عضلات از لوسین میتوانند به عنوان یک منبع تامین انرژی نیز استفاده کنند و زمانی که این آمینو اسید در دسترس باشد ، دیگر نیازی به تجزیه عضله نیست.
BCAA و سوالات رایج:آیا مکمل های BCAA برای استفاده بی خطر و سالم هستند؟
مطالعات نشان داده اند مقدار دریافتی مکمل های BCAA در گستره روزانه 5 تا 20 گرم به شکل قرص 1 تا 7 گرم در هر لیتر به شکل مایع هیچگونه اثرات جانبی مخرب و مغایری ندارند. مصرف بیش از حد مکمل های BCAA ممکن است به مانعی جهت جذب دیگر آمینواسیدهای موجود در **** غذایی تبدیل شود و خطر ابتلا به ناراحتی های معده ای و روده ای را افزایش دهد، بنابراین از مصرف بیش از اندازه این مکمل ها اجتناب کنید.
آیا BCAA در **** غذایی یافت می شوند؟
بله. BCAA ها در غذاهای سرشار از پروتیین وجود دارند. هر قدر کیفیت منبع پروتیینی بهتر باشد میزان BCAA موجود در آن نیز بیشتر است. در بین تمام منابع پروتیینی پروتیین آب پنیر بیشترین مقدار BCAA را داراست.
مکمل های BCAA به چه صورت مصرف می شوند؟
رایج ترین فرم این مکمل ها قرص است. این قرص ها در فواصل زمانی متناوب در طول روز مورد استفاده قرار می گیرند. BCAA ها به صورت پودر و مایع نیز در دسترس هستند.
BCAA و رشد ماهیچه:
به طور کلی بعد از یک جلسه تمرینات استقامتی، بدن در حالت کاتابولیکی (تجزیه بافت ماهیچه ای) و کمبود ترکیب پروتیینی قرار می گیرد زیرا خط سیر علامت دهنده MAPK .... (شیوه اختصاصی بدن که رشد ماهیچه را نشان می دهد) فعال می شود. با وجود این که این مسأله راهی برای افزایش ترکیب پروتیینی است اما به اندازه زمانی که با BCAA ترکیب می شوند موثر نیست. هر دو مسیر به صورت مستقل از یکدیگر عمل می کنند. به همین دلیل زمانی که مقادیر کافی از BCAA پس از تمرینات خورده می شوند (معمولا به صورت نوشیدنی پس از تمرین) بدن با استفاده از مقادیر مطلوب ترکیب پروتیینی در وضعیتی از هیپوتروفی (رشد عضو) قرار می گیرد. این موضوع برای ورزشکاران بسیار حایز اهمیت است زیرا مدت زمان بهبودی و بازسازی را کاهش می دهد و منجر به افزایش سرعت تقویت و بهبودی عضلات ضعیف بدن می گردد.

بنده از هدف شما اطلاعی ندارم در مورد هدفتون از این برنامه ریزیتون کمی توضیح بدید تا بتونم راهنماییتون کنم
درود
من Bcaa رو تو بطری آب میریزم و در حین تمرین مصرف میکنم . مشکلی نداره ؟ بهترین زمان مصرفش طبق تجربتون چه زمانی است ؟
مصرف پمپ رو به من پیشنهاد میکنید ؟ به صورت مقطعی تمرین میکردم و الان 2 ماهه پیوسته تمرین میکنم
سابقه مصرف پروتئین و bcaa و کراتین دارم .
تغذیه هم خوبه . گوشت و سینه مرغ و ماهی و میوه و ...
اینم عکس

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
درود
من Bcaa رو تو بطری آب میریزم و در حین تمرین مصرف میکنم . مشکلی نداره ؟ بهترین زمان مصرفش طبق تجربتون چه زمانی است ؟
مصرف پمپ رو به من پیشنهاد میکنید ؟ به صورت مقطعی تمرین میکردم و الان 2 ماهه پیوسته تمرین میکنم
سابقه مصرف پروتئین و bcaa و کراتین دارم .
تغذیه هم خوبه . گوشت و سینه مرغ و ماهی و میوه و ...
اینم عکس

در دوران کات معمولا قبل از تمرین مصرف میشه که فوق العاده است
با این حال برخی بر این باورند که میشه در 2 وعده قبل و بعد از تمرین مصرف بشه
توصیه بنده : قبل از تمرین

پمپ رو هم می تونید مصرف بکنید در صورتی که تداخل دارویی نداشته باشه
نمنونه : در دوره ای که از پمپ استفاده می کنید از دارو یا مکملی که باعث افزایش فشار خون میشه استفاده نکنید

توصیه تجربی : N.O.Xplode کمپانی BSN

بیشترین فروش در سال : Assualt کمپانی MusclePharm

بالا