برگزیده های پرشین تولز

فیلم یا سریال ؟ کدوم رو ترجیح میدین ؟

فیلم یا سریال ؟ کدام را ترجیح میدهید

• Total voters
    48

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
بنچی @Benchmarker سوال بسیار فنی پرسیدی دست مریزاد!
فیلم و سریال برام زیاد فرقی نداره مهم محتوا و قوی بودنشه ولی سریال یه جورایی اعتیادآوری بیشتری داره خصوصا یه سری از سریالهای خالص که تونستی باهاش ارتباط برقرار کنی و با سلیقت مچ شده اون وقت دیگه سخته ازش جدا شد!
فرار از زندان و فرندز و لاست و یه چند سریال دیگه رو یادمه بعضی وقت ها روزانه بالای 10 ساعت صرف تماشای پی در پی قسمت هاش می کردم به قدری رفته بودم تو بحر شخصیت ها و داستان که بعد از اینکه تموم شدن چند روزی یه حالت خماری داشتم مثل معتادی که مواد بهش نمی رسه!

Last edited:

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
حالا شما چه اصراری دارید که بیاید به زور اثبات کنید که هرکی فیلم رو به سریال ترجیح میده سخت در اشتباهه !!؟ :eek:

من خودم در اون پست اولم به یک سری از مزایای سریال اشاره کردم که خود شما هم تقریبا باز بهش اشاره کردید، اما یه سری از صحبت هاتون کاملا شخصی و سلیقه ای هست و قطعا فقط خودتون قبولش دارید، مثلا:

این قطعا نظر شخصی شماست، من و خیلیای دیگه با تک تک ثانیه های فیلمایی مثل پدرخوانده ، ارباب حلقه ها و ... خاطره داریم ، یا مثلا فیلمایی مثل ماتریکس، فایت کلاب و ... به لحاظ فلسفه و مفهوم چنان تاثیری بر روی مخاطب داره که تا آخر عمر فراموشش نمی کنه. من الان سراغ دارم فردی رو که بالای 50 بار پدرخوانده رو دیده و هر دفعه هم ازش بیشتر لذت میبره و نکات بیشتری رو ازش درمیاره، به نظرتون تاثیر این فیلم بر روی این شخص در حد همون 3 ساعت فیلم بوده و بس ؟!!
من خودم به شخصه فیلمای مورد علاقه مو صدبار هم ببینم خسته نمیشم، اما تا بحال ندیدم کسی رو که یه سریال ( غیر سیتکام ) رو برای بار دوم و سوم ببینه، اکثر سریال ها به نظر من 1بار مصرف هستن.

با عرض معذرت این حرف واقعا خنده داره
من مثلا فلان سریال رو شروع کردم 20 قسمت فصل اولشو دیدم خوشم اومد ، فصل دوم سریال یه مقدار نزول کرد گفتم باشه ادامه میدم شاید بهتر شد ، از فصل 3 به بعد سریال افتضاح شد و با یه پایان بندی بد ماست مالی شد.
خب چند قسمت دیدم ؟!! 80 قسمت !! اگه میدونستم انقد مسخره میشه از اول شروعش میکردم ؟! قطعا نه ، چقد وقتم تلف شد ؟ 3200 دقیقه !!! آیا میتونستم از اول پیش بینی کنم بعد از 30 قسمت انقد نزول میکنه ؟؟ بازم نه !
مسلما با وجود 1 مقدار اطلاعات سینمایی از نویسنده و کارگردان و تحقیق درباره فیلم هیچ وقت در دام فیلمی که بخواید وسطش رهاش کنید نمی افتید ، من که به شخصه به استثنای 3 4 مورد تا حالا نشده سراغی فیلمی برم و انقد بد باشه که نیمه کاره رهاش کنم، اما بارها شده یه سریال بعد از دیدن چند ده قسمت خیلی بد شده و میخواستم رهاش کنم که به دلیل وقت زیادی که براش گذاشتم بودم نمیشده !
حالا به فرضم یه فیلم واقعا بدو دیدم، چقد وقتم تلف شد ؟؟ نهایتا 200 دقیقه !

در نهایت هم بگم من وقتی راجع به فیلم صحبت میکنم برعکس خیلی ها دیدم رو به 2 3 سال اخیر محدود نمیکنم ، سینما یعنی از حدودای سال 1920 تا الان، اینکه فیلمای سال های اخیر بعضا مزخرف و بلاک باستر شدن دلیل بر این نیست که کلا سینما در مقابل تلویزیون تعطیله.

در آخر بازم میگم سینما و تلویزیون هر کدوم جایگاه خودشون رو دارن به همراه مزایا و معایب شون و هیچ وقت نمیشه گفت یکی بر دیگری برتری داره، حالا هر شخص به فراخور سلیقه و توقع و چارچوب فکریش یکی رو بر دیگری ترجیح میده.

موفق باشید

اگر سینما Godfather داره خب تلویزیون Sopranos داره. فقط 5 قسمت سوپرانو کل تریلوژی پدرخوانده رو پوشش میده. در سوپرانو شاهد کلی کشمکش درگیری توسعه و روابط بین کاراکترها و اتفاقات بسیار دیگر در طی 6 فصل = 86 قسمت = 86 ساعت هستیم.
اگر سینما ارباب حلقه ها داره تلویزیون بازی تاج و تخت داره. دنیای تالکین فانتری تر و غیر واقعیه در حالی که دنیایی که مارتین خلق کرده واقعیه با داستانی عمیقتر, پیچیده, خونی تر و بی پرواتره. داستان, توسعه و روابط کاراکترها در یه تریلوژی 10 ساعته کجا و در یه سریال احتمالا 8 فصلی = 80 ساعته کجا.
جالبه شما با این فیلم ها کلی خاطره دارید و هر کدوم رو بارها دیدید (منم دیدم) ولی سریال هایی که از هر لحاظ از اینها بهترم هستن از نظر شما یکبار مصرفن. من قصد مقایسه ندارم ولی یچیزایی میگید که واقعا ادم خندش میگیره.

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
اگر سینما Godfather داره خب تلویزیون Sopranos داره. فقط 5 قسمت سوپرانو کل تریلوژی پدرخوانده رو پوشش میده. در سوپرانو شاهد کلی کشمکش درگیری توسعه و روابط بین کاراکترها و اتفاقات بسیار دیگر در طی 6 فصل = 86 قسمت = 86 ساعت هستیم.
اگر سینما ارباب حلقه ها داره تلویزیون بازی تاج و تخت داره. دنیای تالکین فانتری تر و غیر واقعیه در حالی که دنیایی که مارتین خلق کرده واقعیه با داستانی عمیقتر, پیچیده, خونی تر و بی پرواتره. داستان, توسعه و روابط کاراکترها در یه تریلوژی 10 ساعته کجا و در یه سریال احتمالا 8 فصلی = 80 ساعته کجا.
جالبه شما با این فیلم ها کلی خاطره دارید و هر کدوم رو بارها دیدید (منم دیدم) ولی سریال هایی که از هر لحاظ از اینها بهترم هستن از نظر شما یکبار مصرفن. من قصد مقایسه ندارم ولی یچیزایی میگید که واقعا ادم خندش میگیره.

من هر بار ده خط نظرمو از جنبه های گوناگون توضیح میدم ، شما فقط 1بخشش رو جواب میدید اونم با نظر وسلیقه شخصی تون

کلا طرز مقایسه شما از ریشه اشتباه هست چون در واقع دارید قیاس مع الفارق انجام میدید ، سوپرانوز 80 ساعته پس چون انقد طولانی بوده و منو چند سال درگیر خودش کرده پس حتما از پدرخوانده 9 ساعتی بهتره ؟!!!
واقعا دلیل تون اینه ؟! :confused:
شما واقعا ازین نکته بنیادین غافل هستید که سوپرانوز سریال هست و پدر خوانده فیلم ، سینما رسالتش انتقال مفهوم و تاثیر گذاری بر روی مخاطب در کمترین زمان و بهترین شکل ممکنه هست کاری که واقعا نیازمند 1 کارگردانی عظیم هست که البته تو سال های اخیر بدلیل ورود یک سری مسائل تجاری به سینما تحت الشعاع قرار گرفته و طوری شده که مثلا یه کارگردان بزرگ مثل اسکورسیزی میاد Hugo سه بعدی و گرگ وال استریت رو میسازه.

شما ظاهرا فقط معیارتون مدت زمان هستش و اعتقاد دارید وقتی موضوع X تبدیل به یک سریال 100 ساعتی بشه در هر صورت بهتر از تبدیل همون موضوع به یک فیلم مختصر و مفید 3 ساعتیه !!!
مطمئنا وقتی منطق تون این هست بیش ازین باهاتون بحث نمی کنم ، پس در نیتجه سوپرانوز بهتر از پدرخوانده است و گیم آو ترونز هم بهتر از ارباب حلقه ها و بطور کلی تلویزیون > سینما !! :general601:

پیونوشت : 1بار بشینید کل کتاب های تالکین رو مطالعه کنید تا متوجه عظمت دنیایی که خلق کرده بشید ، شاید دنیای تالکین به دلیل اینکه فرم کلاسیک داره کاراکترهاش یه مقدار سیاه سفیدن که ممکنه کمتر به مذاق بعضی مخاطبای امروزی خوش بیاد و دنیای خاکستری مارتین براشون قابل قبول تر باشه اما فراموش نکنید که تالکین 50 60 سال قبل این دنیارو ساخته که قطعا خیلی ها از جمله همین جورج مارتین هم ازش تاثیر پذیرفتن.

Last edited:

Danial.P

Registered User
لایک‌ها
78
درود
سریال جالب تره واسم .. فیلم نمیبینم زیاد
ولی سریال دنبال میکنم
سریال به نظرم هیجانش بیشتره و آدم لذت میبره دنبالش میکنه
فیلم 1 گیگ بشینی دنبال کنی و یک بار میبینی و تمام !
ولی سریال قسمت های بعدی و بعدیش وادارت میکنه تا سریال رو ادامه بدی
البته سریال هیجانی ، نه الکی :دی
فرار از زندان ، داوینچی دیمن ، والکینگ دد و ...
موفق باشید

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
من هر بار ده خط نظرمو از جنبه های گوناگون توضیح میدم ، شما فقط 1بخشش رو جواب میدید اونم با نظر وسلیقه شخصی تون

کلا طرز مقایسه شما از ریشه اشتباه هست چون در واقع دارید قیاس مع الفارق انجام میدید ، سوپرانوز 80 ساعته پس چون انقد طولانی بوده و منو چند سال درگیر خودش کرده پس حتما از پدرخوانده 9 ساعتی بهتره ؟!!!
شما واقعا ازین نکته بنیادین غافل هستید که سوپرانوز سریال هست و پدر خوانده فیلم ، سینما رسالتش انتقال مفهوم و تاثیر گذاری بر روی مخاطب در کمترین زمان و بهترین شکل ممکنه هست کاری که واقعا نیازمند 1 کارگردانی عظیم هست که البته تو سال های اخیر بدلیل ورود یک سری مسائل تجاری به سینما تحت الشعاع قرار گرفته و طوری شده که مثلا یه کارگردان بزرگ مثل اسکورسیزی میاد Hugo سه بعدی و گرگ وال استریت رو میسازه.

شما ظاهرا فقط معیارتون مدت زمان هستش و اعتقاد دارید وقتی موضوع X تبدیل به یک سریال 100 ساعتی بشه در هر صورت بهتر از تبدیل همون موضوع به یک فیلم مختصر و مفید 3 ساعتیه !!!
مطمئنا وقتی منطق تون این هست بیش ازین باهاتون بحث نمی کنم ، پس در نیتجه سوپرانوز بهتر از پدرخوانده است و گیم آو ترونز هم بهتر از ارباب حلقه ها و بطور کلی تلویزیون > سینما !! :general601:

پیونوشت : 1بار بشینید کل کتاب های تالکین رو مطالعه کنید تا متوجه عظمت دنیایی که خلق کرده بشید ، شاید دنیای تالکین به دلیل اینکه فرم کلاسیک داره کاراکترهاش یه مقدار سیاه سفیدن که ممکنه کمتر به مذاق بعضی مخاطبای امروزی خوش بیاد و دنیای خاکستری مارتین براشون قابل قبول تر باشه اما فراموش نکنید که تالکین 50 60 سال قبل این دنیارو ساخته که قطعا خیلی ها از جمله همین جورج مارتین هم ازش تاثیر پذیرفتن.
اینکه مشخصه هر کسی حرفی می زنه بر مبنای سلیقه ی شخصی خودشه مثل کاری که الان خود شما می کنید با این تفاوت که سعی دارید سلیقه ی خودتون رو به عنوان معیار قرار بدید و به بقیه تحمیل کنید
هیچ معیار و قاعده ی مشخصی برای اندازه گیری عیار یک فیلم و سریال وجود نداره حتی همون منتقدان که خودشون رو مختصص این زمینه می دونن هم معیار مشخصی ندارن جز سلیقه ی شخصی
یه منتقدی میاد به یه فیلم 100 از 100 میده یه منتقد دیگه به همون فیلم 25 , اینا همه از اختلاف سلیقه ای هست که حتی در بین منتقدین وجود داره
شاید بهترین معیاری که بشه گفت فیلم یا سریالی موفقه نگاه گسترده تر و اتکا به میانگین نظرات مخاطبان و منتقدین باشه اینکه کدوم فیلم و سریالی تونسته بیشترین رضایت رو در بین این دو گروه ایجاد کنه
من مثلا فلان سریال رو شروع کردم 20 قسمت فصل اولشو دیدم خوشم اومد ، فصل دوم سریال یه مقدار نزول کرد گفتم باشه ادامه میدم شاید بهتر شد ، از فصل 3 به بعد سریال افتضاح شد و با یه پایان بندی بد ماست مالی شد.
خب چند قسمت دیدم ؟!! 80 قسمت !! اگه میدونستم انقد مسخره میشه از اول شروعش میکردم ؟! قطعا نه ، چقد وقتم تلف شد ؟ 3200 دقیقه !!! آیا میتونستم از اول پیش بینی کنم بعد از 30 قسمت انقد نزول میکنه ؟؟ بازم نه !
این قسمت از حرفهاتون هم دید شخصی شماست ولی من دید شخصی دیگری دارم
سریال تینیچری مثل The Vampire Diaries رو در نظر می گیرم که 3 فصل اولش خوب بود ولی فصل بعدش تماما آب بندی که باعث شد ولش کنم حالا با این وضع من نمیگم که وقتم تلف شد و فلان
میگم همون که در 3 فصل اول و 66 قسمت تونست سرگرمم کنه و تا حدی لذت بردم برام کافیه

md70

Registered User
لایک‌ها
2,535
اینکه مشخصه هر کسی حرفی می زنه بر مبنای سلیقه ی شخصی خودشه مثل کاری که الان خود شما می کنید با این تفاوت که سعی دارید سلیقه ی خودتون رو به عنوان معیار قرار بدید و به بقیه تحمیل کنید
هیچ معیار و قاعده ی مشخصی برای اندازه گیری عیار یک فیلم و سریال وجود نداره حتی همون منتقدان که خودشون رو مختصص این زمینه می دونن هم معیار مشخصی ندارن جز سلیقه ی شخصی
یه منتقدی میاد به یه فیلم 100 از 100 میده یه منتقد دیگه به همون فیلم 25 , اینا همه از اختلاف سلیقه ای هست که حتی در بین منتقدین وجود داره
شاید بهترین معیاری که بشه گفت فیلم یا سریالی موفقه نگاه گسترده تر و اتکا به میانگین نظرات مخاطبان و منتقدین باشه اینکه کدوم فیلم و سریالی تونسته بیشترین رضایت رو در بین این دو گروه ایجاد کنه

این قسمت از حرفهاتون هم دید شخصی شماست ولی من دید شخصی دیگری دارم
سریال تینیچری مثل The Vampire Diaries رو در نظر می گیرم که 3 فصل اولش خوب بود ولی فصل بعدش تماما آب بندی که باعث شد ولش کنم حالا با این وضع من نمیگم که وقتم تلف شد و فلان
میگم همون که در 3 فصل اول و 66 قسمت تونست سرگرمم کنه و تا حدی لذت بردم برام کافیه

اولا که اصلا من روی صحبتم با شما نیست که میاید پست منو نقل قول میکنید ،روی صحبت من با ایشون هست که اصرار دارن هرکس فیلم رو ترجیح میده سخت در اشتباهه،
ثانیا من هم دارم با دلایل شخصیم توضیح میدم که اینطور نیست و در پست قیبلیم هم گفتم که معتقدم هم سینما و هم تلویزیون جایگاه خودشون رو دارن و سلیقه و نظر ما تعیین میکنه کدوم بر دیگری ترجیح داره، جایی هم نظرمو بر کسی تحمیل نکردم و نخواهمم کرد

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
سریال بیشتر میبینم.چون فیلم ها اکثرا حداقل یک ساعت و پنجاه دقیقه هست.
فعلا دارمBanshee رو میبینم.

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711

خیر من برنامه ریزی بلند مدت برای دیدن دارم و دنبال داستان های بلند، جزئیات و شخصیت پردازی قوی هستم که اینها رو توی سریال ها میشه پیدا کرد نه توی یه فیلم 2 ساعته. فیلم های امروزی نه داستان دارن نه شخصیت پردازی نه جزئیات و نه رمزو رازی که ادم رو درگیر کنه و به CGI بیشتر از هر چیز دیگه ای توجه میشه.
بله فیلم و سریال رو نباید مقایسه کرد. فیلم جاش توی سینماست و سریال در تلویزیون. در اولین پستم به این موضوع اشاره کردم.
البته که تلویزیون > سینماست. بد نیست نظر همین بازیگرهای سینما که میان سریال بازی میکنن رو برید بخونید. کوئین اسپیسی، مک کاناهی، باب تورنتون و حتی کارگردان هایی نظیر دیوید لینچ میگن کیفیت در تلویزیون بالاتر از سینماست.

Epitome

Registered User
لایک‌ها
1,121
سریال اکثرا برای سرگرمی و وقت پر کردنه؛ مخصوصا سریالای طولانی که پخششون چند سال طول میکشه. خیلی از این سریالا اصلا طرح کلی ندارن و نویسنده طول پخش و با توجه به واکنش مخاطب قسمتای بعدیو مینویسن، هر وقتم که سود مالیشون پایین میاد میفهمن که باید سریالو تموم کنن
برعکس فیلم خوب نیاز به توجه و دقت داره؛ خیلی ها وقتی حوصله ندارن یا خسته ان به نیت سرگرمی و خستگی در کردن میشینن پای فیلم بدتر زده میشن
مثل بازی ورق که از بی حوصگی میشینی بازی میکنی، آخرم می بازی بد تر اعصابت خرد میشه
در کل این دو خیلی قابل مقایسه با هم نیستن ، چون طبیعت سینما با تلویزیون فرق میکنه

Last edited:

Q__Q

Registered User
لایک‌ها
3,306
فیلم از این نظر که زود تکلیف آدمو مشخص می کنه

codoine

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
هر کی یه سلیقه ای داره رو این قضیه مثلا خود من بالای 15 16 تا سینمایی توپ هست تو هاردم که نگاه نکردمشون ولی هر روز دنبال بیگ بنگو سوپرنچرالو اینام خود من سریال رو به فیلم ترجیح میدم و اینکه به خاطر طولانی زودن سریال ادم میتونه با سریال مچ بشه

t4x

Registered User
لایک‌ها
23
سریال مال کسیه که وقتشو داشته باشه و ممکنه جذابیتشو کم کم از دست بده ولی فیلم تا آخرش برات جذابه چون نسبتا کوتاه

hardforzist

Registered User
لایک‌ها
134
الان breaking bad چی بود واقعا؟ وقتی که نگاش می کردی جذاب بود مقداری ولی الان که بهش فکر می کنم،هیچ تاثیری روم نذاشته،از هیچ کدوم شخصیتاش خوشم نیومد
فیلم اگه مزخرف هم بود میگی به درک

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251
من هر دو رو دوست دارم سریالهای کره ای و والکینگ دد و lost رو دوست داشتم
و فیلم های ترسناک هم خیلی دوست دارم

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
بهترین فیلمهای در اکران: Terminator 5, Mad Max 4, Jurassic World, Ted 2...
بهترین سریالهای در حال پخش: Mr. Robot, Suits, Penny Dreadful, True Detective, Hannibal...

بله درست متوجه شدید فیلم های امروزی یعنی CGI, خالی بندی و تکرار مکررات...

behnam500

Registered User
لایک‌ها
2,023
اخرین فیلم طنزی که اومد بیرون و خوب بود اخراجی ها 1 و 2 بود

حاجی دمت گردم خیلی باحالی کلی خندیدم :general304: شوخی کردی که گفتی اخراجی ها 2 بهترین فیلم طنز بود دیگه . اره ؟ بگو دیگه . بگو که شوخی کردی ؟ البته نمیخواد بگی خودم میدونم شوخی بود :general406:

پ ن : من متاسفانه دسترسی ندارم به فیلم . نه اینترنت دارم برا دانلود نه پول دارم که بخرم . به جایی دسترسی دارم که اینترنت 12 مگابایتی داره ولی خوب جو اونجا طوری نیست که بتونی به جر سایت لب بیک دات آی آر و عماریون و فارس نیوز به جای دیگه ای سر بزنی منم نمیتونم جلوشون چیزی دانلود کنم. وگرنه آباد می کردم فیلما رو . اما به خودم قول دادم پول اومد دستم یه هارد یک ترابایت بخرم یواشکی برم اونجا واسه تا آخر عمرم توشه جمع کنم . در حالت عادی فیلم بیاد دستم وقتم هم آزاد باشه زیر 6-7 تا فیلم در روز اصلا راه نداره .
سریال هم که اصلا نگاه نمی کردم و دوست نداشتم. یکی از دوستام چند قسمت واکینگ دد بهم داد یعنی دیوونه ی این سریال شدم. ولی سریال پدر صاب بچه رو درمیاره. همین واکینگ دد فصل بعدش فکر کنم مهر ماه میاد . سالی یه فصل میسازن جونت بالا میاد تا بتونی سریال مورد علاقه ت رو دنبال کنی . ما اینجا سریال میسازیم 30 قسمت 30 روزه ساخت و پخش همزمان :D
+ بیگ بنگ تئوری عالیه
+ فرزندز رو کامل دارم زیر نویس ها کلا هماهنگ نیست هنوز درگیر پیدا کردن زیرنویسشم تا شروع کنم به دیدنش.

prans.info

Registered User
لایک‌ها
263
سلام .
فیلم رو به سریال ترجیح میدم .
شخصیت پردازی که دوستان اشاره کردن من بهش میگم کش دادن الکی و تویه یک فیلم با گریم و دیالوگ و لباس و صداگذاری و رفتار طرف میتونه هرچی لازم هست رو به تماشاگر نشون بده البته تویه سریال دست بازتره ولی معمولا تبدیل به کش دادن میشه .
سریال به نظر من برای افراد بیکار هست مخصوصا اگه از طریق تلویزیون پیگیر باشید !!!
تویه یک سریال یک رمان رویات میشه ولی تویه یک فیلم شما یک کتاب بسیار ارزشمند رو به صورت تصویری میبینی و خیلی چیز های ارزشمند ازش میگیری .
این ها همش سلیقه ای هست و هرکس با یک ژانر و یک مدل (فیلم/سریال) حال می کنه ولی نظر اکثریت بر اینه که سریال مال بیکارهاست :D .
البته ما سریال هایی هم داریم که واقعا ارزشمند و دوست داشتنی هستند ولی نسبتشون به فیلم ها خیلی پایین هست .

TVKade

Registered User
لایک‌ها
1,711
داستین هافمن: تلویزیون در بهترین وضعیت و سینما در بدترین وضعیتی است که من در طول 50 سال فعالیت خود در این حرفه دیده‌ام.

بازیگر کهنه‌کار سینمای هالیوود از وضعیت بد این روز‌های دنیای سینما و آرزوهای خود سخن می‌گوید.
داستین هافمن بازیگر افسانه‌ای سینمای هالیوود وضعیت حال حاضر سینما و فیلم‌سازی را بدترین وضعیت در دوران زندگی خود دانست. هافمن که تا کنون 2 بار برنده جایزه اسکار شده، نگاه اقتصادی به سینما را سبب‌ساز افول کیفیت فیلم‌ها دانست. ستاره 77 ساله سینما گفت :«به گمان من تلویزیون در بهترین وضعیت و سینما در بدترین وضعیتی است که من در طول 50 سال فعالیت خود در این حرفه دیده‌ام.»

این بازیگر با اظهار تاسف از استفاده نادرست از تکنولوژی‌های مدرن فیلم‌برداری، این تکنولوژی‌ها را ابزاری دانست که می‌توان توسط آنها به کارگردان فشار آورد تا فیلم‌برداری را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به پایان برساند. هافمن با اشاره به اینکه این روزها با بودجه کم نمی‌توان انتظار کار خوب داشت، گفت :« فیلم خوبی مانند «فارغ‌التحصیل/the graduate» را در نظر بگیرید. این اثر سینمایی، فیلم‌نامه فوق‌العاده‌ای داشت که برای نوشتنش سه سال زمان صرف شده بود، و یک کارگردان ماهر با بازیگرانی توانا در این پروژه سینمایی همکاری می‌کردند. با اینکه این فیلم یک پروژه کوچک بود، که در یک چهاردیواری با بازیگران فیلم خلاصه می‌شد، اما 100 روز زمان برای فیلم‌برداری کار لازم بود.»

هافمن در پاسخ به سوالی در مورد برنامه آینده خود در زمینه کارگردانی گفت :«من از هر موقعیتی که برای این کار وجود داشته باشد، استقبال می‌کنم. هرچند امروزه خوب یا بد بودن عملکرد شما مسئله مهمی نیست، بلکه مسئله مهم درساخت یک فیلم میزان فروش آن است.»

هافمن با بیان اینکه نوازندگی پیانو را بیشتر از هر کاری در دنیا دوست دارد، گفت :«متاسفانه آنقدر خوب پیانو نمی‌زنم، که سینما را رهاکرده و مخارج زندگیم را از راه نوازندگی تامین کنم.» او در ادامه گفت، از اینکه به جای بازیگری سراغ نوازندگی نرفته، و یک پیانیست حرفه‌ای نشده، بسیار پشیمان است.

منبع: http://www.theguardian.com/film/2015/jul/06/dustin-hoffman-film-is-the-worst-it-has-ever-been
Monday 6 July 2015 08.43 BST

بالا