برگزیده های پرشین تولز

کنار هر خانه یک نهال بکاریم

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
مدتهاست این موضوع فکرم مشغول کرده من همیشه تکنولوژی و شهر نشینی در کنار طبیعت باهم دوست داشتم اما الان زندگی ما اصلا اینطوری نیست مثلا برای رسیدن به طبیعت باید حتما از شهر دور بشی یا برعکس اما تو دنیای امروز دیگه نمیشه از تکنولوژی و زندگی شهری زیاد فاصله گرفت
ای کاش میشد در هر خونه یه نهال کاشت تا 10 سال دیگه چقدر شهر زیبا میشد مثلا اگه تو تهران دم در هر خونه یه نهال بکاریم 10 سال بعد با بزرگ شدن این نهال ها تهران مثل یه جنگل میشد و آلودگی هوا هم از بین میرفت ای کاش این کار اجباری میشد کلی هم شهر زیبا میشد حتی با این کار با خنک شدن هوا تو فصل گرما مصرف انرزی هم کم میشد کلی هم به شادابی و سلامت مردم هم کمک میشد:)

Last edited:

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
شهردار شهر نیویورک تحقیقات رو چند ساله آغاز کرده و به این نتیجه رسیدن فضای سبز و کاشت درختان رو گسترش بدن تا 10 سال دیگه دمای هوای این شهر رو چند درصد کاهش بدن

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
شهردار شهر نیویورک تحقیقات رو چند ساله آغاز کرده و به این نتیجه رسیدن فضای سبز و کاشت درختان رو گسترش بدن تا 10 سال دیگه دمای هوای این شهر رو چند درصد کاهش بدن
جدی گفتی یا شوخی کردی:)
کاشت درخت و کلا فضای سبز به طور کلی باعث خنک شدن هوا میشه و این برای تابستان مثل الان تهران که هوا گرم هست خیلی خوبه مثلا همین الان اگه برید پارک محلتون دمای هوای اونجا از بقیه جاهای محل هم خنک تر هست و هم اکسیژن بیشتری داره که باعث سلامتی میشه علاوه بر اون با کاهش دما مصرف برق در فصل گرما کم میشه نگران مصرف آب درخت ها هم نباید بود چون نهایت هر درخت روزی دو لیتر آب مصرف میکنه که در مقابل مصرف آب هر خانواده چیز زیادی نیست علاوه بر اون بخشی از این مصرف خود درخت با کاهش دمای محیط و کم کردن مصرف آب کولرهای آبی و ایجاد رطوبت در هوا جبران میکنه
خلاصه اگه دست من بود اجباری میکردم حتما دم در هر خونه باید یه درخت باشه

ho3in(^_^)

Registered User
لایک‌ها
139
کاشت درخت و کلا فضای سبز به طور کلی باعث خنک شدن هوا میشه و این برای تابستان مثل الان تهران که هوا گرم هست خیلی خوبه مثلا همین الان اگه برید پارک محلتون دمای هوای اونجا از بقیه جاهای محل هم خنک تر هست و هم اکسیژن بیشتری داره که باعث سلامتی میشه علاوه بر اون با کاهش دما مصرف برق در فصل گرما کم میشه نگران مصرف آب درخت ها هم نباید بود چون نهایت هر درخت روزی دو لیتر آب مصرف میکنه که در مقابل مصرف آب هر خانواده چیز زیادی نیست علاوه بر اون بخشی از این مصرف خود درخت با کاهش دمای محیط و کم کردن مصرف آب کولرهای آبی و ایجاد رطوبت در هوا جبران میکنه
شهر دار ها همون در ختای اطراف خیابونای اصلی رو هم قطع نکنن ،راضییم به رضای خدا :|
نمونش چندتا از درختای بزرگ شهرمون رو وسط نصف کردن آدم نیستن که یه مشت گ.. !

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
شهر دار ها همون در ختای اطراف خیابونای اصلی رو هم قطع نکنن ،راضی هستیم :|
قطع کردن بعضی از درختان اجتناب ناپذیر هست تو همه جای دنیا اتفاق میفته اما وقتی خطرناک هست که چیزی جایگزین اون درخت ها نشه الان هر روز تو شهر داره صدها خونه ساخته میشه چی میشه یه نهال ناقابل هم کنار خونه ها کاشته بشه مثلا درخت زیتون تو تهران خیلی خوب رشد میکنه میشه یه محله رو پر از درخت زیتون کرد و محل دیگه ای مثلا درخت توت کاشت و محله های دیگر رو هم درخت های دیگه که با محیط سازگاری دارند کاشت فکرشو بکنید شما مثلا از یه منطقه تهران میرید تو یه منطقه دیگه با درخت های جدید مواجه میشید و این زیبایی خاصی ایجاد میکنه

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190

نه عزیزم شوخی چیه

از لینک زیر خودت بخون

http://mrmayor.ir/نیویورک-تا-چه-اندازه-می-تواند-سبز-باشد؟/

پ.ن : همین الان شما بری اتوبان حکیم نرسیده به تونل رسالت (مدرس) کاملا میتونی حس کنی حدود 1 کیلومتر هوا از بقیه جاها خنک تر هست به دلیل پوشش جنگلی و درختان اون منطقه

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
خیلی زیبا تر هم هست بجای نذر کردن و ریختن خون حیوانات برای خریدن ماشین جدید ! و نیاوردن بدشانسی ! و از این قبیل خزعبلات و خرافات یک نهال بکاریم

با کاشتن یه نهال هم زیبا تر هست هم به محیط زیست کمک کردیم هم میتونه نهال میوه باشه از میوه درخت استفاده میشه

این ذهن بسته و درگیر خرافات یه جا باید تابو شکنی بشه

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
سالهاست با آلودگی هوا و گرما درگیر هستیم در حالی که خیلی راحت میشه با یه برنامه ریزی درست این مشکل حل کرد شاید بزرگترین مشکل برای درخت کاری در سطح کوچه و محله از نظر بعضی ها تامین آب درخت ها باشه به نظر من اب به اندازه کافی برای کاشتن درخت ها هست به شرطی که به مردم آموزش داده بشه مثلا موقع شستن فلان میوه یا سبزی میشه با گذاشتن یه ظرف آب حاصل از شستن اون میوه یا سبزی به خورد درخت ها داد من خودم با اینکه تو تهران هستم تو یه باغچه دومتری چندتا درخت دارم

PG co

Registered User
لایک‌ها
660
اینکار جز ضرر و زیان چیز دیگه ای نداره میدونی چقدر اب حروم میشه ؟؟

عسل مجید

Registered User
لایک‌ها
105
نزدیکی به درختان و طبیعت عمر و افزایش میده و روحیه شادابی را در آدمی بودجود میاره.

afshin5

Registered User
لایک‌ها
1,548
من عاشق طبیعتم اما دوست دارم طبیعت تکنولوژی کنار هم باشن مثلا دوست دارم شهر پر از درخت چمن بکنم اصلا یه وضعی:D

بالا