برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
مهندس سلام. خسته نباشی
حقیقتش بعضی دکترا میگن مهارت دکتر مهمتر از دستگاه هست، بعضی دکترا میگن دستگاه مهمتره، نظر شما چیه؟
دکتر خاکشور مشهد دستگاه جدید گرفته؟ شما امار داری؟ دکتر صداقت دستگاهش چجوریاس؟خوبه؟

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
یه مورد دیگه که چند جای دیگه هم دیدم، متاسفانه اینه که دکترهای معروف که اسم در کردن، اصلا برای بیمار وقت نمیذارن برای صحبت کردن و مشورت دادن، این قضیه تقریبا صادقه و موارد اندکی هستند که با وجود مشهور بودن، قشنگ وقت میذارن برای بیمارشون.

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
خوب عمل اب مروارید و جایگذاری لنز برای کسی که مدتها قبل لنزش رو خارج کردن سختر از قرار دادن یک عدد لنز فیکیکه ضمن اینکه به قول دکتر کوروش کمی ریسکش بالاتره. ولی من همچنان فکر میکنم که دکترتون علاقه نداره که لنز داخل چشمی براتون بزاره. کاش می تونسید قبل از رفتن تو ایران با یک دکتر مشورت کنید.
آخه چه ریسکی؟ مثلا ممکنه چسبندگی داشته باشه؟ خوشبختانه دکتر چسکس که به من این حرف رو زد جراح اصلی نیست و اصلیه آقای دکتر استاین هستش. ولی جناب این جایی ها اصلا تعارف ندارن. اگه نمیخواسته بذاره به این دلیل خیلی راحت بهم می گفت و حتی می تونست من رو ارجاع بده به یک پزشک دیگه. حالا من پس فردا با دکتر کورش تماس می گیرم تا ببینم چی میشه. چون حسم اینه که گذاشتن لنز خیلی خوبه. ای کاش آقای یاسینی از یه پزشکی که می‌شناسید برای من بپرسید که توی تورنتو جراح متخصص قرنیه خوب ایرانی کی هستش. درسته که شما اینجا نیستید ولی خب کانادا و بالاص تورنتو هم پر از متخصصان ایرانی هستش و قطعا دکتر ها می‌شناسن.

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
وقتی بعد عمل چشمها یه خورده چشم ضعیف شده، میشه از عینک استفاده کرد؟

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
مهندس سلام. خسته نباشی
حقیقتش بعضی دکترا میگن مهارت دکتر مهمتر از دستگاه هست، بعضی دکترا میگن دستگاه مهمتره، نظر شما چیه؟
دکتر خاکشور مشهد دستگاه جدید گرفته؟ شما امار داری؟ دکتر صداقت دستگاهش چجوریاس؟خوبه؟

مهارت دکتر به هیچ عنوان ملاک نیست ولی تجربش مهمه. عملا همه کار رو دستگاه می کنه و پزشک فقط شبیه نظاره گریه که کارکرد دستگاه رو می بینه.
ولی مهمه که دکتر بدونه برای چه مریضی چه عمل بکنه.
دستگاه بسیار مهمه چون مثلا یک دستگاه جدیدتر می تونه با دقت بالاتر عمل کنه و یا عمل های جدیدتری رو انجام بده و یا شماره های بالاتری رو اصلاح کنه.

دکتر حاکشور جزوه اولین دکتر هایی بودند که در مشهد دستگاه فمتو رو نصب کردند. مردکزشون بسیار مجهزه.
فکر می کنم دستگه توس (مرکز دکتر صداقت) الگرتو باشه که خوب به مراتب از دستگاه دکتر خاکشور قدیمیتره.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
یه مورد دیگه که چند جای دیگه هم دیدم، متاسفانه اینه که دکترهای معروف که اسم در کردن، اصلا برای بیمار وقت نمیذارن برای صحبت کردن و مشورت دادن، این قضیه تقریبا صادقه و موارد اندکی هستند که با وجود مشهور بودن، قشنگ وقت میذارن برای بیمارشون.

این رو میشه طور دیگه ای هم گفت: کلا باید دید هدف دکتر ها از درمان چیه. خیلی از عزیزان پزشک هدف مالی دارند که خوب برای رسیدن به این هدف باید تعداد بیتشری بیمار رو دید و درمان کرد پس وقت کمتری برای هر بیمار گذاشته میشه و عده ای دیگه برعکس.
اما کلا از من هم یک نصیحت به شما. وقتی میرید پیش دکتر فکر می کنید که دکتر برای شما وقت نمی ذاره ولی ذقت نمی کنید که دکتر از ساعت مثلا 4 تا ساعت 7 که نوبت شما شده حداقل مثلا 50 نفر رو دیده و با هر کدوم صحبت کرده و شما نفر 51 ام هستید. انصافا من هم که دارم لالایی می خونم شاید اون موقع حوصله نداشته باشم وقت زیادی بزارم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
آخه چه ریسکی؟ مثلا ممکنه چسبندگی داشته باشه؟ خوشبختانه دکتر چسکس که به من این حرف رو زد جراح اصلی نیست و اصلیه آقای دکتر استاین هستش. ولی جناب این جایی ها اصلا تعارف ندارن. اگه نمیخواسته بذاره به این دلیل خیلی راحت بهم می گفت و حتی می تونست من رو ارجاع بده به یک پزشک دیگه. حالا من پس فردا با دکتر کورش تماس می گیرم تا ببینم چی میشه. چون حسم اینه که گذاشتن لنز خیلی خوبه. ای کاش آقای یاسینی از یه پزشکی که می‌شناسید برای من بپرسید که توی تورنتو جراح متخصص قرنیه خوب ایرانی کی هستش. درسته که شما اینجا نیستید ولی خب کانادا و بالاص تورنتو هم پر از متخصصان ایرانی هستش و قطعا دکتر ها می‌شناسن.

یک سوال آیا هزینه ویزیت دکتر ها در کانادا زیاده؟
اگر معقوله برید با یک دکتر دیگه هم مشورت کنید.
ریسک اش در پارگی کپسوله به دلیل چسبندگیه که ممکنه به ویترکتومی ختم بشه(البته نگران نباشید باعث نابینایی نمیشه فقط دکتر باید چند تا کار اضافی انجام بده). از یکی دو تا دکتر براتون می پرسم ولی فکر نمی کنم کس خاصی مد نظرشون باشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
وقتی بعد عمل چشمها یه خورده چشم ضعیف شده، میشه از عینک استفاده کرد؟
بله ولی چرا باید ضعیف شده باشه؟
در چند سالگی عمل کردید؟
دکترتون کی بود؟
کجا عمل شدید؟

اگر لازم دونستید در پیغام خصوصی به من بگید.

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
مهارت دکتر به هیچ عنوان ملاک نیست ولی تجربش مهمه. عملا همه کار رو دستگاه می کنه و پزشک فقط شبیه نظاره گریه که کارکرد دستگاه رو می بینه.
ولی مهمه که دکتر بدونه برای چه مریضی چه عمل بکنه.
دستگاه بسیار مهمه چون مثلا یک دستگاه جدیدتر می تونه با دقت بالاتر عمل کنه و یا عمل های جدیدتری رو انجام بده و یا شماره های بالاتری رو اصلاح کنه.

دکتر حاکشور جزوه اولین دکتر هایی بودند که در مشهد دستگاه فمتو رو نصب کردند. مردکزشون بسیار مجهزه.
فکر می کنم دستگه توس (مرکز دکتر صداقت) الگرتو باشه که خوب به مراتب از دستگاه دکتر خاکشور قدیمیتره.

ممنون مهندس که مثل همیشه وقت میذاری
میشه رفت پرسید از مطبش که دقیقا دستگاهشون چیه دقیقا؟
با این تفاسیر خب دکتر خاکشور بهتره که، شما گفتین دکتر صداقت حرف اولو میزنه،
مهندس من هنوز عمل نکردم، ولی یحتمل میتونم پی ار کی انجام بدم. خب دکتر صداقت که میگین دستگاشون قدیمیتره، تجربه دکتر خاکشورم که ماشاالله، خب باز نظر شما چیه؟

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
بله ولی چرا باید ضعیف شده باشه؟
در چند سالگی عمل کردید؟
دکترتون کی بود؟
کجا عمل شدید؟

اگر لازم دونستید در پیغام خصوصی به من بگید.
نه هنوز عمل نکردم ولی میگم تا بهبودی کامل که چشم یخورده ضعیفه، عینک بزنم که کارام راه بیفته!

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
یک سوال آیا هزینه ویزیت دکتر ها در کانادا زیاده؟
اگر معقوله برید با یک دکتر دیگه هم مشورت کنید.
ریسک اش در پارگی کپسوله به دلیل چسبندگیه که ممکنه به ویترکتومی ختم بشه(البته نگران نباشید باعث نابینایی نمیشه فقط دکتر باید چند تا کار اضافی انجام بده). از یکی دو تا دکتر براتون می پرسم ولی فکر نمی کنم کس خاصی مد نظرشون باشه.
خیر خوشبختانه اینجا دولت پول ویزیت دکترها رو می ده حتی اگه ۱۰ بار هم بری. پول کانتکت لنز رو هم هر نوعش رو دولت می ده و پول لنز آی او ال بسیک رو هم میده و جالب اینکه اگه بخواید آی او ال پریمیوم مثل تکنیس سیمفونی بذارید دولت پول یه لنز بسیک رو می ده و شما ما به تفاوتش رو حساب می کنید. مثلا اگر لنز بیسک ۱۰۰۰ تا باشه و پریمیوم ۳۰۰۰ تا، دولت ۱۰۰۰ تاش رو می ده و شما ۲۰۰۰ تای باقی رو. اپتومتریست هم سالی یک بار دولت پول ویزیتش رو می ده. ویزیت اپتومتریست ۸۰ دلار هستش. من الان منتظر تلفن انستیتو باکنر هستم البته خودم تماس می گیرم باهاشون. ولی چون شما آگاه ترین خواستم که برام سوال کنید. این رو هم بگم که قطعا از بین دکترهایی که شما می شناسید یکی بالاخره یه دوستی اینجا داره. باور کنید اینجا اینقدر ایرانی بالاخص قشر تحصیل کرده هست که اصلا من احساس نمی کنم اومدم خارج. البته خود دکتر کورش گفت معرفی می کنه ولی خب طبیعتا اگه طرف دکتر معروفی باشه می تونم از شما نظر بگیرم.
خب این چند تا کار اضافه مثلا چه کارهایی هست؟ به لیزر که ربط نخواهد داشت؟

eghbali66

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
با سلام. شماره چشم من چنده!؟

فایل های ضمیمه

• Pic.jpg
    Pic.jpg
    193.8 KB · نمایش ها: 17

Mehdib1360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام آقای یاسینی
من هفته دیگه تو کلینیک مرکزی شهر زیر نظر دکتر سازنده عمل prk رو قراره انجام بدم.آقای یاسینی عزیز طبق گفته خودشون دستگاهشون آلگرتو هستش.آیا دستگاه خوبیه الگرتو؟از ده چه نمره ای به این دستگاه میدید؟قدیمیه یا جدید؟
ممنون و سپاسگزار زحمات شما

130soheil

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلا م خدمت جناب یاسینی
سوالم این است که استفاده از کارت برای اصلاح آستیکمات برای همه نوع نمره آستیکماتی لازم است یا نه فقط برای مثلاً آستیکماتهای بالا ؟دو اینکه آیا اصلاح نزدیک بینی -1.75 و آستیکمات 0.75 بدون کارت و با لازک امکان پذیر است ؟(با مورد قبول بودن تمام شرایط معاینه )ممنون میشم پاسخ بدین و اگه توضیح تکمیلی دارین ارائه فرمائین . با تشکر

Last edited:

poorya0014

Registered User
لایک‌ها
200
جناب یاسینی عزیز،
من امروز دکتر کورش باهام تماس گرفت گفت که دکتر استاین معتقده که لنز مولتی فوکال به درد من نمی خوره به دلیل این که ۲۳ سال قبل عمل کردم و الان باید اگه بخوام لنز بذارم سینگل ویژن باشه. البته دکتر استاین (که دکتر اصلی انستیتو باکنر هستن) من رو ندیدن فقط از روی معاینات این نظر رو دادن. بنابراین یه وقت ملاقات واسه ۱ ماه و نیم دیگه با دکتر استاین بهم دادن که ایشون چشممو از نزدیک ببینه و نظر بده. جناب یاسینی شما که فرمودید با توجه به شماره چشمم هیچ مشکلی برای گذاشتن مولتی فوکال ندارم و اینکه اگه بذارم شماره چشمم بهتر می شه؟ من واقعا گیج شدم. آخه چرا سینگل ویژن؟ چه عاملی باعث می شه من نتونم مولتی فوکال بذارم؟
این رو هم بگم دکتر کورش گفت اگه مونوفوکال برای دور بذارم، می تونم رانندگی کنم ولی برای مطالعه عینک می خوام که خب این به اون نمی چربه. چون من فعلا تا ۱۰-۱۵ سال آینده عمرم دانشجو خواهم بود و مطالعه زیاد خواهم داشت. واقعا حرفتون درسته ای کاش تو ایران حد اقل یه نظر از یه دکتر خوب می گرفتم.

Marzi.gh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام آقای یاسینی عزیز.ممنون بابت وقتی که اینجا میذارید و راهنمایی میکنید.من یک ماهه عمل بینی کردم و بایسی لنز استفاده کنم.ی بار بدون مشورت با متخصص چشم یا اپتومتریست کاملا سرخود لنز نئوویژن خریدم که یکی از چشامو اذیت میکنه.سوالم از خدمتتون اینه که لنز طبی برا کاربرد روزانه تا 3 ماه چه مارکی رو پیشنهاد میدید؟و اینکه نیاز هس پیش متخصص چشم برم یا اپتومتریس کفایت میکنه؟البته نمره چشم تا چن سال اخیر تغییر نکرده...ساکن تهران هستم و 30سالمه

setayesh_ra

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
دوستان من مدت 6 سال هست که برای شرکت AMO امریکا ( Abbott medical optics ) کار می کنم. این شرکت بزرگترین تولیدکننده دستگاههای فیکو و لنز های داخل چشمی و دستگاه بسیار معروف و گران VISX برای درمان رفراکتیو (همون لیزیک) است. خدا رو شکر توی این مدت اطلاعات خوبی در این موارد پیدا کردم که سعی می کنم توی این تاپیک در اختیار دوستان پی تی قرار بدم.

بیشتر اطلاعات من در مورد بیماری اب مروارید هست اما اطلاعات کمی هم در مورد لیزیک و لازک و PRK که البته این روزها کمتر استفاده میشه دارم.

اما بیشتر و مهمتر از اون پزشکای چشمی هست که به طور ضمنی سر عمل های اونها می رم و از طرز کار و تبحرشون خبر دارم. خیلی از مراکز رو می شناسم که شاید در انتخاب برای عمل جراحی بتونه به شما کمک کنه.

توی این چند سال اطلاعات زیادی از انواع لنز های داخل جشمی IOL و کانتکت Conact هم سافت و هارد کسب کردم که شاید به درد بخوره.

دوستان اگه سوالی دارن و یا خودشون و یا اقوامشون قصد عمل دارن من می تونم تا حدودی اونها رو راهنمایی کنم.

با تشکر
سلام
من از گوگل اینجا رو پیدا کردم الانم نمیدونم دارم درست مینویسم یا نه! یعنی نمیدونم باید کجا مینوشتم تا شما بخونید و جواب بدید لطفا... دو تا سوال در مورد لازک دارم... 1- دکتر سعیدی فر که تو بیناآفرین (خ آفریقا) و نگاه (ضرابخونه) عمل میکنه ، میشناسید؟ خوبه ؟ توصیه ش میکنید؟ 2- کلا انجام این عمل در بیمارستان فارابی رو توصیه میکنید؟ پیش کدوم دکترش؟

uptight

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
آای یاسینی دستم به دامنتون لطفا زود کمک کنید ، کلینیک پارسیان میگه دکتر قریشی فقط موقع عمل بیمار رو می بینه . من کدوم دکتر رو برای معاینه قبل از عمل و تعیین نوع عمل انتخاب کنم ؟ آقای فرهاد فاضل یا غلامعلی نادریان ؟ پیشنهاد خودتون کیه به جز این دو تا ؟ .ممنون .:)

Last edited:

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ممنون مهندس که مثل همیشه وقت میذاری
میشه رفت پرسید از مطبش که دقیقا دستگاهشون چیه دقیقا؟
با این تفاسیر خب دکتر خاکشور بهتره که، شما گفتین دکتر صداقت حرف اولو میزنه،
مهندس من هنوز عمل نکردم، ولی یحتمل میتونم پی ار کی انجام بدم. خب دکتر صداقت که میگین دستگاشون قدیمیتره، تجربه دکتر خاکشورم که ماشاالله، خب باز نظر شما چیه؟

دستگاهش فکر می کنم آلگرتو باشه.
ولی ماله دکتر خاکشور فمتو هست که خیلی دستگاه خوبیه. فکر می کنم وقتی هم که نصبش کردن سرو صدای زیادی به پا کرد.
برای prk فرقی بین دو دستگاه نیست فقط در صورتیکه شماره چشم بالایی دارید و یا آستیگمات شدیدی دارید باید فمتو بکنید وگرنه فمتو و advanced prk عملا در نتیجه نهایی با هم فرقی ندارند.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
نه هنوز عمل نکردم ولی میگم تا بهبودی کامل که چشم یخورده ضعیفه، عینک بزنم که کارام راه بیفته!

نه رفیق نمی تونی عینک بزنی. کلا باید برای یک ماه کار دقیق رو فراموش کنی و بدونی که حداقل یک هفته اصلا دید نزدیک نداری.
در این مدت نمیشه از عینک استفاده کرد.

بالا