برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی و کمک خرید واسه کسی که هیچی از ماشین نمیدونه صفر مطلق(پولشو ریال به ریال جمع کرده)

gamingsouls

Registered User
لایک‌ها
57
سلام دوست عزیز
اول از همه عجله نکن ... خیلی جدی بگیر این حرفم رو . من یه بار عجله کردم خیلی راحت 3 تومن ضرر دادم .
دوم و اخر اینکه چون با اولت هست به هییییییچ عنوان تنهایی دنبال ماشین نگرد . یا از فک و فامیل بگیر یا با یه نفر با تجربه همراه شو .
موقع خرید حتما توجه کن که سند به نام طرف باشه و وکالت و این حرفا نداشته باشه . خلافی رو به روز تسویه کنه .
خلاصه اگه با اون ادم با تجربه ای که گفتم پیدا کنی تو فک و فامیل بی همه ی اینا و یادت میده .
ماشین هم 100% پراید بهتین گزینه هست . چون کمترین خرج و داره . از طرفی چون اولین ماشینتون هم هست و 111 هاچ بک هستش خیلی زود و راخت ماشین تو دستت میاد و راحت یاد میگیری و پاک میکنی .
عجله نکن ماشین زیاده . خدایی نکده ماشین مشکل دار گیرت بیاد سرویس میشی . من خودم تو 3 سال 6 تا وسیله نقلیه عوض کردم و یه بار اخر رو عجله کردم و هنوز دارم تاوانش و پس میدم .
به هیچ حرف فروشنده بدون مدرک اعتماد نکن .
تا تعویض پلاک انجام نشده و دفتر اسناد نفتی هم هییییچ پولی پرداخت نکن چون بعضی از گندکاریای کلاه بردارا تو تعویض پلاک از اب درمیاد .
خلاصه با یه با تجربه و مطمعن برو جلو . به خدا با اتوبوس بی اینور اونور بهتره تا اینکه یه ماشین مشکل داره گیرت بیاد .
ایشالله که به سلامتی بگیری و خیرش رو ببینی . منم اولین ماشینم پاید هاچبک بود البته مدل 87 . لذت خوبی داره هاچ بک سواری .
یا علی

l0w

Registered User
لایک‌ها
266
ماشین abs دار بگیر حتما
هیدرولیک خیلی مهم نیست ولی abs رو حتما حواست باشه
131 مدل 90 ترمز abs دار بی رنگو ترو تمیز میتونی با 15.5 پیدا کنی
111 هم خوبه ولی صندوق نداره ، گاز سوز هم نمیتونی بکنیش که مهم نیست !
تیبا رو کلا بیخیال شو 405 مدل بالا abs دار هم بتونی بگیری خوبه

kiarashiiii

Registered User
لایک‌ها
1,736
ماشین abs دار بگیر حتما
هیدرولیک خیلی مهم نیست ولی abs رو حتما حواست باشه
131 مدل 90 ترمز abs دار بی رنگو ترو تمیز میتونی با 15.5 پیدا کنی
111 هم خوبه ولی صندوق نداره ، گاز سوز هم نمیتونی بکنیش که مهم نیست !
تیبا رو کلا بیخیال شو 405 مدل بالا abs دار هم بتونی بگیری خوبه
یه صحبت هایی میگن میگن 405 مدل 85 تا 88 فرانسوی اصله این قظیش چیه؟

A.H.P design

Registered User
لایک‌ها
26
مرسی راستی کرمانشاه هستم نمیدونم این شهر خراب شده قیمت ماشینش از بقیه جاها گرونتره حالا که ما میخوایم ماشین بگیریم هم قیمتش بالاس هم ریسکش بالاس
دوست عزیز لینک دومی که گذاشتم ماشینای موجود کرمانشاه در اون محدوده قیمتی دلخواهتون است

ArashMiniStar2

Registered User
لایک‌ها
888
فرانسوی اصل ک خیر ولی کیفیت بهتری از 405 های الان دارن
فقط از سال 89 اینا تاجایی ک یادمه abs دار شدن ماشینای ایرانخودرو
پس اگه قبلش بگیری abs نداره
کلا 405 سواری بهتری از پراید داره خرجشم ب همون نسبت بیشتر
گرچه معتقدم شانسیه

kiarashiiii

Registered User
لایک‌ها
1,736
فرانسوی اصل ک خیر ولی کیفیت بهتری از 405 های الان دارن
فقط از سال 89 اینا تاجایی ک یادمه abs دار شدن ماشینای ایرانخودرو
پس اگه قبلش بگیری abs نداره
کلا 405 سواری بهتری از پراید داره خرجشم ب همون نسبت بیشتر
گرچه معتقدم شانسیه
همیشه این سوال تو ذهنم بوده منتها از هرکی پرسیدم یه چیز گفته امگار ماشین و ماشین بازی هیچ قانونی نداره و واسه هرکی یه جوره
آدم مثلا یه پولی داره باهاش پراید 90 بگیره یا 405 87؟یا 206 85؟
کلا اولویت با مدل بالاس یا ماشین بهتر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

l0w

Registered User
لایک‌ها
266
فرانسوی نیست ولی از 89 به بعد قطعه هایی که تا اون موقع فرانسوی و درجه 1 بودن از 89 به بعد شدن قطعه ایرانی و چینی و هندی و .... درجه 3 !
مثلا یه شرکت ریخته گری دره پیت تو یارغوز اباد بر میداره از پیمانکار سفارش تولید فلان قطعه رو میگیره و با کمترین امکانات تولیدش میکنه کیفیت این کجا کیفیت فرانسویش کجا ! دیگه چینی هندیش هم خودت تا اخر برو ببین چی از اب در میاد !
همیشه این سوال تو ذهنم بوده منتها از هرکی پرسیدم یه چیز گفته امگار ماشین و ماشین بازی هیچ قانونی نداره و واسه هرکی یه جوره
آدم مثلا یه پولی داره باهاش پراید 90 بگیره یا 405 87؟یا 206 85؟
کلا اولویت با مدل بالاس یا ماشین بهتر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واسه شما من میگم اولویت با مدل بالاس ، ماشین مدل پایین بخوای بگیری اولا باید خیلی بگردی و دوما باید از همه چیه ماشین سر رشته داشته باشی که ماشین نندازن بهت یکمی هم دس به اچار باشی چون بلاخره مدل پایینه !
مصرف کننده ای و خیلی فنی و دنبال ماشین بازی نیستی یه ماشین مدل بالای بی دردسر بگیر راحت استفاده کن
قرارم نیست چوت 20 تومن داری حتما همشو بدی پای ماشین !
اگه پراید خوش قیمت 14 15 تومنم پیدا کردی بهش فکر کن
ادیت : واسه مدل بالا ماشین مدل 90 بگیری با 50 تا کارکرد خیلی بهتره تا مدل 92 بگیری با 150 تا کارکرد !

Last edited:

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
به عنوان کسی که کمتر از یک هفته است یه پراید کارکرده خریدم بهت پیشنهاد میکنم اگه میخوای 20 تومن پول بدی و ماشین رو حداقل 2-3 سال نگه داری برو یه پراید 131 SE فول صفر از سایپا بخر خیال خودت رو راحت کن. من هم چون پول نداشتم و نمی تونستم بدون ماشین باشم مجبور شدم اینو بخرم. من که میگم الکی خودت رو علاف دیدن ماشین های درب و داغون و سر و کله زدن با دلال های بی همه چیز نکن با توجه به اینکه تجربه هم نداری بخوای بری سراغ این کار صد در صد ضرر میکنی. ماشین کارکرده تمیز و بدون مشکل رو خیلی باید بگردی تا پیدا کنی. من خودم بیشتر از یک ماه دنبال پراید بودم اصلا باورم نمیشد که برای خرید پراید باید اینقدر بگردم ولی آخرش باز هم اونی که میخواستم رو نتونستم پیدا کنم. مطمئن باش کسی که ماشینش سالم و بدون ایراده نمیفروشه اگر هم که تصمیم به فروشش بگیره اطرافیانش تا می بینن ماشین سالمه ازش میخرن و نمیذارن نصیب من و شما بشه! تازه تو بدترین حالت یه برگه فروش روی شیشه عقب بزنه ماشین تا سر کوچه هم نمیرسه، دلال جماعت ماشین تمیز و کم کارکرد و بدون عیب و نقص رو رو هوا میزنن. من خودم این چهارمین ماشینی هست که خریدم، هم صفر داشتم هم کارکرده، هم از ایران خودرو و هم از سایپا ولی هیچ چی مثل ماشین صفر نمیشه. نمیگم ایراد نداره ولی حداقل میدونی بدون هزینه یا با کمترین هزینه مشکلت رفع میشه و خیالت راحته. به حرف کسی هم توجه نکن که ماشین های جدید کیفیت نداره و ایراد پیدا می کنه و از این حرفها. شما سواری و اتاق پرایدهای جدید رو با قدیمی ها مقایسه کن خودت متوجه میشی. تازه اگه ایرادی هم پیدا کنه میبری نمایندگی برات خیلی خیلی کمتر از ماشین دست دوم هزینه بر میداره. چه تضمینی وجود داره ماشین کارکرده فردای روزی که خریدی صد جور خرج رو دستت نذاره؟؟ بلایی که سر همه ما اومده ولی نمی دونم چرا اصرار داریم بگیم ماشین کارکرده بهتر از ماشین صفر کیلومتره؟!! ماشینی که به قول دوستان صفرش ایراد پیدا میکنه چطور چند سال کارش بدون ایراده؟ مگه دو سه سال قبل معجزه شده بود و قطعات از اروپا وارد میشد که کیفیتش بهتر از الان بود؟! البته من منکر این نیستم که ممکنه یه خودروی تمیز و سالم بدون دردسر هم پیدا بشه ولی احتمالش کمه و همیشه ریسک خرید دست دوم از نو بیشتر بوده. ماشینی که من خریدم بین اونهایی که دیدم از بقیه تمیزتر و کارکردش هم کمتر بود ولی باز هم هزار جور ایراد داره که باید براش وقت و هزینه صرف کنم. من که با خودم عهد کردم تا وقتی پول ماشین نو رو نداشتم سراغ خرید ماشین نرم.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
دوستان نظرتون در مورد همچین ماشینی چیه؟
http://kermanshah.divar.ir/v/پراید-هاچ-بک-111-SX/zkfTz-Nw1/
قیمتش خوبه
کارکردش کمه
رنگش مشکیه که برای فروش مشکل پیدا می کنی
کاپوتش رنگ داره که از همه بدتره، البته باید ببینی کجاش رنگ شده
در کل من اگه بودم اینو نمی گرفتم.

miley

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام
خلاصه ولی مفید میگم
ببین دوست عزیز بهترین آپشنتون همون پرایده . همه ازش سر در میارن و اگه طبق گفته خودتون جایی گیر کردید تقریبا همه میتونن کمک کنن. قطعاتش هم همه همه دارن. ارزونتر هم هست قطعاتش.
حالا یا صندوق دار که ارزونتره یا هاچ بک. اگه صندوق دار میگیری 131sx بگیر. ABS و هیدورلیکه که کافیته. هاچ بک هم 111sx خوبه. ولی گرونتره. صندوق هم نداره و کلا فکر سفر بابهش نکن به نظر من. مدل هم دیگه کم کم ش 90 باشه. 91 قیمت خوب هم بود حتما بگیر. رنگ هم سفید. که بعدا 2 یا 3 سال دیگه بتونی بهتر بفروشی. البته فعلا فکر فروش رو نکن.
فقط عجله نکن. یادتم باشه ماشین دست دو خوب اگه 400 یا 500 تومن هم گرونتر گرفتی گرفتی فدا سرت عب نداره.
تو اینترنت میتونی افراد کارشناس تو شهرتون پیدا کنی. تبلیغ گذاشتن تو نت معمولا. کاری که میکنی اینه که ب همشون زنگ میزنی آمار میگیری سوال میپرسی تا اطلاعاتت بره بالا. مثلا ببین طرف برای تست بدنه چه ایده ای داره و چه دستگاهی داره. بعد برای موتور چی. فقط تجربه ی شخصی ش یا مثلا دیاگ هم میزنه یا نه. کلا ببین اینکاره هست یا نه. آمار اینا رو که درآوردی اسم یکی دو نفرشون رو بزار تو کانتکت گوشیت. خودرو با شرایط بالا که گفتم اگه دیدی تشریف میبری یه نظر میندازی فروشنده رو بررسی میکنی که طرف چیکاره س و سرش به تنش بیارزه و ماشین رو برای چی میخواد بفروشه و کجاها بردتش مثلا آزانش نباشه البته راستش رو خب بهت نمیگه! خلاصه یه بررسی بکن ببین طرف خیلی عجله نداشته باشه چون شیوه شون اینه که بگن آقا عجله دارم و ماشین بهتر از این گیرت نمیاد و اگه مجبور نبودم نمیفروختم. ببین طرف اصلا میشه باهاش معامله کرد و خوش برخورد هست یا گند دماغه. چون پروسه خرید ماشین و انتقال کمی طول میتونه بکشه و اگه طرف آدم نباشه اذیت میشی.
یه نگاه میندازی ماشین رو میبینی همه طرف هاش رو . سوالات مربوط به سند و بیمه و اینا رو میپرسی که مشکلی نباشه. دیگه خودت picture رو بگیر
بعد بهش میگی که بابا جون من خریدارم ولی اول کارشناس میارم مشکل خاصی نبود قولنامه مینویسیم.
هر چند تا خودرو هم بیشتر ببینی کم کم اطلاعات زیاد میشه بدرد دنیا و حتی آخرتت هم میخوره! عب نداره نهایتش اگه کارشناس هم بردی معمولا برا پراید 30 یا 40 تومن میگیرن. اینطوری بهتره چون صافکاری بخوای ببری آشنا نداری که صافکار. داری؟
ماشین هم تمیز بگیر به اینکه تازه کاری و میزنی داغونش میکنی فکر نکن. شما 20 تومن داری یه تمیز در حد 16 تومن میتونی بگیری. لازم نیست برای پراید بیشتر از این پول بدی.
خیلی نوشتم .
موفق باشید. انشالله خرید خوبی داشته باشید.

Last edited:

miley

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
راستی گل پسر کارکرد ماشین هم دیگه نهایتا 70 یا 80 تا باشه. ترجیحا (نه لزوما) هر چی کمتر بهتر (شرط لازم هستش نه کافی!)
بالاتر اگه بود با توجه به مدل 90 یا 91 یعنی ماشین رو دوونده یا تاکسی آزانسی چیزی بوده.

dr.zhivago

Registered User
لایک‌ها
26
آقا منم صفر کیلومترم!
ولی پراید دوست ندارم!
تظرتون در مورد ماشین های یکم قدیمی تر چیه؟
من خیلی کادیلاک سویل دوست دارم همینطور میتسوبیشی گالانت و لنسر

allkala

Registered User
لایک‌ها
30
عزیز L90 رنگ دار بگیر ، هفته قبل یکی از دوستام از قم گرفت 26 تومن! البته فقط کاپوت تعویض و گلگیرهای جلو رنگ داشت! طبق معاینه شاسیش سالم بود و ضربه نخورده بود.
خلاصه اینکه یه چند تومن دیگه بزاری رو پولتون می تونید L90 دست دو مدل 90 یا 91 بگیرید. مدل پایین ترا هم با پولتون میشه گرفت . البته پارس هم می تونید یه مدل خوب با حدود 20 تومن بگیرید ولی به هیچ وجه پراید نگیرید! چخ دست دو یا نو .L90 گرفتید زیاد باهاش تند نرید مخصوصا سسر پیچها! چون احتمال چپ شدنش هست البته تو سرعت زیاد و سر پیچ!! L90 هم از نظر موتور و قطعات اورجینال تر نسبت به سایر برندها تو اولویته و بعد از اون پارس و 405 . البته همه اینها نظر شخصی بنده بود.

kiarashiiii

Registered User
لایک‌ها
1,736
دوستان فعلا به دلیل پیوستن به انجمن تحریف خودرو صفر دست نگه داشتم نظرتون درمورد این انجمن ها و...چیه؟

بالا