برگزیده های پرشین تولز

مرجع سوالات پستی - گمرکی

پست از آمریکا به ایران چقدر طول میکشه تا برسه؟

• کمتر از 10 روز

Votes: 24 11.2%
  • بین 10 تا 20 روز

Votes: 38 17.8%
  • بین 20 تا 30 روز

Votes: 61 28.5%
  • بالای 30 روز

Votes: 91 42.5%

• Total voters
    214

fazi.tvk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام چطور میتونم کالای رو از دبی بخرم برام بفرسته ؟
هرینش چقدر گمرگ چی؟!
باید چطور بفرسته تهران بگیرمش؟ حدود ۴۰۰ دلاره

سلام 30% اصلا اینویس هزینه گمرکی می خوره .

avands

Registered User
لایک‌ها
108
دوستان یه کارت گرافیک به ارزش ۸۹۰ دلار میخوام از چین بگیرم که فروشنده با dhl میفرسته. گمرکی بهش میخوره؟ خود dhl ترخیص میکنه؟ یه توضیحی بدین ممنون میشم

Sent from my iPhone

lovermahdi3

Registered User
لایک‌ها
33
سلام گوشی میخوام بیارم htc one m8
چقدر گمرک میخوره

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
دوستان یه کارت گرافیک به ارزش ۸۹۰ دلار میخوام از چین بگیرم که فروشنده با dhl میفرسته. گمرکی بهش میخوره؟ خود dhl ترخیص میکنه؟ یه توضیحی بدین ممنون میشم

Sent from my iPhone
گمرکی بخوره خود دی اچ ال ترخیص میکنه
20-30 درصد ارزش کالات

Essence STX

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
درود بر همه شما عزیزان

آقا من از این شرکت آرامکس گله دارم. رفتم نمایندگی شهرستان برای پست لپ تاپ به آلمان. اولا که ابتدایی ترین وسایل رو داخل دفترشون ندارن. مثلا وقتی بسته رو بهشون تحویل دادم مسئولش پاشد رفت مغازه کنار دستش تا بسته رو وزن کنه. یعنی یک ترازو ندارن!
دوما اینها کوچکترین اطلاعاتی از وضعیت گمرکی ندارن. هر چی سوال می پرسیدم میگفت نمیدونم. ازش پرسیدم بنظرت ارزش کالا رو چقدر قید کنم مثلا اگه 100 دلار بالاتر یا پایین تر بزنم چی میشه؟ گفت فرق خاصی نداره! البته اینها هم زیاد تقصیر ندارن چون تهران هم زنگ زدم اونها هم هیچ اطلاعاتی در رابطه تعرفه گمرکی بهم ندادند. خلاصه سرتون رو درد نیارم. من روز چهارشنبه بار رو تحویل دادم و تازه بعد 5 روز به گمرک آلمان رسید. (نمایندگی گفت که مرسوله شما نهایتا 4 یا 5 روزه میرسه به مقصد)
یک اشتباه بزرگی هم کردم که بدون تحقیق فقط روی حساب اینکه اگه یک درصد بار گم بشه ارزش جنس رو یکم بالاتر از ارزش واقعیش زدم. مثلا ارزش واقعیه نوش بود 800 دلار و من زدم 1000 دلار! تازه لپ تاپی که دست دوم بود!
حالا فاجعه زمانی شروع شد که از دفتر تهران بهم زنگ زدن و گفتن که هزینه گمرکی میشه 400 دلار + %8 مالیات بر ارزش افزوده که این دومیشو فکر میکنم تهران میگیره! یعنی حدود 1.500.000 تومان پول گمرک + 500.000 تومان هزینه ارسال برام آب خورد( بیشتر از قیمت خود لپ تاپ!) تازه بعد از این همه پولی که به گمرک دادیم بار ترخیص نشد و دوباره از من فاکتور خرید لپ تاپ هم خواستن!!
دوستان به نظر شما اگه ارزش بار رو کمتر از ارزش واقعیش میزدم گمرک شک میکرد و مرسوله رو توقیف؟ چون آرامکس که بهم اینجوری گفت!
به نظر شما اگه با شرکتهای دیگه مثل TNT میفرستادم هم همین داستان بود؟
من یک سایت پیدا کردم که میشه هزینه گمرکی را بر اساس ارزش کالا و هزینه ارسال بصورت تخمینی بدست آورد: http://www.importcalculator.com
طبق همین سایت که حساب کردم هزینه گمرکی حدود 300 دلار میشه نه 400 دلار! بنظرتون برای چی اینقدر گمرک بریدند. یعنی اینقدر دنیا بی حساب و کتابه؟
ممنون میشم اگه بگید اشتباه اصلی من چی بوده؟

موفق باشید.

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
درود بر همه شما عزیزان

آقا من از این شرکت آرامکس گله دارم. رفتم نمایندگی شهرستان برای پست لپ تاپ به آلمان. اولا که ابتدایی ترین وسایل رو داخل دفترشون ندارن. مثلا وقتی بسته رو بهشون تحویل دادم مسئولش پاشد رفت مغازه کنار دستش تا بسته رو وزن کنه. یعنی یک ترازو ندارن!
دوما اینها کوچکترین اطلاعاتی از وضعیت گمرکی ندارن. هر چی سوال می پرسیدم میگفت نمیدونم. ازش پرسیدم بنظرت ارزش کالا رو چقدر قید کنم مثلا اگه 100 دلار بالاتر یا پایین تر بزنم چی میشه؟ گفت فرق خاصی نداره! البته اینها هم زیاد تقصیر ندارن چون تهران هم زنگ زدم اونها هم هیچ اطلاعاتی در رابطه تعرفه گمرکی بهم ندادند. خلاصه سرتون رو درد نیارم. من روز چهارشنبه بار رو تحویل دادم و تازه بعد 5 روز به گمرک آلمان رسید. (نمایندگی گفت که مرسوله شما نهایتا 4 یا 5 روزه میرسه به مقصد)
یک اشتباه بزرگی هم کردم که بدون تحقیق فقط روی حساب اینکه اگه یک درصد بار گم بشه ارزش جنس رو یکم بالاتر از ارزش واقعیش زدم. مثلا ارزش واقعیه نوش بود 800 دلار و من زدم 1000 دلار! تازه لپ تاپی که دست دوم بود!
حالا فاجعه زمانی شروع شد که از دفتر تهران بهم زنگ زدن و گفتن که هزینه گمرکی میشه 400 دلار + %8 مالیات بر ارزش افزوده که این دومیشو فکر میکنم تهران میگیره! یعنی حدود 1.500.000 تومان پول گمرک + 500.000 تومان هزینه ارسال برام آب خورد( بیشتر از قیمت خود لپ تاپ!) تازه بعد از این همه پولی که به گمرک دادیم بار ترخیص نشد و دوباره از من فاکتور خرید لپ تاپ هم خواستن!!
دوستان به نظر شما اگه ارزش بار رو کمتر از ارزش واقعیش میزدم گمرک شک میکرد و مرسوله رو توقیف؟ چون آرامکس که بهم اینجوری گفت!
به نظر شما اگه با شرکتهای دیگه مثل TNT میفرستادم هم همین داستان بود؟
من یک سایت پیدا کردم که میشه هزینه گمرکی را بر اساس ارزش کالا و هزینه ارسال بصورت تخمینی بدست آورد: http://www.importcalculator.com
طبق همین سایت که حساب کردم هزینه گمرکی حدود 300 دلار میشه نه 400 دلار! بنظرتون برای چی اینقدر گمرک بریدند. یعنی اینقدر دنیا بی حساب و کتابه؟
ممنون میشم اگه بگید اشتباه اصلی من چی بوده؟

موفق باشید.
منظورتون از ترخیص نشدن یعنی ارسال نشدن به آلمانه ؟!
شما بارتونو بگین مرجوع کنن چه خبره

mk.co

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
مشاوره آنلاین (چت زنده) امور گمرکی با کارشناسان با تجربه در وبسایت زیر:
www.mehrkalaco.com

ea.ali

Registered User
لایک‌ها
13
سلام دوستان من می خواستم تعدادی روبیک وارد کنم می خواستم بدونم از چه قیمتی به بعد مالیات میخوره و چقدر هست؟
واینکه شنیدم بالای یه مقداری واردات باید کارت بازرگانی داشته باشم؟درسته و برم گمرک تحویل بگیرم.
من حدودا بین 100 تا 300دلار می خوام وارد کنم.حدود30 تا روبیک
باتشکر

Battlefield

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
32
سلام دوستان
برادرم از سوئد شهر گوتنرگ یه دونه هدفون با پست معمولی برام فرستاده
مخواستم بدونم چند روز زمان میبره به دستم برسه (تهران) ؟
یک دنیا سپاس

Maryam_J

Registered User
لایک‌ها
43
سلام
من چند تا سوال دارم..
اول اینکه میخوام چند تا قرص و کپسول و پماد و این جور چیزا از aliexpress وارد کنم .. آیا امکانش هست؟ یعنی توی گمرک گیر نمیدن؟
و بعد اینکه اگر بخوام برای مثال 500 تا کیس موبایل وارد کنم.. راهش چیه؟ با توجه به اینکه وزنش کمه و حجمشم کمه، تو گمرک چقدر بهش ایراد میگیرن.. قیمت حدودا 500 دلار بشه ! میخوام ببینم هزینه گمرکی چقدر بهش میخوره و هزینه ترخیص.. اگه میشه کلی راهنماییم کنید
و سوال بعدی اینکه اگه یه کالایی رو نخواهیم بگیریم میتونیم برش گردونیم؟ چون من چند تا کالا گرفتم و الان میبینم که نمیخوام.. خودشون میگن برگشت بزنید.. امکانش هست این کارو بکنیم؟ هزینه برمیداره؟

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
سلام
من چند تا سوال دارم..
اول اینکه میخوام چند تا قرص و کپسول و پماد و این جور چیزا از aliexpress وارد کنم .. آیا امکانش هست؟ یعنی توی گمرک گیر نمیدن؟
و بعد اینکه اگر بخوام برای مثال 500 تا کیس موبایل وارد کنم.. راهش چیه؟ با توجه به اینکه وزنش کمه و حجمشم کمه، تو گمرک چقدر بهش ایراد میگیرن.. قیمت حدودا 500 دلار بشه ! میخوام ببینم هزینه گمرکی چقدر بهش میخوره و هزینه ترخیص.. اگه میشه کلی راهنماییم کنید
و سوال بعدی اینکه اگه یه کالایی رو نخواهیم بگیریم میتونیم برش گردونیم؟ چون من چند تا کالا گرفتم و الان میبینم که نمیخوام.. خودشون میگن برگشت بزنید.. امکانش هست این کارو بکنیم؟ هزینه برمیداره؟

قرص و کپسول و پماد بستگی داره چی باشه. با چه پستی اومده باشه. پست های اکسپرس اگر نیاز به مجوز باشه خودشون میگیرن و هزینه اش رو هم باید بپردازید اما احتمالا خرید شما از علی اکسپرس با پست معمولیه که به احتمال زیاد گیر میدن. البته بستگی به مقدار داره. اگر تشخیص بدن برای مصرف شخصیه ممکنه براحتی ترخیص کنن.

برای 500 تا کیس موبایل هم روش بی دردسری وجود نداره که بصرفه هم باشه. با این حال حجم و وزن رو بگید بهتر میشه جواب داد.

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
قرص و کپسول و پماد بستگی داره چی باشه. با چه پستی اومده باشه. پست های اکسپرس اگر نیاز به مجوز باشه خودشون میگیرن و هزینه اش رو هم باید بپردازید اما احتمالا خرید شما از علی اکسپرس با پست معمولیه که به احتمال زیاد گیر میدن. البته بستگی به مقدار داره. اگر تشخیص بدن برای مصرف شخصیه ممکنه براحتی ترخیص کنن.

برای 500 تا کیس موبایل هم روش بی دردسری وجود نداره که بصرفه هم باشه. با این حال حجم و وزن رو بگید بهتر میشه جواب داد.
پست های اکسپرس مجوزهای بهداشتی و دارویی رو نمیگیرن !
...

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
اقایون قابل توجهتون ....جنس 165 دلاری من 177 هزار تومن گمرکی خورد که یک گوشی موبایل فیک بود...از لحاظ قانونی گمرکی 6% و این یعنی 1000دلار قیمت جنس منه!!!!احتمالا قیمت S6 EDGE برام زدن ....حوصله پیگیری ندارم ولی بدونید 35% برای من گمرکی لحاظ شد و البته 8 روز تاخیر و از این داستان هایی که تو این مملکت داریم.............به هر حال گفتم قانون با اونچه که اجرا میشه متفاوته....
سیستم محاسبه اینها اینطوری که شما میفرمایید نیست هر مدل گوشی یه قیمتی براش تو سیستم دارن که بر اساس اون قیمت تعیین میکنن حالا اون ارزیاب از کجا بدونه گوشی شما فیک هست
به همراه گوشی یه برگه سبز هست که تو اون دقیقا نوشته ارزش رو چقدر زدن وچند درصد گمرکی گرفتن

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
اتفاقا منم می خوام یه گوشی 200 دلاری بخرم از علی اکسپرس. یکی بم می گفت 40% گمرک می خوره باور نکردم. حالا کیفیت گوشی خوب هست؟ یا از همین سایت های داخلی بخرم؟

یک مثال براتون میزنم متوجه بشید چطور محاسبه میکنن مثلا شما یک گوشی لننو a398 میخرید از چین با قیمت حدود 60 دلار ارزیاب میاد تو سیستمش میبینه بالاترین ارزش گوشی لننو 230 دلاره پس ارزش گوشی رومیزنه 230 دلار و حدودا 60 تومن گمرکی شمامیشه .20 تومن هم جداگانه برای خدمات پستی میگیرن پس بهتره دنبال گوشی های ارزون و فیک نباشید از هر برندی میخواهید بخرید بالاترین قیمت رو بخرید . یه چند تا برگه سبز اینطوری دارم بگردم پیدا کنم اپلودمیکنم سیستم محسابه رو متوجه بشید

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
سلام دوستان
برادرم از سوئد شهر گوتنرگ یه دونه هدفون با پست معمولی برام فرستاده
مخواستم بدونم چند روز زمان میبره به دستم برسه (تهران) ؟
یک دنیا سپاس

حداقل 20 روز و حداکثر 60 روز از روی گد رهگیری از سایت www.17track.net پیگیری کن بسته رسید 20تومن ناقابل هم باید به پست بدی بابت خدمات

Maryam_J

Registered User
لایک‌ها
43

با پست معمولیه
و اینکه تعدادش کمه، یکی دو تا بیشتر نیست، آیا باز هم مشکل به وجود میاد؟

بالا