برگزیده های پرشین تولز

ضدافسردگی ها همش کشکه

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
من یادم نمیاد چنین چیزی گفته باشم بهتون ولی از قضا اینجور داروها رو یه مدتی خوردم (2-3 ماه) از وقتی قطع کردم احساس می کنم رگای پیشونیم مدام عین چکش می زنن و اعصابم بهم ریخته. بعد دو سال هنوز که هنوزه این احساس رو دارم.
تنها تاثیرشون رو من خوابیدن و فکر نکردن بود (فکرام خیلی زیاد بود)

متشکر. همین چیزایی که گفتی منظورم بود دیگه. اون عوارض دیگه رو که گفتم تو افراد دیگه دیدم. منظورم همین بود که شما هم بیا تجربه ات رو بگو که گفتی . به هر حال ممنون.:general601:

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
باید چیکار کرد پس با افسردگی؟ از اخر بخوریم یا نخوریم؟ اسم دارو میشه بگین

اگر وضعیتت خیلی وخیمه یعنی دیگه هیچ راهی نمی بینی یه مدت مصرف کن ولی زیر نظر پزشک ( اونم نه هر دکتری ). مثل همون قضیه ی یه تیری تو تاریکی انداختن می مونه با این تفاوت که اینجا نه سنگ مفته نه گنجشک (عوارض صد در صدی فوق العاده بدی داره من با چندین نفر در ارتباطم که مصرف می کنن و هر کدومشون یه مرضی گرفتن که هیچ ، قسم می خورن که یه ذره هم بهتر نشدن و دائما هم خوابند و از کار و زندگیشون افتادن بدتر)

ولی اگه می بینی می تونی سر کنی فعلا ، اصلا توصیه نمیشه. صمن اینکه مشکل شما و من و کلا جوونای الان با دارو حل نمیشه... مشکل جای دیگست که اگه بگم صد در صد بن می شم... یعنی اگر نوار مغزی بگیری هممون سالمیم ولی شرایط کاری کرده که......:(:general208::general503:

به هر حال از موضوع اصلی خارج نشیم دوستان دیگه نظری ندارن؟

Musketeer

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
551
والا منم فکر میکردم کشکه. من یه مدتی سرترالین مصرفیدم، راستش فکر میکردم دکترم برنامه دارو تلقینی چیده بوده برام :دی الآن دکترم دستور قطعش رو داده عملن دارم سرویس میشم. تازه 2ماهه دارم تدریجی کمش میکنم، الآن که قطع کردم سرگیجه و اینا دارم اصن فکرشم نمیکردم داروهاش واقعی باشه :دی ولی هست متاسفانه

achardownload

Registered User
لایک‌ها
96
عوارض داره ولی کشکه کشکم نیست. بیشتر باعث خواب آلودگی میشه.
ولی یه نکته این که داره های گیاهی بهترین دارو ها تو جهانن نه شیمیایی.

asrejavan5

Registered User
لایک‌ها
282
صاحب تاپیک میبخشی رک میگم ولی چرت و پرت گفتی. من خودم دو نفر از نزدیک میشناسم که توسط صدام یزید کافر مشکل افسردگی پیدا کردن و اگه قرص مصرف نکنن کارشون به شوک درمانی میکشه....

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
عوارض داره ولی کشکه کشکم نیست. بیشتر باعث خواب آلودگی میشه.
ولی یه نکته این که داره های گیاهی بهترین دارو ها تو جهانن نه شیمیایی.
با دارو والپروات سدیم تداخل دارن!؟ چون خود والپروات سدیم نوشته خواب الودگی میاره اگه اینم اینجوری باشه شدت نمیگیره خطرناک نیس واس رانندگی؟!

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
صاحب تاپیک میبخشی رک میگم ولی چرت و پرت گفتی. من خودم دو نفر از نزدیک میشناسم که توسط صدام یزید کافر مشکل افسردگی پیدا کردن و اگه قرص مصرف نکنن کارشون به شوک درمانی میکشه....

اول اینکه شما دو نفر می شناسی من بالای 50 نفر پس جامعه آماری من کامل تره.

دوم اینکه این حرف من نیست و دوباره می گم دقت کنید پزشکان و محققان اروپایی و امریکایی با تحقیق بهش رسیدن.

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
یه جور انقلاب؟! عجیبه.
من به شخصه با لااقل 50 نفر که دارو مصرف می کردن صحبت کردم قریب به اتفاق همشون به جز دو سه نفر می گفتن هیچ تاثیری نداشته.

در عوض اکثرشون رعشه ی دست و پا ، چاقی یا لاغری ، عرق سرد ، توهم و اختلال خواب و تاری دید و هزار تا مرض جدید پیدا کردن ...

یکیش همین کاربر جناب @Tidus (اگر اشتباه می کنم ببخشید ) می شه از عوارضی که تو اون تاپیک من برام گفتید اینجا هم توضیح بدید؟
والا اينو من از خودم نميگم! شما ٥٠ نفر رو ميشناسي ولي مطالعات از هزاران نفر ميگن. به هر حال واقعيت اينه كه اثرات اين دارو ها ثابت شده و مطالعات جديد بر روي دارو هايي با عوارض كمتر يا اثر قويتر براي افسردگي هاي شديده. در اصل مؤثر بودن اين دارو ها بحثي نيست!
ولي نكته اي كه بد نيست يادآرري بشه اينه كه اين دارو ها معمولا اول عوارض رو نشون ميدن بعد اثرات ضد افسردگي! از بين تمام خانواده ها هم SSRIs كمترين عوارض رو دارن مثل فلوكستين.

Sent from my iPhone using Tapatalk

asrejavan5

Registered User
لایک‌ها
282
اول اینکه شما دو نفر می شناسی من بالای 50 نفر پس جامعه آماری من کامل تره.

دوم اینکه این حرف من نیست و دوباره می گم دقت کنید پزشکان و محققان اروپایی و امریکایی با تحقیق بهش رسیدن.
در مورد شما و اصرار به دانسته های دیگران یاد یه جمله ای میفتم که میگه:
اگر پنجاه مليون نفر به يك چيز احمقانه باور داشته باشند ، آن چيز همچنان احمقانه است
یک نفر توی کل جهان به اسم گالیله میگفت زمینه که بدور خورشید میچرخه هیچ کس باور نمیکرد.
در کل منظور از این حرفا اینه که چون فلانی ها بهش رسیدن دلیل نیست که درست باشه. هزاران مورد پزشکی سراغ دارم که در گذشته با تحقیق بهش رسیدن و بعدها نظریات خودشون رو با تحقیقات بهتر 180 درجه تغییر دادن ...

Last edited:

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
گذشته از همه حرفای دوستان داروهای ضد افسردگی واقعا روی من اثر معجزه آسا داشته
راستی داروهای ضد افسردگی به هیچ وجه اعتیاد آور نیستند

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
در مورد شما و اصرار به دانسته های دیگران یاد یه جمله ای میفتم که میگه:
اگر پنجاه مليون نفر به يك چيز احمقانه باور داشته باشند ، آن چيز همچنان احمقانه است
یک نفر توی کل جهان به اسم گالیله میگفت زمینه که بدور خورشید میچرخه هیچ کس باور نمیکرد.
در کل منظور از این حرفا اینه که چون فلانی ها بهش رسیدن دلیل نیست که درست باشه. هزاران مورد پزشکی سراغ دارم که در گذشته با تحقیق بهش رسیدن و بعدها نظریات خودشون رو با تحقیقات بهتر 180 درجه تغییر دادن ...
اقا قرار نیست ک چون شما اقلیتی حرفت درست باشه مث گالیله! علم پزشکی در تکامله اگه روزی دارو بهتری پیدا کنن جایگزین اینا میشه به هر حال هر چی بوده خیلیا استفاده کردن تاثیرشو دیدن همونطور ک بعضیا ندیدن
دارو همینه ممکنه روی یکی اثر نکنه
حالا گالیله ربطش ب علم پزشکی چیه من نمیدونم
شما دارو و راه حل بهتری سراغ داری بفرما این گوی این میدان

asrejavan5

Registered User
لایک‌ها
282
اقا قرار نیست ک چون شما اقلیتی حرفت درست باشه مث گالیله! علم پزشکی در تکامله اگه روزی دارو بهتری پیدا کنن جایگزین اینا میشه به هر حال هر چی بوده خیلیا استفاده کردن تاثیرشو دیدن همونطور ک بعضیا ندیدن
دارو همینه ممکنه روی یکی اثر نکنه
حالا گالیله ربطش ب علم پزشکی چیه من نمیدونم
شما دارو و راه حل بهتری سراغ داری بفرما این گوی این میدان
قرار هم نیست که چون یه عده حالا پزشک باشه پرفسور باشه یه چیزایی میگن و در اکثریت هستن حرفاشون درست باشه. به طور مثال یه زمان تقریبا تمام پزشکان میگفتن که میشه با دارو همجنسگرایی رو درمان کرد و به قول شما با تحقیق به این نتیجه رسیده بودن. خب الان پزشکان میگن که اون تحقیقات احمقانه بوده و نظرشون 180 درجه فرق کرد. من میگم علم پزشکی مثل همه علوم دیگه میتونه نتایج اشتباه بیرون بده و نمیشه به قطعیت گفت چون 100 نفر پزشک گفتن داروهای افسردگی جواب نمیده پس جواب نمیده! برعکسشم صادقه! گالیله هم مثالی بود بر درک گفته ی بالاییش! والا منم هیچ ادعایی ندارم که گالیله هستم... همه چیز را همگان دانند و همگان از مادر زاده نشده است.
https://fa.wikipedia.org/wiki/آلن_تورینگ

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709

باریکلا... منم نظرم همینه دوست من. الان همه مصرانه می گن نه این داروها موثره و فلان و ... یکی حتی یک احتمال کوچیک نداد که شاید بی تاثیره.:general601:

قرار هم نیست که چون یه عده حالا پزشک باشه پرفسور باشه یه چیزایی میگن و در اکثریت هستن حرفاشون درست باشه. به طور مثال یه زمان تقریبا تمام پزشکان میگفتن که میشه با دارو همجنسگرایی رو درمان کرد و به قول شما با تحقیق به این نتیجه رسیده بودن. خب الان پزشکان میگن که اون تحقیقات احمقانه بوده و نظرشون 180 درجه فرق کرد. من میگم علم پزشکی مثل همه علوم دیگه میتونه نتایج اشتباه بیرون بده و نمیشه به قطعیت گفت چون 100 نفر پزشک گفتن داروهای افسردگی جواب نمیده پس جواب نمیده! برعکسشم صادقه! گالیله هم مثالی بود بر درک گفته ی بالاییش! والا منم هیچ ادعایی ندارم که گالیله هستم... همه چیز را همگان دانند و همگان از مادر زاده نشده است.

درسته منم همین رو می گم البته این افرادی که میگن بی تاثیره در اقلیت هستند ... که به نظرم احتمال داره به زودی شرکت های داروسازی محبورشون کنن یا بهشون پول بدن که دیگه چنین چیزهایی منتشر نکنن چون بحث سر تجارت داروییه و همونطور که گفتم میلیون دلاری ارزش داره. کلا صنف پزشکی چندان سالم نیست البته افراد درست زیادی هم توش پیدا می شن ولی خب اکثریتشون ... (دوست نداشتم اینطوری بگم ولی چیزهایی از این صنف دیدم که اگر بگم ...):general505::general509:

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
اونی ک حالا این نظریه داده در مورد دارو های افسردگی دیگه پرفسوره؟ حرفش سند هست؟ خیلی وقتا خیلی نظریه ها داده میشه قرار باشه هر کدوم با قطعیت قبول کنیم ک دیگه واویلا

asrejavan5

Registered User
لایک‌ها
282
والا من به چشم خودم دو نفر رو میشناسم که باید دارو مصرف کنن و حتی قطع کردن یکی از داروها باعث میشه که از کنترل خارج بشن. دیگه وقتی خودم به چشم خودم دیدم. اگه باور نداری خودت و اون پزشکات رو بردار بیار شهرمون به عینه بهت اثبات کنم.

HRP32

Registered User
لایک‌ها
709
والا من به چشم خودم دو نفر رو میشناسم که باید دارو مصرف کنن و حتی قطع کردن یکی از داروها باعث میشه که از کنترل خارج بشن. دیگه وقتی خودم به چشم خودم دیدم. اگه باور نداری خودت و اون پزشکات رو بردار بیار شهرمون به عینه بهت اثبات کنم.

شما هم یه وقت اومدی تهران بیا من تک تک 50 نفری که می شناسم می برمت پیششون اگر 99 درصدشون نگفتن هیچ تغییری نکردیم ، بیا هرچی می خوای به من بگو.:p

مسئله اینجاست که دقت کن من از این حرفا و بحثا سودی نمی برم فقط خواستم اطلاع رسانی کرده باشم و ادعایی هم ندارم. اگر باور داری موثره ، مصرف کن. من قصدم خیر بود گفتم شاید حتی یک نفر رو تونستم از عوارض بی انتهای این داروها نجات بدم. همونطور ک خودم مصرف نکردم و الان خیلی بهترم و خوشحالم که گول نخوردم.

موفق باشی.:general601:

msh2008

Registered User
لایک‌ها
319
افسردگی به عوامل محیطی هم بستگی داره برای مثال گاه می بینیم خود دکتر روانپزشک بخاطر سر و کار داشتن با بیمارانی که افسردگی شدید دارند دچار افسردگی شده ، بنابراین خود افراد با تغییر روش زندگی و محیط و بدون مصرف زیاد دارو هم ممکنه حالشون خوب بشه ، کتاب روانشناسی افسردگی نوشته دیوید برنز کتاب خیلی خوبی در این زمینه هست که بیشتر روی این جنبه های کاهش افسردگی تاکید داره.

Last edited:

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
گذشته از همه حرفای دوستان داروهای ضد افسردگی واقعا روی من اثر معجزه آسا داشته
راستی داروهای ضد افسردگی به هیچ وجه اعتیاد آور نیستند
شما شوهر خوبی دارید که هر از چند گاهی از خونه فرار می کنه و موجبات شادی تون رو فراهم می کنه

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
شما شوهر خوبی دارید که هر از چند گاهی از خونه فرار می کنه و موجبات شادی تون رو فراهم می کنه
حالا من یه بار با شوهرم بحثم شد شما هی بکنیدتش پیراهن عثمان

reza11503

Registered User
لایک‌ها
1,071
من ازوقتی عضو شدم برام سواله که الهه اتش دختره یا پسر.:D:D:D:D:android30::D

بالا