برگزیده های پرشین تولز

دوستانی که می خوان در استرالیا سرمایه گذاری کنن...

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
به نظرم کار درست هم همینه.
شما هم حتما به دوستان فروم حق می دهید.

راستش قصد من هم گرفتن راهنمایی هست. دوست دارم بدونم سیدنی چه کارهایی (بجز کارمندی) میشه کرد.
منظور از کارمندی چه . خو کارگری هست دیگه لول .
کار زیاده تا دلت بخود. اما باید آشنا داشته باشی که پاتو به اینجا برسونه وگرنه کار کارگری هست که روزی هیچی در نیاری 100دلار استرالیا تو شاخشه یعنی 300 و خوردیی تومان ایرانی. من حالا چندتا جا کار میکنم.
40 ساعت کار میکنم هفته ای.
ساعتی 32 دلار میگیرم تقریبا
یعنی هفته ای 1280 دلار در میارم اما اما 280 تاز تکس میره که در وسط سال مقداریشو پس میدن و درصد بالایشو میبره حکومت. و یه مقدار هم میره ولسه بازنشستگی! که پرداخت این ها اجباری هست !
امیدوارم اطلاعات مفیدی داده باشم و استفاده کرده باشین مخلصم علی

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
منظور از کارمندی چه . خو کارگری هست دیگه لول .
کار زیاده تا دلت بخود. اما باید آشنا داشته باشی که پاتو به اینجا برسونه وگرنه کار کارگری هست که روزی هیچی در نیاری 100دلار استرالیا تو شاخشه یعنی 300 و خوردیی تومان ایرانی. من حالا چندتا جا کار میکنم.
40 ساعت کار میکنم هفته ای.
ساعتی 32 دلار میگیرم تقریبا
یعنی هفته ای 1280 دلار در میارم اما اما 280 تاز تکس میره که در وسط سال مقداریشو پس میدن و درصد بالایشو میبره حکومت. و یه مقدار هم میره ولسه بازنشستگی! که پرداخت این ها اجباری هست !
امیدوارم اطلاعات مفیدی داده باشم و استفاده کرده باشین مخلصم علی
آشنا نیازی نیست. خود اداره مهاجرت ویزای skill worker میده. من هم الان بیشتر کارهامو کردم. بیشتر همکارام هم این چند ساله رفتن ملبورن و سیدنی.

رشته ما بین 75 تا 95 هزار دلار در سال حقوق میدن (قبل از تکس).
اما واقعا دلم میخواد اگه امکانش باشه دنبال یه کار برا خودم باشم.

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
آشنا نیازی نیست. خود اداره مهاجرت ویزای skill worker میده. من هم الان بیشتر کارهامو کردم. بیشتر همکارام هم این چند ساله رفتن ملبورن و سیدنی.

رشته ما بین 75 تا 95 هزار دلار در سال حقوق میدن (قبل از تکس).
اما واقعا دلم میخواد اگه امکانش باشه دنبال یه کار برا خودم باشم.
درست میفرماید اما من منظورم با کسایی هست که از طریق سرمایه‌گذاری میخون اقدام کنن و زبان ندارن و راه خودشونو به خوبی بلد نباشن. وگرنه همه کارارو خوده حکومت انجام میده
75 یا 95 تا تکسش میشه خدا !!!!
برای چک کردن تکس هم میتونید ATO app رو دانلود کنید البته نمیدونم با ایپی ایرانی مشه یا نه !
بازم تشکر

Last edited:

aliffvfhfhk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,924
دوست عزیز سلام
چون گفتید اطلاعات می خواهید به دوستان بدهید و انها را راهنمایی بکنید بنده هم سوالات را می پرسم
سوال اول: حداقل حقوق در استرالیا چند دلار است ؟ و برای چه کار هایی لطفا مثال بزنید
سوال دوم: خودتان چه کاری را انجام می دهید که ساعتی 32 دلار حقوق می گیرید؟
سوال سوم: درامد ماهیانه شما چه قدره ؟ و وقتی مالیات و حکومت و بازنشستگی ازش کم میشه چه قدر می مانه؟
سوال چهارم: گفتید در شهر پرث هستید. چه جور جایی هست ؟
سوال پنجم: در شهر پرث با چه درامد ماهیانه میشه یک زندگی نسبتا خوب داشت زندگی یک نفره
سوال ششم: به غیر از ویزای تحصیلی و سرمایه گذاری چگونه می توان به استرالیا امد؟
سوال هفتم: جریان این اسکیل ورکر یا مهارت کارت چیه لطفا ان را کامل توضیح بدهید
با تشکر از شما
@Aussie

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
دوست عزیز سلام
چون گفتید اطلاعات می خواهید به دوستان بدهید و انها را راهنمایی بکنید بنده هم سوالات را می پرسم
سوال اول: حداقل حقوق در استرالیا چند دلار است ؟ و برای چه کار هایی لطفا مثال بزنید
روزی 100 دلار هست. تقریبا 7 تا 10 ساعت کار هست که کارهای مثل ساختمان سازی که دوستان گل افغانیمون در ایران انجام میدن. کار جمع اوری ترولی هست . ترولی گاریهای که مردم وسایل که از فروشگاهها خریدن رو باهاش نقل میکنن تا پارکینگ و وسایلشونو انتقال میدن تو ماشینشون . شما کارتون اینکه این گاریهای استفاده شده رو جمع کنی از پارکینگ تا دم فروشگاه. بنده ادم ضعیفیم و متاسفانه به روز کار کردم و اون روز شرجی بود و داخل فروشگا سرد. هی میرفتم بیرون و هی میرفتم تو فروشگاها که گارهارو برگردونم که یه روز بیشتر کار نکردم تو سیدنی همون روز هم سرما خردم بدجوری. کار ترولی تکس نداره چون پولی کمی هست. راستی کار اینجا عیب یبی نداره . دختر 19. 25. 30. 50 ساله خوشکلللللل عروسک هاااا میبینی داره دستشوی های شاپینگ سنترهارو تمیز میکنه البته دستشویی و تی کشیدن حقوقش بالاتر از ترولی جمع کردنه شاید ساعتی 20 تا 27 دلار باشه!
سوال دوم: خودتان چه کاری را انجام می دهید که ساعتی 32 دلار حقوق می گیرید؟
من قرارداد بستم با یه مدرسه ای کارهای کامپیوتریشو شبکشو انجام بدم های اسکول چرچ دختر پسر هست. و کار دومم هم ارایشگری بود و هست که ساعتی 25. تا 29 دلار میگیرم. و کارهای والینتری ( بدون پول ) داوطلبانه به کسایی که تو خیابون ها می خوابن غذا میپزیم و میدیم بهشون. نخاطر انسانیت انجام میدیم نه بخاطر خ.. یا کسی دیگه چون این حزب حزب انسان دوستانس نه مسلمان و نه مسیحی . البته اینجا چرچاش خیلی کمک میکنن.
سوال سوم: درامد ماهیانه شما چه قدره ؟ و وقتی مالیات و حکومت و بازنشستگی ازش کم میشه چه قدر می مانه؟
اینجا بر حسب ساعتی هست و هر دو هفته میریزن حسابت. تکس و سوپر، سوپر یعنی همون سوپرانویشن مال بازنشستگیتن کم میکنن از حسابت و هر سال ماه 7 میری ریترن تکس میکنی که نه سوپر بلکه فقط تکس اونم بستگی به حقوقت داره که یا بهت چیزی برمیگردونن یا نه. اگه حقوقت در سال بالای 35 هزار دلار بشه خیلی کم درصد بهت پس میدن . اما اگه کمتر شد به همون اندازیه که به 35 هزارتا برسه پس میدن تقریبا ها !!!!. خدا کنه گرفتی چی میگم. مثلا اون دوستمون که میگفت 75 تا 95 هزار سالانه میگیرن یعنی خدا بهش رحم کنه چون کلی پول ازش میره وس دولته.
مثلا 75 هزار تقسیم 12 ماه که کنی میشه 6250 ماهی میگیره که کل پول به حسابش نمیره اون فقط 4794 میره جیبش یا همون حسابش. و 1456 دلار تکس میره و سوپر هم باید از اون 4794 تا هم کم کنی هااااا
سوال چهارم: گفتید در شهر پرث هستید. چه جور جایی هست ؟
بقوله ماها بهش میگیم شهر مرده ها چون بعد از 6 . 7 غروب یه مغازه هم پیدا نمیکنی که باز باشه. شهر خیلی خلوت و سکوتی و ارومه در کل اما تمیز و قشنگه. از دیده من ملبرن بهترین ایالت استرالیاست.
سوال پنجم: در شهر پرث با چه درامد ماهیانه میشه یک زندگی نسبتا خوب داشت زندگی یک نفره
اجاره هفته ای اتاق خونه شری از 120 تا 170 و بالاتر هم هست. من با 115 دلاری زندگی میکنم چون خارج پرت هستم اونجا ارزونتر دلیلشم چون با آشنا زندگی میکنم و نمی خوام ازاشون جدا بشم. سرچ کن Rockingham من این منطقه زندگی میکنم لب اقیانوس و کلی سفا....
سوال ششم: به غیر از ویزای تحصیلی و سرمایه گذاری چگونه می توان به استرالیا امد؟
زن زن عشقم زن پیدا کن پول بده بهش یا شاید هم از هم خوشتون بیاد و با هم بمونید. اگه زنی پیدا کنی و بخواد بیارتت خرجش 5 هزار دلار میشه که به حکومت میده و کلی دنگوفنگ داره اما در ارز 6 تا 12 ماه میای استرالیا با ویزای پارتنری و بعد از دو سال ویزای دائمی و بعد از اون 2 سال باید 4 سال صبر کنی تا شهروند بشی یعنی 6 سال و یه سال هم پروژه ت طول میکهشه تا بیای استرالیا میشه 7 سال کلهم. اما دخترا کلی پول میخوان اما مشکل اینجاست که دخترا اینجا ساده و خنگ ان خیلی لیزی هستن
سوال هفتم: جریان این اسکیل ورکر یا مهارت کارت چیه لطفا ان را کامل توضیح بدهید
میتونید از خود سایت های استرالیای که اخرشون به com.au ختم میشه پیدا کنید یه سایتیو که دنبال سکیل باشه یه سری مدرک ازتون میخواد در ابتدا بعد تسد انگلیسی حتا اگه تو ایران هم تستو داده باشین مهم وسشون اما اونها دوباره تست میگیرن و سابقه کاری می خواد و ...
هر ساله صدها نفر از این طریق میان اما به سایت های ایرانی اطمینانی نیست!
ببخشید اگه خوب ننوشتم اولا با موبایلم دومما زمانی که ایران بودم درسم ضعیف بود و یادمه معلم های ببخشید خرمون قلم میکردن بینه انگوشتام و فشارش میدادن تا اشکم در بیاد چه خانمشون چه معلمای مردشون هر دو با همه ما بدی کردن
مدرسه عقیل در کیان اهواز درس خوندم. بجرعت میگم یه مشت عقب مونده معلم اونجا جمع کردن البته اون زمان حالا رو که نمیدونم !

با تشکر از سوالاتتون
@Aussie

aliffvfhfhk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,924
تشکر می کنم از شما که جواب سوالات را دادید.
سعی کنید از این به بعد سوالات را جواب می دهید.
پر رنگ تر باشند و در یک پست جامع و خوانا.
بریم سر سوالات بعدی
سوال اول : شما هم اکنون در استرالیا دانشجو هستید ؟ اگر اره چه رشته ای را می خوانید؟
سوال دوم: ایا با هزینه ی شخصی درس می خوانید ؟ یا نه بورس شده اید ؟
سوال سوم : چند سال در استرالیا بوده اید؟ و از چند سالگی به استرالیا رفتید و برای ادامه تحصیل ایا بوده یا نه؟
سوال چهارم:چرا در استارلیا در زمینه های کامپیوتری بیشتر کار نمی کنید. مثلا درامد یک برنامه نویس اندروید در استرالیا چه قدره؟
سوال پنجم: شما در جایی نوشته بودید هفته ای 40 ساعت کار می کنید. برای دانشجویان حداقل و حداکثر چند ساعت هست کار به خصوص کسانی که بورس هستند
سوال ششم: درامد ماهیانه تان چه قدر استرالیا هست. و ایا پس انداز هم دارید یا نه ؟
سوال هفتم: اسان ترین کار های استرالیا را مثال بزنید و درامد هایشان را بگویید؟
سوال هشتم: چه کار های عجیب و غریبی در استرالیا دیده اید که طرف انجام بدهد و درامد خوبی هم داشته باشد؟
سوال نهم: تا الان کدوم شهر های استرالیا را گشته اید و به نظرتون کدوم بهتر بوده و علتش را هم بگویید؟
فعلا همین سوال ها کافیه
@Aussie

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
خواهش میکنم. من با موبایل هستم اما سعی میکنم رو چشم
سوال اول : شما هم اکنون در استرالیا دانشجو هستید ؟ اگر اره چه رشته ای را می خوانید؟
من دانشجو بودم تموم کردم. رشته IT خوندم.
نصف هزینه من بوده نصفش رو معلمام اسپانسرم شدن چون میدونستند اون زمان کار نمیکردم.
سوال سوم : چند سال در استرالیا بوده اید؟ و از چند سالگی به استرالیا رفتید و برای ادامه تحصیل ایا بوده یا نه؟
تقریبا 6 سالو نیم. 19 و نیم جیم زدیم :دی.
سوال چهارم:چرا در استارلیا در زمینه های کامپیوتری بیشتر کار نمی کنید. مثلا درامد یک برنامه نویس اندروید در استرالیا چه قدره؟
رشته زیاد هست در مورد کامپیوتر اما من کاری رو انتخاب کردم که همون مدرسه ای که اسپانسرم شدن رو دارم واسشون کار میکنم البته حقوقی که من میگیرم خیلی بالاست یعنی کم نیست داداشم.
سوال پنجم: شما در جایی نوشته بودید هفته ای 40 ساعت کار می کنید. برای دانشجویان حداقل و حداکثر چند ساعت هست کار به خصوص کسانی که بورس هستند.
بیشتر چهل ساعت کار نمیکنم چون یجورایی همش میره تکس. تاجای که من میدونم کار اینجا عشقیه هرچه قدر که میخوای میتونی کار کنی البته اگه بهت نیاز دارن چون بعد از تایم اداری یا روزهای آخر هفته یا روزهای تعطیلی رسمی استرالیا حقوق ها خیلی میره بالا . پس اون شرکت ها باید حتما بدونن که درامد بالایی داشته باشن که در اینجور مواقع نگه هت دارن.
سوال ششم: درامد ماهیانه تان چه قدر استرالیا هست. و ایا پس انداز هم دارید یا نه ؟
تقریبا 3750 دلار هست کمو بیشتر هم میشه دلیل اینه 4 هرازتا نیست چون سوپر ازش کم شده عشقم.
استرالیا همشون با فکر کار میکنن نه با عمل. یعنی همه کاراش آسون. یکی از قانون های استرالیا اینکه از 20 کیلو هر انسانی نمیتونه بیشتربار بزن رو کولش یا با دست حمل کنه یا اگه کسی مجبورت کرد . طرف جریمه خیلی خیلی گنده ای از طرف حکومت میشه. کار های سخت انستراکشن بعضیاش کارهای ساختمانی و آسفالت خیابونا و ... و ترولی و غیره....
سوال هشتم: چه کار های عجیب و غریبی در استرالیا دیده اید که طرف انجام بدهد و درامد خوبی هم داشته باشد؟
از این ماشین های باربری کوچولوها که جعبه بار میزنن حقوقش 35 دلار ساعتی هست که تو Coles or Woolworths میتونی کار پیدا کنی اگه گواهینامه مخصوصشو داشته باشی.
کلا استرالیا همه یجورایی حقوقشون نزدیک به همه زیاد تفاوتی ندارن.

سوال نهم: تا الان کدوم شهر های استرالیا را گشته اید و به نظرتون کدوم بهتر بوده و علتش را هم بگویید؟
بیشترینجا بریزبن بودم جای باسفای هست که پاینش گلد کست و بالای بریزبن سانشاین کست هست که بهترین و زیباترین سواحل دنیارو دارن که اونجا 4 سال زندگی کردم
سیدنی رفتم 2 بار وس تفریح و دیدن دوستای خارجی و ایرانیم. چیزی که اونجا برام عجیب بود که خیلی خیلی خیلی هندی و چینی هست !!!!!! که خیلی از ما ایرانیا ارومترن. اما کلا زیاد با سیدنی حال نکردم نمیدونم چرا انجا جایی قبلا دیدمش و عادی بود واسم.
پرث که دومین باره که اومدم و یجورایی مثل بریزبن میمونه اما به بریزبن نمیرسه 100 درصد.
امااما اما بهترین شهرم ملبورن هست با خیلی خیلی سیتیش زیباست . خیلی تمیزه خیلی بهش رسیدن. جون من تو یوچوب سرچ کن حال کن.
برای درس هم بریزبن و ادلایت ارزونترین شهر های استرالیا هستن. اما ادلایت نرفتم اما کاملا اطلاعات دارم.

مخلصم علی

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
بیشترینجا بریزبن بودم جای باسفای هست که پاینش گلد کست و بالای بریزبن سانشاین کست هست که بهترین و زیباترین سواحل دنیارو دارن که اونجا 4 سال زندگی کردم
سیدنی رفتم 2 بار وس تفریح و دیدن دوستای خارجی و ایرانیم. چیزی که اونجا برام عجیب بود که خیلی خیلی خیلی هندی و چینی هست !!!!!! که خیلی از ما ایرانیا ارومترن. اما کلا زیاد با سیدنی حال نکردم نمیدونم چرا انجا جایی قبلا دیدمش و عادی بود واسم.
پرث که دومین باره که اومدم و یجورایی مثل بریزبن میمونه اما به بریزبن نمیرسه 100 درصد.
امااما اما بهترین شهرم ملبورن هست با خیلی خیلی سیتیش زیباست . خیلی تمیزه خیلی بهش رسیدن. جون من تو یوچوب سرچ کن حال کن.
برای درس هم بریزبن و ادلایت ارزونترین شهر های استرالیا هستن. اما ادلایت نرفتم اما کاملا اطلاعات دارم.

مخلصم علی
سلام.
مرسی که صادق و بی ریا جواب دوستان رو میدی.

آقا من هدفم سیدنی هستش.
چون ندیده یه حس بهتری نسبت بهش دارم. و البته شهر اصلی و پایتخت تجاری استرالیاست و شرکت های بزرگ اونجان، بنابراین باید کار بیشتر باشه.
خوب من هم که هدف اولم کار پیدا کردن هست و هدف دوم زندگی خوب.

بیشتر همکارام ملبورن رو انتخاب کردن و الان اونجا هستند، اما جدیدا دوستام بیشتر رفتن سیدنی.
حالا با این حرف شما یه کم دو دل شدن. نمی دونم واقعا اول برم ملبورن یا سیدنی.
البته من ویزای 189 اقدام کردم و هرجای استرالیا که بخوام می تونم زندگی و کار کنم.
حالا نظرت چیه؟
یه کم بیشتر در مورد ملبورن و سیدنی برام میگی؟

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
سلام.
مرسی که صادق و بی ریا جواب دوستان رو میدی.

آقا من هدفم سیدنی هستش.
چون ندیده یه حس بهتری نسبت بهش دارم. و البته شهر اصلی و پایتخت تجاری استرالیاست و شرکت های بزرگ اونجان، بنابراین باید کار بیشتر باشه.
خوب من هم که هدف اولم کار پیدا کردن هست و هدف دوم زندگی خوب.

بیشتر همکارام ملبورن رو انتخاب کردن و الان اونجا هستند، اما جدیدا دوستام بیشتر رفتن سیدنی.
حالا با این حرف شما یه کم دو دل شدن. نمی دونم واقعا اول برم ملبورن یا سیدنی.
البته من ویزای 189 اقدام کردم و هرجای استرالیا که بخوام می تونم زندگی و کار کنم.
حالا نظرت چیه؟
یه کم بیشتر در مورد ملبورن و سیدنی برام میگی؟

سلام خواهش میکنم چراکه صادق نباشم وظیفست قربان.
در مورد سوالتون اشتباه نگیرین یا من منظورمو درست نرسوندم.
همه جای استرالیا زیباست بستگی به خودتون داره که چجور منطقی ای به دلتون بشینه. سیدنی و ملبورن من از زیبای و فرهنگشون گفتم. سیدنی ادم های استرالیایی تا دلت بخواد هست اما چینی و هندی زیاد به چشمم خوردن و گفتم اینجا. سیدنی نسبتن ابو هواش خیلی خیلی شبیه ملبورن هست اما سیدنی عرب لبنانی زیاد داره که ادمهای با شخصیتی پیدا میکنی توشون و یسری ادم عتیقه هم پیدا میکنی که گنگ بازی میکنن. هر دو شهر بزرگن هر دو شهر شرایط کار زیاد دارن اما نظر منو از کاری می خوای برو سیدنی چون اونجا همزبون زیاده و کمکت میکنن واسه کار. زیاد مهم نیست کودوم خوبه یا بد مهم اینکه پات برسه انجا و اولین روزارو کجا سپری کنی تا جای مناسبی برای خودت پیدا کنی. منظورم جای خوابه. یه سایتی بهت میدم که خیلی خیلی بدرتت می خوره و میتونی اتاق و وسایله ماشین وسایل خونه مبایل کامپیوتر و تبلت . طلا خلاصه هرچی بگی می تونی پیدا کنی با قیمت بسیار عالی
Gumtree.com.au
کل زندگیم از همین سایت هست . ماشینمو حالا گذاشتم واسه فروش. چند نفر قیمت دادن اما نفروختم.
بازم سوال بود خوشحال میشم جواب بدم.
مخلصم علی

aliffvfhfhk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,924
خواهش میکنم. من با موبایل هستم اما سعی میکنم رو چشم
من دانشجو بودم تموم کردم. رشته IT خوندم.
نصف هزینه من بوده نصفش رو معلمام اسپانسرم شدن چون میدونستند اون زمان کار نمیکردم.
تقریبا 6 سالو نیم. 19 و نیم جیم زدیم :دی.
رشته زیاد هست در مورد کامپیوتر اما من کاری رو انتخاب کردم که همون مدرسه ای که اسپانسرم شدن رو دارم واسشون کار میکنم البته حقوقی که من میگیرم خیلی بالاست یعنی کم نیست داداشم.
سوال پنجم: شما در جایی نوشته بودید هفته ای 40 ساعت کار می کنید. برای دانشجویان حداقل و حداکثر چند ساعت هست کار به خصوص کسانی که بورس هستند.
بیشتر چهل ساعت کار نمیکنم چون یجورایی همش میره تکس. تاجای که من میدونم کار اینجا عشقیه هرچه قدر که میخوای میتونی کار کنی البته اگه بهت نیاز دارن چون بعد از تایم اداری یا روزهای آخر هفته یا روزهای تعطیلی رسمی استرالیا حقوق ها خیلی میره بالا . پس اون شرکت ها باید حتما بدونن که درامد بالایی داشته باشن که در اینجور مواقع نگه هت دارن.
تقریبا 3750 دلار هست کمو بیشتر هم میشه دلیل اینه 4 هرازتا نیست چون سوپر ازش کم شده عشقم.
استرالیا همشون با فکر کار میکنن نه با عمل. یعنی همه کاراش آسون. یکی از قانون های استرالیا اینکه از 20 کیلو هر انسانی نمیتونه بیشتربار بزن رو کولش یا با دست حمل کنه یا اگه کسی مجبورت کرد . طرف جریمه خیلی خیلی گنده ای از طرف حکومت میشه. کار های سخت انستراکشن بعضیاش کارهای ساختمانی و آسفالت خیابونا و ... و ترولی و غیره....
از این ماشین های باربری کوچولوها که جعبه بار میزنن حقوقش 35 دلار ساعتی هست که تو Coles or Woolworths میتونی کار پیدا کنی اگه گواهینامه مخصوصشو داشته باشی.
کلا استرالیا همه یجورایی حقوقشون نزدیک به همه زیاد تفاوتی ندارن.

مخلصم علی
فدای شما که وقت می گذارید و به سوالات جواب دقیق می دهید.
بریم سر سوالات بعدی
سوال اول: گفتید که 3750 دلار درامد ماهیانه دارید؟ ایا این درامد با تکس هست یا بدون تکس؟
سوال دوم: این مقدار درامدی که دارید ماهیانه چه قدر پول خانه می دهید جایی نوشته بودید هفته ای 115 دلار یعنی ماهی 460 دلار
پول خانه فقط می دهید؟
سوال سوم: خرج خورد و خوراک و پوشاک ماهیانه تان چه قدر می شود؟
سوال چهارم: ماشین با چه قیمتایی میشه در استرالیا خرید ؟
سوال پنجم: هزینه هر لیتر بنزین در استرالیا چه قدره و ایا در شهر های مختلفش قیمتا با هم فرق می کنند یا نه؟
سوال ششم: ایا میشه با مدرک کارشناسی و داشتن سابقه کار و همچنین مدرک زبان به استرالیا امد برای کار . مثلا رشته ی های مثل
معماری و معدن
سوال هفتم: ماهی 3750 دلار دارید چه قدر کلا خرج همه چیزتان می شود و چه قدری باقی می ماند؟
سوال هشتم: حداقل هزینه ی زندگی یک نفره در استرالیا چه قدر هست به نظرتان؟
سوال نهم: شما الان اقامت دائم دارید یا نه و چگونه الان استرالیا مانده اید؟
تشکر می کنم از شما که مثل جواب سوال های قبلی جواب بدهید.
پر رنگ و زیبا

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
خواهش میکنم خوشحالم که کمکی کردم.
سوال اول: گفتید که 3750 دلار درامد ماهیانه دارید؟ ایا این درامد با تکس هست یا بدون تکس؟
پول خالص منه میره تو جیبم بهش میگن After Tax
سوال دوم: این مقدار درامدی که دارید ماهیانه چه قدر پول خانه می دهید جایی نوشته بودید هفته ای 115 دلار یعنی ماهی 460 دلار
پول خانه فقط می دهید؟
این اتاق خیلی خیلی کوچیکه که با آشناهای دورمون زندگی میکنم. اون هم مثل من همین قدر میدن انا 2 نفرن هر نفری 115 دلار هست این ارزونترین خونست تو استرالیا! و هر 2 هفته باید پول رو واریز کنیم به صاحب خونه. پوله پیش هم باید بدین در ابتدا که مال یک ماهو باید بیش بدین. و بعدز تخلیه خونه پول رو بهتون پس میدن بعدز یک ماه که خونرو تخلیه کردین و خونه خرابی نداشته باشه و پول آبو برقه 2 ماه اخیر رو از پیش پرداخت کم میکنن.
بستگی به خودتون داره مثلا اینجا موز کیلوی 4.5 دلار هست که هر 1 ماه یک روزش اسپشل میشه و به قیمت 2.5 تا 1.99 دلار میرسه در صورتیکه رونه مرغ بهترین جنسش کیلوی 3.5 دلار هست. اناناس هر عددی 4 تا 5 دلار هست. هر یه خیار 1 دلار. گوجه هر 2. 3 تا 1 دلار... جیگر اینجا استرالیا خیلی بدشون میاد و میگن بو بد داره بخواطر همین مفت هست هر یه کیلو جیگر هر جیگری یا دل تقریبا 3 دلاره.... کلا گوشت اززونه اینجا. بشخصه من دیگه نفرت دارم از کله گوشت... استرالیای ها هم خیلیا گیاه خواران تا گوشتخوار که هرکی دلیل خودشو داره بعضی ها میگن ما از حیوانات حمایت میکنیم و بعضی ها میگن ما بفکر سلامیت خود هستیم.
یه هفته کار کنی میتونی ماشین دسته دو مدل 2000 تویتا کرلا خوب بخری و عوارضی ماشینها هم هر 6 ماه باید تمدید کنی که میشه تقریبا 300 دلار که این 300 دلار شامل بیمه شخصه سالس هم هست که اجباری هست این 300 دلار و اگه ندی نمیتونی ماشینتو تو خیابون ببری رانندگی کنی و خود ماشین هم از 900 تا 1000 دلار به بالا هست. اینجا زیاد مردم به فکر اسپورتو سیستمو اینا نیستن. مثل ایران نیستن !!
سوال پنجم: هزینه هر لیتر بنزین در استرالیا چه قدره و ایا در شهر های مختلفش قیمتا با هم فرق می کنند یا نه؟
قیمت تقریبا خیلی خوبه لیتری 1.22 تا 1.39 هست. و قیمتها در همین رنجن و همه یه قیمت نیستن چون شرکت های زیادی هستن.
سوال ششم: ایا میشه با مدرک کارشناسی و داشتن سابقه کار و همچنین مدرک زبان به استرالیا امد برای کار . مثلا رشته ی های مثل
معماری و معدن
این 3 تای که گفتی رو داشته باشی بله مثل اب میای استرالیا و هزینه خیلی کمی میدی همین.
سوال هفتم: ماهی 3750 دلار دارید چه قدر کلا خرج همه چیزتان می شود و چه قدری باقی می ماند؟
115 دلار اجاره هر هفته و 45 تا 100 خرجه هر هفته میشه . بقیه همش پسندازه پسر !!!! مثل اب پستداز میکنی اگه برنامه داشته باشی. اما اگه بخوای هر هفته لباس بخری و کل هفته رو بری رستوران خوب سخته پسنداز کردن دیگه.
من حالا که مجردم و خیلی کمتر از 200 خرج میکنم.
اقامت دائمی . شهروند. خونهو زندگیم همه چیم اینجاست دیگه عزیزم اما شاید یه 6 ماه دیگه بیام ایران بعد از 6 سالو خورده ای که شاید ازدواج کردم.
فدات . مخلصم علیم

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
خواهش میکنم خوشحالم که کمکی کردم.
پول خالص منه میره تو جیبم بهش میگن After Tax
پول خانه فقط می دهید؟
این اتاق خیلی خیلی کوچیکه که با آشناهای دورمون زندگی میکنم. اون هم مثل من همین قدر میدن انا 2 نفرن هر نفری 115 دلار هست این ارزونترین خونست تو استرالیا! و هر 2 هفته باید پول رو واریز کنیم به صاحب خونه. پوله پیش هم باید بدین در ابتدا که مال یک ماهو باید بیش بدین. و بعدز تخلیه خونه پول رو بهتون پس میدن بعدز یک ماه که خونرو تخلیه کردین و خونه خرابی نداشته باشه و پول آبو برقه 2 ماه اخیر رو از پیش پرداخت کم میکنن.
بستگی به خودتون داره مثلا اینجا موز کیلوی 4.5 دلار هست که هر 1 ماه یک روزش اسپشل میشه و به قیمت 2.5 تا 1.99 دلار میرسه در صورتیکه رونه مرغ بهترین جنسش کیلوی 3.5 دلار هست. اناناس هر عددی 4 تا 5 دلار هست. هر یه خیار 1 دلار. گوجه هر 2. 3 تا 1 دلار... جیگر اینجا استرالیا خیلی بدشون میاد و میگن بو بد داره بخواطر همین مفت هست هر یه کیلو جیگر هر جیگری یا دل تقریبا 3 دلاره.... کلا گوشت اززونه اینجا. بشخصه من دیگه نفرت دارم از کله گوشت... استرالیای ها هم خیلیا گیاه خواران تا گوشتخوار که هرکی دلیل خودشو داره بعضی ها میگن ما از حیوانات حمایت میکنیم و بعضی ها میگن ما بفکر سلامیت خود هستیم.
یه هفته کار کنی میتونی ماشین دسته دو مدل 2000 تویتا کرلا خوب بخری و عوارضی ماشینها هم هر 6 ماه باید تمدید کنی که میشه تقریبا 300 دلار که این 300 دلار شامل بیمه شخصه سالس هم هست که اجباری هست این 300 دلار و اگه ندی نمیتونی ماشینتو تو خیابون ببری رانندگی کنی و خود ماشین هم از 900 تا 1000 دلار به بالا هست. اینجا زیاد مردم به فکر اسپورتو سیستمو اینا نیستن. مثل ایران نیستن !!
قیمت تقریبا خیلی خوبه لیتری 1.22 تا 1.39 هست. و قیمتها در همین رنجن و همه یه قیمت نیستن چون شرکت های زیادی هستن.
معماری و معدن
این 3 تای که گفتی رو داشته باشی بله مثل اب میای استرالیا و هزینه خیلی کمی میدی همین.
115 دلار اجاره هر هفته و 45 تا 100 خرجه هر هفته میشه . بقیه همش پسندازه پسر !!!! مثل اب پستداز میکنی اگه برنامه داشته باشی. اما اگه بخوای هر هفته لباس بخری و کل هفته رو بری رستوران خوب سخته پسنداز کردن دیگه.
من حالا که مجردم و خیلی کمتر از 200 خرج میکنم.
اقامت دائمی . شهروند. خونهو زندگیم همه چیم اینجاست دیگه عزیزم اما شاید یه 6 ماه دیگه بیام ایران بعد از 6 سالو خورده ای که شاید ازدواج کردم.
فدات . مخلصم علیم

داداش اونجا مردمش چی جوری اند ؟ با مردم ایران چه فرقی دارند ؟
الان مثلا یکی بخواد جی اف پیدا کنه اونجا باید چی کار کنه ؟ چی جوری میره یکیو برا خودش جور کنه؟ دختراش مثل اینجا پولکی ان ؟ یا همشون به فکر ازدواج ان تا با یه پسر دوست میشن
یه مقدار در این مورد ها اگر میشه توضیح بده

ممنون

bayern_vahid

Registered User
لایک‌ها
469
عجب تاپیک پر بار و خوبی هست
ممنون از دوست عزیزمون که از اون سر دنیا دارن بهمون راهنمایی میدن
خیلی استفاده میکنیم دوست عزیز
بسیار متشکریم از شما

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
داداش اونجا مردمش چی جوری اند ؟ با مردم ایران چه فرقی دارند ؟
الان مثلا یکی بخواد جی اف پیدا کنه اونجا باید چی کار کنه ؟ چی جوری میره یکیو برا خودش جور کنه؟ دختراش مثل اینجا پولکی ان ؟ یا همشون به فکر ازدواج ان تا با یه پسر دوست میشن
یه مقدار در این مورد ها اگر میشه توضیح بده

ممنون

دخترای اینجا خیلی خیلی ساده و فقیرن. فقیر بعنی از نظر زهنی نه پولی. پولکی هم نیستن! اما بعضی ها اگه عاشقت شدن واقعا عاشقت میشن بعضی از دخترای سفید پوست چشم سبز و مو زرد و خلاصه عروسک میبینی با یه افریقای دوسته یا ازدواج کرده و بعضیا از همدیگه بچه دارن. پس پولی نیستن. از یه طرف هم بعضیا خیلی خنگن و هر ماه با یکین و نمیتونن مرد مورد نظرشونو پیدا کنن اصلا خودشونم نمیدونن دنبال کی هستن. خیلی عجیب قریبه جون خودم. اینجا که افیس های هست که دوست یابی و ازدواج هست البته حیچکی اینجا دنبال ازدواج نیست اصلا معنی نمیده ازدواج اینجا چون دوست دختر و دست پسر با هم میتونن زندگی کنن و خونه اجاره کنن و بچه دار هم بشن پس فرقی با ازدواج نداره . فرقش فقط یه حلقه تو دست گرفتن و یه پارتی کوچیکه. بعضیا بعد از 5. 8 سال زندگی ازدواج میکنن و یا بعد از این همه زندگی بخاطر یه چیز کوچیک یا ناچیزی با هم جدا میشن و اگه هم بچه دارن واسشون زیاد مهم نیست و از هم جدا میشن. و دادگاه رای میده که اون داستانش جداس . و اگه زن و مرد هر دو خوب باشن با بچشون . رای دادگاه میگه که یه هفته بچه پیشه مامانش میمونه یه هفته پیشه باباش. هر کودوم با بچه در رفتاری کوچیکی کنن و بچه بخواد مثل با پدرش بمونه پس مامانش باید کار کنه و هر 2 هفته باید یه پولی به باباش بده چون اون داره زحمت بزرگ شدنشو میده. پس بچه هم علکی نیست. اینجا هم بچه دار بشه قبلا 5 هراز دلار حکومت همینطوربهت میداد شیرینی. اما حالا شد 3 هزار دلار. بیا این هم از این حکومت اما اگه بچتو بزنی یا چیزی میری دادگاه و بستگه به زربه زدنت داره یا جریمه یا زندان داره. تا 18 سالگی بچه دیگه میتونه مسیرشو انتخاب کنه و نمیتونی بهش زور بگه دیگه.
خوبو بد همه جا هست اما اینجا دختراش سادن بیشتراشون اما یهجورایی می خوان رایس یاشن بعضی وقتا.....
اینجا ایران زیاد اومدن و خودشونو گم کردن و از شوهراشون جا شدان. خیلی نامردیه! فکر میکنن با استرالیایی باشن بهتر تا اینکه با ایرانی باشن اما بعد از مدتی میبینن نه بابا استرالیایی ها هم احساس ندادن و بعد از چند بار خوابیدن باهاشون ولشون میکنن....
من هرچی که میبینمو گفتم....
اما من ترجیک میدم دخترا ایرانیو از استرالیایی البته دختر فقیر نه زرنگو لجبازو.....
ممنون .

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
عجب تاپیک پر بار و خوبی هست
ممنون از دوست عزیزمون که از اون سر دنیا دارن بهمون راهنمایی میدن
خیلی استفاده میکنیم دوست عزیز
بسیار متشکریم از شما

فدات بشم آقا وحید. من خیلی وارد نیستم به قوانین اینجا وگرنه هر مدت یه بار اینجارو ابدت میکردمو مردم استفاده میکردن. دوستان اگه بخوان میتونم ویدیو یا عکس از اینجا بزارم تو تایپک و حال کنن. مشکلی نداره با قوانین ؟
بازم تشکر ؟
فدا همه پی تی

bayern_vahid

Registered User
لایک‌ها
469
فدات بشم آقا وحید. من خیلی وارد نیستم به قوانین اینجا وگرنه هر مدت یه بار اینجارو ابدت میکردمو مردم استفاده میکردن. دوستان اگه بخوان میتونم ویدیو یا عکس از اینجا بزارم تو تایپک و حال کنن. مشکلی نداره با قوانین ؟
بازم تشکر ؟
فدا همه پی تی
چاکرم داداش
اگه مورد اخلاقی نداشته باشه مشکلی نداره عکس بذارین
خواهش میکنم ادامه بدین این تاپیک رو

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
سلام مخلصم
دوستانی گلم اینم یه ویدیو که ربط داره به موضوع‌ها و سوال‌ها که کردین، با ۲ کیفیت هست، راستی‌ شرمند تو ویدیو گفتم باکس پ س ، منظورم پ ت بود سریع : دی
ویدیو کمحجم با کانورتر زدم که حجمش بیاد پین اما تصویرش بر عکسی شده، اما حجم بالا مشکلی‌ نداره و تصویرش نرمال هست.
http://uplod.ir/kq8emcdjj01t/20150731_173522.mp4.htm
http://uplod.ir/7hxjxzl8xdju/20150731.m4v.htm
خیلی اذیت شدم تا آپلودش کردم، حجم بالا می‌زنه این سامسونگ !!!!، سعی‌ می‌کنم دیگه عکس بذارم بهتره، البته اگه پ س نگه حجمش بالاس !!!!

H.T.C

Registered User
لایک‌ها
1,331
تا حدودی دیدیم.ولی حجمش بالاس به قوله خودتون
یه قسمت اگه اشتباه نکنم گفتین که بیزینس برای فروش
میشه بیشتر توضیح بدید
چقدره و نحوه پرداختش چجوره؟

Aussie

Registered User
لایک‌ها
239
تا حدودی دیدیم.ولی حجمش بالاس به قوله خودتون
یه قسمت اگه اشتباه نکنم گفتین که بیزینس برای فروش
میشه بیشتر توضیح بدید
چقدره و نحوه پرداختش چجوره؟
آره اما فکر کنم از طریق واتساپ خیلی راحتتر بشه فرستاد.
شرمنده اما منظورتون چه از سوالتون.
بیزینس رو میشه هم بخری هم بفروشی. ملکم همینطور. موقعی که بیزینس و ملکش ماله خودت باشه . فقط پول تکس و برقش میمونه که میتونی برقتو از طریق Solar panels که بالا خونه ها میزارن مفت کنی. آب هم اینجا با خیلی خیلی ارزونه یا کلا مفته.
امیدوارم جوابتونو گرفته باشین. اگر هم نه می تونید سوالتونو واظح تر بپورسین ممنون میشم.
مخلصم علی

بالا