برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای مهاجرت و اقامت

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509

هیچ کشوری بر آتئیست نه بنا نهاده شده نه هنوز قبول دارن حتی اروپایی که مهد لائيك هست الان کمپانی ها بزرگ و کمانی ها چند ملیتی که در اروپا هست به این باور رسیدن اگر از افراد مذهب دار مانند مسیحی استفاده کنیم بخاطر خود کنترلی و خود کنترلی درونی که دارن بهتره

دادایسم - نهلیست و ...... :D

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
خرجی نداره پ..ن..ا..ه..ن..د..گ..ی.. مذهبی اصلا باید تو کشور مقصد انجام بشه یعنی قانونی بری مثلا ویزا توریستی
... که مثلا ترکیه برای ارتدکس برای رفتن کردن به آمریکاه .. اتریش برای زرتشتیه
و .....
از این موردا زیاده
که چندماه پیش قانونش تو اروپا تصویب شد هیچ کشور اروپایی حق برگردونن و دیپورت این افراد نداره و باید پناهندگی بده و نکهداری کنه
فکر نمیکنم اینطور باشه که شما میگید. اصولا برای پناه.نده شدن شما باید بتونید ثابت کنید که جونتون در کشور مبدا در خطر هست.
بنابراین اگه شما قشنگ ویزا بگیرید و با هواپیما تشریف ببرید آلمان، مشخص خواهد بود که مشکلی در کشور نداشته اید.

به همین دلیل مردم میرن ترکیه و بعد از اونجا قاچاقی میبرنشون یونان و بعد از مرزهای زمینی تا کشورهای دیگه.
خیلی خطرناک و ریسکیه و هزینه زیادی هم لازم داره.

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
بیشتر افراد دینشون رو به مسیحیت تغییر میدن. چون گروه هایی هستند که از مسیحیان حمایت میکنند.
و همینطور از ب.ها.ی.یت.
اما اتئیست ها هنوز انسجام کافی برای حمایت از هم رو ندارن.
مسیحی شدن هم همینطور الکی نیست. باید دینشون را کامل یاد بگیرید و کلیسا برید و خودتون رو مومن نشون بدین.

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
در ضمن در اروپا و کشورهای آزاد دین شما رو در هنگام استخدام نمیپرسن.
دین برای اونها یه چیز شخصیه.
سالمترین کشورهای دنیا هم کشورهای با اکثریت بی دین مثل سوئد و نروژ هستند.
بدترین و فاسدترین کشورها هم کشورهای دین دار خاورمیانه و اسرائیل و آمریکای جنوبی و پاکستان و اندونزی و بنگلادش هستند (که خود کنترلی دارند)!!!

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
فکر نمیکنم اینطور باشه که شما میگید. اصولا برای پناه.نده شدن شما باید بتونید ثابت کنید که جونتون در کشور مبدا در خطر هست.
بنابراین اگه شما قشنگ ویزا بگیرید و با هواپیما تشریف ببرید آلمان، مشخص خواهد بود که مشکلی در کشور نداشته اید.

به همین دلیل مردم میرن ترکیه و بعد از اونجا قاچاقی میبرنشون یونان و بعد از مرزهای زمینی تا کشورهای دیگه.
خیلی خطرناک و ریسکیه و هزینه زیادی هم لازم داره.

کیس پ..ن..ا..ه..ن..د..گ..ی.. س..ی...ا...س...ی اون روشه که شما گفتی -- برای کیس مذهبی قضیه متفاوته باید رفت مراکز اون دین مورد تایید کار ها تغییر ..م..ذ....ه..ب انجام بشه گواهی دریافت کنید با با اون برای پناهندگی اقدام کنید -- مثلا برای ترکیه مسیحی ارتدکس ازتون 1200 دلار میگرفتن آموزش میدادن بعد گواهی بعد میرفتید سفارت آمریکا وقت میگرفتید و بعد از تایید یه آزمون میگرفتن ازتون درباره صحت بعد از قبولی امتحان پ...ن.ا...ه..ن.د..گ...ی.. داده میشد
آلمان این روش دیگه از دستور کار خارج کرده از سال 89 تا 92 هر کی میفرفت آلمان ...م..س...ی..ح..ی.. میشد آلمان بجا پ...ن.ا..ه.ن.د.گ..ی... تابعیت میداد که کلا الان برش داشته
مردم این کار میکنن چون بعضی از موارد برگشت میدادن به ایران میگفتن خوب اعلام نکنید اونم دردسرا خودشو داشت و عواقب خطرناکش که اتحادیه اروپا قانونیو وضع کرده چند ماه پیش هر کسی با این روش اقدام کرد هیچ کشور اروپایی اجازه دیپورت نداره و باید پ..ن..ا.ه.ن.د.گ.ی... بده
انجمن هایی هستن که این کارو انجام میدن مثل انجمن بزرگ بازگشت و ......

Last edited:

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
در ضمن در اروپا و کشورهای آزاد دین شما رو در هنگام استخدام نمیپرسن.
دین برای اونها یه چیز شخصیه.
سالمترین کشورهای دنیا هم کشورهای با اکثریت بی دین مثل سوئد و نروژ هستند.
بدترین و فاسدترین کشورها هم کشورهای دین دار خاورمیانه و اسرائیل و آمریکای جنوبی و پاکستان و اندونزی و بنگلادش هستند (که خود کنترلی دارند)!!!
بخاطر رشته تحصلیم که آسیب شناسی هست روی منابع و مطالعات جدید زیاد کار میکردیم این توجه به افراد خود کنترلی دار که عمدتا از مسیحی ها استفاده میکنن تازگی ها بحث شده و چندین کمپانی اروپایی از این روش به صورت محدود استفاده کردن
درست مثل نظریه مارکس وبر که مبانی آزادی و تغییر ها بنیادی و ضد هژمونی ارائه داد بعد مارکس وبر اومد کاملترش کرد و از دینم استفاده کرد چون یه روش خود کنترولی و درونی شدن کنترل توسط افراد هست

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
کیس پ..ن..ا..ه..ن..د..گ..ی.. س..ی...ا...س...ی اون روشه که شما گفتی -- برای کیس مذهبی قضیه متفاوته باید رفت مراکز اون دین مورد تایید کار ها تغییر ..م..ذ....ه..ب انجام بشه گواهی دریافت کنید با با اون برای پناهندگی اقدام کنید -- مثلا برای ترکیه مسیحی ارتدکس ازتون 1200 دلار میگرفتن آموزش میدادن بعد گواهی بعد میرفتید سفارت آمریکا وقت میگرفتید و بعد از تایید یه آزمون میگرفتن ازتون درباره صحت بعد از قبولی امتحان پ...ن.ا...ه..ن.د..گ...ی.. داده میشد
آلمان این روش دیگه از دستور کار خارج کرده از سال 89 تا 92 هر کی میفرفت آلمان ...م..س...ی..ح..ی.. میشد آلمان بجا پ...ن.ا..ه.ن.د.گ..ی... تابعیت میداد که کلا الان برش داشته
مردم این کار میکنن چون بعضی از موارد برگشت میدادن به ایران میگفتن خوب اعلام نکنید اونم دردسرا خودشو داشت و عواقب خطرناکش که اتحادیه اروپا قانونیو وضع کرده چند ماه پیش هر کسی با این روش اقدام کرد هیچ کشور اروپایی اجازه دیپورت نداره و باید پ..ن..ا.ه.ن.د.گ.ی... بده
انجمن هایی هستن که این کارو انجام میدن مثل انجمن بزرگ بازگشت و ......
در هر صورت من چون هیچ وقت به فکر این موضوع نبودم، خیلی هم پیگیری نکردم. اما حتما همه ما دوستان و آشنایانی داریم که به قصد پناهندگی راهی اروپا شدند. کسانی که من می شناسم همه به همون صورتی که گفتم مهاجرت کردند و هزینه رو به قاچا.قچی انسان دادند.
البته شما واقعا می تونید ویزای آلمان بگیرید و دیگه از اونجا بر نگردید و اونها نمی تونن شما رو بیرون کنند (برای همین ویزا سخت میدهند و به همه ویزا نمی دهند) اما همونطور که گفتم شما اگه با ویزا بروید نمی توانید اثبات کنید که جان شما در ایران در خطر است.
بنابراین کیس شما رد می شود، و حقوق شما قطع می شود، و از کمپ اخراج می شوید و اجازه کار هم نخواهید داشت.
دیگه زندگی در این شرایط رو تصور کنید.

کشورهای دیگری مثل ایتالیا راحت تر ویزا می دهند اما در اروپا فقط شرایط پن.اهن.دگی در کشورهایی مثل آلمان و انگلیس و سوئد خوب است و در ابتالیا و فرانسه شرایط بسیار سخت است.
اگر کسی با ویزای ایتالیا به اروپا رود و بعد از آنجا به آلمان برود و تقاضای پن.اه.ند.گی کند، او را به ایتالیا (مبدا ورود به اتحادیه اروپا) بر می گردانند. و اگر بعد از چند سال طاقت فرسا جواب رد گرفت آنوقت می تواند با آلمان برود و چند سال دیگر در آنجا متتظر پاسخ بماند!!!

اینها همه شنیده است. و من منبع موثقی برای این امور نیستم.
اما قانون پنا.هند.گی می گوید:
Persons who flee their countries because their lives, safety or freedom have been threatened by generalised violence, foreign aggression, internal conflicts, massive violation of human rights or other circumstances which have seriously disturbed public order.

باید حتما ترس جان وجود داشته باشد.
به کیس اجتماعی و سیاسی هم ربطی ندارد.

Last edited:

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
بخاطر رشته تحصلیم که آسیب شناسی هست روی منابع و مطالعات جدید زیاد کار میکردیم این توجه به افراد خود کنترلی دار که عمدتا از مسیحی ها استفاده میکنن تازگی ها بحث شده و چندین کمپانی اروپایی از این روش به صورت محدود استفاده کردن
درست مثل نظریه مارکس وبر که مبانی آزادی و تغییر ها بنیادی و ضد هژمونی ارائه داد بعد مارکس وبر اومد کاملترش کرد و از دینم استفاده کرد چون یه روش خود کنترولی و درونی شدن کنترل توسط افراد هست
اگه در یک کشور پیشرقته شما رو بخاطر مذهب، جنسیت، نژاد، سن و غیره استخدام نکنند به جرم تبعیض (Discrimination) می توانید از آنها شکایت کنید.
استاد ما هم در دانشگاه در مورد این مطلب بی اساس خود کنترلی می گفت.
مشکل اینجاست که مومنین به ادیان گمان می کنند، اگر کسی دین نداشته باشد حتما به انسانیت هم معتقد نیست و همه بی دین ها دزد و متجاوز و اختلاس گر و رشوه گیر و ... هستند.
اما تجربه بشری چیز دیگری را نشان می دهد.

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
اگه در یک کشور پیشرقته شما رو بخاطر مذهب، جنسیت، نژاد، سن و غیره استخدام نکنند به جرم تبعیض (Discrimination) می توانید از آنها شکایت کنید.
استاد ما هم در دانشگاه در مورد این مطلب بی اساس خود کنترلی می گفت.
مشکل اینجاست که مومنین به ادیان گمان می کنند، اگر کسی دین نداشته باشد حتما به انسانیت هم معتقد نیست و همه بی دین ها دزد و متجاوز و اختلاس گر و رشوه گیر و ... هستند.
اما تجربه بشری چیز دیگری را نشان می دهد.
من چون انگلیس بودم حرف شما شدیدا تایید میکنم رو این مسائل مذهبی نژادی خیلی حساسن جرم حساب میشه مثل ایران نیست.
در مورد atheist ها هم الان امارش دم دستم نیست فقط میدونم تو انگلیس رقم بزرگیه.بر خلاف چیزی ک فکر میکنیم اونا هم همچین دین دار نیستن

Last edited:

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
من چون انگلیس بودم حرف شما شدیدا تایید میکنن رو این مسائل مذهبی نژادی خیلی حساسن جرم حساب میشه مثل ایران نیست.
در مورد atheist ها هم الان امارش دم دستم نیست فقط میدونم تو انگلیس رقم بزرگیه.بر خلاف چیزی ک فکر میکنیم اونا هم همچین دین دار نیستن
آمار بی دینی و بی خدایی (atheism) چندان مشخص نیست.
چون کسی که دین نداره معمولا نمیاد جار بزنه (یا بمب ببنده به خودش دین دارها رو منفجر کنه) و بطور عادی زندگی شو می کنه.
فقط دیگه مناسک مذهبیشو انجام نمیده. کلیسا نمیره، نماز نمی خونه (البته باز هم نه اینکه هر مسیحی که کلیسا نرفت مسیحی نیست و هر مسلمانی که نماز نخوند دیگه مسلمان نیست).

بهرحال آمار تقریبی atheist ها رو در:
https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_atheism
و آمار بیدین ها رو در این یکی لینک میشه دید:
https://en.wikipedia.org/wiki/Irreligion_by_country

جالبه که 76% انگلیسی ها دین ندارند و 37% اونها هم به خدا اعتقاد ندارند.

amirusa

Registered User
لایک‌ها
3,175
اقا بخوایم از این خراب شده بزنیم بیرون باید چه جوری اقدام کنیم ،

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
اقا بخوایم از این خراب شده بزنیم بیرون باید چه جوری اقدام کنیم ،

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
ایران اونقدرها هم بد نیست.
در هر صورت،
یا با تحصیلات و سابقه کار میشه،
یا سرمایه،
یا پن.اهن.دگی (با مقداری پول)،
یا ویزای کار موقت کشورهای دور و اطراف،
یا دانشجویی

کاربر معمولی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
سلام
متولد 74 هستم و دیپلم انسانی دارم
تا امروز اقدامی واسه تحصیل نکردم و انگیزه ای نداشتم اما چند وقتیه تصمیم گرفتم تا لیسانس بخونم همینجا و برای تحصیل ، کار و اقامت به کانادا مهاجرت کنم
حالا با تحقیق هایی که انجام دادم فهمیدم باید اینکارو کنم و میخوام اشتباه هایی که میبینید توی هدفم رو تصحیح کنید چون میخوام جوری برنامه بچینم که به هدفم برسم با کمک شما ;)
1-دانشگاه برای فوق دیپلم روانشناسی (روانشناسی شانسش چقدره برای ادامه تحصیل بتونم برم ؟؟؟) آزاد یا علمی کاربردی برم
2-لیسانس هم همینجا بگیرم ولی توی چه دانشگاهی نمیدونم ؟؟
برای فوق لیسانس با پولی که تا اونموقع میتونم جمع کنم و کمک پدر گرامی برم کانادا و هم تحصیل کنم هم کار که سابقه بشه برای اقامت
و بتونم بعد از چند سال اقامت بگیرم
پاسخ درست شما میتونه سرنوشتمو عوض کنه پس من از شما خواهش میکنم اگه کوچکترین موردی که بتونه کمکم کنه توی این راه به ذهنتون میاد دریغ نکنید ممنون
(در مورد شرایط سربازی حین ادامه تحصیل در خارج کشور هم توضیح بدید که باید برم یا نه)
این هم اضافه کنم که زبانم رو همزمان با دانشگاه تقویت میکنم و حتماً تا گرفتن لیسانس تافل هم دارم

FOROUZAN01

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
منم يه سوال دارم
من فوق ليسانسم با دوسه تا مقاله علمي پژوهشي
دانشگاه سراسري
ميخوام براي دکتري پذيرش اروپا يا کانادا بگيرم،کي ميتونه کمک کنه؟
متشکرم

Sent from my HUAWEI U8950-1 using Tapatalk

lvlehrad

Registered User
لایک‌ها
64
سلام
یکی از دوستان من قصد مهاجرت داره! و متاسفانه بیماری MS داره و قصد داره بیمه از کار افتادگی تامین اجتماعی بگیره...دیروز دکترش بهش گفته اگه از کار افتادگی بگیری کارت برای مهاجرت سخت میشه !!!
آیا این حرف درست هست؟!مگه کشورها بیمه رو بررسی میکنند که ببینن طرف بیمه از کار افتادگی میگیره یا نه؟!!

اگر کسی اطلاعاتی در این رابطه داره لطفا راهنمایی کنه...مرسی

marco250

Registered User
لایک‌ها
340
سلام
یکی از دوستان من قصد مهاجرت داره! و متاسفانه بیماری MS داره و قصد داره بیمه از کار افتادگی تامین اجتماعی بگیره...دیروز دکترش بهش گفته اگه از کار افتادگی بگیری کارت برای مهاجرت سخت میشه !!!
آیا این حرف درست هست؟!مگه کشورها بیمه رو بررسی میکنند که ببینن طرف بیمه از کار افتادگی میگیره یا نه؟!!

این دوست شما چه بیمه از کار افتادگی بگیره یا نگیره ، برای مهاجرت ممکنه به مشکل بر می خوره چون با گرفتن تست مدیکال این بیماری ریپورت میشه به اداره مهاجرت.
انها هستند که تصمیم می گیرند.

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
سلام

گاهی نیاز هست تا برای اثبات سابقه کار، سابقه بیمه رو از تامین اجتماعی دریافت،ترجمه و ارسال کنید. اطمینان ندارم اما ممکنه این مسئله در لیست سابقه کار ثبت بشه.

دوم اینکه تقریبا اکثر کشورها برای ارائه ویزای مهاجرت درخواست آزمایشات مدیکال نزد پزشک معتمد میکنند.

با همه اینها بهتره از همون پزشکها بپرسید که بیماری MS در دریافت ویزای مهاجرت ایجاد اشکال میکنه یا خیر.

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
سلام
متولد 74 هستم و دیپلم انسانی دارم
تا امروز اقدامی واسه تحصیل نکردم و انگیزه ای نداشتم اما چند وقتیه تصمیم گرفتم تا لیسانس بخونم همینجا و برای تحصیل ، کار و اقامت به کانادا مهاجرت کنم
حالا با تحقیق هایی که انجام دادم فهمیدم باید اینکارو کنم و میخوام اشتباه هایی که میبینید توی هدفم رو تصحیح کنید چون میخوام جوری برنامه بچینم که به هدفم برسم با کمک شما ;)
1-دانشگاه برای فوق دیپلم روانشناسی (روانشناسی شانسش چقدره برای ادامه تحصیل بتونم برم ؟؟؟) آزاد یا علمی کاربردی برم
2-لیسانس هم همینجا بگیرم ولی توی چه دانشگاهی نمیدونم ؟؟
برای فوق لیسانس با پولی که تا اونموقع میتونم جمع کنم و کمک پدر گرامی برم کانادا و هم تحصیل کنم هم کار که سابقه بشه برای اقامت
و بتونم بعد از چند سال اقامت بگیرم
پاسخ درست شما میتونه سرنوشتمو عوض کنه پس من از شما خواهش میکنم اگه کوچکترین موردی که بتونه کمکم کنه توی این راه به ذهنتون میاد دریغ نکنید ممنون
(در مورد شرایط سربازی حین ادامه تحصیل در خارج کشور هم توضیح بدید که باید برم یا نه)
این هم اضافه کنم که زبانم رو همزمان با دانشگاه تقویت میکنم و حتماً تا گرفتن لیسانس تافل هم دارم
اگه هدفتون فقط مهاجرت هست، بهتره رشته ای رو انتحاب کنید که در پروسه مهاجرت کمک کنه.
کشورهای مهاجر پذیر معمولا لیستی از رشته های مورد نیازشون رو اعلام می کنند که بهتره اون ها رو مطالعه کنید. لیست استرالیا و نیوزیلند اسمش Skilled Occupation List هست. نیوزیلند علاوه بر اون لیستی رشته هایی که کمبود متخصص هست براشون رو داره که خوب مزیت بیشتری دارند.
کانادا تا اونجا که می دونم لیست خاصی نداره و همه می تونن براش اقدام کنند اما خوب پذیرفته شدن بستگی به این داره که توی زمان Draw کارفرما ها تخصص رو بخوان.

رشته های علوم انسانی کمتر دیدم تقاضا داشته باشند. چون سیستم تفاوت می کنه در هر کشوری و بعلاوه زبان بسیار قوی می خواد.
رشته های فنی و مهندسی در ارجحیت قرار دارند.

اگه پدر شما بتونند ساپورت مالی کنند، تحصیلی برای لیسانس میتونید اقدام کنید. در مرحله لیسانس کمتر کسی رو بورس می کنند. بعد برای مراحل بالاتر اگه نمراتتون خوب باشه می تونید در دانشگاه اونجا بورس شید.
برای سوالات دانشجویی بهتره به انجمن تخصصی اپلای ابرود مراجعه کنید.

کاربر معمولی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
اگه هدفتون فقط مهاجرت هست، بهتره رشته ای رو انتحاب کنید که در پروسه مهاجرت کمک کنه.
کشورهای مهاجر پذیر معمولا لیستی از رشته های مورد نیازشون رو اعلام می کنند که بهتره اون ها رو مطالعه کنید. لیست استرالیا و نیوزیلند اسمش Skilled Occupation List هست. نیوزیلند علاوه بر اون لیستی رشته هایی که کمبود متخصص هست براشون رو داره که خوب مزیت بیشتری دارند.
کانادا تا اونجا که می دونم لیست خاصی نداره و همه می تونن براش اقدام کنند اما خوب پذیرفته شدن بستگی به این داره که توی زمان Draw کارفرما ها تخصص رو بخوان.

رشته های علوم انسانی کمتر دیدم تقاضا داشته باشند. چون سیستم تفاوت می کنه در هر کشوری و بعلاوه زبان بسیار قوی می خواد.
رشته های فنی و مهندسی در ارجحیت قرار دارند.

اگه پدر شما بتونند ساپورت مالی کنند، تحصیلی برای لیسانس میتونید اقدام کنید. در مرحله لیسانس کمتر کسی رو بورس می کنند. بعد برای مراحل بالاتر اگه نمراتتون خوب باشه می تونید در دانشگاه اونجا بورس شید.
برای سوالات دانشجویی بهتره به انجمن تخصصی اپلای ابرود مراجعه کنید.
ممنون از توضیحاتتون
اگه تا لیسانس یا فوق لیسانس همینجا تحصیل کنم و بعد برای کارکردن اقدام کنم بهتر نیست؟
چون خودم اهل درس نیستم زیاد و یکی از دوستان تذکر دادن هزینه تحصیل هم خیلی بالاست

بالا