برگزیده های پرشین تولز

چاپ فاکتور با C#

juiande

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت دوستان عزیز:
من میخواستم بوسیله #C چیزی شبیه فاکتور فروش چاپ کنم.آیا اجبارا باید از طریق Crystal reports این کار رو انجام بدم یا اینکه روش دیگری هم هست ؟ و اگر Crystal Reports تنها راه چاره س لطفا کلی منو راهنمایی کنید . خیلی ممنون.

Amirpooyan

Registered User
لایک‌ها
20
سلام خدمت دوستان عزیز:
من میخواستم بوسیله #C چیزی شبیه فاکتور فروش چاپ کنم.آیا اجبارا باید از طریق Crystal reports این کار رو انجام بدم یا اینکه روش دیگری هم هست ؟ و اگر Crystal Reports تنها راه چاره س لطفا کلی منو راهنمایی کنید . خیلی ممنون.

خوشبختانه، در این مورد شما مجبور به استفاده از Crystal reports نیستید! :happy:

خب شما می تونید از Microsoft Report استفاده کنید که بطور پیش فرض همراه Visual Studio عرضه میشه استفاده کنید. یه توضیح مختصر برای استفاده و آشنایی بیشتر میدم:

برای استفاده از اون کافیه که در Solution Explorer روی اسم پروژه تون کلیک راست کنید و گزینه Add و New Item رو بزنید و از پنجره Add New Item از قسمت Template روی Report کلیک کنید و بعد از وارد کردن نام مناسب برای فایل گزارشتون، روی دکمه Add کلیک کنید.

بعد روی فایل Report که به پروژه تون اضافه شده کلیک کنید و با استفاده از کنترل های مخصوص Report Item گزارش (فاکتور) رو طراحی کنید.

در مرحله آخر برای نمایش گزارشتون روی فرم ویندوز یا فرم وب کافیه که از Toolbox تب Reporting یک کنترل Microsoft Report Viewer اضافه کنید و مقادیر Choose Report و Choose Data Source رو مقدار دهی کنید.

خب الان اگه همه مراحل را به درستی پیاده سازی کرده باشید، می توانید با اجرای برنامه، نتیجه کار را ببینید.

اما در انتها:
* این رو با Integrate Reporting Services از MS SQL Server اشتباه نگیرید. البته Integrate Reporting Services نسخه توسعه یافته و بزرگتری هست که میکروسافت بعنوان گزارشگیری در Solution های متوسط و بزرگ ارائه کرده.

* شخصاً Microsoft Report رو به Crystal reports ترجیح میدم. مخصوصا در هنگام توزیع پروژه مشکلات Crystal reports را بهمراه نداره! :cool:

aminbrlee

Registered User
لایک‌ها
15
از Stimulsoft Reports.Net استفاده کنید

Todco.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
کار با Stimulsoft Reports خیلی راحتتر از Crystal Report و امکانات ساده تر و بهتری رو در اختیارتون میذاره

code-academy.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بنده هم پیشنهاد استیمول سافت رو می کنم.
در آینده اگر برنامه شما گسترش پیدا کرد و خواستین امکانات بیشتری داخل گزارش هاتون بذارین به ابزار پیشرفته گزارش گیری مثل استیمول نیاز پیدا می کنین

بالا